Gönderen Konu: Emrah Meletli- History Hair /5200 Greft/30 Yaş  (Okunma sayısı 6247 defa)

Hainkostok

• Full Member
Ynt: Emrah Meletli- History Hair /5200 Greft/30 Yaş
« Yanıtla #30 : 27 Haziran 2023, 14:24:57 »

Atıyorum hocam 7,8 ve 9. günlerden. Nekroz değilse kabuk dökümü sonrası saçlar geri çıkıyor değil mi hocam. Daha sağlıklı bir saç derisi için ne yapmalı bir de hocam?
evet nekroz gibi durmuyor umarım kurumuş kabuktur. Öyleyse orta bölgedeki Ekim seyrek duruyor ki asıl ekilmesi gereken yer orası. Cizdigim yerler açık yara mi isktan mi parlıyor. Hocam deri kendini zamanla olariyor ama orada deri bildigim kadarı ile sertleşiyor. Açıkçası sağlıklı deri konusunda pek bilgim yok ama benim kendi tecrübelerim sürekli kimyasal sürmek kafa derisine özellikle farklı farklı özelliklerde deriyi yıpratıyor. Benim saç dokulmemi hızlandıran seboraik dermatit idi. Saç derimi koruyamadım. Çok fazla şey denedim.

tuncik61

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #31 : 27 Haziran 2023, 14:33:56 »
evet nekroz gibi durmuyor umarım kurumuş kabuktur. Öyleyse orta bölgedeki Ekim seyrek duruyor ki asıl ekilmesi gereken yer orası. Cizdigim yerler açık yara mi isktan mi parlıyor. Hocam deri kendini zamanla olariyor ama orada deri bildigim kadarı ile sertleşiyor. Açıkçası sağlıklı deri konusunda pek bilgim yok ama benim kendi tecrübelerim sürekli kimyasal sürmek kafa derisine özellikle farklı farklı özelliklerde deriyi yıpratıyor. Benim saç dokulmemi hızlandıran seboraik dermatit idi. Saç derimi koruyamadım. Çok fazla şey denedim.

Ben yıkamaya gittiğimde sormuştum o işaretlediğin yerleri, bana kurumuş kan pıhtıları demişlerdi. Açık yara değil hocam. Aslında ekim sonrası yoğundu ortalar ama 7. Günden sonra dökülmeye başladı. Bu normal mi hocam? Yıkamaya başladıktan sonra ekilen saçlar dökülmeye başlıyor mu?
Ben ekim öncesi kontrole gittiğimde seboraik dermatit var dediler pullanma şeklinde o nedenle ekim öncesi bir dermatolojik şampuan kullandım.
Senin ekimini anlattığın sayfayı da okudum. Xpecia’yı kullanmak istemediğini söylemişsin. Özel bir sebebi var mı? Klinik bana 6 ay kullanmamı önerdi düzenli.

Hainkostok

• Full Member
« Yanıtla #32 : 27 Haziran 2023, 15:26:52 »
Ben yıkamaya gittiğimde sormuştum o işaretlediğin yerleri, bana kurumuş kan pıhtıları demişlerdi. Açık yara değil hocam. Aslında ekim sonrası yoğundu ortalar ama 7. Günden sonra dökülmeye başladı. Bu normal mi hocam? Yıkamaya başladıktan sonra ekilen saçlar dökülmeye başlıyor mu?
Ben ekim öncesi kontrole gittiğimde seboraik dermatit var dediler pullanma şeklinde o nedenle ekim öncesi bir dermatolojik şampuan kullandım.
Senin ekimini anlattığın sayfayı da okudum. Xpecia’yı kullanmak istemediğini söylemişsin. Özel bir sebebi var mı? Klinik bana 6 ay kullanmamı önerdi düzenli.
yani kabuk dökümüne kadar yıkama el ile yumuşak bir şekil de baş cek baş çek şeklinde olur.elinle oval hareketlerle yikamadigin sürece o kabukları dusurmen kolay değil. Klinik belki 7. Günden sonra biraz daha sert sikadiysa ovarak falan dökülebilir normal. Ben trichoplus i daha once kullandım ve yan etki görmedim. Xpecia ile alakalı okuduğum yorumlarda bazı insanlar pek masum değil o da cinsel sorunlar yaratıyor gibi şeyler soylemisti. Daha önce ilaçtan dolayı cinsel problem yaşadım ve düzeldi. Tekrar aynı topa girmek istemedigim için oral yolla aldığım ilaçlara dikkat ediyorum. Ama dediğim gibi çoğu insanda sorun olmuyor ben kisilsel olarak kötü bir deneyim yaşadım ondan temkinliyim.

