Gönderen Konu: MINOXİL KULLANMALIMIYIM  (Okunma sayısı 1557 defa)

boldgh

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
MINOXİL KULLANMALIMIYIM
« : 13 Haziran 2023, 21:09:06 »
merhaba yasim 20 onceki baslıgımda https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=31794.0
finasteride baslama hakkında fikir istemistim ama yanıtlayan olmamıstı siteye daha yeniyim yeni yeni fikirler ediniyorum bi kac sorum var
bu arada finasteride basladım 2 gün oldu o baslıgı haftalık-aylık güncelleyecegim
simdi söyle bi durum var ben minoxili 9 ay boyunca aksamları sadece 8 fıs olmak üzere kullandım sonra bu son 1-2 ayda beni bu siteyi bulmaya iten inanılmaz hızlı bir sac dokulmem basladı bende minoxilin etkisini yitirdigini dusunup bıraktım (cok arastırmadım normalde böyle yapmam) sonra daha da fazla dökülmeye basladı bende arastırıp finasteride baslamayı uygun buldum tabi ki yasim erken benim de onla ilgili cekincelerim var ama zaman gösterecek ne diyeyim saclarımı seviyorum, ben bu finasteride basladıgım sırada minoxile tekrar basladım yaklasık 4-5 gün oluyor sizce hazor bundan önce 1 ay bırakmısken minoxili kökten kesiyim mi yoksa fin ile kullanmaya devam mı edeyim

uzattıgım icin kusura bakmayın yanıtlarsanız sevirinim fikriniz cok önemli

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: MINOXİL KULLANMALIMIYIM
« Yanıtla #1 : 14 Haziran 2023, 00:11:06 »
merhaba yasim 20 onceki baslıgımda https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=31794.0
finasteride baslama hakkında fikir istemistim ama yanıtlayan olmamıstı siteye daha yeniyim yeni yeni fikirler ediniyorum bi kac sorum var
bu arada finasteride basladım 2 gün oldu o baslıgı haftalık-aylık güncelleyecegim
simdi söyle bi durum var ben minoxili 9 ay boyunca aksamları sadece 8 fıs olmak üzere kullandım sonra bu son 1-2 ayda beni bu siteyi bulmaya iten inanılmaz hızlı bir sac dokulmem basladı bende minoxilin etkisini yitirdigini dusunup bıraktım (cok arastırmadım normalde böyle yapmam) sonra daha da fazla dökülmeye basladı bende arastırıp finasteride baslamayı uygun buldum tabi ki yasim erken benim de onla ilgili cekincelerim var ama zaman gösterecek ne diyeyim saclarımı seviyorum, ben bu finasteride basladıgım sırada minoxile tekrar basladım yaklasık 4-5 gün oluyor sizce hazor bundan önce 1 ay bırakmısken minoxili kökten kesiyim mi yoksa fin ile kullanmaya devam mı edeyim

uzattıgım icin kusura bakmayın yanıtlarsanız sevirinim fikriniz cok önemli

Saçlarının durumuna da bağlı fotograf koyarsan daha iyi olur + olarak minoxsun faydası kesin ama bedeli var buda döngü muhabbetidir ve zamanla tahriş ediyor kafa derisini yani saçların hala varsa kullanma sadece fin

boldgh

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 14 Haziran 2023, 00:43:28 »
linkte fotograflar var, bi de bu dongu muhabbetini acabilir misin baktım birazda tam anlamadım yani bi sure bırakıp tekrar devam etmek mi gerekiyor

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 14 Haziran 2023, 00:52:26 »
linkte fotograflar var, bi de bu dongu muhabbetini acabilir misin baktım birazda tam anlamadım yani bi sure bırakıp tekrar devam etmek mi gerekiyor

Döngü muhabbetine herkesin farklı yorumu olabilir ama kısaca ilk defa kullandığında önce güçsüzleri döker sonra güçlü bir şekilde çıkarır ayriyetten saç artışı da görürsün ama onlar aslında minoxsun çıkardığı saçlar bırakınca onlar da gidecek minox evreleri kısalttığı için 6-7 aysonra 1-2 aylık dökülme yaşarsın tekrardan sonra tekrar çıkar devam edince böyle bir döngü teknik detaysız kısaca özeti bu ve belli bir süre sonra içerisindeki alkol nedeniyle ciltte tahriş pullanma egzamaya kadar yolu var ben yaşamıştım duck diye bi kardeşimiz var oral minox temin etmeye çalışıyor kendisi oral olanda bu tarz tahriş sorunu yaşamassın daha etkilidir ama döngü muhabbetini bilmiyorum

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 14 Haziran 2023, 00:54:39 »
Bence finasterid düzenli kullan toparlama şansı var
Gözle görülebilir değişiklik için ilk 6-12 ay önemli
Seni ergenliğine döndürmese de var olanı korursun

