Gönderen Konu: 17 yaş kellik  (Okunma sayısı 1961 defa)

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 17 yaş kellik
« Yanıtla #30 : 02 Eylül 2023, 19:09:53 »
güncelleme : bugün denize girdim kum savaşı yaptık kafama 100 ton kum yedim sonra rastgele bi şampuanla yıkandım ve tuvalette saçımı 20 kere silkeleyip çektiğimde 1 tel bile gelmedi denizin saça iyi geldiğini düşünüyorum ilacında mutlaka etkisi vardır
ilacı almadan önce saçımın 3 yerinde ağrı vardı ilacı ve tedaviyi uyguladıktan sonra ağrı 0 a indi 20. günde tam güncelleme yapacağım

Deniz suyu saç derisi hastalıklarının bir çoğuna iyi geliyor özellikle seboreik dermatite. Deriyi kurutuyor tuz

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #31 : 03 Eylül 2023, 08:31:56 »
güncelleme : bugün denize girdim kum savaşı yaptık kafama 100 ton kum yedim sonra rastgele bi şampuanla yıkandım ve tuvalette saçımı 20 kere silkeleyip çektiğimde 1 tel bile gelmedi denizin saça iyi geldiğini düşünüyorum ilacında mutlaka etkisi vardır
ilacı almadan önce saçımın 3 yerinde ağrı vardı ilacı ve tedaviyi uyguladıktan sonra ağrı 0 a indi 20. günde tam güncelleme yapacağım

Aerius değil mi? Bekliyoruz hocam
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #32 : 03 Eylül 2023, 13:23:43 »
evet hocam

Maksimumkalite

• Full Member
« Yanıtla #33 : 03 Eylül 2023, 18:10:40 »
Senin yaşında hemen hemen ben de dermatit teşhisini ilk defa almıştım o zaman Ketoral'i 2-3 kere kullanınca kepek, dökülme kalmamıştı. Dökülen de çıkmıştı ama şu an saç, sakal, kaş hepsi 6-8 ay gibi demir eksikliği, diş iltihabı, dermatit derken bayağı döküldü ve Loprox kullanmama rağmen çok fayda etmedi. 7 sene sonra dermatit tekrarladı diyeyim kısaca ben sana.

Bu sene denize gidemedim maalesef ama biliyorum faydası çok. Saçtaki mantarı öldürüyor ki kepek, dermatit kalmaz. 7 gün tuzlu su olan denize girsen 6-8 ay dermatit saçına uğramaz diye düşünüyorum. Bizim çeşme suları saçtaki mantarı öldürmeyi bırak daha çok çoğaltır.  ;D

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #34 : 04 Eylül 2023, 11:10:05 »
güncelleme saçım 2 gündür kedi tüyü gibi dökülüyor anasının amını gördü yani kısaca,
alerji testi yaptıracam yediğim veya yaptığım bir şey saçımı döküyor bence çünkü bi gün saçıma asıldığım halde 0 tel gelip ertesi gün 200-300 tel dökülmesi normal değil

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #35 : 04 Eylül 2023, 11:46:48 »
güncelleme saçım 2 gündür kedi tüyü gibi dökülüyor anasının amını gördü yani kısaca,
alerji testi yaptıracam yediğim veya yaptığım bir şey saçımı döküyor bence çünkü bi gün saçıma asıldığım halde 0 tel gelip ertesi gün 200-300 tel dökülmesi normal değil
alerji ilacından olmasın ?
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #36 : 04 Eylül 2023, 12:01:41 »
sanmam yan etkileri arasında saç dökülmesi yok ha. içeriğinde de saçı kötü etkileyecek bir şey yok (araştırdığım kadarıyla) aksine saçımdaki ağrıyı dindirdi

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 04 Eylül 2023, 18:26:02 »
sanmam yan etkileri arasında saç dökülmesi yok ha. içeriğinde de saçı kötü etkileyecek bir şey yok (araştırdığım kadarıyla) aksine saçımdaki ağrıyı dindirdi

Kanka saçı genç yaşında senin gibi olan var mı ailende akrabalarında dayın baban vb.

