Gönderen Konu: Finasterid başlıyorum (proscar) yardıma ihtiyacım var.  (Okunma sayısı 244 defa)

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bundan önce günde iki kere olmak üzere xpecia kullanıyordum ama ondan artık geçtim. Finasterid başlıyorum çünkü yoksa daha köti hal alcak saçlarım. Günde 1mg alacak şekilde düşünüyorum kaç gün kullanmaliyiz her gün alacak miyiz? Ciddi yan etki görende var mı? Son olarak fotoğraf olarak koyduğum hap kırıcı yı aldım bununla beşe bölsem sıkıntı olmaz demi yani eşit kırabilir miyim?

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasterid başlıyorum (proscar) yardıma ihtiyacım var.
« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2023, 00:39:19 »
Bundan önce günde iki kere olmak üzere xpecia kullanıyordum ama ondan artık geçtim. Finasterid başlıyorum çünkü yoksa daha köti hal alcak saçlarım. Günde 1mg alacak şekilde düşünüyorum kaç gün kullanmaliyiz her gün alacak miyiz? Ciddi yan etki görende var mı? Son olarak fotoğraf olarak koyduğum hap kırıcı yı aldım bununla beşe bölsem sıkıntı olmaz demi yani eşit kırabilir miyim?
Upp yardıma ihtiyacım var

Tokatlikel60

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2023, 00:48:08 »
Hapı 4e bölebiliyorsan bununla bence bir sorun olmaz kullan ancak şunuda unutma finasterid ilk aylarda testis ağrısı saç dökülmesi yapabilir. Ayrıca saç dökülmesi yapacağı için saç tekrar uzayacak olma ihtimalini düşünürsek uzama süresi kadar oluşacak bir açıklığının oluşmasıda olası. Birde jinekomasti riski var kullanıp kullanmamak sana kalmış tabi ki. Bu ihtimaller olacak diye bir kesinlik yok saç dökülmesi yüksek ihtimalle olur ama

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2023, 21:47:02 »
Hapı 4e bölebiliyorsan bununla bence bir sorun olmaz kullan ancak şunuda unutma finasterid ilk aylarda testis ağrısı saç dökülmesi yapabilir. Ayrıca saç dökülmesi yapacağı için saç tekrar uzayacak olma ihtimalini düşünürsek uzama süresi kadar oluşacak bir açıklığının oluşmasıda olası. Birde jinekomasti riski var kullanıp kullanmamak sana kalmış tabi ki. Bu ihtimaller olacak diye bir kesinlik yok saç dökülmesi yüksek ihtimalle olur ama
Reis kullanmasam bu gidişle daha da kötiü olacak bence beşe bölmeyi düşünüyorum mantıklı mı?

Tokatlikel60

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 30 Ağustos 2023, 00:48:39 »
Tabi ki 5de olur bölebiliyorsan 4 e daha nizami bölündüğü için 4e bölerim ben 5te olur 1 ile 1,25mg nin etki olarak farkı yok 5e bölebilirsin sorun yok. Yan etkiler olacak normal ancak uzun süre devam ederse bana sorarsan kullanmaya son ver.

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 30 Ağustos 2023, 01:32:56 »
Tabi ki 5de olur bölebiliyorsan 4 e daha nizami bölündüğü için 4e bölerim ben 5te olur 1 ile 1,25mg nin etki olarak farkı yok 5e bölebilirsin sorun yok. Yan etkiler olacak normal ancak uzun süre devam ederse bana sorarsan kullanmaya son ver.
Reis yan etki olarak ne görebilirim birde ne kadae uzun sürerse bırakiyim bi tarih olarak ama görmeme ihtimalim de var değilmi

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 30 Ağustos 2023, 06:44:48 »
Reis yan etki olarak ne görebilirim birde ne kadae uzun sürerse bırakiyim bi tarih olarak ama görmeme ihtimalim de var değilmi

Görünce yanıtlamak istedim. Cinsel isteksizlik, ereksiyon güçlüğü, spermde saydamlasma, memelerde büyüme( jinekomasti) unutkanlık ve odaklanma güçlüğü, göz kuruluğu gibi ancak bu yan etkilerin herhangi bir tanesi olabileceği gibi hiçbiri de olmayabilir. Bunu kullanmadan bilemezsin.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Facebook Twitter Instagram