Gönderen Konu: Saç ekimi için uygun muyum?  (Okunma sayısı 308 defa)

skywalkertr

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi için uygun muyum?
« : 07 Temmuz 2023, 15:02:43 »
Herkese merhaba,
46 yaşındayım. 24 yıldır saçım dökülür. Son halim fotoğraflarda görüldüğü gibi. Saç ekimini ciddi ciddi düşünmeye başladım. Hayatımın kalan kısmında saçımı uzatıp arkaya yatırabilmeyi istiyorum. Hatta biraz uzatmayı. Birkaç merkezle whatsap üzerinden iletişim kurdum. Bir merkez ekim için uygun olmadığımı, donör bölgemin zayıf olduğunu söyledi, bir merkez sakaldan 700, saçın arka kısmından maksimum 2500 greft alınabileceğini söyledi, birkaç merkez 4000-4500 arası greft alınabileceğini söyledi donör bölgemden. Deneyimli arkadaşların görüşlerini merak ediyorum. Sizce ben ekim için uygun muyum? Bugüne kadar saçım dökülmesin diye hiçbir girişimde bulunmadım. Akışına bırakıp kabullenmiştim durumu. Ama nedense şimdi en azından üst bölgede biraz saçım olsaldı diyorum. Tabi çim adam gibi görünmek de istemem açıkçası.

baldLion

• Hero Member
Ynt: Saç ekimi için uygun muyum?
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2023, 03:26:07 »
Önden geriye doğru max 7,8 cm alanda ekim yaptırıp sonuçta güzel olacaksa memnun kalacaksanız ok ama beklentiniz bunun haricinde vertex dahil tüm alanın kapanması ise bu işe hiç bulaşmayın hayal kırıklığı yaşarsınız.
Hulusi akar tipi bir saç modeli sizin için hayal olmaz fakat daha fazlası mümkün görünmüyor.

skywalkertr

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2023, 09:06:27 »
Vertexin kapanması benim için önemli değil. Önden bakıldığında çim adam gibi değil normal bir saç görüntüsü olursa yeterli olur. Ama işte merkezlerin söyledikleri kafamı karıştırdı. Etrafımda ekim yaptıran benim yaşlardaki kişileri gördüm, çim adam gibi olmuşlar.

Ali Kemal

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2023, 16:00:17 »
Vertexin kapanması benim için önemli değil. Önden bakıldığında çim adam gibi değil normal bir saç görüntüsü olursa yeterli olur. Ama işte merkezlerin söyledikleri kafamı karıştırdı. Etrafımda ekim yaptıran benim yaşlardaki kişileri gördüm, çim adam gibi olmuşlar.

Burdaki tavsiyeleri dikkate alarak ekim merkezi tercihinizde bulunursanız kolay kolay mağdur olmazsınız Çoğunlukla duyuyoruz çevremde falancanın ekimi güzel oldu bende bu yüzden arkadaşıma bakarak orayı tercih ettim diyenleri İşte asıl mağdurlar onlardan çıkıyor.
Forumu iyi araştırın ve ekim yaptıracağınız yere çabuk karar vermeyiniz.

skywalkertr

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2023, 16:03:43 »
Forumu takip ediyorum. Öneriniz için teşekkür ederim. Ustadların görüşlerini bekliyorum. Bir yıl içinde karar vermeyi planlıyorum.

sahin0397

• Full Member
  • sahin0397
« Yanıtla #5 : 09 Temmuz 2023, 16:12:35 »
Dr.Serkan Aygın ile görüşün doğallık olarak en iyi iş çıkartan Kliniklerden birisi.
İstanbul/Şişli de yeri.

skywalkertr

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 09 Temmuz 2023, 16:15:27 »
Teşekkür ederim öneriniz için. Görüştüm, fotoğraflarımı gönderdim. 4000-4500 greft ekim yapılabileceğini söyledi.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 10 Temmuz 2023, 03:34:44 »
selamlar hocam saç ektirebilirsiniz ama bu açık alan tamamen kapanmaz
ancak bu alana ekim yapılabilir
öncelik olarak bu alana ekim yaptırın ve doğru merkez seçin 1 ekimle tüm alana ekim yaparım diyen merkezlerden uzak durun çünkü bu alan kapanmaz greftler ziyan olur
ön orta da o şekilde bir planlamada çok seyrek olur

ilk planlama bu şekilde olmalı lütfen seçimlerinizide konuya yazın uyarmamız gereken bir durum olursa uyarırız
Global Moderator

skywalkertr

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 10 Temmuz 2023, 09:07:40 »
Yorum ve tavsiye için çok teşekkür ederim Hintel. Ben de sizin işaretlediğiniz bölgeyi düşünüyordum. Görüştüğüm merkezlerin cevaplarını buradan paylaşacağım. İlginize teşekkür ederim.

skywalkertr

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 10 Temmuz 2023, 11:20:49 »
Ahmet Doğanay'dan kilinikleri için ekime uygun olmadığım cevabı geldi. Araştırmaya devam ediyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 10 Temmuz 2023, 20:20:47 »
Ahmet Doğanay'dan kilinikleri için ekime uygun olmadığım cevabı geldi. Araştırmaya devam ediyorum.

bu planlamayı istediğini söyle hocam ilk ekim için görüştüğün merkezlere
Global Moderator

skywalkertr

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 10 Temmuz 2023, 21:17:36 »
Hintel bu fotoğrafı merkezlerle paylaşacağım. Olumsuz cevap verenlere tekrar göndermeme gerek var mı? Çünkü donör bölgenin zayıflığını öne sürüyorlar.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 12 Temmuz 2023, 00:26:34 »
DONÖR ÇOK GÜÇLÜ DEĞİL EVET RİSK sonuçta bu riski kaliteisni korumak için almamak istemeye bilirler
diğer merkezlere bak ya da tekrar paylaş istersen
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram