Gönderen Konu: Minoxil ve Proscar Tecrübelerim.  (Okunma sayısı 63447 defa)

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Minoxil ve Proscar Tecrübelerim.
« Yanıtla #91 : 29 Ocak 2020, 15:56:59 »
finasterid den değil Minoxil  den yaşıyorsun bu durumu hala kullanıyorsan
Yaklaşık 2 yıldır minoxil kullanmadım. 2 yıldır sadece finasterid ve arada avodart. Minoxil Soboreid Dermatid yaptı. Minoxil kullandığım zaman sonuçlar harika oluyor ama sonrası daha kötü.
TEDAVİM:
1) Proscar 4/1-Hergün aynı saatte.
2) Avodart - Zaman zaman dökülmem çok arttığında.
3) Masaj ve dermaroller - Düzensiz.
4) Yeşilçay.
5) Ara sıra konazol şampuan.

NOT: 1 MAYIS 2018 TARİHİNDEN İTİBAREN MİNOXİDİL KULLANMIYORUM.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #92 : 29 Ocak 2020, 16:20:48 »
Propecia proscarda bir sure Sonra dokulme yapabiliyor diye duydum minoxil gibi inisli cikisli olarak ama bunu ekim yaptirip kullananlar pek fazla anliyamayabilir bence hiç ekim yapmamış kişilerde çok anlaşılır bu durum. Dökülme hızına bağlı belkide finas da bir süre sonra ise yaramayabiliyor forumda yaşayanlar var çünkü bu durumu yada belli zaman sonra bir iyi bir kotu olabiliyor .

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #93 : 29 Ocak 2020, 16:21:33 »
Yaklaşık 2 yıldır minoxil kullanmadım. 2 yıldır sadece finasterid ve arada avodart. Minoxil Soboreid Dermatid yaptı. Minoxil kullandığım zaman sonuçlar harika oluyor ama sonrası daha kötü.

İçinde alkol olduğu için yapar dermatid uzun kullanımda sulu yaralarda cabası
Global Moderator

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #94 : 14 Nisan 2020, 00:05:26 »
Okuduğum bilgilere göre bazi zamanlarda dht baskısı çok artıp testesteronu arttırıyor ve bu yüzden cinsel istediğiniz artıyor. Fazla testesteron da saçı döker. Sonra hormonlariniz normal seviyeye dönüyor olmalı. Saçlarınızi son fotografta zayıflamış gördüm sebebi ne acaba. Kan degerlerinizin düşük olması ciddi dökülme yapar. Ciddi derken yeniden belirtmek istiyorum gerçekten çok ciddi dökülme yapar kansızlık. Lütfen ona da dikkat edelim. Umarım tedaviniz hep iyi olur.

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #95 : 25 Mayıs 2020, 15:17:42 »
Merhabalar tekrardan. Proscar kullanamaya devam ediyorum. Geçen ay libidom korkunç derecede arttı ve saçlarım zayıfladı. Çok zor bir ramazan oldu benim için. Bu süreçte proscar kullanmaya devam ettim. Şimdi saçlarım daha da canlanmaya başladı. Yağlanmam azaldı. Eğer bir aksilik olmazsa 1 ay sonra daha da iyi olmasını bekliyorum. Yani proscar döngüsü diye bir şey var sanırım. Ama Seboreit dermatit yok artık. Ne zaman kaşıntı olsa dermaroller kullanıyorum ve Head&Sholder Clinic Streng şampuan kullanıyorum. Şimdilik saçlarım makul seviyede. Şakaklarım iyi değil ama en azından ileri derecede dökülmem yok. Birazdan bol bol fotoğraf atacağım.
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #96 : 25 Mayıs 2020, 15:29:01 »
25 Mayıs 2020
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #97 : 25 Mayıs 2020, 15:31:16 »
25 Mayıs 2020

Not: 2. Sayfada saçımın ilk hali mevcut.
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #98 : 25 Mayıs 2020, 18:06:31 »
Hocam maşallah güzel sonuç olmuş, başlangıç zamanı ile kıyaslayınca.

Benim şu anki saç durumum sizin başlangıç durumunuzdan bir tık daha kötü durumda. Vertex daha boş bende. Aslında daha kötüydü ana 1 sene minox kullandım biraz toparladı ama bir noktadan sonra devam etmedi. Oral finasa başladım artık son çare. 50 gün kadar oldu. Minox finas temelinde bir tedavi uyguluyorum.

Umarım sizinkine yakın bir gelişme görebilirim.