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 14 Haziran 2023, 09:22:07 »
yaygın incelmede minoxidil kullanımı oldukça zor. 9 aydır kullandığını yazmışsın. bir anda bırakman sıkıntılı olur kademeli olarak bırak. minoxidili bıraktığımızda ani şekilde dökülen saçlar akut telogen effluviumdur biraz daha sabredince zamanla eğer minoxidil kullanmasaydın saçların nasıl olursa o hale dönersin.
oral minoxidil yaygın incelmede daha etkili ve tahriş gibi bir dert yok. fakat oral minoxidilde de döngü olur. hatta topikalden orala geçen bir çok kişi saçlarının çok döküldüğünden ve topikal kazanımlarının gittiğinden bahseder
sen ilk 2 hafta iki  günde bire düşür sonraki 2 hafta 3 günde bir. yavaş yavaş bırak yani. ben düzenli 4 ay kullandım topikal minoxu bazen günde bir bazen 2. hiçbir işe yaramadığı için aniden bıraktım ve dökülme de olmadı. kişiden kişiye değişir yani. ama 9 ay uzun bir süre senin kademeli bırakman en iyisi olur.
finasteride ile birlikte kullanmak ise direkt gerekiyor. fin kullanmadan minox kullanılırsa minoxidilin çıkardığı saçlar da dht baskısına uğrayarak zamanla dökülür, zaten var olanlar da zamanla giderler.
oral minoxidil kullanırsan dökülme şiddetlenir özellikle ilk 1-2 ayda. minoxidil tamamen sabır işi, hemen sonuç almak isteyenler veya dökülmesini istemeyenler hüsrana uğrayabilir. ilk birkaç ay göreceğin tek şey saçlarında dökülme ve vücut kıllarında artış olacaktır. ondan sonra ise oral minoxidile nasıl tepki verdiğinle alakalı olarak ya saçlarında pozitif etki görmeyeceksin (ki birçok kişi 5 6 ay kullanmasına rağmen sonuç alamaz) ya da kullandığından son derece memnun olacaksın.
sen finasteride devam et. topikal minoxidili ise kademeli olarak bırak. ardından ne yapmak istediğine karar verirsin.

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Ali Kemal

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 14 Haziran 2023, 20:54:11 »
Fin ve minox kombine kullandığım zamanlar ben şahsen hiç döngü yaşamadım .Sana tavsiyem fin kullanıyorsan minoxta kullan ama her zaman minoxun dozunu düşük tut .Yüksek doz bir yerden sonra ters tepiyor.

Zet-

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 07 Temmuz 2023, 17:55:29 »
Dostum selam

Yaklasık 1.5 senedir aktif olarak hala minoxil kullanıyorum.

Sunu belirmeliyim ki kesinlikle incelen saçları kalınlaştırıyor.Şakalarda gerileme var ise dökülen yani hiç olmayan saç köklerinde tekrardan saçları geri getirmiyor.Yani suan norwood 2.5 isen minoxil kullandığında onlar norwood 1 olmuyor maalesef :)

Yan etkilerinden minimum seviyede tutman içinse sadece gece yatmadan 30 dk veya 1 saat önce dökülen yerlere birer fıs sıkman yeterli olacaktır. Haftada 2 kez dermaroller kullanmanı öneririm.
Ayrıca çoğu arkadaşlar döngü olayından bahsediyor lakin ben bu zamana kadar döngü olayına hiç rastlamadım.
Belli bir süreden sonra minoxilin etkisi azalabiliyor. Onuda şöyle denemelisin 1 hafta kullanıma bırak sadece dermaroller yap. sonrasında 3 günde bir minoxil sık dermaroller ekle vs vs.

Bol şans :D

Aklına takılan bir şeyler olursa yardımcı olurum

Merlot.

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 07 Temmuz 2023, 19:26:32 »
Arkadaşlar oral kullanım için minox yurt içi güvenli nerden bulabiliriz trend de satılan oral için uygun değilmiş
  • Yaşınız 49

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 07 Temmuz 2023, 19:37:48 »
Arkadaşlar oral kullanım için minox yurt içi güvenli nerden bulabiliriz trend de satılan oral için uygun değilmiş
doktor reçetesi bul ve goodstuffstore.com'dan loxidil sipariş et. bu forumda getiren ilk kişi beinm konuma bakabilirsin. çamaşır suyu testinden geçiyor

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

dejavu14

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 08 Temmuz 2023, 17:19:54 »
Dostum selam

Yaklasık 1.5 senedir aktif olarak hala minoxil kullanıyorum.