Maksimumkalite

• Full Member
« Yanıtla #38 : 04 Eylül 2023, 18:35:11 »
Alerji varsa öyle bir günde ilacı aldın, saç dökülmesini düzeltmez şöyle 3-4 ay sonrasına bakmak gerekir ama tuzlu su saça pozitif etki eder. Özellikle saç diplerinde seboreik dermatit gibi bir sorun varsa dökülmeyi anında durdurur. Zaten alerjiden kaynaklı dökülmede 2-3 ay sonrasında ortaya çıkar ki bazen alerji ortadan kalktığında bile dökülme görürsün ama sen onun olduğunu bile bilmezsin. Bir de saçını 3-4 günde 1 yıkarsan 200-300 tel gelmesi normal hatta daha da fazla gelebilir çünkü günde 150-200 tele kadar bazı kişilerde normal kabul edilir ama her gün yıkıyorsan biraz anormal. Saç dipleri ve uçları yağlanıyorsa her gün yıkamanız normal fakat uçları kuru, dipleri yağlıysa 2-3 günde 1 ideal haftada 3 kez falan oluyor işte. İşte o zaman dökülme artar.

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #39 : 05 Eylül 2023, 09:52:14 »
hergün yıkıyorum ilacın 10. gününde falanım 40 gün kullanıcam bakalım nolacak
bu arasa kullandığım ncs ürününün içinde kalsiyum var onunda etkisimi paylaşıcam

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #40 : 05 Eylül 2023, 09:52:53 »
Kanka saçı genç yaşında senin gibi olan var mı ailende akrabalarında dayın baban vb.
dayım ve dedem 🙃

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #41 : 07 Eylül 2023, 09:31:42 »
3-4 silkelemede 45 adet saç geldi (yere.düşenleri saymadım) 1-2 ay önceye göre fazla bi dökülme var

Maksimumkalite

• Full Member
« Yanıtla #42 : 07 Eylül 2023, 09:42:17 »
3-4 silkelemede 45 adet saç geldi (yere.düşenleri saymadım) 1-2 ay önceye göre fazla bi dökülme var

Kardeşim bu kadar takma kafana alerji ilacını kullan. Muhtemelen alerjiden dolayı kronik telogen effluviuma yakalanmışsın, öyle ilacı kullandın 1-2 günde geçer deme alerji tedavisindan en erken 1 ay sonra falan sonuç verir, dökülenlerin de 3-4 aydan itibaren büyüdüğünü görürsün. Benim düşüncem bu yönde ama genetikse bu dökülmeni daha çok hızlandırıyor da olabilir yani hem genetik hem kronik telogen effluvium. Sadece kronik telogen effluvium varsa dediğim gibi dökülenler ilacı kullandıktan ve alerji geçtikten sonra düzelir. Bu süreçte stres yaparsan daha çok dökülebilir. İçin rahat etmiyorsa dermatoloğa git derim ama genetik diyip kestirip atacaktır. :)

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #43 : 07 Eylül 2023, 09:47:04 »
Kardeşim bu kadar takma kafana alerji ilacını kullan. Muhtemelen alerjiden dolayı kronik telogen effluviuma yakalanmışsın, öyle ilacı kullandın 1-2 günde geçer deme alerji tedavisindan en erken 1 ay sonra falan sonuç verir, dökülenlerin de 3-4 aydan itibaren büyüdüğünü görürsün. Benim düşüncem bu yönde ama genetikse bu dökülmeni daha çok hızlandırıyor da olabilir yani hem genetik hem kronik telogen effluvium. Sadece kronik telogen effluvium varsa dediğim gibi dökülenler ilacı kullandıktan ve alerji geçtikten sonra düzelir. Bu süreçte stres yaparsan daha çok dökülebilir. İçin rahat etmiyorsa dermatoloğa git derim ama genetik diyip kestirip atacaktır. :)
şu ana kadar gittiğim detmatologların hepsi telogen effluvium teşhisi koydu hiç biri genetik demedi bende öyle düşünüyorum uygulanan tedavi 3. ay gibi sonuç vermeye başlıyor bakalım (yan forumdaki arkadaş bu alerji ilacının 1 haftada dökülmeyi kökten kestiğini söylemişti bende öyle bir şey bekledim 😄)

Maksimumkalite

• Full Member
« Yanıtla #44 : 07 Eylül 2023, 09:59:16 »
şu ana kadar gittiğim detmatologların hepsi telogen effluvium teşhisi koydu hiç biri genetik demedi bende öyle düşünüyorum uygulanan tedavi 3. ay gibi sonuç vermeye başlıyor bakalım (yan forumdaki arkadaş bu alerji ilacının 1 haftada dökülmeyi kökten kestiğini söylemişti bende öyle bir şey bekledim 😄)

O zaman kronik telogen effluvium teşhisim doğru imiş. Dediğiniz gibi birkaç ayda tam etkisini gösterir tedaviye başladıktan sonra. İyi günler dilerim.

Facebook Twitter Instagram