Gönderen Konu: 17 yaş kellik  (Okunma sayısı 1959 defa)

Maksimumkalite

• Full Member
Ynt: 17 yaş kellik
« Yanıtla #15 : 25 Ağustos 2023, 14:43:02 »
nasıl gideriliyor

Buralarda zaman kaybetme altta yatan bir rahatsızlığın, besin eksikliği, besin alerjisi veya stres varsa onun giderilmesi gerekiyor. Bunun kararını biz değil dermatolog verir sonra tedaviye başlanır. Doktorlar bazen genetik de diyebiliyor ama kesin değil. Erkeklerde sadece genetik dökülür algısı olmuş gibi altta yatan bir sorununuz varsa söylemeniz de fayda var. Mesela ben de diş eti iltihabı ve demir eksikliğinden dökülüyordu doktora diş iltihabım olduğunu ve birkaç ay demir eksikliği ile yaşadığımı söylemeseydim bana genetik diyordu. Bazen doktorlar da bu konuda bilgisiz olabiliyor. Bakmayın ünvan ve mevki sahibi olduklarına dermatologların geneli böyle o yüzden derdini tam anlatacaksın. İyi günler dilerim.  |-onayisareti-|

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 26 Ağustos 2023, 17:31:48 »
Aerıus ilacına başladım 20 gün sonra güncelleme yapacağım

mustafa sarı

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #17 : 26 Ağustos 2023, 17:37:58 »
Kardeşim lütfen öncelikle kan değerlerine baktırt 17 yaşında bu kadar dökülmesi normal değil eğer kan değerlerinde sorun varsa direk onu hallet

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 26 Ağustos 2023, 18:30:38 »
Kardeşim lütfen öncelikle kan değerlerine baktırt 17 yaşında bu kadar dökülmesi normal değil eğer kan değerlerinde sorun varsa direk onu hallet
dün kan verdim her hangi bir sorun çıkmadı

mustafa sarı

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #19 : 26 Ağustos 2023, 23:32:38 »
dün kan verdim her hangi bir sorun çıkmadı
hangi değerlerine baktırdın demir çinko d vitamini b12 felan bunların hepsi var mı sonuçlarında

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 27 Ağustos 2023, 12:12:53 »
evet hepsi vardı hatta tsh değerim 7-8 ay önce 4,60 , 5 seviyelerindeydi şimdi 3 seviyelerinde sadece kolestrolüm fazla çıktı

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #21 : 29 Ağustos 2023, 07:30:41 »

Diğer malum forumda antihistaminik kullanan bir arkadaş ne zaman bunu kullansa saç dökülmesinin durduğunu bıraktığında ise yeniden başladığını söylüyordu. Sonrasında güncelleme yaptı mı bilmiyorum ama merakla haberlerini beklyeceğiz bize de yok gösterirse kullanırız :)
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 29 Ağustos 2023, 13:44:00 »
güncelleme yapacağım şuan 4 gün oldu plasebo etkisi olmadın diye bekliyorum ayrıca yan etkiside yok 12 yaş üstü kullanabiliyor veya alkolle beraber bile kullanılıyor o yüzden kafam rahat

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 29 Ağustos 2023, 17:15:24 »
güncelleme yapacağım şuan 4 gün oldu plasebo etkisi olmadın diye bekliyorum ayrıca yan etkiside yok 12 yaş üstü kullanabiliyor veya alkolle beraber bile kullanılıyor o yüzden kafam rahat
17 yaşında alkolle kullanilmasini umursayacak kadar çok alkol kullanıyor musun

mustafa sarı

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #24 : 29 Ağustos 2023, 17:27:10 »
En çok alkol içilen zaman 17 18 :)

Maksimumkalite

• Full Member
« Yanıtla #25 : 30 Ağustos 2023, 11:55:14 »
Alerjik reaksiyonlar elbette saç dökebilir. Bununla ilgili çok çeşitli çalışmalar yapılıyor. Özellikle havadaki polenlere, kullandığımız oda parfümlerine ya da yediğimiz domateslere veya yine sıklıkla tükettiğimiz ekmekteki glutene karşı vs vs. olabiliyor. Bu alerjik reaksiyonlar sonucu vücut birden fazla farklı şekilde uyarı verebiliyor. Bunlardan biri de saç dökülmesidir. Bu tarz bir durumda ilaç kullanımı işe yarayabilir hatta yarar. İyi günler dilerim.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #26 : 30 Ağustos 2023, 12:25:04 »
aynı ilaç bende var köşede duruyo zamanında doktor aşırı hapşırdıgım için ve gözlerimde kaşıntı kızarma olduğu için yazmıştı fakat hiç kullanmadım denemek lazım
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 31 Ağustos 2023, 14:40:53 »
17 yaşında alkolle kullanilmasini umursayacak kadar çok alkol kullanıyor musun
hayır kullanmıyorum fakat alkolle bile alınabilecek kadar esnek bi ilaç o yüzden yazdım

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 01 Eylül 2023, 00:19:25 »
hayır kullanmıyorum fakat alkolle bile alınabilecek kadar esnek bi ilaç o yüzden yazdım

Anladım kanka umarım işe yarar

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #29 : 02 Eylül 2023, 18:31:07 »
güncelleme : bugün denize girdim kum savaşı yaptık kafama 100 ton kum yedim sonra rastgele bi şampuanla yıkandım ve tuvalette saçımı 20 kere silkeleyip çektiğimde 1 tel bile gelmedi denizin saça iyi geldiğini düşünüyorum ilacında mutlaka etkisi vardır
ilacı almadan önce saçımın 3 yerinde ağrı vardı ilacı ve tedaviyi uyguladıktan sonra ağrı 0 a indi 20. günde tam güncelleme yapacağım

Facebook Twitter Instagram