Gönderen Konu: bir gün iyi bir gün kötü  (Okunma sayısı 515 defa)

zdsm

• Jr. Member
  • **
Ynt: bir gün iyi bir gün kötü
« Yanıtla #15 : 01 Ocak 2024, 16:27:02 »
Çünkü finasteridi mucize olarak dökülme harici etkenleri de engellemesini bekliyor insanlar. Finasterid sadece size sadece dht'dan kaynaklı dökülmeyi belirli oranda baskılar. Siz yine saçlarınıza gereken bakımı, yıkamalarınızı düzenli yapmanız gerekir. Dökülmeye meyilli, minyatürleşme olan yani seyrelen saçlarda yağlı saç her zaman daha cansız gözükür. Bunu aşmanın yolu da ya saç bakım ürünleri düzenli kullanacaksanız, ya da saçlarınıza zarar verir diye korkuyorsanız ve yağlı bir saç yapınızda varsa yağlanmayı engelleyen bir şampuan ile günlük yıkama yapacaksınız. Misal ben kafein içerikli şampuan ve dolgun gösteren saçları yumuşatan saç kremleri kullanıyorum. 2 gün yıkamazsam saçlarım benimde cansız gözüküyor. 6 yıldırda düzensiz finasterid kullanıyorum.
. BSaçları yumuşatmak için saç kremine gerek yok. Hem o da dada deridede tortu bırakır. Benim tavsiyen saçı şampuanladıktan sonra 50ml lik içme suyu ile saçı durula veya saç kuruduktan sonra durula. Farkı göreceksin.

zdsm

• Jr. Member
  • **
Ynt: bir gün iyi bir gün kötü
« Yanıtla #16 : 01 Ocak 2024, 16:34:53 »
evet yağlı diye yıkıyorum yikadiktan 24 saat sonra yaglaniyor saçlarım , 1.5 sene olucak finasteridte yağlanma bı nebze azaldı başka ne sebep oluyor yağlanmaya çözemedim yediklerim olabilir , biraz kötü besleniyorum , biotin bı ara kullandım kısa dönem 2-3 ay falan , yeniden kullanmayı düşünüyorum , kullandığınız biotin varsa öneri alabilirim
. Saçın çok yağlanması psikolojiyle alakalı. Sıkıcı bir gün geçirdiyseniz saç daha çok yağlanır. Birde gündüz uyukladığınız veya uyuduğunuz zaman çok yağlanır. Hergün saçınızı yıkayın deriniz nefes alsın

Facebook Twitter Instagram