Size sormak istediğim konu ise şu.
İlk oral antiandrojen ve minox tedavinize bialadığınızda, işe yarayıp yaramadğını ne kadar süre içinde anladınız? En az 6-8 ay kullanmak gerekiyor deniyor ama ilk parıltıları ilk ne zaman farkettiniz?

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #99 : 25 Mayıs 2020, 18:45:24 »
Hocam maşallah güzel sonuç olmuş, başlangıç zamanı ile kıyaslayınca.

Benim şu anki saç durumum sizin başlangıç durumunuzdan bir tık daha kötü durumda. Vertex daha boş bende. Aslında daha kötüydü ana 1 sene minox kullandım biraz toparladı ama bir noktadan sonra devam etmedi. Oral finasa başladım artık son çare. 50 gün kadar oldu. Minox finas temelinde bir tedavi uyguluyorum.

Umarım sizinkine yakın bir gelişme görebilirim.

Size sormak istediğim konu ise şu.
İlk oral antiandrojen ve minox tedavinize bialadığınızda, işe yarayıp yaramadğını ne kadar süre içinde anladınız? En az 6-8 ay kullanmak gerekiyor deniyor ama ilk parıltıları ilk ne zaman farkettiniz?

Merhabalar. İlk 4 ay hiçbir etki olmadı. Sonra yavaş yavaş yağlanmam azaldı. 8. ayda daha iyi oldu. Ama şurası kritik. Mevsim geçişlerinde çok kötü oluyor sonra eskiye dönüyor. Şahsen daha önce başlamadığım için çok pişmanım. Proscarı hiç aksatmadım ve sonuçtan memnunum. Size tavsiyem yan etki görmediyseniz bol bol fotoğraf çekin ve en az 1 yıl kullanın. Dönemsel dökülmelerde panik yapmayın.
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #100 : 25 Mayıs 2020, 19:33:52 »
Merhabalar. İlk 4 ay hiçbir etki olmadı. Sonra yavaş yavaş yağlanmam azaldı. 8. ayda daha iyi oldu. Ama şurası kritik. Mevsim geçişlerinde çok kötü oluyor sonra eskiye dönüyor. Şahsen daha önce başlamadığım için çok pişmanım. Proscarı hiç aksatmadım ve sonuçtan memnunum. Size tavsiyem yan etki görmediyseniz bol bol fotoğraf çekin ve en az 1 yıl kullanın. Dönemsel dökülmelerde panik yapmayın.

Eyvallah hocam, teşekkür ederim.

Bir kaç hafta önce yanetkiler biraz daha farkedilir gibiydi. Son dönemde sabah ereksiyonları biraz daha sıklaştı, sperm sıvılaşması biraz düzeldi gibi. Ama yanetki bir miktar daha var hala. Vücut tolere ediyor gibi geliyor tabi olabilen birşey mi o bilemiyorum. Belki de bana öyle geliyor bilmiyorum.

Tedavi olayları için 2 yıldır uğraşıyorum çeşit çeşit şey denedim faakt bir arpa boyu anca yol katedebildim.

Tabsiye ettiğiniz gibi 2-3 haftada bir saçları makineyle kesip, fotoğraf çekiyorum.

İnş güzel etki görürüm.

Size de sağlıklı günler diliyorum. İyi bayramlar.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #101 : 29 Mayıs 2020, 01:27:21 »
Hocam sizi çok uzun zamandir takip ediyorum. Bence ilk hale göre muhteşem. Saç ektirseniz bu başarıyı elde edemezdiniz. Testis ağrısı hakkında bilgi verir misiniz yaşadınız mi? Yasadiysaniz ne kadar sürdü ?

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #102 : 29 Mayıs 2020, 11:46:07 »
Hocam sizi çok uzun zamandir takip ediyorum. Bence ilk hale göre muhteşem. Saç ektirseniz bu başarıyı elde edemezdiniz. Testis ağrısı hakkında bilgi verir misiniz yaşadınız mi? Yasadiysaniz ne kadar sürdü ?
Merhaba. Testis ağrılarım dönemsel oluyor. Öyle uzun sürmüyor. Libidom arttığında ağrıyor. Düzensiz sex hatatının bunda etkili olduğunu düşünüyorum. Bahar aylarında libidom artıyor. Onun dışında problem yok. Mastürbasyon ve sex düşüncesi ile saç kalitem ters orantılı. Ama çok büyük bir yan etki yaşamadım. Yakında tahlil yaptıracağım.
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #103 : 11 Haziran 2020, 14:43:59 »
10 Haziran 2020 itibariyle durum bu şekilde arkadaşlar. Sadece proscar kullanıyorum ve arda avodart.
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #104 : 11 Haziran 2020, 14:45:23 »
Devam
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

Facebook Twitter Instagram