Gönderen Konu: SAÇ DÖKÜLMESİNİN VE SAÇ EKİMİNİN AN İTİBARİYLE SONU GELMİŞTİR  (Okunma sayısı 8537 defa)

Requiemm

• Sr. Member

Requiemm

• Sr. Member

mastro

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Magnezyum tauratın hangi özelliği saça etki ediyor ki ? :)

Requiemm

• Sr. Member
Magnezyum tauratın hangi özelliği saça etki ediyor ki ? :)

onu da işin uzmanına sorucaksın artık :)

Gakgom

• Yeni üye
  • *
Ben formülden birşey anlamadım yardımcı olacak biri var mi

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ben formülden birşey anlamadım yardımcı olacak biri var mi
Bende anlamadm, anladığm bir kenevir yağı oldu oda çok pahalı ne yapılması lazm

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Marka paylaşmadan devam edelim, daha önce kullandığımız ürünü günde 2 defa kullanırsak 300'e ulaşmış oluyoruz aslında o bile tatmin edici
Yardım eder misin keneviri yağı kur ile baya pahalı oluyor ne yapmak lazım, birde magnezyum olayında magnezyum citrat iş görür mü? Konu çok karışık geldi bana /:

Akon47

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları

Mehmet Alaycı

• Full Member
Kenevirden çıkarılan ve %10 CBD yağı içeren bir ürün buldum ama ürün MCT yağı içeriyor, saçı çıkaran önemli kısım CBD yağı gibi geldi fakat size de sormak istedim.
https://www.naturecan.com.tr/collections/cbd-yagi/products/10-cbd-yagi

Bir diğeri de %5 CBD içeren bir ürün, nane yağı ve mct yağı ile birlikte melatonin de içeriyor, amazon'da 1000 tl civarına satılıyor fakat satın almak istediğimde adresime gönderim yapılamadığı yazısı çıktı, belki sadece benimle alakalı bir hatadır. Dilerseniz siz de türkiye amazon üzerinden cbd anahtar kelimesiyle ürünleri bulabilirsiniz.

Son olarak aşağıdaki markanın ve ürünün sanıyorum %5 kadar cbd içerdiği iddia ediliyor, doğru mudur bilmiyorum fakat denenebilir gibi duruyor.
https://www.trendyol.com/immu-nat/immunat-immu-cbd-250ml-kenevir-tohumu-yagi-p-70504605
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2023, 05:03:54 Gönderen: Mehmet Alaycı »

Mehmet Alaycı

• Full Member
https://www.kenevirco.com/urun/kenevir-tohumu-yagi Böyle bir ürün var olur mu?
Sanırım cbd içermesi gerekiyor, bu ürün de anladığım kadarıyla içermiyor. Yurtdışından almak gerekli gibi gözüküyor.

Mehmet Alaycı

• Full Member
Magnezyum hapını günde iki defa kullanacaksın, cbd oranı 10 yada 15 olacak şekilde 30ml yağı 1 ay boyunca kullanacaksın. CBD değerinden dolayı türkiye fiyatları yüksek çıkacaktır yurdışından 60ml getirtirsen çok uygun fiyata sana 2 ay yetecektir. Her gün bir defa yağ 2 defa hap kullanmış olacaksın

Hocam örneğin şu sitedeki ürün üzerinden size bir sorum olacaktı.
https://sibidici.com/index.php/product/lucovitaal-cbd-10-5ml/

Ürün 5 ml, %10 CBD içeriyor ve ürün toplamda 110 damla sayısı içeriyor.
Damla başına da 5.0 mg CBD içeriyor, okuduğum yayınlara göre günde 3-5mg CBD kullanılmış, fazlası da saç dökebiliyor.

Sizin hesabınızda ise 30ml yağı bir ayda bitirebileceğimiz söylenmişti, üstteki 5 ml yağı bile 110 damla ile neredeyse 3-4 ay kullanmamız gerekecekken, bunun 6 katı boyutundaki ürünü bir ayda bitirmemiz fazla olmaz mı?

