Gönderen Konu: 22 yaş saçım cok dökülüyor tavsiye  (Okunma sayısı 1283 defa)

slayer7421

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
22 yaş saçım cok dökülüyor tavsiye
« : 23 Ağustos 2023, 17:34:35 »
Merhabalar, 22 yasındayım aktif sekilde spor yapıyorum ama hicbir takviye kullanmadım. Ailemde genetik saç dökülmesi mevcut ama bende cok erken yaşta başladı. Cocuklugumdan beri saçlarımı çok seviyorum hep cok değer vermisimdir ve yıpratıcak hiçbir sey yapmadım. Son 1-2 senedir özellikle cok saçım döküldü tepe bölgemde nerdeyse saçım kalmadı ve önlerde cok zayıfladı. Saç derim hava sıcakken cok kaşınıyor sadece ve genel bir dökülme mevcut. Ne kullanmam lazım, minoksidil finasterid dudastirid, prp mezoterapi bilincli sekilde yaptırmak istiyorum. Tavsiyeleriniz benim icin cok önemli fotoğrafları ekliyorum. Cok tesekkürler.

mustafa sarı

• Jr. Member
  • **
Ynt: 22 yaş saçım cok dökülüyor tavsiye
« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2023, 08:07:49 »
Evet kardeşim aynı gemideyiz bu genç yaşta insanı cidden etkiliyor. Bence ilk önce bir hastaneye git ve detaylı kan testi ver demir çinko d vitamini b12 vb. değerlerine baktırt ve eğer sorun gözükmezse finasteride şans vermen gerekiyor geçmiş olsun

slayer7421

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2023, 13:27:55 »
Tüm kan değerlerime baktırdım hiçbir sorun yok tiroid vs. Artık bir seyler yapmak istiyorum ama her seyinde bir yan etkisi riski var diyorlar

mustafa sarı

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2023, 15:23:34 »
Yani denemeden bilemezsin bence detaylıca araştır ona göre kendi kararını verebilirsin bence,

Aang

• Full Member
  • Daha güzel günlere.
« Yanıtla #4 : 24 Ağustos 2023, 15:46:32 »
Geçmiş olsun ailende  genetik saç dökülmesi mevcut ise potansiyel saç ekim hastası olacaksın maalesef. Saç ekim sürecini yavaşlatmak için bakım ürünlerinden(şampuan, serum, gıda takviyesi vs) kullanarak bu süreci uzatabilirsin. İlave olarak PRP ve/veya Mezoterapi yaparak bu süreci yavaşlatabilirsin.  Fakat her ne kadar bunları kullansan da tonlarca para harcasan da dökülme genetiğinde varsa bu sürece maalesef engel olamayız

slayer7421

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 24 Ağustos 2023, 17:55:25 »
Finasterid minoksidil tarzı ürünlerin nasıl etkisi olur

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 24 Ağustos 2023, 18:09:36 »
Dermatolog kontrolünde finasteride başla. 8 ay - 1 sene geçsin ondan sonra dökülme durduysa ekim yaptır tepe bölgesine. Durmadıysa dutasteride kullan yine doktor kontrolünde öyle ektir. Dökülmenin durumuna bağlı.
Minoxidil düşünme bile eninde sonunda o topikal sıvı kafa derini rahatsız edecek ve bırakacaksın ondan sonraki dökülme daha da canını sıkacak
Kısaca 5ar inhibitörü + ekim
Saç dökülme tipimiz aynı bu arada. Mevcut durumuma bakabilirsin ben böyle kurtardım saçlarımı
İlk ikisi 18.5 yaşımdan. Diğerleri ise şuanki hali. Sonuncu tepeden ayırdığım hali
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2023, 18:20:10 Gönderen: duck »

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

slayer7421

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 24 Ağustos 2023, 18:24:23 »
Dermatolog kontrolünde finasteride başla. 8 ay - 1 sene geçsin ondan sonra dökülme durduysa ekim yaptır tepe bölgesine. Durmadıysa dutasteride kullan yine doktor kontrolünde öyle ektir. Dökülmenin durumuna bağlı.
Minoxidil düşünme bile eninde sonunda o topikal sıvı kafa derini rahatsız edecek ve bırakacaksın ondan sonraki dökülme daha da canını sıkacak
Kısaca 5ar inhibitörü + ekim
Saç dökülme tipimiz aynı bu arada. Mevcut durumuma bakabilirsin ben böyle kurtardım saçlarımı
İlk ikisi 18.5 yaşımdan. Diğerleri ise şuanki hali. Sonuncu tepeden ayırdığım hali

