Gönderen Konu: SAÇ DERİSİ KAŞİNTI VE İGNELENME  (Okunma sayısı 4458 defa)

Chris1533

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: SAÇ DERİSİ KAŞİNTI VE İGNELENME
« Yanıtla #75 : 06 Kasım 2023, 14:39:23 »
Bahsettiğiniz rahatsızlığın nette görsellerine baktığımda bende böyle bir durum yok.

Dökülen saclarin ucunda beyaz tortu var.Ciltte kızarıklık pullanma gibi sorun bulunmuyor.

Ama kafa derisinde sürekli hareketlilik var.

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #76 : 07 Kasım 2023, 13:28:43 »
Gorseller bendede yok ama deride yanma var karincalanma var ve yanan yerlerde saclarda acilma var. mesela crown ve saci ayirsigim yer cauir cayir yaniyor ve acilmayi fotoda gotebilirsin

Chris1533

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #77 : 07 Kasım 2023, 17:38:33 »
Doktorunuz ne tedavisi onerdi

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #78 : 07 Kasım 2023, 17:41:22 »
Topikal steroid, steroid sampuan ve doxcyline diye bir anti infarmatuar antibiotik

Chris1533

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #79 : 07 Kasım 2023, 17:55:10 »
Dediğinizi uygulamak için izmir de bir doktor buldum.Kendisinden biyopsi talep edicem.

Peki fayda görüyor musunuz veya buna neden olan sey neymis

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #80 : 07 Kasım 2023, 18:05:21 »
Sebebi belirsiz. Covid yada asilar olabilir. Ancak benim babamda da oto immun hastalik var onlara alakasi olabilir. Siz biopsiyi yaptirin iciniz rahat olur bisey cikmazsa

Chris1533

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #81 : 07 Kasım 2023, 18:22:50 »
Romatolojiye gittim,bir sürü test yaptılar doktorada soyledim sikayetlerimi ama temiz çıktı.Persembe biyopsi yaptiricam.

Bakalım sekeri,kafein kestim.Sigarayi azaltmaya çalışıyorum.Spora başladım belki biraz etkisi olur.

Şunun etkisini gördüm.seker ve gluteni temmuz ayında kestiğimde elime sac gelmiyordu.Tekrar başlayınca tekrar dokulme agresiflesti.Hissiyat devam ediyordu.

Umarım hepimiz bu pislikten kurtuluruz bir an once gelişme olduğunda tekrar aktaririm.Hayatimda hastaneye gitmedim doğru düzgün son 4 5 ayda çıkamaz olduk.

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #82 : 07 Kasım 2023, 18:25:22 »
Ne testi yaptilar romatolojide?

Chris1533

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #83 : 07 Kasım 2023, 18:34:22 »
Özelden mesaj attım size

tuna_85

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #84 : 07 Kasım 2023, 19:36:15 »
Dediğiniz gibi şekerle, glutenle yeme içme ile bir ilgisi var. En azından bir rahatlama oluyor tamamen kesilmese de. Ve bende bu durum covidle başladı azar azar. Öncesinde bu hissiyatlar yoktu. Tek tük saçım dökülürdü. Bir de bende hafif bir ısı farklılığı yaşayayım yanma batma kaşınma başlıyor. Benim dışımda bu ısı ilişkisi olan da yok değil mi?

tuna_85

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #85 : 07 Kasım 2023, 19:37:46 »
Mesela arabanın klimasini açayım camını açayım ya da evde pencere yakını bir yere kafam yakın olsun hemen yoklamaya başlıyor.

Chris1533

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #86 : 07 Kasım 2023, 19:55:11 »
Bende ısıyla alakalı olmuyor.Yemek yedigim zamanlarda hareketleniyor

tuna_85

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #87 : 07 Kasım 2023, 20:17:52 »
Bıktım arkadaşlar. Vallahi intihar edeceğim artık. Hayattan soğuttu. Yaş kırka dayandı benim. Bu saatten sonra nereden çıktı bu anlamadım iki üç senedir hayatımın içine etti.

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #88 : 07 Kasım 2023, 20:26:50 »
Dediğiniz gibi şekerle, glutenle yeme içme ile bir ilgisi var. En azından bir rahatlama oluyor tamamen kesilmese de. Ve bende bu durum covidle başladı azar azar. Öncesinde bu hissiyatlar yoktu. Tek tük saçım dökülürdü. Bir de bende hafif bir ısı farklılığı yaşayayım yanma batma kaşınma başlıyor. Benim dışımda bu ısı ilişkisi olan da yok değil mi?
terleme tetikliyor olabilir. Biyopsi yaptirip oto immun hastakigun varmi kontrol et derim

tuna_85

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #89 : 07 Kasım 2023, 20:44:37 »
Terleme değil de ergenlikten bu yana bitmeyen bir yağlı deri cilt var. Onunla mı ilişkili filan diyorum. Biyopsi hangi bölümde cildiye mi?

Facebook Twitter Instagram