Gönderen Konu: SAÇ DERİSİ KAŞİNTI VE İGNELENME  (Okunma sayısı 4459 defa)

kelboy85

• Hero Member
Ynt: SAÇ DERİSİ KAŞİNTI VE İGNELENME
« Yanıtla #61 : 25 Ekim 2023, 21:37:22 »
Saç derisinde ph değişimi yapabilir mi acaba bir yerde okudum.

Kafein bunu tetikleyen bir şeymiş,bende çok tüketiyorum.Bir süre ara vericem.Cozume ulaşırsam bilgilendirme yaparim
dostum git kafaya bi biopsi yaptir sorun ne ogren. Buyuk ihtimal oto immun hastaligin var

Chris1533

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #62 : 26 Ekim 2023, 22:15:31 »
Biyopsiyi dermatolog mu yapiyor?Ona göre randevu alayım.

Ne yapacağımı şaşırdım artık.Butun gün yemek yemedim,bir şey yoktu.Aksam yemegi ilk ogun yedim başladı,örümcekler gezmeye

probably-kel

• Jr. Member
  • **
  • Ah Sh*t, Here We Go Again
« Yanıtla #63 : 28 Ekim 2023, 01:10:20 »
Biyopsiyi dermatolog mu yapiyor?Ona göre randevu alayım.

Ne yapacağımı şaşırdım artık.Butun gün yemek yemedim,bir şey yoktu.Aksam yemegi ilk ogun yedim başladı,örümcekler gezmeye

yemeği tümden kesmek yerine, un şeker tuzu gibi şeyleri kesmeyi dene. diğer türlüsü işkence
.
Vive la patrie, vive la nation, vive la liberte!

Ennio Morricone - L'estasi dell'Oro
.

Chris1533

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #64 : 03 Kasım 2023, 12:10:58 »
İzmir de semsettin karaca dan randevu aldım,bir de o doktora görünecek.Gelismeleri buradan yazarim

Drt

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #65 : 03 Kasım 2023, 17:09:40 »
Finasterid denediniz mi hiç? Yaş kaçti

Chris1533

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #66 : 03 Kasım 2023, 17:33:17 »
Merhaba

31 yaşındayım.Yan etkilerini okuduktan sonra kullanmamaya karar verdin

tuna_85

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #67 : 03 Kasım 2023, 19:14:59 »
İzmir de semsettin karaca dan randevu aldım,bir de o doktora görünecek.Gelismeleri buradan yazarim
Gastrolijiye gidecektiniz ne oldu?

Drt

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #68 : 03 Kasım 2023, 20:01:13 »
Hocam ben 27 yasindayim.Topikal kullanıyorum.Vertex bolgesinde acı olan yerlere uyguladiktan sonra baya bir azalma oldu.Bence bosuna ugrasiyorsunuz.Dht sebebiyle olan kalsifikasyon sonucu olan bi durum bu.Doktorların bilmeme nedeni de bu.
Bence topikal %0.1 oraninda deneyin.Ben %0.25 kullanıyorum

Chris1533

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #69 : 03 Kasım 2023, 22:31:55 »
Dökülen saclarin uclarimda beyaz tortular var,biyopsi yaptırıp net birsey duymak istiyorum artık.

Daha öncede saclarim sakak kısmından ustlerden dokuluyordu ama diplerinde hiç beyazlık veya kafa derisinde bu tarz hissiyat yasamiyordum

Chris1533

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #70 : 03 Kasım 2023, 22:39:51 »
Keza sakallarimda da aynı durum var tek tek dokuluyor uçlarında beyazliklar var köklerde

Eğer bir şey çıkmazsa artık finasteride denicem

Chris1533

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #71 : 03 Kasım 2023, 22:48:33 »
Gastrolojiyi erteledim gitmedim,artık her şeyden şüphe duyuyor insan acayip bir şey bu.
Ağzımda dis eksikliğim vardı azı dişlerinde.Mayis ayında arkadan 1 tane daha çektirmistim.Tesaduf 1 ay sonra bu illet başladı.implant tedavisine başladım.Yemekleri iyi sindirememekte belki neden olur diye düşünüyorum.

tuna_85

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #72 : 04 Kasım 2023, 02:05:38 »
Keza sakallarimda da aynı durum var tek tek dokuluyor uçlarında beyazliklar var köklerde

Eğer bir şey çıkmazsa artık finasteride denicem

Ben finas denedim yedi sekiz ay. Öyle çok ahım şahım bi farklılık görmedim bu şikayetler bakımından. Ama cinsel yönden çok olumsuz etkileri var. Bizzat şahit oldum. Gencecik insanlar bunu nasıl kullanıyor anlamıyorum. Pek tavsiye etmem.

