Gönderen Konu: 22 yaş dutasteride' e başlama hikayem ve sorularım  (Okunma sayısı 5639 defa)

Hank Schrader

• Yeni üye
  • *
Ynt: 22 yaş dutasteride' e başlama hikayem ve sorularım
« Yanıtla #15 : 23 Haziran 2023, 22:41:46 »
Sorma duck kankam ya ne güzel gidiyorduk, saçlarım coştu bildiğin tabi bana göre coştu. Dışarıdan zor değişimi görmek, hala seyrek ve açık ama yeni saçları görüyorum ve hafiften boşluklar minik minik yeni saçlarla doluyor  ve kalınlık ve renkte eskiye nazaran değişti. oysaki daha kutunun yarısına gelmemiştim alt takımda sıkıntı oldu. Bu gün kullanmadım avodartı yarın finas alacam. 6 gün finas 1 gün dut deneylim bakalım. Şu 4 e bölünen ucuz olan hap aynı etki değil mi ekstra para vermeye gerek yok diğerine

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 24 Haziran 2023, 01:18:21 »
Sorma duck kankam ya ne güzel gidiyorduk, saçlarım coştu bildiğin tabi bana göre coştu. Dışarıdan zor değişimi görmek, hala seyrek ve açık ama yeni saçları görüyorum ve hafiften boşluklar minik minik yeni saçlarla doluyor  ve kalınlık ve renkte eskiye nazaran değişti. oysaki daha kutunun yarısına gelmemiştim alt takımda sıkıntı oldu. Bu gün kullanmadım avodartı yarın finas alacam. 6 gün finas 1 gün dut deneylim bakalım. Şu 4 e bölünen ucuz olan hap aynı etki değil mi ekstra para vermeye gerek yok diğerine
aynen proscar al gitsin

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Hank Schrader

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #17 : 05 Temmuz 2023, 18:52:13 »
Yan etkiler geçti. Göğüsteki garip görüntü düzeldi. Libido da normalleşti sertleşme sorunu vs kalmadı tabi eskisi kadar kolay sertleşmiyor sanki  ama bir sıkıntı yok makine hala olması gerektiği gibi sağlam. Spermde düzeldi. Belki bu psikolojik olabilir göğüs sıkıntısından sonra yan etkilerini vs çok düşündüm diye olmuş olabilir. Her gün avodart almaya devam ediyorum. 2 gün bıraktım finasteride ise 1 gün kullandım geri avodarta döndüm. Yan etkilerden şüphelenen varsa zamanla geçiyor.(Geçmezse bırakın tabii) Hormon dalgalanmasından vücut tepki veriyormuş. Bu arada sporda ağırlıklarım artıyor herhangi bir sıkıntı yaşamadım eskisinden daha iyiyim.  Avodart yanında bir sürü takviye vitamin vs kullanıyorum.
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi günde 1 dutasterid

Hank Schrader

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #18 : 05 Temmuz 2023, 18:53:32 »
s
  • Yaşınız 22

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 05 Temmuz 2023, 19:10:26 »
Yan etkiler geçti. Göğüsteki garip görüntü düzeldi. Libido da normalleşti sertleşme sorunu vs kalmadı tabi eskisi kadar kolay sertleşmiyor sanki  ama bir sıkıntı yok makine hala olması gerektiği gibi sağlam. Spermde düzeldi. Belki bu psikolojik olabilir göğüs sıkıntısından sonra yan etkilerini vs çok düşündüm diye olmuş olabilir. Her gün avodart almaya devam ediyorum. 2 gün bıraktım finasteride ise 1 gün kullandım geri avodarta döndüm. Yan etkilerden şüphelenen varsa zamanla geçiyor.(Geçmezse bırakın tabii) Hormon dalgalanmasından vücut tepki veriyormuş. Bu arada sporda ağırlıklarım artıyor herhangi bir sıkıntı yaşamadım eskisinden daha iyiyim.  Avodart yanında bir sürü takviye vitamin vs kullanıyorum.
güzel olmuş dostum senin adına sevindim umarım sıkıntı olmadan uzun yıllar kullanırsın

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

umutsuzvaka

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 19 Ağustos 2023, 03:34:06 »
ilk 3 ay her gün kullanılması şart mı ya? 3 günde veya 2 günde bir olarak başlasak etki etmez mi acaba?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 19 Ağustos 2023, 13:33:56 »
ilk 3 ay her gün kullanılması şart mı ya? 3 günde veya 2 günde bir olarak başlasak etki etmez mi acaba?
Kandaki kararlı konsantrasyon 3 ay hergün kullanımda %90 oluyor ama iki günde bir de kullanılabilir sadece daha uzun sürer kanda kararlı hale gelmesi. Hatta hep 2 günde bir kullanabilirsiniz illa hergün almaya gerek yok

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

karakafa

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 20 Ağustos 2023, 16:10:05 »
dutasterid oncesi finas denedinizmi? oral finas ve azelaik kombine?