tuncik61

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #33 : 27 Haziran 2023, 15:45:16 »
yani kabuk dökümüne kadar yıkama el ile yumuşak bir şekil de baş cek baş çek şeklinde olur.elinle oval hareketlerle yikamadigin sürece o kabukları dusurmen kolay değil. Klinik belki 7. Günden sonra biraz daha sert sikadiysa ovarak falan dökülebilir normal. Ben trichoplus i daha once kullandım ve yan etki görmedim. Xpecia ile alakalı okuduğum yorumlarda bazı insanlar pek masum değil o da cinsel sorunlar yaratıyor gibi şeyler soylemisti. Daha önce ilaçtan dolayı cinsel problem yaşadım ve düzeldi. Tekrar aynı topa girmek istemedigim için oral yolla aldığım ilaçlara dikkat ediyorum. Ama dediğim gibi çoğu insanda sorun olmuyor ben kisilsel olarak kötü bir deneyim yaşadım ondan temkinliyim.

Teşekkür ederim hocam yorumların için. Bu sürecin en kötü yanı sabretmek. Artık beklemek dışında yapacak bir şey yok. Ben de okudum xpecia cinsel problem yaratmış bazılarında. Mesela hair forte sprey de kullanıyorum onun için bazıları kalp çarpıntısı yaptı diyorlar. Ben de sprey sivilce yaptı günde iki kez yerine tek sefer kullanıyorum. En azından 6 ay devam etmek isterim ama problem olursa bırakırım ilaçları. Umarım bu arada sende ikinci ekiminden güzel sonuç alırsın.

Hainkostok

• Full Member
« Yanıtla #34 : 27 Haziran 2023, 16:45:36 »
Teşekkür ederim hocam yorumların için. Bu sürecin en kötü yanı sabretmek. Artık beklemek dışında yapacak bir şey yok. Ben de okudum xpecia cinsel problem yaratmış bazılarında. Mesela hair forte sprey de kullanıyorum onun için bazıları kalp çarpıntısı yaptı diyorlar. Ben de sprey sivilce yaptı günde iki kez yerine tek sefer kullanıyorum. En azından 6 ay devam etmek isterim ama problem olursa bırakırım ilaçları. Umarım bu arada sende ikinci ekiminden güzel sonuç alırsın.
teşekkür ederim hocam

leonidass

• Full Member
« Yanıtla #35 : 27 Haziran 2023, 19:52:14 »
Bence de nekroz gibi durmuyor kardeşim. Benim de bugün baya bir dökülmem oldu 35. günde senin gibi olacağım muhtemelen.

leonidass

• Full Member
« Yanıtla #36 : 27 Haziran 2023, 19:53:43 »
teşekkür ederim hocam

Merhabalar hocam ben de arkadaşla aşağı yukarı aynı dönemde ektirdim. 15 gün geriden geliyorum. Benim durumlar nasıl sence konu linki aşağıda

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=31745.0

tuncik61

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 30 Haziran 2023, 21:43:49 »
Bence de nekroz gibi durmuyor kardeşim. Benim de bugün baya bir dökülmem oldu 35. günde senin gibi olacağım muhtemelen.

Aynen nekroz değil. Nekroz çok farklı bir şey :( Bakalım artık neler olacak. Beklemedeyiz. Aşırı kaşıntım var

LİGHTNİNG

• Sr. Member
« Yanıtla #38 : 23 Temmuz 2023, 15:21:49 »
Aynen nekroz değil. Nekroz çok farklı bir şey :( Bakalım artık neler olacak. Beklemedeyiz. Aşırı kaşıntım var

Son durum nedir

tuncik61

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #39 : 23 Temmuz 2023, 15:28:05 »
Son durum nedir

60. Gün.
Şok dökülme çok acımasız saç kalmadı kafamda. Ayrıca tepeler çok boş gibi. Nasıl dolacak merakla bekliyorum. Kızarıklık gitti hair forte spreyi bırakınca. Nekroz olup olmadığına dair Plastik cerraha randevu aldım ve kendisi her şeyin normal olduğunu söyledi.