Digidigi

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #73 : 06 Kasım 2023, 02:39:18 »

Ben de İzmir'deyim Özel Ata sağlık hastanesindeki dermatolojiye gitmiştim erkek tipi diyip reklamlı broşürden losyon verip 1 ay sonra gel diyip yolladı. Bu ağrıma olayının nedenini bulabilmek için çok araştırdım çok yabancı makaleler okudum. Kesin bir yazı yok ama en etkileyin şey stres. Stres sonucunda vücutta P maddesi denen madde salgılanıyor ve bu madde saç derisini etkileyerek saç foliküllerini zamanla yok ediyo. Bu madde hem hormonsal olarak etki ediyo hem de aslında fiziksel olarak da etki ediyo. Eğer bu P maddesi sürekli olarak üretilirse kafa derisindeki kaslarda gerginlik meydana getirmeye başlıyo. Kafa derisindeki kaslarda yeterli seviyede glikoz parçalanamadığı için kafa derisinde laktik asit birikmeye başlıyo ve kafa derisindeki kaslarda gerginlik ve hamlık oluşuyo. Bunun sonucunda da saç köklerinde ağrı ve hassasiyet meydana geliyo. Çok yüzeysel anlattım okuduğum makalelerde ayrıntı çok aklımda kalanları özetledim.

Saç dökülmesinin en büyük nedeni genetik evet ama bir diğer en büyük neden kafa derisindeki gerginliktir. Forumda da konular olması lazım bununla ilgili. Eğer kafada gerginlik varsa saçlar yeterli düzeyde kanla beslenemediği için zamanla incelip dökülüyor. Mesela ben duştayken sıcak su altında kafa derime 5-6 dk boyunca masaj yapınca saç köklerimdeki ağrılar 4-5 dklığına da olsa geçiyo. Evet bildiğin ağrı yok oluyo. Sebebi ne peki. Dediğim gibi sıcak su altında hem kasları gevşetip hem de elimle kaslara masaj yaptığım için kafa derisindeki gerginliğı kısa da olsa ortadan kaldırdığım için ağrı yok oluyo. Özetle yani saç köklerinde ağrı hisseden arkadaşlar ya stres kaynaklı sorununuz var ya da hormonsal (dht) kaynaklı. Ben de genetik tipi yok diyosanız kafada gerginlik sorununuz var o gerginliği gidermeye çalışın. (Okuduğum çoğu makalede bu gerginlikten dolayı ağrıyı hafifletmek için kas gevşetici veya antidepresan kullanmışlar ve olumlu sonuç almışlar.) tabi doktora danışmadan ilaç kullanmayın

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #74 : 06 Kasım 2023, 13:09:43 »
Ben de İzmir'deyim Özel Ata sağlık hastanesindeki dermatolojiye gitmiştim erkek tipi diyip reklamlı broşürden losyon verip 1 ay sonra gel diyip yolladı. Bu ağrıma olayının nedenini bulabilmek için çok araştırdım çok yabancı makaleler okudum. Kesin bir yazı yok ama en etkileyin şey stres. Stres sonucunda vücutta P maddesi denen madde salgılanıyor ve bu madde saç derisini etkileyerek saç foliküllerini zamanla yok ediyo. Bu madde hem hormonsal olarak etki ediyo hem de aslında fiziksel olarak da etki ediyo. Eğer bu P maddesi sürekli olarak üretilirse kafa derisindeki kaslarda gerginlik meydana getirmeye başlıyo. Kafa derisindeki kaslarda yeterli seviyede glikoz parçalanamadığı için kafa derisinde laktik asit birikmeye başlıyo ve kafa derisindeki kaslarda gerginlik ve hamlık oluşuyo. Bunun sonucunda da saç köklerinde ağrı ve hassasiyet meydana geliyo. Çok yüzeysel anlattım okuduğum makalelerde ayrıntı çok aklımda kalanları özetledim.

Saç dökülmesinin en büyük nedeni genetik evet ama bir diğer en büyük neden kafa derisindeki gerginliktir. Forumda da konular olması lazım bununla ilgili. Eğer kafada gerginlik varsa saçlar yeterli düzeyde kanla beslenemediği için zamanla incelip dökülüyor. Mesela ben duştayken sıcak su altında kafa derime 5-6 dk boyunca masaj yapınca saç köklerimdeki ağrılar 4-5 dklığına da olsa geçiyo. Evet bildiğin ağrı yok oluyo. Sebebi ne peki. Dediğim gibi sıcak su altında hem kasları gevşetip hem de elimle kaslara masaj yaptığım için kafa derisindeki gerginliğı kısa da olsa ortadan kaldırdığım için ağrı yok oluyo. Özetle yani saç köklerinde ağrı hisseden arkadaşlar ya stres kaynaklı sorununuz var ya da hormonsal (dht) kaynaklı. Ben de genetik tipi yok diyosanız kafada gerginlik sorununuz var o gerginliği gidermeye çalışın. (Okuduğum çoğu makalede bu gerginlikten dolayı ağrıyı hafifletmek için kas gevşetici veya antidepresan kullanmışlar ve olumlu sonuç almışlar.) tabi doktora danışmadan ilaç kullanmayın
Cogunuzun sorunu oto immun hastaligi olan liken planoparis.  Gittigim dermatolog covidden ve asilardan sonra oto ummun hastaliklarinin  salgin haline geldigini soyledi. Isin kotusu liken planoparis scar tissue olusturup o bolgeyi olduruyor. Ustune sac ektirsenizde tutmuyor. Cunku doku olmus oluyor. Tedavisi yok, ilaclar sadece yavaslatiyor.

Facebook Twitter Instagram