umutsuzvaka

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 20 Ağustos 2023, 17:29:54 »
Kandaki kararlı konsantrasyon 3 ay hergün kullanımda %90 oluyor ama iki günde bir de kullanılabilir sadece daha uzun sürer kanda kararlı hale gelmesi. Hatta hep 2 günde bir kullanabilirsiniz illa hergün almaya gerek yok
Aslında ilk bir ay 2 günde bir sonrasında 3 günde bir almayı düsünmüstüm. hep mi 2 günde bir önerirsiniz? Sizin fikirleriniz cok önemli benim için. Birde biberiye suyu hakkında bir düşünceniz var mı acaba?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 20 Ağustos 2023, 17:43:11 »
Aslında ilk bir ay 2 günde bir sonrasında 3 günde bir almayı düsünmüstüm. hep mi 2 günde bir önerirsiniz? Sizin fikirleriniz cok önemli benim için. Birde biberiye suyu hakkında bir düşünceniz var mı acaba?
Siz iki günde bir kullanın sıkıntı olmaz. 6 ay sonra 3 günde bir kullanırsınız
Biberiye suyu yağlanmaya son derece faydalı onun dışında bir düşüncem yok. Treatmenterin tedavisini 3 ay uyguladım bir tek etkisi bu oldu

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

umutsuzvaka

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 20 Ağustos 2023, 17:53:35 »
Siz iki günde bir kullanın sıkıntı olmaz. 6 ay sonra 3 günde bir kullanırsınız
Biberiye suyu yağlanmaya son derece faydalı onun dışında bir düşüncem yok. Treatmenterin tedavisini 3 ay uyguladım bir tek etkisi bu oldu
Dut + biberiye kullanmayı düşünüyordum. Minox falan kullanmak istemiyorum. Xpecia düşünüyordum ayrıca ama onun içinde vücudun diğer bölgelerinde de kıl çıkıyor diyorlar. Göğüs sırt vs buralarda kıl yokken durduk yere cıkmasın diye çekiniyorum onu kullanmaya :)

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 20 Ağustos 2023, 20:57:24 »
Dut + biberiye kullanmayı düşünüyordum. Minox falan kullanmak istemiyorum. Xpecia düşünüyordum ayrıca ama onun içinde vücudun diğer bölgelerinde de kıl çıkıyor diyorlar. Göğüs sırt vs buralarda kıl yokken durduk yere cıkmasın diye çekiniyorum onu kullanmaya :)
Xpecianın böyle yaptığını ilk defa duyuyorum :D merak etme böyle bir etkisi yoktur

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Hank Schrader

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #27 : 23 Eylül 2023, 05:38:08 »
Tekrardan güncelleyeyim dedim. Dutasterid kullanımına devam ediyorum günde 1 kere. Başka bir şey yok belki nadiren dermaroller onuda sadece bastıra bastıra kafama uyguluyorum çok az kan çıkıyor. Bence böyle etkili ama bunu ayda 3-4 kez yapıyorum. Bu süre zarfında ilaca 2 hafta kadar ara verdiğim oldu. Tecrübelerime gelirsek. Öncelikle benim ilacı kullanmadan önce en çok merak ettiğim konu erkeklik mevsuzuydu bunla başlayacak olursam, Libido azalması diye bir şey var bundan eminim cinsellik konusunda tahrik olmanız daha da zorlaşıyor. Yani daha geç erektre oluyor ve kolay kolay uyarılmıyorsunuz ama ereksiyon sıkıntısı vs yaşamadım(erekte olmaktan zorluk değil erekte haldeyken durumu koruma). ( aşırı alkollü olduğum zaman hariç. O zaman bildiğin olmadı kuş ötmedi, karşı cinse rezil oluyorsun, belki o kadar alkollüyken ilaçsız olsanda aynı sonuç olabilirdi bilinmezlik tabii) normal zamanda dediğim gibi eskisi gibi olmuyor bu bir gerçek ama olunca oluyor yani sıkıntı yok olsaydı bırakmıştım şimdiye. Psikoloji kısmına gelirsek psikolojimde bir değişiklik yok bazıları depresyon vs yapıyor demiş ama öyle bir şey yaşamadım. Kelleşen adam zaten depresyondadır 2 tel çıkmasının verdiği mutluluk yeter.  Saçlarım ise bence gelişme gayet güzel. Kısa zaman oldu ama artık dışarıda fotoğraf vs çekildiğim zaman o kötü görüntünün gitmiş olduğunu gördüm. Eskisi kadar açık durmuyor ve anlımın büyüklüğü azaldı. Uzattığımda saçtan ziyade uzun ince kıl gibi duruyordu şekle girmiyor vs artık oda azaldı daha canlı duruyor. Bu beni çok mutlu etti. Bahsettiğim çıkan küçük ince tellerin çoğu saça dönmeden tekrar dökülüyor ama bazıları çıkıyor. Magnezyum yağı sipariş verdim ondan da umutluyum. Spor performansım 3 ay öncekine göre daha ağır kaldırıyorum şu an ve vücudum güzelleşti diyetle birlikte. Meme ucu değişimi de yok oldu normal. Şekerle fast food tarzı şeyleri olabildiğince az tüketerek bunun düzeldiğinide gördüm. Yağ oranını düşürmek çok önemli bence bu süreçte.

Buraya şimdi çektiğim fotoğrafları bırakıyorum ışığın altında farklı açılardan çektim, tekrardan aynı model traş oldum.

« Son Düzenleme: 25 Eylül 2023, 19:57:05 Gönderen: Hank Schrader »
  • Yaşınız 22

Hank Schrader

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #28 : 23 Eylül 2023, 05:42:37 »
Buda eski hali. Karşılatırması kolay olsun diye aynı açıdakileri tekrardan paylaştım. 3 ay önceki hali.

« Son Düzenleme: 23 Eylül 2023, 06:15:00 Gönderen: Hank Schrader »
  • Yaşınız 22

Cemil Aydın

• Full Member
« Yanıtla #29 : 17 Şubat 2024, 21:18:29 »
Güncel durum nedir kardeşim bende başlamayı düşünüyorum

Facebook Twitter Instagram