Gönderen Konu: DR. İLHAN SERDAROĞLU 2500 GREFT EKİM 30 KASIM 2017  (Okunma sayısı 33942 defa)

Antonyo17

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: DR. İLHAN SERDAROĞLU 2500 GREFT EKİM 30 KASIM 2017
« Yanıtla #31 : 25 Aralık 2017, 11:43:09 »
 25. Gün donör ve ön bölge resimleri, şok dökülme 5-6 gündür yoğun bir şekilde devam ediyor. Ön bölgedeki küçük kırmızılıkları İlhan hocaya sordum 1 hafta içinde yok olur merak etme dedi. Ayrıca donör bölgenin sağ tarafı biraz daha geç toparlayacak gibi, sol tarafta hiç işlem yapılmamış gibi düzelme var. Günde 1 kere Trixowell şampuanla ilk yikamayi ardindan 2. Yıkamayı Dalin şampuanla yapıyorum. Xpecia tablet(ekimden 10 gün önce başladım) sabah akşam ve proscar 1/4 günde 1 tane kullanıyorum(10 gündür) Süreç hakkında siz neler düşünüyorsunuz ?

Hatayli

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #32 : 25 Aralık 2017, 12:37:13 »
Selamlar Antonyo. 1. Sayfadaki fotona baktim, sag kulak üstü alim bölgesi. Gayet normal, hirpalanmamis bir sekilde alim yapilmis. Sol tarafin alimi daha zararsiz görünüyor ama, bu sag tarafin hirpalanarak alinmis anlaminda degil. Sag taraf herhalde soka ugramis.  1. Sayfadaki görüntüye dayanarak diyorum ki, gec te olsa, o bos gördügün sag kulak üstü alani, toparlanacaktir...!!

firstsoldier

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #33 : 29 Aralık 2017, 12:31:32 »
Malesef donör bölge veya arka tarafta kulak üstlerinde de dökülme gerçekleşebiliyormuş,aynı saçkıran tarzı ama ne zaman iyileştir veya oradan saç çıkar da toplar bilemiyorum

Antonyo17

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #34 : 29 Aralık 2017, 12:48:53 »
Dün akşam İlhan Hoca yazdı, nasıl gidiyo var mı problem resim atar mısın diye, attım resimleri "İlk zamanlarda donor sahada bu tür seyrelmeler olabiliyor meraklanma 1 ay içinde geçecek" dedi. Bende öyle tahmin ediyorum moral bozmak yok. Bu forumda ne arenamed donörleri görüldü :)

firstsoldier

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #35 : 29 Aralık 2017, 13:02:04 »
1 aya toplamaz kardeş ben de şu an 1.aydayım,4 aya ancak toplar gibi gözüküyor .Ayrıca şunu merak ediyorum güzel bir ekim sonrası neden donör bölgede kısmı olarak da olsa şok dökülme yaşanır ki ?

eraybilgin6129

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #36 : 29 Aralık 2017, 13:17:42 »
Her Hoca zaten 1 aya toplar diyor yok yaaa en az 2-3 aya donör toplar o işleri geçsin...oralardan fazla alınma yapılmış olabilir donör sağ taraf

Hatayli

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 29 Aralık 2017, 14:49:19 »
1 aya toplamaz kardeş ben de şu an 1.aydayım,4 aya ancak toplar gibi gözüküyor .Ayrıca şunu merak ediyorum güzel bir ekim sonrası neden donör bölgede kısmı olarak da olsa şok dökülme yaşanır ki ?
Doktor degilim, sadece fikir yürütüyorum. Sahsin yapisindan ayri, bence birde greftlerin alim sekliyle baglantili olsa gerek. Benim ikinci ekimimde 3000 Greft aldiklarini söylediler. Kafama Mikromotoru ( cidden saydim ) 4547 defa sokup cikardilar. Bunu onlara sordugumda aldigim cevap " mikromotoru her batirdigimizda greft cikmiyorki.. bazilari kaliyor!!!" . Neyse...simdi sen kalk, enseye 4500 delik ac!! Mikromotorun devri ayriyetten alinis düzeninin bence cok büyük bir etkisi var! Motor devrinden olusan sürtme, yanik yapar... acilan delikler direk yan yana, ve ardi ardina yapilirsa... o bölge hem hasar görür, hem küser, hem gec cikar, hem yaniga benzer bir hal olusur vs. Benim tahminim, sagdaki cizdigim alim sekli, daha az zararlidir!!

