Gönderen Konu: Medikalle iyi sonuç aldım. Bu durumda saç ekimine uygun muyum? (Fotoğraflı)  (Okunma sayısı 1146 defa)

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
marka değişince minoxta sonuc değişebiliyor.donusumlu kullanıp yeni markaya gec

sağol hocam ben öncekini direkt bırakmıştım, bi süre dönüşümlü kullanayım madem.

bence gayet iyi bir sayı tüm alanı sıklaştıracak
bu kadar sıklaştırma için 5000 greft nedir ki
sorunsuz çıkarsa neredeyse hiç dökülmemiş saç sıklığına kavuşursun

ve açıkçası ben koray hoca dışında bu aralara girecek başka birine kolay kolay güvenmem
sıklaştırma bu kolay değil zarar verilmemesi gerek kendi saçlarına

evet herhangi bir yere güvenemem kesinlikle sıklaştırma için. 5bin de şu an saçları hiç dökülme yokmuş gibi yapar. ama 5-10 yıl sonra ne olacak onu da düşünmek lazım ... o yüzden o kadar yüksek greft cesaret edemem gibi hocam

mastro

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Jakos benim ilk açtığım konuya bakmanı rica ediyorum. Minoxili bırakınca ne hale geldim. Burada minoxili bırak diyenleri tam anlamıyla anlayamıyorum.

pear24

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Asmedle görüşmüştüm içime sinmemişti. 2000 greft ekilecek dendi sıklaştırma için finasterid kullanmazsan olanların %80'i, kullanırsam %30'u dökülür demişlerdi. Ee o zaman niye ektiriyorum.

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Jakos benim ilk açtığım konuya bakmanı rica ediyorum. Minoxili bırakınca ne hale geldim. Burada minoxili bırak diyenleri tam anlamıyla anlayamıyorum.

abi bunlar uzun vadeli veya ömür boyu süreklilik isteyen ilaçlar, yani he diye başlanmamalı. ben durumum ciddi olduğu için mecbur ekledim minoxidili tedaviye. bakalım gittiği yere kadar kullanmayı düşünüyorum. senin son durum nasıl? minox bırakınca çok dökülmüş saçların, sonradan toparladı mı?

Asmedle görüşmüştüm içime sinmemişti. 2000 greft ekilecek dendi sıklaştırma için finasterid kullanmazsan olanların %80'i, kullanırsam %30'u dökülür demişlerdi. Ee o zaman niye ektiriyorum.

dediğini anlamadım hocam. saç ekimi farklı bir olay, mevcut saçlarının dökülmesi farklı bir olay. fin kullanmazsan evet tabii ki dökülecekler, söylediklerinde bir yanlış göremedim ben. fin'siz saç ekimi bence büyük bir risk zaten.

mastro

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Tekrar başladım. Xpecia ile birlikte Hemde okadar iyi toparlıdıki eskisinden iyi oldu. Sperm değerlerinde problem var diye xpecia bıraktırdı doktor. 3 ay sonra tekrar yoğun djkülmeler ile açılma başladı. Dökülmenin sebebi Minoxil döngüsü mü xpecia etkisimi bilemiyorum. Şuan tekrar başlamak zorunda kaldım ama aga-e kullanıyorum.  Umarım 3 ay önceye dönebilirim. Gerçekten xpecia etki etmiş olabilirmi bilemiyoruz. Xpecia bıraktıktan 3 ay sonra test verdim değerler. Ortalama %10-20 yükseldi. Xpeciadanmı neyden bilemiyorum aklım hala burada. Fotoları ekliyorum. Birisi 3.5 ay önce birisi şimdi :((

Andrea

• Hero Member
Abi selamlar konumu görmüştünüz benim size bir sorum olacak tecrübeniz her şeydir. Ben 1 yıldan fazla bir süredir dutasterid kullanıyorum herhangi bir yan etki görmediğim için uzun yıllar devam edeceğim benim sorum şu önlerde şakaklar için minoxidil kullanırsam ve 1 yıl sonra bırakırsam bundan minoxidilin çıkarttığı saçların yanında minoxidile başlamadan önceki sağlıklı saçlarım da olumsuz olarak etkilenip dökülür mü ? 1 yıldır bu sorunun cevabını arıyorum bu cevabı bulduğum an minoxidile başlayacağım bulamadım bir türlü çözüm

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Abi selamlar konumu görmüştünüz benim size bir sorum olacak tecrübeniz her şeydir. Ben 1 yıldan fazla bir süredir dutasterid kullanıyorum herhangi bir yan etki görmediğim için uzun yıllar devam edeceğim benim sorum şu önlerde şakaklar için minoxidil kullanırsam ve 1 yıl sonra bırakırsam bundan minoxidilin çıkarttığı saçların yanında minoxidile başlamadan önceki sağlıklı saçlarım da olumsuz olarak etkilenip dökülür mü ? 1 yıldır bu sorunun cevabını arıyorum bu cevabı bulduğum an minoxidile başlayacağım bulamadım bir türlü çözüm

Dostum bence minoxidile ve androjen blockerlara birakmak icin baslanmamali. Belki microneedling vs deneyebilirsin onun yerine.

Minox baslayacaksan birakmamayi kabul ederek baslamak gerek diye dusunuyorum.

Andrea

• Hero Member
Bırakıldığında ne gibi problemlerle karşılaşabilirim dutasterid bırakmayı düşünmüyorum

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bırakıldığında ne gibi problemlerle karşılaşabilirim dutasterid bırakmayı düşünmüyorum

Hocam biraktigin zaman butun faydasi gidecek zaten hic sistemine kimyasal sokup, sac dongunu falan durtmeye gerek yok bence eger birakmayi planliyorsan

Andrea

• Hero Member
doğru diyorsun verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim kararımı verdim belirli bir süre sonra ekim yaptırıp konu açacağım

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

borella01

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
minoxil kullanılacaksa mutlaka bir antiandrojenle beraber kullanılmalı yoksa bırakıldığında ve yahut uzun süreli kullanımda bir yerden sonra döngü olayı kaçınılmaz oluyor bunun sebebide minoxilin sadece saç büyümesini aktive etmesi yani saçın genetik dökülme periyodunu etkilemiyor bunu yapabilecek tek şey antiandrojenler.

Facebook Twitter Instagram