Gönderen Konu: 40 yas ustu finasnterid ne kadar gerekli  (Okunma sayısı 3151 defa)

yabulahan

• Full Member
40 yas ustu finasnterid ne kadar gerekli
« : 12 Ağustos 2023, 17:19:03 »
Merhabalar
48 yasındayım 21-24 temmuz 2023 de asmed de 4838 greftlık bir ekimim oldu ekimden 17 gun öncesinde fınansterıd kullanmaya basladım ve de aldığım ılk gunden itibaren cinsel performansımı etkıledıgını farkettim bugun ekımın üzerinden 19 gun geçti ve de fınasnterıdı bırakmayı düşünüyorum 40 yas üzerinde kı kısılerde fınasnterıd ın faydası ekim öncesi sonrası 35 yas altına gore daha düşük gıbı yorumluyorum okuduklarımdan asmed de en az 6 ay mümkünse 1 yıl kullanmamın ıyı olacağı yönünde tavsiyede bulunuldu ama ben açıkçası yan etkileri ve riskleri dusununce  ekım öncesi ve sonrası 20 ser gun totalde 40 gunluk bir periyodun da omur boyu kullanamayacağımı hesap edersek hiç yoktan ıyı oldugunu düşünüyorum ne dersiniz acaba
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2023, 18:14:06 Gönderen: yabulahan »
  • Ekim Tarihi: 21-24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi ASMED
  • Greft Miktarı 4838
  • Yaşınız 48
  • Medikal Tedavi Finansteridi ekim oncesi sonrasi 20 ser gun kullanip 45. Gunde 1/2 procea olarak tekrar basladim solgar vm2000 biotin5000 omega3 kolajen tıp1-3
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

pamira

• Sr. Member
Ynt: finasterid bırakmayı düşünüyorum
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2023, 17:33:45 »
2020'den beri surekli sacla alakali hem bu forumda hem de yabanci forumlarda arastirmalar yapiyorum. youtube kevin mann (haircafe) takip ediyorum / (sac konusunda baya uzmanlasmis bireysel full ingilizce makaleler arastiriyor adam doktorlarla iletisim halinde falan bizden biri kisaca) 2 kez Asmed'te operasyon gecirmis biri olarak sana tavsiyem yasin zaten musait dht bize gore daha az salgilaniyodur. finasteride konusunda bence nocebo etkisi yasiyosun. ben de ilk kez propecia kullandigimda 17 gun sonra camdan asagi firlatmistim haplari. idrarda renk degisimi ve testislerde hafif agri hissettigim icin ve yan etkilerini okudugum icin. o yuzden bence hic kesmeden min 6 ay kullan (tavsiyem 1 yil kullanman) sonrasinda da azaltarak birakabilirsin komple. onemli olan su an beslemek ve korumak o saclari. ha su da var ciddi anlamda ekstrem duzeyde yan etki yasadigina inaniyosan ve bunu hissediyosan ona bir sey diyemem. karar senin biz sadece deneyimlerimiz sonucu yorum yapabiliriz. (kendim haftada 5 gun fin 2 gun dut kullanan biriyim)
  • Ekim Tarihi: 8-9 Aralik 2021 | 8 Mayis 2023
  • Greft Miktarı 5006 | 1510
  • Medikal Tedavi Finasteride - Dutasteride
ASMED - 1.Sac Ekimim 8-9 Aralik 2021

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=24994.0

&

ASMED - 2.Sac Ekimim 8 Mayis 2023 (Revizyon)

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=31519.0

yabulahan

• Full Member
Ynt: finasterid bırakmayı düşünüyorum
« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2023, 18:11:59 »
2020'den beri surekli sacla alakali hem bu forumda hem de yabanci forumlarda arastirmalar yapiyorum. youtube kevin mann (haircafe) takip ediyorum / (sac konusunda baya uzmanlasmis bireysel full ingilizce makaleler arastiriyor adam doktorlarla iletisim halinde falan bizden biri kisaca) 2 kez Asmed'te operasyon gecirmis biri olarak sana tavsiyem yasin zaten musait dht bize gore daha az salgilaniyodur. finasteride konusunda bence nocebo etkisi yasiyosun. ben de ilk kez propecia kullandigimda 17 gun sonra camdan asagi firlatmistim haplari. idrarda renk degisimi ve testislerde hafif agri hissettigim icin ve yan etkilerini okudugum icin. o yuzden bence hic kesmeden min 6 ay kullan (tavsiyem 1 yil kullanman) sonrasinda da azaltarak birakabilirsin komple. onemli olan su an beslemek ve korumak o saclari. ha su da var ciddi anlamda ekstrem duzeyde yan etki yasadigina inaniyosan ve bunu hissediyosan ona bir sey diyemem. karar senin biz sadece deneyimlerimiz sonucu yorum yapabiliriz. (kendim haftada 5 gun fin 2 gun dut kullanan biriyim)
açıkçası baya dusundum ben de yabancı forumlara da biraz goz attım fransız forumlarına dht zaten 40 yas üzeri dusuyorsa fınasnterıdle dht ye karsı sacları korumanın da önemi biraz dusuyor gıbı açıkçası ekimimden de cok memnun degılım kardeşim ve takvıyesız cok ıyı sonuclar alındığını da goruyorum asmed videolarında da var. biraz olacağı varsa olur da kafasındayım artık olmazsa da eskisi gıbı ya kazır yada ıkıncı bir ekımı düşünürüm belki ama sadece cinsel performans degıl ama gogus büyüme depresyon ve kanser rısklerını dusununce ne gerek var dıyorum herkesin durumu farklı biraz benim zaten 48 den sonra cok buyuk bir maceraydı ne kadar gerek vardı tartışılır son 15 sene berbere gıtmemıstım ve de kafam da güzeldi açtığım konuda fotoları da gorebılırsın on cızgıden kaynaklanan memnunıyetsızlıklerımı de dolayısıyla ıyı niyetinden ve de tavsiyelerin icin cok teşekkür ederim ama sanırım kararım bırakmak yönünde olacak
  • Greft Miktarı 4838
  • Yaşınız 48
  • Medikal Tedavi Finansteridi ekim oncesi sonrasi 20 ser gun kullanip 45. Gunde 1/2 procea olarak tekrar basladim solgar vm2000 biotin5000 omega3 kolajen tıp1-3

