Gönderen Konu: Saç durumu ve öneriler  (Okunma sayısı 471 defa)

sacmuzdaripi

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç durumu ve öneriler
« : 13 Haziran 2023, 01:16:59 »
Merhaba. 20 yaşındayım. Alın genişliğim normalde de çok olan biriyimdir ama bu kadarı fazla sanırım. Dökülme de var. Şakaklarım fotoğraflarda olduğu gibi. Ön çizgim zamanla geriledi. Şakaklarımdan da bir taraf daha fazla açıldı. Sizce proscar başlamanın zamanı geldi de geçiyor mu? Ne tür bir tedavi önerirsiniz?Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ozannn

• Full Member
Ynt: Saç durumu ve öneriler
« Yanıtla #1 : 13 Haziran 2023, 12:28:26 »
Evet katılıyorum, gerileme başlamış saçında. Proscar kullanmadan durmaz genetik dökülme. Ama yaşın daha 20. Şimdi bazıları şöyle diyor; Ama adamlar Avrupada, Amerikada 18 yaşında antiandrojene başlıyorlar. Doğru ama ilaca başladıkları doğru, hareket yanlış :) Ben senin yerinde olsam Proscar için 22- 23 yaşi beklerim ama tabii karar senin.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 13 Haziran 2023, 14:04:49 »
bir dermatoloğa giderek doktor kontrolünde kullan tam zamanında yakaladın saç dökülmesi çok ilerlememiş yoğunluğun iyi

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

sacmuzdaripi

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 14 Haziran 2023, 01:34:33 »
Evet katılıyorum, gerileme başlamış saçında. Proscar kullanmadan durmaz genetik dökülme. Ama yaşın daha 20. Şimdi bazıları şöyle diyor; Ama adamlar Avrupada, Amerikada 18 yaşında antiandrojene başlıyorlar. Doğru ama ilaca başladıkları doğru, hareket yanlış :) Ben senin yerinde olsam Proscar için 22- 23 yaşi beklerim ama tabii karar senin.

Hocam en azından bir süre kullanmayı, yan etki görürsem bırakmayı düşünüyorum. Haftaya da dahiliyeye gidip bir kan testi vereceğim. Belli zaman aralıklarında da dahiliyeye gidip takibini yapacağım. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

sacmuzdaripi

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 14 Haziran 2023, 01:38:35 »
bir dermatoloğa giderek doktor kontrolünde kullan tam zamanında yakaladın saç dökülmesi çok ilerlememiş yoğunluğun iyi
Dermatoloğa gittiğimde genetik demiş ve minoksidil vermişti ancak şu aşamada başlamayı düşünmüyorum. Dahiliyeye belli zaman aralıklarıyla gidip kan testi vereceğim. Sence şu an minoksidil gerekli mi?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 14 Haziran 2023, 03:10:11 »
Dermatoloğa gittiğimde genetik demiş ve minoksidil vermişti ancak şu aşamada başlamayı düşünmüyorum. Dahiliyeye belli zaman aralıklarıyla gidip kan testi vereceğim. Sence şu an minoksidil gerekli mi?
yok kullanma bile

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Gibson

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 14 Haziran 2023, 10:38:13 »
ben de 20 yaşındayım propecia bulursam 0.5 veya 0.25 başlamayı düşünüyorum da neden 20 yaşındakilere biraz daha beklenmesi söyleniyor yan etki daha fazla görülebilir diye mi yoksa vücut gelişimini durdurabilme olasılığı yüzünden mi?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 14 Haziran 2023, 11:38:07 »
ben de 20 yaşındayım propecia bulursam 0.5 veya 0.25 başlamayı düşünüyorum da neden 20 yaşındakilere biraz daha beklenmesi söyleniyor yan etki daha fazla görülebilir diye mi yoksa vücut gelişimini durdurabilme olasılığı yüzünden mi?
gelişimi kötü etkileyebilir. dht erkekte seks karakteri oluşturmada çok önemli bir hormon. ayrıca artan östrojenin boy uzamasını durdurması da olası
gelişimini tamamlayanların kullanması güvenilir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Gibson

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 14 Haziran 2023, 11:54:48 »
gelişimi kötü etkileyebilir. dht erkekte seks karakteri oluşturmada çok önemli bir hormon. ayrıca artan östrojenin boy uzamasını durdurması da olası
gelişimini tamamlayanların kullanması güvenilir
boyda sıkıntı yok 1.87'yim 88 kiloyum, vücut kılları baya artışta halen gürleşiyorlar omuzlarımda bile yoğunlaştı ve hiçte hoşuma gitmiyor. Sebum üretimi fazla sadece saç değil tüm kafam yağlanıyor bu da sıkıcı. Şahsen bunlar ilaca başlama konusunda teşvik ediyor beni. Tüm bunlar finasteride tolere edebilme gücümün belirteci olabilir mi?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 14 Haziran 2023, 12:05:14 »
boyda sıkıntı yok 1.87'yim 88 kiloyum, vücut kılları baya artışta halen gürleşiyorlar omuzlarımda bile yoğunlaştı ve hiçte hoşuma gitmiyor. Sebum üretimi fazla sadece saç değil tüm kafam yağlanıyor bu da sıkıcı. Şahsen bunlar ilaca başlama konusunda teşvik ediyor beni. Tüm bunlar finasteride tolere edebilme gücümün belirteci olabilir mi?
evet gelişimini tamamladığını düşünüyorum özellikle bütün vücutta kıllar oluştuysa. doktor kontrolünde finasteride başlayabilirsin

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Gibson

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 14 Haziran 2023, 23:11:43 »
evet gelişimini tamamladığını düşünüyorum özellikle bütün vücutta kıllar oluştuysa. doktor kontrolünde finasteride başlayabilirsin
işte geriye bir tek kendi pratiğinde finasteride kullandıran doktor bulmak kaldı biraz da tecrübeli biriyle konuşmam lazım. Birçok dermatolog kafadaki kıl için hormonlarla oynama kafasında.

Facebook Twitter Instagram