Sunu belirmeliyim ki kesinlikle incelen saçları kalınlaştırıyor.Şakalarda gerileme var ise dökülen yani hiç olmayan saç köklerinde tekrardan saçları geri getirmiyor.Yani suan norwood 2.5 isen minoxil kullandığında onlar norwood 1 olmuyor maalesef :)

Yan etkilerinden minimum seviyede tutman içinse sadece gece yatmadan 30 dk veya 1 saat önce dökülen yerlere birer fıs sıkman yeterli olacaktır. Haftada 2 kez dermaroller kullanmanı öneririm.
Ayrıca çoğu arkadaşlar döngü olayından bahsediyor lakin ben bu zamana kadar döngü olayına hiç rastlamadım.
Belli bir süreden sonra minoxilin etkisi azalabiliyor. Onuda şöyle denemelisin 1 hafta kullanıma bırak sadece dermaroller yap. sonrasında 3 günde bir minoxil sık dermaroller ekle vs vs.

Bol şans :D

Aklına takılan bir şeyler olursa yardımcı olurum

Saç ekimi yaptırdım. Yaklaşık 8 ay oldu. Halen seyreklikler var. Şuan xpecia kullanıyorum. Finasterid ve minoxidil tavsiye edenler oldu. Minoxidil kullanmayı düşünüyorum ama kararsızım. Tavsiye edermisin? Bıraktıktan sonra olan saçlar dökülür diyenlerde var.

Zet-

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 09 Temmuz 2023, 00:09:50 »
Saç ekimi yaptırdım. Yaklaşık 8 ay oldu. Halen seyreklikler var. Şuan xpecia kullanıyorum. Finasterid ve minoxidil tavsiye edenler oldu. Minoxidil kullanmayı düşünüyorum ama kararsızım. Tavsiye edermisin? Bıraktıktan sonra olan saçlar dökülür diyenlerde var.

Selam, öncelikle xpecia tıraş bence onu kullanmanin bir anlami yok. Finasteride ya da Dutasteride kullanmalisin.

Saçin durumuna göre minoxidil kullanmalisin. Lakin çok büyük beklentiler içerisinde olmamalisin. Dedigim gibi incelen saçlar kalinlasiyor. Bide yaninda bebek folikülü saç cikiyor fakat normal bir saç teli boyutuna ulaşmiyor. Minoxidili diyelim 1 sene kullandin tamamen birakmak istedin. Bu sefer ilacin sayesinde elde ettiğin kazanimlari 2-3 ay sonrasinda kaybediyorsun ve dökülme devam ediyor maalesef.

dejavu14

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 09 Temmuz 2023, 14:02:19 »
Selam, öncelikle xpecia tıraş bence onu kullanmanin bir anlami yok. Finasteride ya da Dutasteride kullanmalisin.

Saçin durumuna göre minoxidil kullanmalisin. Lakin çok büyük beklentiler içerisinde olmamalisin. Dedigim gibi incelen saçlar kalinlasiyor. Bide yaninda bebek folikülü saç cikiyor fakat normal bir saç teli boyutuna ulaşmiyor. Minoxidili diyelim 1 sene kullandin tamamen birakmak istedin. Bu sefer ilacin sayesinde elde ettiğin kazanimlari 2-3 ay sonrasinda kaybediyorsun ve dökülme devam ediyor maalesef.

Açıklayıcı cevabın için teşekkür ederim. Yani Minoxidil kullanımında çıkan ve onu kullanmasamda dökülecek olan saçlar dökülüyor bırakınca. Beklentim zaten çok fazla değil. Saçları biraz kalınlaştirıp üç beş yeni saç çıksa şeklinde. Zaten günde iki defa değil sadece akşam kullanmayı düşünüyorum.

Zet-

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 09 Temmuz 2023, 21:17:45 »
Açıklayıcı cevabın için teşekkür ederim. Yani Minoxidil kullanımında çıkan ve onu kullanmasamda dökülecek olan saçlar dökülüyor bırakınca. Beklentim zaten çok fazla değil. Saçları biraz kalınlaştirıp üç beş yeni saç çıksa şeklinde. Zaten günde iki defa değil sadece akşam kullanmayı düşünüyorum.
Rica ederim dostum ne demek. Ilacin prospektüsünde sabah akşam 5 fis gerek yok. Minimum dozda sürekli kullanim en azından yan etki olayi ya yaşamazsin yada minimum.(bende bir sorun çikmadi çok şükür ) Ortalama 6 ayda az çok kendisi etki ediyor. Anlarsin zaten işe yarayip yaramadigini.
Geçmiş olsun umarim etki eder

Merlot.

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 10 Temmuz 2023, 13:42:36 »
doktor reçetesi bul ve goodstuffstore.com'dan loxidil sipariş et. bu forumda getiren ilk kişi beinm konuma bakabilirsin. çamaşır suyu testinden geçiyor
Yurt içinde satan yok mudur acaba bulamaz mıyız riske girmek istemiyorum , bir de bu doktor neden yabancı site reçetemi istiyor satarken
  • Yaşınız 49

Facebook Twitter Instagram