karakafa

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 40 yas ustu finasnterid ne kadar gerekli
« Yanıtla #3 : 20 Ağustos 2023, 16:08:10 »
solusyonu denedinizmi? oral mi aldiniz?

yabulahan

• Full Member
« Yanıtla #4 : 20 Ağustos 2023, 20:21:25 »
solusyonu denedinizmi? oral mi aldiniz?

solüsyonu oldugunu bilmiyordum fınasnterıdın tablet kullandım ve de etki olarak aynı olup olmadıgını da bilmiyorum benim stresli bir ısım olduğu icin ısım de gergin
olmamak icin bıraktım bırıncıl olarak ekım öncesi sonrası 20 ser gun totalde 40 gun kullandım umarım kucuk de olsa olumlu bır etkisi ölmüştür
  • Greft Miktarı 4838
  • Yaşınız 48

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 04 Eylül 2023, 22:29:11 »
Olay sadece dht’nin dusmesi degil. Androjen reseptorlerinin duyarliligi yas ilerledikce artiyor. O yuzden 50 yasinda 60 yasinda birden kellesen insanlar var.

Benim size onerim yan etki gorduyseniz durup tekrardan dusuk bir dozle baslamanizdir. Atiyorum gunde 1 mg kullaniyorsaniz. Haftada 3 kere 1mg gibi.

Merlot.

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 18 Eylül 2023, 23:01:57 »
Yaş 49 sekiz aydır kullanıyorum daha etkisini göremedim
Özellikle ön çizgide gerileme devam ediyor
  • Yaşınız 49

karakafa

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 24 Eylül 2023, 13:00:19 »
9-12 ay kullanin finasteridi.1mg finas kapsullerde var yani ugrasmaya gerek yok alip bolmek gibi proscari...

yabulahan

• Full Member
« Yanıtla #8 : 25 Eylül 2023, 11:24:52 »
Yaş 49 sekiz aydır kullanıyorum daha etkisini göremedim
Özellikle ön çizgide gerileme devam ediyor

yanı on cızgı bu yasa kadar korunduysa bence gerek yok ekım dusunebılırsın on tarafa bence
  • Greft Miktarı 4838
  • Yaşınız 48

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 25 Eylül 2023, 11:49:00 »
tam 40 yaşına girerken aradığım başlık :) 

yabulahan

• Full Member
« Yanıtla #10 : 30 Eylül 2023, 21:27:47 »
tam 40 yaşına girerken aradığım başlık :)

:)) buyuk sorunsal
  • Greft Miktarı 4838
  • Yaşınız 48

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 30 Eylül 2023, 21:36:21 »
 40tan sonra  saçta kanla beslenme sorunu olur dermoller masaj prp falan gerekir.tabanca attıkça dhtde saça zarar verir ama genclikteki gibi zarar verme.kartal  yavas yavas serceye donusur ısırığı ne kadar acıtırsa saça dht o yaslarda o kadar zarar verir
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

yabulahan

• Full Member
« Yanıtla #12 : 30 Eylül 2023, 23:41:53 »
40tan sonra  saçta kanla beslenme sorunu olur dermoller masaj prp falan gerekir.tabanca attıkça dhtde saça zarar verir ama genclikteki gibi zarar verme.kartal  yavas yavas serceye donusur ısırığı ne kadar acıtırsa saça dht o yaslarda o kadar zarar verir

Yani finansterid kullanimi da bir gencin ihtiyac duydugu kadar zaruri degildir diyebilir miyiz 40 yas uzerine ya da 40 yas uzerinin finansterid kullanmandan da iyi sonuc almasi ekimden daha yuksekmidir
  • Greft Miktarı 4838
  • Yaşınız 48

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 30 Eylül 2023, 23:52:07 »
 aynen bu yastan sonra sonuca pek yansımaz bu yastan sonra.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

mavruti

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 19 Ekim 2023, 18:44:46 »
tecrübem şu 6 yıldır düzenli fin kullanıyorum iki ekim yaptırdım ikincisi sıklaştırma ve sadece ön bölge . son beş aydır ekim alanıda dahil saçın genelinde fine rağmen seyrelme oldu şuan fin dut beraber gidiyorum sonucu merakla bekliyorum yaş 44

Facebook Twitter Instagram