OnNumero

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #40 : 23 Temmuz 2023, 17:32:18 »
plastik cerraha gitmene gerek yoktu bence bu konularda pek deneyimleri olduğunu sanmıyorum. nekroz kelimesi tıp dilinde kast edilenle burda kast edilen aynı değil dolayısıyla bir doktorun nekroz dememiş olması normal .biz burda nekrozdan kastımız ilgili bölgede saç çıkmayacak olması daha ben çıkanınıda hiç görmedim benzer durumlarda onuda söyleyeyim.
malesef o bölgeye ilerisi için ufak bir revizyon ekimi yaptırmak zorundasın.
komşunun kurbanı olmuşsun defalarca aslında uyarmak lazım bir kişinin ekimine bakarak saç ektirmek doğru değil öncesinde saçı olanların sonucunu güzel olmuş sanman normal.

tuncik61

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #41 : 23 Temmuz 2023, 17:58:15 »
plastik cerraha gitmene gerek yoktu bence bu konularda pek deneyimleri olduğunu sanmıyorum. nekroz kelimesi tıp dilinde kast edilenle burda kast edilen aynı değil dolayısıyla bir doktorun nekroz dememiş olması normal .biz burda nekrozdan kastımız ilgili bölgede saç çıkmayacak olması daha ben çıkanınıda hiç görmedim benzer durumlarda onuda söyleyeyim.
malesef o bölgeye ilerisi için ufak bir revizyon ekimi yaptırmak zorundasın.
komşunun kurbanı olmuşsun defalarca aslında uyarmak lazım bir kişinin ekimine bakarak saç ektirmek doğru değil öncesinde saçı olanların sonucunu güzel olmuş sanman normal.

Ekim merkezi de hiç nekroz var demedi. Ben ana farklı görüş almak istedim. Yani ekim sonrası ilk günlere bakıyorum bayağı greft var. Ama şimdi hiçbiri yok. Eğer kabuk dökümünden sonra kalan saçlar çıkarsa mutlu olurum. Sadece komşum değil sevgilimin arkadaşı da burada yaptırmış. Sonradan tesadüfen öğrendik, onun da bayağı başarılı olmuş. Bakalım neler olacak bende.

himan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #42 : 26 Ağustos 2023, 19:08:07 »
merhaba bende history hairde yaptırmayı düşünüyorum memnun musunuz tavsiye eder misiniz ?

tuncik61

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #43 : 26 Ağustos 2023, 23:41:35 »
merhaba bende history hairde yaptırmayı düşünüyorum memnun musunuz tavsiye eder misiniz ?

Merhaba. Ben ekim yerini seçerken reklam vermeyen referans ile iş yapan bir yeri seçtim. Bütçeme de uygundu. İlaveten kanalları Emrah bey açıyor. Saç ekim uzmanının tün kanalları açmasını istiyordum. Birde kontrole gittiğimde aynı ilgi devam ediyor, bu da önemli. Daha 3 ayım yeni doldu çıkışlar başladı ama çok erken bir şey söylemek için. Size tavsiyem beğendiğiniz kliniklerin ekimlerini inceleyin, abartılı övgülere aldanmayın. Olumsuz durumlarda neler yapmışlar vs bunları da inceleyin. Sonuçta ben size gidin şurada yaptırın diyemem buna kendiniz karar verin. Size önerim Emrah bey’den randevu alın bizzat gidip görüşün. Hatta üç-dört tane ekim merkezi ile ön görüşme yapın ve öyle karar verin.

tuncik61

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #44 : 26 Ağustos 2023, 23:48:13 »
Arkadaşlar 90. Günü geride bıraktım ama bugün bir şanssızlık yaşadım. Kafamın balkona çarptım kanama da oldu, iki adet selpak harcadım kanları temizlemek için :( Sizce bir sıkıntı olur mu

Facebook Twitter Instagram