Gönderen Konu: Minoxil ve Proscar Tecrübelerim.  (Okunma sayısı 63400 defa)

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Minoxil ve Proscar Tecrübelerim.
« Yanıtla #120 : 04 Ocak 2021, 04:00:36 »
Şu an durum ne hocam
Gerileme yok. Rutin dökülme devam ediyor. Mevsim geçişleri ağır oluyor ama yine de memnunum

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #121 : 04 Ocak 2021, 04:02:04 »
Hocam bu konuyu görünce bana da bir cesaret geldi.
6 Kasım'da iç hastalıklarından randevu aldım (üroloji için önce iç hastalıklarına görünmek gerekiyormuş) doktora bu ilaçlardan bahsedecem ve genetik dökülme için tedavi olmak istediğimi söyleyecem pek bir umudum yok yardımcı olması konusunda ama bakalım.
Sormak istediğim şey şu siz kontrolü nerede yaptırıyorsunuz? İlacın herhangi bir kötü etkisinin olmadığına nerede bakıyorsunuz yani? Devlet ya da şehir hastanesinde bakarlar mı?

Elbette bakarlar. Ben kontrolü devlette yapıyorum.
TEDAVİM:
1) Proscar 4/1-Hergün aynı saatte.
2) Avodart - Zaman zaman dökülmem çok arttığında.
3) Masaj ve dermaroller - Düzensiz.
4) Yeşilçay.
5) Ara sıra konazol şampuan.

NOT: 1 MAYIS 2018 TARİHİNDEN İTİBAREN MİNOXİDİL KULLANMIYORUM.

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #122 : 04 Ocak 2021, 04:04:07 »
Hocam güncelleme yapabilme şansınız var mı?
Bir de sanırım arada avodart kullanıyorsunuz. Finasterid aldığınız gün aynı anda avodart alıyor musunuz yoksa atıyorum haftanın 5 günü finas 2 günü avodart gibi mi alıyorsunuz?

Hergün finasterid alıyorum. Aynı saatte. Genelde yatmadan önce alıyorum. Bazen aşırı yağlanma oluyor. Ben de hemen Avodart alıyorum.  Avodart ı nadiren alıyorum. Bazen finas+Avodart, bazen yanlız Avodart alıyorum
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #123 : 04 Ocak 2021, 04:08:00 »
SELAM aleykum  bir kac sorum olacak sana kardesim   yasım 27  merak ediyorum 30 yasına kadar hic bir urun kullandınmı  genetik dokulmem 22 yasında basladı ben su ana kadar bir sey kullanmadım  sadece sabun kullandım hic sampuan kullanmadım ama bende de seboreik dermatit yapıyor sabun lada kepekli bir sac  sampaunlarada gecmek istemiyorum babamın sulalesı hic kullanmayarak fırca gibi sacları var dayım gil genc  yaslarda sampuanlar joleler boyalar fıs fıslar kullanarak 30ına kadar  kel kaldılar  merak ediyorum kendine soruyormusun acaba sampuanlardanmıdırerken dokulme baslattırıyor cunku eskilere bakıyorum genetik dokulmesi olan bile 35ten sonra baslıyormus  bende sonum dayım gil gibi olmasın diye proscara basladım 3 aydır  benim on scalp bolge seyreliyor acılmalar basladı  sende bu ilaclar sivilcelenme yapıyormu tedavine baktım dudasterid haftada 3 kez agır degilmi  ben 6 gun proscar ve haftada 1 kez dudasteride baslamayı dusunuyorum yada sadece dudasterid haftada iki kez  ne  dersin sence hangisi daha mantıklı

Dutas elbette 3 gün ağır. Dediğim gibi sanırım şans meselesi. Ağır bir yan etki olmadı. Bence sen 6+1 kullan. Duruma göre hareket et. Agresif değilse finas yeterli.

Sabun olayı bence abartı. Şampuan saç dökmez. Saç dökmek de zor bir iş.

Seboreid Dermatit için en garanti yol. Head anf Shoulders Cliniv Strange. Resmen mucize.
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #124 : 04 Ocak 2021, 04:14:19 »
4 Ocak 2020 tarihî itibariyle son durum bu şekilde. Saçlar geriye gitmedi çok şükür. Sadece mevsim geçişleri ağır oluyor ama sonrası gayet iyi. Finasteride devam ediyorum. Kronik olarak kan değerlerim düşük. Malum Corona nedeniyle hastahaneye gidemiyorum. Kan değerlerim iyi olduğunda sonuç daha da iyi oluyor.
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #125 : 04 Ocak 2021, 04:17:03 »
Bu arada şakakları beğenmiyorum. 10 yıldır kötü. Oralara ekim yaptırmak istiyorum. Bundan sonra daha çok yazarım. Merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz. Pes etmek yok arkadaşlar.
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #126 : 04 Ocak 2021, 11:56:32 »
Bu arada şakakları beğenmiyorum. 10 yıldır kötü. Oralara ekim yaptırmak istiyorum. Bundan sonra daha çok yazarım. Merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz. Pes etmek yok arkadaşlar.
    Bence sakaklarında yasına gore  normal kafa sekline yakısmıs  heanden shoulder cling  sampuan gercekten cok iyidir bende 3 ay kullanmıstım cok ferahlatıcı bir sampuandı dermatiti yok edecek sampuan ama headen turu sampuanlar benim sac dokulmemi arttırıyor ve sacım tez yaglandırıyordu o yuzden bıraktım   birde 1 tanee daha sorum olacaktı 20 ile 28 30 yas aralıgında hic ilac kullandınızmı size bunuda soyliyeyim bu yas aralıgında hic agresif bir dokulme yasamamıssınız sizde minoxidil dongulerinden dolayı saclarınız donem donem seyrelme ye ugramıs  veya streste etken olmus  bana gelince ben ilacların sizin üzerinizde yan etkilerini öğrenmek istedim ve aklımda olan soruları sordurmaktı amacım  arastırmacıyım bu dalda bu yüzden sizden bilmiyormuş gibi sordurmak istedim yan etkilerini öğrenmek için umarım büyük bir yan etki yaşamazsınız kontrollerini zi her zaman  yapın...
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2021, 12:24:54 Gönderen: ali2332b »
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #127 : 04 Ocak 2021, 16:35:36 »
Son resimlere göre konuşacak olursak,
Saçınız başladığınız duruma göre baya iyi fakat sanırım biraz kalite kaybı var şakaklarda çünkü  1 2 sayfa önceki resimlerinizde en bölge özellikle şakaklar daha gürdü ama belki yanılıyorumdur

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #128 : 04 Ocak 2021, 16:42:37 »
Minox bırakılmış olmasına rağmen güzel görüntü.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #129 : 04 Ocak 2021, 23:56:38 »
    Bence sakaklarında yasına gore  normal kafa sekline yakısmıs  heanden shoulder cling  sampuan gercekten cok iyidir bende 3 ay kullanmıstım cok ferahlatıcı bir sampuandı dermatiti yok edecek sampuan ama headen turu sampuanlar benim sac dokulmemi arttırıyor ve sacım tez yaglandırıyordu o yuzden bıraktım   birde 1 tanee daha sorum olacaktı 20 ile 28 30 yas aralıgında hic ilac kullandınızmı size bunuda soyliyeyim bu yas aralıgında hic agresif bir dokulme yasamamıssınız sizde minoxidil dongulerinden dolayı saclarınız donem donem seyrelme ye ugramıs  veya streste etken olmus  bana gelince ben ilacların sizin üzerinizde yan etkilerini öğrenmek istedim ve aklımda olan soruları sordurmaktı amacım  arastırmacıyım bu dalda bu yüzden sizden bilmiyormuş gibi sordurmak istedim yan etkilerini öğrenmek için umarım büyük bir yan etki yaşamazsınız kontrollerini zi her zaman  yapın...

Merhaba. Saç dökülmem 20 yaşında başladı ve 27 yaşına kadar idare etti. 27 yaşında ise agresif bir dökülme başladı. Ben de Minoxil kullandım. Minoxil ise seboreid dermatid yaptı. Zamanla etkisi kayboldu. 30 yaşından itibaren finasterid kullanıyorum. Spermde sıvılaşma oldu ama öyle ağır değil. Zaten sık sık ürolojiye gidiyorum. Çok şükür Jinokomasti hiç yok.  Çok kafaya takmıyorum Finasterid'i.  Yaşım 33 ve Finas dışında çarem yok. Bırakırsam yağlanma ve dökülme artıyor. Bu da bende daha da olumsuz etkiler oluşturuyor. Libidom çok yüksek olduğunda hayat kalitem çok aşağıya iniyor. Şakak dışında memnunum
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #130 : 04 Ocak 2021, 23:59:28 »
Son resimlere göre konuşacak olursak,
Saçınız başladığınız duruma göre baya iyi fakat sanırım biraz kalite kaybı var şakaklarda çünkü  1 2 sayfa önceki resimlerinizde en bölge özellikle şakaklar daha gürdü ama belki yanılıyorumdur
Aslında aynı. Çekim açısı ve ışık yanıltıyor. Bir de tarama şekli. Geçenlerde mevsim geçişinde ağır bir dökülme oldu ama şimdi normal. Bir de bu fotoğraflar yoğun ışık altında çekildi.
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #131 : 05 Ocak 2021, 00:00:14 »
Minox bırakılmış olmasına rağmen güzel görüntü.
|-onayisareti-|
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #132 : 05 Ocak 2021, 00:01:01 »
Merhaba. Saç dökülmem 20 yaşında başladı ve 27 yaşına kadar idare etti. 27 yaşında ise agresif bir dökülme başladı. Ben de Minoxil kullandım. Minoxil ise seboreid dermatid yaptı. Zamanla etkisi kayboldu. 30 yaşından itibaren finasterid kullanıyorum. Spermde sıvılaşma oldu ama öyle ağır değil. Zaten sık sık ürolojiye gidiyorum. Çok şükür Jinokomasti hiç yok.  Çok kafaya takmıyorum Finasterid'i.  Yaşım 33 ve Finas dışında çarem yok. Bırakırsam yağlanma ve dökülme artıyor. Bu da bende daha da olumsuz etkiler oluşturuyor. Libidom çok yüksek olduğunda hayat kalitem çok aşağıya iniyor. Şakak dışında memnunum
       Tesekkur ediyorum   cevapladıgınız icin   insaallah sacınızda daha guzel   sonuclar alırsınız  hayırlı aksamlar.
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #133 : 26 Ocak 2021, 17:10:48 »
       Tesekkur ediyorum   cevapladıgınız icin   insaallah sacınızda daha guzel   sonuclar alırsınız  hayırlı aksamlar.

Allah razı olsun.
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #134 : 26 Ocak 2021, 17:18:18 »
1. Resim 2016
2. Resim 2017
3. ve 4. Resim Ocak 2021

Şakak dışında problem yok çok şükür. Şakaklarım 10 yıldır aynı maalesef. Finas saçlar için mucize. Dahası mevsim geçişleri dışında geriye gitme yok. Ama ben finasteride 30 yaşında başladım. Bu yüzden genç arkadaşlar lütfen doktora gitmeden almayın.

Üstten de çekimleri atarım. Ara ara Dermaroller kullanıyorum.

Beslenme çok önemli arkadaşlar. Karbonhidrat tüketimini azaltmanızı tavsiye ederim. Güzellikle kalın.
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

Facebook Twitter Instagram