Antonyo17

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #38 : 04 Ocak 2018, 15:08:27 »
Merhaba bugün 35. Gün, 5-6 gündür elimi saçıma attığımda yada yıkarken saç teli gelmiyor şok dökülme bitti

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #39 : 04 Ocak 2018, 17:13:05 »
üstat bu ilk fotolarda yara gibi kabuk bağlayan ilhan hocanın sorun olmaz dediği noktalarda iz gibi oluşmuş dikkatle bakarsan o bölgelerde saç çıkışı , kök falan gözlemliyor musun  ? bu tip olaylar hep hocada oluyor nerede yanlış yapılıyor acaba sorunca kabul etmiyor.
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

kadiköy1

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #40 : 04 Ocak 2018, 17:25:37 »
dönor fazlasıyla hor kullanılmış. 2500 greft değil de 5500 greft alınmış gibi. bu kadar düşük bir alımın şu zamana kadar düzelmemesi kötü bir durum. ekim bölgesi baya bir şoka uğramış.hatta mevcut saçlarda da kayıp varmış gibi. ilerleyen süreçte olumlu gelişmelerin olmasını umuyorum.

PagaroN

• Hero Member
« Yanıtla #41 : 04 Ocak 2018, 17:27:20 »
Doktor degilim, sadece fikir yürütüyorum. Sahsin yapisindan ayri, bence birde greftlerin alim sekliyle baglantili olsa gerek. Benim ikinci ekimimde 3000 Greft aldiklarini söylediler. Kafama Mikromotoru ( cidden saydim ) 4547 defa sokup cikardilar. Bunu onlara sordugumda aldigim cevap " mikromotoru her batirdigimizda greft cikmiyorki.. bazilari kaliyor!!!" . Neyse...simdi sen kalk, enseye 4500 delik ac!! Mikromotorun devri ayriyetten alinis düzeninin bence cok büyük bir etkisi var! Motor devrinden olusan sürtme, yanik yapar... acilan delikler direk yan yana, ve ardi ardina yapilirsa... o bölge hem hasar görür, hem küser, hem gec cikar, hem yaniga benzer bir hal olusur vs. Benim tahminim, sagdaki cizdigim alim sekli, daha az zararlidir!!
Selam
Doktor degiliz ama sürekli sizin gibi ekim yaptıran veya ekim aşamalarını paylaşan bir çok kişide gördüğümüz olay aynı bölgeden yoğun çalışma.
Donör bölgesinde kulak arkası ense kısmı takviye ilaçlarla daha canlı ve gür hale getirildiktrn sonra dr veya asistanları saç alımı sırasında daha canlı gördükleri bölgeye malesef mikro motor ile yoğunlaşıyorlar. Bunun sizinde söylediğiniz gibi birçok sıkıntısı oluyor.
Bu donör bölgesinin toplamasıda malesef 1 degil 3 hatta 5 ayı buluyor. Sonuçta kafa derisi kendini uzun bir süreçte anca toplayabiliyor.
Sıkıntı yapmaya gerek yok dediğim gibi 1 aydan biraz fazla sürecek donör alanının kapanması...
İyi forumlar...

PagaroN

• Hero Member
« Yanıtla #42 : 04 Ocak 2018, 17:29:42 »
dönor fazlasıyla hor kullanılmış. 2500 greft değil de 5500 greft alınmış gibi. bu kadar düşük bir alımın şu zamana kadar düzelmemesi kötü bir durum. ekim bölgesi baya bir şoka uğramış.hatta mevcut saçlarda da kayıp varmış gibi. ilerleyen süreçte olumlu gelişmelerin olmasını umuyorum.
Dar bir bölgeden yoğun greft alınırsa malesef bu şekilde sonuçlar olabiliyor. 2500 grefttin yarısından fazlası sağ taraftan alınmışa benziyor.

Antonyo17

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #43 : 04 Ocak 2018, 22:49:33 »
@nofear114 iz gibi olan bölgedede saç telleri var kamerada net çıkmadığı için görünmüyor ama aynada yakından bakınca görünüyor. @kadiköy1 mevcut saçlarda kayıp varsada %5-10 falandır ki ilhan hocada ekimden önce, saç olan bölgeye girileceği için bunun olabileceğini ama terazisel bakılınca sonucunda daha çok saç çıkacağını söyledi. sağ donörde boş olan bölgelerde diplerden saç çıkışı var ama ne zaman kapanır orasını bilemiyorum, arkalar biraz daha uzasa kapatıcılığı daha kolay olacak. Beklemedeyiz artık sabır bölümündeyiz en az 2-3 ay daha böyle devam edecek

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #44 : 16 Ocak 2018, 02:46:52 »
donör düzelir sanıyorum zamanla ama bıraz zaman alıcak gibi
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram