Gönderen Konu: Minoxil ve Proscar Tecrübelerim.  (Okunma sayısı 63429 defa)

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Minoxil ve Proscar Tecrübelerim.
« Yanıtla #105 : 11 Haziran 2020, 14:52:56 »
Öncesi ve sonrası yapayım. ☺️

voledan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #106 : 11 Haziran 2020, 19:19:22 »
işte sonuç mükkemmel

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #107 : 11 Haziran 2020, 22:45:52 »
Maşallah tü tü tü.

@olacakokadar kardeşim, benim birkaç sayfa önceki bi soruma, en az1 yıl kullan mevsimsel dökülmeleri çok takma demiştin. Şu aralar epeyce bi dökülmem var. 1 senedir ilk defa bu kadar döküldüğünü görüyorum. Hep ince ve kısa telleri görüyorum. Saçlar da kısa olmasına rağmen gördüklerim bunlar. Allah bilir bir de görmediklerim.

Minoxda 13-14 ay, finasta ise 2 ay oldu. Bu dökülme minox döngüsü müdür, yoksa mevsimsel, dönemsel dökülme denebilir mi sence?
Bu birkaç hafta içinde minoxu sabah akşam yerine akşam 8-10 fıs sıkmaya başladım. Şehir dışına çıktıığm için. Bir de minoxun içine eklediğim dutas ı 10 gündür eklemiyorum.

Bunlar da sebep olmuş olabilir mi acaba?
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2020, 22:54:40 Gönderen: Lauri »

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #108 : 11 Haziran 2020, 22:57:06 »
Konudan uzun zamandır haberim var ne durumda diye bakayım dedim gelişim inanılmaz.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #109 : 12 Haziran 2020, 03:12:30 »
Maşallah tü tü tü.

@olacakokadar kardeşim, benim birkaç sayfa önceki bi soruma, en az1 yıl kullan mevsimsel dökülmeleri çok takma demiştin. Şu aralar epeyce bi dökülmem var. 1 senedir ilk defa bu kadar döküldüğünü görüyorum. Hep ince ve kısa telleri görüyorum. Saçlar da kısa olmasına rağmen gördüklerim bunlar. Allah bilir bir de görmediklerim.

Minoxda 13-14 ay, finasta ise 2 ay oldu. Bu dökülme minox döngüsü müdür, yoksa mevsimsel, dönemsel dökülme denebilir mi sence?
Bu birkaç hafta içinde minoxu sabah akşam yerine akşam 8-10 fıs sıkmaya başladım. Şehir dışına çıktıığm için. Bir de minoxun içine eklediğim dutas ı 10 gündür eklemiyorum.

Bunlar da sebep olmuş olabilir mi acaba?

Merhaba. Bence sizin dökülme minoxidil döngüsü . 2 aylık finasterid in etkisi olmaz. Finans için 1 yıl şart. Eğer yağlanman azalırsa finas etksi başlamıştır. Benim saçlar finas öncesi korkunç derecede yağlanıyordu. Günde 2 defa yıkamak şart olmuştu. Şimdi 4 gün dökülüyor. Benim tavsiyem minoxidili ilerleyen dönemde bırakacak bir plan yapın. İçinde avodart olsun. Mevcut tedaviniz ile birkaç ay sonra dökülme duracak ve saçlar mükemmel olacak. Ama bunun en büyük sebebi minoxidil olur. O dönemde sakın finasterid i bırakmayın. Daha sonra döngüsel olarak zayıflar. Ama  sabırla giderseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

TEDAVİM:
1) Proscar 4/1-Hergün aynı saatte.
2) Avodart - Zaman zaman dökülmem çok arttığında.
3) Masaj ve dermaroller - Düzensiz.
4) Yeşilçay.
5) Ara sıra konazol şampuan.

NOT: 1 MAYIS 2018 TARİHİNDEN İTİBAREN MİNOXİDİL KULLANMIYORUM.