İlaçlardan dolayı herhangi bir cinsel bozukluk ya da bir yan etki gördün mü acaba cok fazla böyle şeyler söyleniyor kalıcı yan etki tarzında, bu arada evet aynı dökülme tipine sahibiz ve cok güzel toparlanmış saçın. Baska neler yaptın prp mezoterapi gibi

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 24 Ağustos 2023, 18:29:48 »
İlaçlardan dolayı herhangi bir cinsel bozukluk ya da bir yan etki gördün mü acaba cok fazla böyle şeyler söyleniyor kalıcı yan etki tarzında, bu arada evet aynı dökülme tipine sahibiz ve cok güzel toparlanmış saçın. Baska neler yaptın prp mezoterapi gibi
Prp ve mezo yaptırdım ama genetik dökülmeye etkisi yok yaptıralı da fazla olmadı. Ekim sürecine faydası olsun diye yaptırdım. İlaçtan dolayı sadece libidoda düşme meydana geldi o da tahmini en fazla 1 ay sürdü. Şuan 9. Ayım dht baskılayalı.
Kalıcı yan etki görmen çok düşük bir ihtimal fakat doktor kontrolünde önermemin sebebi yan etki görme ihtimalini minimumda tutmak için. Doktor başta kan tahlili yapmalı serbest testonun östrojeninin vs. Ölçülmesi gerekiyor. Başlangıçta düşük testosteronun varsa yan etki ihtimali daha da artar.
İlacı kullanacaksan ağırlık antrenmanı, protein ve özellikle sağlıklı yağ tüketmeni, yeteri kadar uyumanı ve çinko- d vitamini takviyesi almanı öneririm.
Oral minoxidil kullanalı 2 ay oldu sadece. Daha dökülme evresindeyim. Şuanki sonuç dutasteridin ve ekimin eseri

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 26 Ağustos 2023, 01:56:06 »
Prp ve mezo yaptırdım ama genetik dökülmeye etkisi yok yaptıralı da fazla olmadı. Ekim sürecine faydası olsun diye yaptırdım. İlaçtan dolayı sadece libidoda düşme meydana geldi o da tahmini en fazla 1 ay sürdü. Şuan 9. Ayım dht baskılayalı.
Kalıcı yan etki görmen çok düşük bir ihtimal fakat doktor kontrolünde önermemin sebebi yan etki görme ihtimalini minimumda tutmak için. Doktor başta kan tahlili yapmalı serbest testonun östrojeninin vs. Ölçülmesi gerekiyor. Başlangıçta düşük testosteronun varsa yan etki ihtimali daha da artar.
İlacı kullanacaksan ağırlık antrenmanı, protein ve özellikle sağlıklı yağ tüketmeni, yeteri kadar uyumanı ve çinko- d vitamini takviyesi almanı öneririm.
Oral minoxidil kullanalı 2 ay oldu sadece. Daha dökülme evresindeyim. Şuanki sonuç dutasteridin ve ekimin eseri
Knk prp kaç seans yaptın

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 26 Ağustos 2023, 03:58:02 »

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 26 Ağustos 2023, 15:18:30 »
1 seans
1 seans yeterli oluyor mj knk

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 26 Ağustos 2023, 15:20:31 »
1 seans değil de birkaç seans gerekebilir sene içerisinde. Ekim sürecini biraz daha iyileştirmek amacı ile yapılabilir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

mustafa sarı

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 26 Ağustos 2023, 17:34:01 »
kardeşim prp mezoterapi felan hiç vakit kaybetme kan değerlerin normalse tepede minyatürleşme var bu da genetiğe işaret finasterid denemeni öneririm ama kendi kararın

slayer7421

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 26 Ağustos 2023, 19:20:06 »
kardeşim prp mezoterapi felan hiç vakit kaybetme kan değerlerin normalse tepede minyatürleşme var bu da genetiğe işaret finasterid denemeni öneririm ama kendi kararın
Onun da riskleri oldugu icin insanın kafası karısıyor iste

Facebook Twitter Instagram