Gönderen Konu: Medikalle iyi sonuç aldım. Bu durumda saç ekimine uygun muyum? (Fotoğraflı)  (Okunma sayısı 1145 defa)

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba herkese. 31 yaşındayım. Saçlarımda genel seyrelme ve incelme var komple üst kısımlarda. Bu yüzden 1 yıl önce finasteride ve 6 ay önce minoxidil başladım. Özellikle minoxa iyi yanıt verdiğimi düşünüyorum, belirgin derecede iyileşme oldu.

Sizce bu yeni durumda saç ekimine uygun muyum? En büyük derdim var olan saçları korumak. Genel seyrelme olduğu için her bir saç uzun vadede benim için değerli. Ekim mevcut saçlara zarar verecekse benim için büyük risk. Artısı ile eksisini topladığında zararda bile çıkabilirim.

Saç çizgisini koruyarak genel bir sıklaştırma beklentim var verteks dahil. Düşünceleriniz nedir?

emekli kel

• Hero Member
 yas 30 ustu.iyi bir yerde ufak bir sıklaştırma ekimi ol.dandik yer çok doker.ekimden once minou bıraktırıp sonra baslatırlar zamanla azaltarak minotan masaja gecersin.cm kare bası eşitlerler.aralara girilcek.tepe ekimi beslenmesi kolay değil usta bir el gerek.iyi arastır
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
yas 30 ustu.iyi bir yerde ufak bir sıklaştırma ekimi ol.dandik yer çok doker.ekimden once minou bıraktırıp sonra baslatırlar zamanla azaltarak minotan masaja gecersin.cm kare bası eşitlerler.aralara girilcek.tepe ekimi beslenmesi kolay değil usta bir el gerek.iyi arastır

sağol hocam. valla kesinlikle dandik bi yere gitme lüksüm yok benim durumumda, farkındayım :) iyi yerlerde saça zarar vermeden güzel sonuç yaratabilirler mi dersin?

minox'tan memnunum aslında. duştan sonra kullanıyorum hatta saça iyi şekil veriyor beni yormuyor pek. minoxla şekillendirdiğim halini daha çok seviyorum.

emekli kel

• Hero Member
 heryerin iyi kotu ekimi var ama bu iyi yerde halledilebilir.kolay ekim olmamakla beraber çok zor ekimde değil tabi kaliteli yer adına.sen saol
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
minoxidili seviyorsan kullanabilirsin sorun yok. o şanslı %40'lık kesimin içerisindesin. saçlarının kuru hali ise oldukça iyi duruyor özellikle önler, vertex bölgesi hariç sıkıntı orada.
aslında ben minoxidili kademeli olarak bırakırdım yerinde olsam. ömür boyu bir zorunluluktan kurtuluyorsun. ekimle zaten açıklıklar olabildiğince kapanacaktır
minoxidil ile 6 ay olmuş. kademeli bıraktığında en fazla akut telogen effluvium olur yani geçiçi bir saç dökülmesi. zamanla düzelecektir. sadece çıkardığı saçlar varsa dökülür sadece ve 6 ay içerisinde ne kadar dökülecek olan varsa. kaldı ki finasteride ile korumuşsun zaten saçları, yüksek ihtimal fazla bir dökülme olmayacaktır minoxidilin çıkardıkları dışında
minoxidil devam edeceksen ekim sonrası 2. haftadan sonra tekrar kullanırsın, bırakacaksan da 2 ay gibi bir zaman geçsin, kademeli olarak başta iki günde bir daha sonra üç günde bir sonra dört günde bir öyle bırakırsın
finasteride ise 2. seneye kadar yine saçlarda iyileşme gösterir sonrasında ise stabil bir şekilde korumaya çalışır. daha da iyileşir saçların yani
ekimle saçların özellikle vertex bölgen daha güzel olacak emin ol. sadece lütfen bu forumda önerilen merkezlerden birini tercih et. bilinmedik merkezler var olan saç köklerine zarar verebilirler ve sonuç hüsran olur

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Minoxil bırakıp finasterid ile devam etmelisin
Saç ekimi düşünüyorsan ama çok iyi bir merkez seçimi yapnalısın bu sıklaştırma saç ekimi için
Global Moderator

Sacsizkel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Aralara girilicek zor bi ekim fin ile güçlendirmelisin minoxilin çıkardıgı saçlar bırakınca gidicek
  • Ekim Merkezi ismi ASMED KORAY ERDOGAN
ASMED KORAY ERDOGAN saç ekimi
saç ekimi sonuçları forum

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Düzgün bir merkezde sıklaştırma yapılırsa mutlu eder sizi. Ama ekim yaptırıp, saçlarınız çıksa da var olan saçlarınızı çok iyi korumalısınız.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
yorumlarınız için çok teşekkürler. finasterid 6 ay boyunca pozitif sonuç vermedi (olanı korumak dışında) ama minoxidil başlayınca saçta pozitif değişim oldu. o yüzden minoxidil bırakmaya cesaret edemiyorum  :D

minoxidil öncesi sonrası için görsel ekledim.

bu durumda sıklaştırma ekimi için forumda önerilen birkaç merkeze yorum soracağım. Asmed ile başladım bakalım ne diyecekler.

emekli kel

• Hero Member
 ekim prp finasterid buda bir ihtimal

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
yorumlarınız için çok teşekkürler. finasterid 6 ay boyunca pozitif sonuç vermedi (olanı korumak dışında) ama minoxidil başlayınca saçta pozitif değişim oldu. o yüzden minoxidil bırakmaya cesaret edemiyorum  :D

minoxidil öncesi sonrası için görsel ekledim.

bu durumda sıklaştırma ekimi için forumda önerilen birkaç merkeze yorum soracağım. Asmed ile başladım bakalım ne diyecekler.
minoxidil aşırı iyi etki etmiş 6 ayda açıkçası hyper responder sınıfına giriyorsunuz, mükemmel yanıt verenler.
yine de iyi bir ekim merkezinde (ki asmed türkiyenin en iyilerinden) ön çizgi minoxidil gelişiminden çok daha iyi durur
eğer bırakmayacaksanız da bir gün bırakmak zorunda kaldığınızda ,saç derisi kaşıntısı, pullanma veya tansiyon yan etkisi yüzünden, saçlarınız daha kötü duracaktır.
yine de sizin tercihiniz, bırakmaya dabilirsiniz açıkçası dediğim gibi çok güzel etki etmiş

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
minoxidil aşırı iyi etki etmiş 6 ayda açıkçası hyper responder sınıfına giriyorsunuz, mükemmel yanıt verenler.
yine de iyi bir ekim merkezinde (ki asmed türkiyenin en iyilerinden) ön çizgi minoxidil gelişiminden çok daha iyi durur
eğer bırakmayacaksanız da bir gün bırakmak zorunda kaldığınızda ,saç derisi kaşıntısı, pullanma veya tansiyon yan etkisi yüzünden, saçlarınız daha kötü duracaktır.
yine de sizin tercihiniz, bırakmaya dabilirsiniz açıkçası dediğim gibi çok güzel etki etmiş

asmed'den yanıt geldi hoca 5 bin greft demiş bütün üst bölgeye yayarak. bana biraz çok geldi bu durumumda 5 bin greftlik operasyon riskini getirisini düşününce fazla riskli buldum. 2-3 binlik bir ekim yapıp donörü ileriki zamanlara saklamak gibi bi düşüncem vardı. bakalım başka yerlerden de görüş alacağım.

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
yeni bir minoxidil buldum propilen glikol içermiyor. yani saçı yağlandırmıyor öyle bir avantajı var. günde 1 kere kullanıyorum duştan çıkınca, saça şekil de vermiş oluyorum hoşuma gidiyor.

bir de cildinde minoxidile hassasiyet olan çoğu kişide aslında zarar veren madde propilen glikol'müş. bende böyle bir durum yoktu ama yine de uzun vade için daha iyi olmuş oldu.

bir de garip bir durum, minoxidil başladığımda çok kısa sürede sonuç verdi yani 2. ayda saçlarda çok ciddi fark gördüm, sonrasında ise aşağı yukarı hep o seviyede kaldı. şu an 9. aya giriyorum hep aynı seviyede seyrediyor saçlar.

arada shedding yaşadım, özellikle çok fazla minyatürleşmiş saç döktüm bazı dönemler, ama saçlarda gözle görünür çok fazla fark olmadı. sanırım benim durumum şöyle;
çok fazla minyatürleşmiş saç vardı tüm üst bölgede, minoxidil bunların bir kısmını canlandırdı (bunlar bütün farkı yaratan kısım) bir kısmını ise kurtaramadı fazla minyatürleşip sınırı geçtikleri için. bu durumda aslında belki birkaç yıl daha erken tedaviye başlamış olsaydım daha iyi bir sonuç görecektim şu an. ileride görecek kişiler için bir bilgilendirme olsun :) tedavide ne kadar erken o kadar iyi.

emekli kel

• Hero Member
 marka değişince minoxta sonuc değişebiliyor.donusumlu kullanıp yeni markaya gec

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
asmed'den yanıt geldi hoca 5 bin greft demiş bütün üst bölgeye yayarak. bana biraz çok geldi bu durumumda 5 bin greftlik operasyon riskini getirisini düşününce fazla riskli buldum. 2-3 binlik bir ekim yapıp donörü ileriki zamanlara saklamak gibi bi düşüncem vardı. bakalım başka yerlerden de görüş alacağım.

bence gayet iyi bir sayı tüm alanı sıklaştıracak
bu kadar sıklaştırma için 5000 greft nedir ki
sorunsuz çıkarsa neredeyse hiç dökülmemiş saç sıklığına kavuşursun

ve açıkçası ben koray hoca dışında bu aralara girecek başka birine kolay kolay güvenmem
sıklaştırma bu kolay değil zarar verilmemesi gerek kendi saçlarına
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram