Gönderen Konu: Avodart kullananlar  (Okunma sayısı 432 defa)

2 Oha

• Yeni üye
  • *
Avodart kullananlar
« : 06 Temmuz 2023, 13:07:50 »
Dostlar 1 kutu avodartı devirdim yanında minoxildil kullanıyorum ama yalnızca şakak ve ön bölgeye kullanıyorum Saçım deli gibi dökülmeye başladı son 1 ayda 1senede kaybetmediğim saçı kaybettim günde 300-400 telimi kaybettim. Bu bir döngü mü avodart işte ince telleri döküyor ardından kalinlar çıkıyor olayı mı?

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Avodart kullananlar
« Yanıtla #1 : 06 Temmuz 2023, 14:05:59 »
Dostlar 1 kutu avodartı devirdim yanında minoxildil kullanıyorum ama yalnızca şakak ve ön bölgeye kullanıyorum Saçım deli gibi dökülmeye başladı son 1 ayda 1senede kaybetmediğim saçı kaybettim günde 300-400 telimi kaybettim. Bu bir döngü mü avodart işte ince telleri döküyor ardından kalinlar çıkıyor olayı mı?

Antiandrojeblerin böyle bir etkisi yok.
Sizinkisi minoxidilden kaynaklı.

2 Oha

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 06 Temmuz 2023, 14:34:11 »
Minoxildil'i bırakmalimiyim sizce

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 06 Temmuz 2023, 15:30:41 »
Minoxildil'i bırakmalimiyim sizce
ne istediğine bağlı. ömür boyu kullanabilecek misin? saçlı derini tahriş edebilme ihtimalini hesaba kattın mı? çok nadir de olsa kalbinin sağlıklı olacağını düşünüyor musun?
sana uyarsa sıkıntı yok. ben uzun yıllar topikal kullanmazdım

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

2 Oha

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 06 Temmuz 2023, 16:05:26 »
Antiandrojeblerin böyle bir etkisi yok.
Sizinkisi minoxidilden kaynaklı.

Minoxildil'i bırakmamı önerir misiniz?

2 Oha

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 06 Temmuz 2023, 16:07:06 »
ne istediğine bağlı. ömür boyu kullanabilecek misin? saçlı derini tahriş edebilme ihtimalini hesaba kattın mı? çok nadir de olsa kalbinin sağlıklı olacağını düşünüyor musun?
sana uyarsa sıkıntı yok. ben uzun yıllar topikal kullanmazdım

1 sene kullanıp sonra herşeyi bırakmayı planlıyorum ardından saç ekerim yalnızca şuan saç ekim yapabilme daha doğrusu o sürece ayıracak vaktim yok ne yazık ki bu durumda ne önerirsiniz

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 06 Temmuz 2023, 16:34:02 »
1 sene kullanıp sonra herşeyi bırakmayı planlıyorum ardından saç ekerim yalnızca şuan saç ekim yapabilme daha doğrusu o sürece ayıracak vaktim yok ne yazık ki bu durumda ne önerirsiniz
minoxidili direkt kademeli olarak bırak finasteride kullan onunla devam et

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

2 Oha

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 06 Temmuz 2023, 16:51:04 »
minoxidili direkt kademeli olarak bırak finasteride kullan onunla devam et

Bu durumda avodartı bırakıym, finasterid olarak hangi ilacı alıym propecia,proscar? Hangisini alıyım + olarak 5mg bölerek mi kullaniyim kaç günde bir alıym?
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2023, 17:02:51 Gönderen: 2 Oha »

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 06 Temmuz 2023, 17:07:47 »
Bu durumda avodartı bırakıym, finasterid olarak hangi ilacı alıym propecia,proscar? Hangisini alıyım + olarak 5mg bölerek mi kullaniyim kaç günde bir alıym?
proscar al hap kesici al. hapı 4'e böl ve hergün bir parçasını iç aynı saatlerde almaya çalış

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 06 Temmuz 2023, 20:35:19 »
 gunde o kadar dokulme normal değil genetikte 100 200 tel normal yerine minyaturu gelmezse sorun yok ama 300 400.mevsimsel artı fazla kırmızı et tuketimimi oldu.kurban bayramlarında bu şikayet geliyor.yazın ortalık cıbıl cıbıl fazla maturbasyonda dokulmeyi hızlandırır.stres flanmı yaptın.saçının  resmini gorsek daha iyi.minox onde etkisiz oluyor genelde azaltarak bırak yerine masaj ekle
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

2 Oha

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 06 Temmuz 2023, 21:14:30 »
gunde o kadar dokulme normal değil genetikte 100 200 tel normal yerine minyaturu gelmezse sorun yok ama 300 400.mevsimsel artı fazla kırmızı et tuketimimi oldu.kurban bayramlarında bu şikayet geliyor.yazın ortalık cıbıl cıbıl fazla maturbasyonda dokulmeyi hızlandırır.stres flanmı yaptın.saçının  resmini gorsek daha iyi.minox onde etkisiz oluyor genelde azaltarak bırak yerine masaj ekle

Hocam fotoğraftaki gibi 1 ay öncesine kadar ön taraf sıktı son 1 ay katliam yaşarmış gibi saçlarım döküldü zaten minoxildil kullanımı belli ediyor kendini bu saçı 1 sene korusak kafi yaş 23 . Önerilerine her türlü açığım

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 06 Temmuz 2023, 21:22:06 »
 minoun dongulerini bilion saç birden acayip dokulur sonrada acayip geri gelir.4.5 ay dongusu vardı 6.7. aylar faln filan dongusu vaardır basta doker .saçta dokulmeyi yavaslatabildiğin kadar yavaslatıp ektircen zamanı gelince olay bu.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

2 Oha

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 06 Temmuz 2023, 21:40:01 »
minoun dongulerini bilion saç birden acayip dokulur sonrada acayip geri gelir.4.5 ay dongusu vardı 6.7. aylar faln filan dongusu vaardır basta doker .saçta dokulmeyi yavaslatabildiğin kadar yavaslatıp ektircen zamanı gelince olay bu.

Yani avadorta devam mı etmeliyim yada arkadaşın onersi üzerine finasteride mi başlıyim. 1 kutu avodartı devirdim (minoxildil'e başlayalı çok olmadı 1 kutunun yarisini falan kullandım 1 aydır onuda bırakırım.)

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 06 Temmuz 2023, 21:41:52 »
Yani avadorta devam mı etmeliyim yada arkadaşın onersi üzerine finasteride mi başlıyim. 1 kutu avodartı devirdim (minoxildil'e başlayalı çok olmadı 1 kutunun yarisini falan kullandım 1 aydır onuda bırakırım.)
haftada bir dutasteride al 6 gün ise proscar

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

2 Oha

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 06 Temmuz 2023, 22:21:43 »
haftada bir dutasteride al 6 gün ise proscar

Teşekkür ederim. Muhtemelen 1 ayda dökülen saçlarımın çoğunlugu minoxidil kaynakliydi . Minoxildilin döktüğü saçlarin geri çıkma ihtimali var mıdır ?

Facebook Twitter Instagram