Shelby

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #110 : 07 Temmuz 2020, 09:44:35 »
Serüveninizi görmem çok iyi oldu. Tebrikler.

Öncesi de olmakla beraber 4 aydır aralıksız minox daha doğrusu merdiven altı serum kullanıyorum ve sonuçlar iyi. Ancak döngüyü bekliyorum ve ondan kaçamayacağımı da kabul ettim. Sizden de cesaret alarak proscar ve haftada 1-2 avodarta geçiyorum. Yani Serumu günden güne azaltıp antiandrojenlere başlıyorum. Umarım ben de sizin gibi başarılı olurum.

Bu arada tavsiye gerekirse sizi yine rahatsız ederim :)
Medikal Tedavi: 2 gün 1 mg proscar, 1 gün Dutasterid.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #111 : 14 Temmuz 2020, 00:50:50 »
Şu an durum ne hocam
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

x3587

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #112 : 20 Ağustos 2020, 12:40:26 »
Arkadaşlar siteyi uzun süredir üye olmadan takip ediyordum birkaç sorum ve tavsiyelerimi yazmak için yeni üye oldum
yaşım 32  22 yaşımda sağ ve sol şakaklarımdan dökülmeler yaşayarak dermatoloğa gitmiştim bana rogaine ilacı tavsiye etmişti inanın bana dökükülen yerlerimde saç çıktı hiç dökülmemiş gibi oldu sokağa şapkasız çıkamıyoken saçlarımı havaya jöle ile dikecek kadar sonuç aldım abartmıyorum. lakin o güne kadar hep orjinale denk gelmişim 1.5 yıl sonra kadar aldığım bütün %5 lik rogaineler ya kokusu ya rengi değişik çıktı ve saçlarımı mahvetti. minoxil forte diye bir ilaç çıkmıştı o sıralar bu ilacın rogaine ile uzaktan yakından alakası yok kaşıntı eşliğinde sürdüğüm her yeri resmen kelleştirdi onu da bıraktım toppiğe geçtim ama artık onunda faydası kalmadı çünki saçlar inanılmaz seyreldi. size sorum şu propecia ve avodart denen ilaçların hep yan etkilerinden bahsedilmiş bu ilaçları gün aşırı alarak konuyu açan arkadaş gibi olumlu sonuçlar alanlar var mı? etkisinden çok herkez yan etkisi hakkında konuşuyor etkisini yaşayan deneyimleyen arkadaşlardan bilgi almak istiyorum

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #113 : 29 Ekim 2020, 18:20:34 »
Arkadaşlar siteyi uzun süredir üye olmadan takip ediyordum birkaç sorum ve tavsiyelerimi yazmak için yeni üye oldum
yaşım 32  22 yaşımda sağ ve sol şakaklarımdan dökülmeler yaşayarak dermatoloğa gitmiştim bana rogaine ilacı tavsiye etmişti inanın bana dökükülen yerlerimde saç çıktı hiç dökülmemiş gibi oldu sokağa şapkasız çıkamıyoken saçlarımı havaya jöle ile dikecek kadar sonuç aldım abartmıyorum. lakin o güne kadar hep orjinale denk gelmişim 1.5 yıl sonra kadar aldığım bütün %5 lik rogaineler ya kokusu ya rengi değişik çıktı ve saçlarımı mahvetti. minoxil forte diye bir ilaç çıkmıştı o sıralar bu ilacın rogaine ile uzaktan yakından alakası yok kaşıntı eşliğinde sürdüğüm her yeri resmen kelleştirdi onu da bıraktım toppiğe geçtim ama artık onunda faydası kalmadı çünki saçlar inanılmaz seyreldi. size sorum şu propecia ve avodart denen ilaçların hep yan etkilerinden bahsedilmiş bu ilaçları gün aşırı alarak konuyu açan arkadaş gibi olumlu sonuçlar alanlar var mı? etkisinden çok herkez yan etkisi hakkında konuşuyor etkisini yaşayan deneyimleyen arkadaşlardan bilgi almak istiyorum
Merhaba ben önemli bir yan etki yaşamadım. 30 yaşında başladım. Yaşım 33
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #114 : 29 Ekim 2020, 18:48:15 »
Merhaba ben önemli bir yan etki yaşamadım. 30 yaşında başladım. Yaşım 33
Kardeşim son durum güncellemesi yapmadın uzun zamandır yapacak mısın
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Bruce Wayne

• Sr. Member
« Yanıtla #115 : 01 Kasım 2020, 22:35:24 »
Hocam bu konuyu görünce bana da bir cesaret geldi.
6 Kasım'da iç hastalıklarından randevu aldım (üroloji için önce iç hastalıklarına görünmek gerekiyormuş) doktora bu ilaçlardan bahsedecem ve genetik dökülme için tedavi olmak istediğimi söyleyecem pek bir umudum yok yardımcı olması konusunda ama bakalım.
Sormak istediğim şey şu siz kontrolü nerede yaptırıyorsunuz? İlacın herhangi bir kötü etkisinin olmadığına nerede bakıyorsunuz yani? Devlet ya da şehir hastanesinde bakarlar mı?

Bruce Wayne

• Sr. Member
« Yanıtla #116 : 07 Aralık 2020, 19:33:17 »
Hocam güncelleme yapabilme şansınız var mı?
Bir de sanırım arada avodart kullanıyorsunuz. Finasterid aldığınız gün aynı anda avodart alıyor musunuz yoksa atıyorum haftanın 5 günü finas 2 günü avodart gibi mi alıyorsunuz?

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #117 : 25 Aralık 2020, 18:13:25 »
11/06/2019 Tarihi itibariyle son durumum şu şekilde.
SELAM aleykum  bir kac sorum olacak sana kardesim   yasım 27  merak ediyorum 30 yasına kadar hic bir urun kullandınmı  genetik dokulmem 22 yasında basladı ben su ana kadar bir sey kullanmadım  sadece sabun kullandım hic sampuan kullanmadım ama bende de seboreik dermatit yapıyor sabun lada kepekli bir sac  sampaunlarada gecmek istemiyorum babamın sulalesı hic kullanmayarak fırca gibi sacları var dayım gil genc  yaslarda sampuanlar joleler boyalar fıs fıslar kullanarak 30ına kadar  kel kaldılar  merak ediyorum kendine soruyormusun acaba sampuanlardanmıdırerken dokulme baslattırıyor cunku eskilere bakıyorum genetik dokulmesi olan bile 35ten sonra baslıyormus  bende sonum dayım gil gibi olmasın diye proscara basladım 3 aydır  benim on scalp bolge seyreliyor acılmalar basladı  sende bu ilaclar sivilcelenme yapıyormu tedavine baktım dudasterid haftada 3 kez agır degilmi  ben 6 gun proscar ve haftada 1 kez dudasteride baslamayı dusunuyorum yada sadece dudasterid haftada iki kez  ne  dersin sence hangisi daha mantıklı 
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #118 : 04 Ocak 2021, 03:58:48 »
Kardeşim son durum güncellemesi yapmadın uzun zamandır yapacak mısın
Tabiki de yapacağım.
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #119 : 04 Ocak 2021, 03:59:34 »
Serüveninizi görmem çok iyi oldu. Tebrikler.

Öncesi de olmakla beraber 4 aydır aralıksız minox daha doğrusu merdiven altı serum kullanıyorum ve sonuçlar iyi. Ancak döngüyü bekliyorum ve ondan kaçamayacağımı da kabul ettim. Sizden de cesaret alarak proscar ve haftada 1-2 avodarta geçiyorum. Yani Serumu günden güne azaltıp antiandrojenlere başlıyorum. Umarım ben de sizin gibi başarılı olurum.

Bu arada tavsiye gerekirse sizi yine rahatsız ederim :)

İstediğiniz zaman yazabilirsiniz.
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

Facebook Twitter Instagram