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
okuduğun makalenin linkini atabilir misin

Mehmet Alaycı

• Full Member
okuduğun makalenin linkini atabilir misin
Eğer bana yazdıysanız, konuyu açan arkadaşın attığı linkten okudum. Ayrıca araştırmayı yapan kişinin bir videosunda da sanırım bahsedilmişti.

''CBD'nin saç büyümesi üzerindeki etkileri doza bağlıdır ve daha yüksek dozlar, TRPV4 olarak bilinen farklı bir reseptör aracılığıyla katajen fazına erken girişe neden olabilir.'' ''İnsan saç folikülü kültür hücreleri üzerinde yakın zamanda yapılan bir çalışma, daha düşük dozlarda CBD kullanımının, muhtemelen CB1 antagonizması yoluyla saç gövdesinin uzamasına yol açtığını ortaya çıkardı.[37] Bununla birlikte, çok daha yüksek dozlar, muhtemelen farklı bir reseptör olan TRPV4 yoluyla katajen fazına erken girişle sonuçlandı. Bu nedenle, pozitif saç büyümesi elde etmek için topikal CBD dozajının değerlendirilmesi gerekir.''

Araştırmanın linki de burada, kullandıkları ürünü sanırım Tricomax adıyla satışa sunmuşlar fakat sadece Amerika içine satış yapılıyor, önemli olan içerik CBD gibi duruyor, sanırım onu da kısa sürede sipariş edip düşük dozda (günlük 3-5mg) olarak kullanmayı planlıyorum.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10251293/

Gerçekten şu araştırma doğru ise, ki yalan olmasının çok bir amacını da göremiyorum, bir çok kişi de farklı kaynaklardan benzer sonuçlara ulaşmış gibi görünüyor. Gerçekten çok etkili bir yöntem olabilir. CBD hala çok bilinen bir içerik değil, üretimi bazı ülkeler illegal olabiliyor, bu yüzden pahalı fakat bulunmaz bir ürün değil, yeterli bürokratik süreçlerle zeytinyağı kadar ucuzlayabilir.
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2023, 20:20:59 Gönderen: Mehmet Alaycı »

Mehmet Alaycı

• Full Member
Hoş geldin dostum, ben inanıyorum ki çok faydalı olacaktır.
Şahsen gerektiği kadar beklemeye hazırım.
Yalnız yöntem netleşince senden ricam net bir tarif yazar mısın?
Yani x yağından 5 ml, y bitkisinden 8 gr kat karıştır akşamları kafaya sür şeklinde.
Diğer türlü anlaşılması çok zor oluyor.

Hocam anladığım kadarıyla tek bir etken en önemli görevi görüyor. CBD denilen, kenevirin yaprağından çıkarılan bir etken, bu maddeyi, biberiye, nane, mentol, saw palmetto gibi içeriklerle birleştirip her gün saça sürmüşler, sonuç alınmış fakat ana sonucu alma sebebi CBD gibi görünüyor. Aslında çözüm ortada fakat türkiye'ye sipariş vermek biraz sorunlu, satan siteler var, birisinin alıp denemesi gerekiyor. Kenevir tohumundan üretilen yağ kullanılmamış ve içeriğinde CBD yok, o yüzden türkiye'de üretilen yağlar pek bir işe yaramayabilir.

Ben naturecan adındaki bir siteden alıp denemek istiyorum, eğer hesaplamam hatalı değilse ve bir damla 3-5 mg CBD içeriyorsa, günlük bir damla uygulamak yeterli olacaktır. 10-20 damla da taşıyıcı yağ ve bir iki damla biberiye ve nane yağıyla da uygulanabilir diye düşünüyorum. Eğer hesaplama hatalı değilse, 10 ml CBD içeriği içeren yağ, 5-6 ay kadar yetecektir.

Konuyu açan kişi hatalı hesaplamış olabilir gibi geliyor, %10 CBD içeren 30 ml içerik bir ay için fazla gibi görünüyor. Bu konuda da fikrini yazarsa çok memnun olurdum.

Facebook Twitter Instagram