Gönderen Konu: Medicalhair Zafer Ulusan - 05/06/2023 - 2.ekim 4061 greft sakal dahil  (Okunma sayısı 9249 defa)

Lost35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Woooooooow bu ne karizma bu ne yakışıklılık hocam.

|-nazarboncugu-|

5.ayda böyle şekillendirmeyi başarabilmişsin.
Süper ilerliyor
Sevindim senin adına.

Estağfurullah hocam, yaşlandık :) Bugün yine prp yaptırdım şimdi bugüne ait fotoğrafları da ekliyorum

Lost35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar tekrar merhaba, bugün saç ektireli tam olarak 7 ay dolmuş bulunmakta. En son 2 ay önce paylaşım yapmıştım ve kök hücre olayını da sormuştum. 2 ay önce kök hücrede yaptırdım. Bugün kliniğe gittim prp yapıldı ve fotoğraflar çekildi. Zafer hoca ile de görüştüm, tepelerimin açık olduğunu ve similasyon mu yapsak diye sordum, hayır bekle dedi. 2 ay önce yapılan kök hücre olayını sordum, etkisini 3.ayda gösterir dedi. Şu anda aralıksız olarak 1/4 proscar, biotin, alpecin ve prozinc plus şampuan kullanıyorum. Minoxil kullanıyordum ve 15 gün önce Rogaine foam kullanmaya başladım. Fotoğrafları ekliyorum da bana 2 ay öncekinden çok farklı gelmedi, acaba daha ilerlemez mi ? En sonuncu yan yana olan fotoğraflar 5.ay ve 7.aya ait görseller

alibaba

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Çok geniş bir alan ekilmiş bakmayın siz vertex alan olarak ön kısmın 5,6 katı büyüklüğünde ama biz bir türlü bunu idrak edemiyoruz bu gözle bakıldığında 4000 greft gayet iyi sonuç vermiş 7 ay için üstelik daha bir senesine kadar gelişim devam eder .Vertex ön kısımlara göre daha geç sonuç veriyor genelde.

Romanadam

• Sr. Member
protez kullanırkenki bir resminizi ekleyebilirmisiniz acaba cidden nasıl durduğunu çok merak ettim çünkü benimde aklımda norwood 6 olduğum için ön tarafa bir ekim yaptırıp arka tarafa protez kullanmak var siz ne derisiniz tavsiye edermisiniz .

Lost35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
protez kullanırkenki bir resminizi ekleyebilirmisiniz acaba cidden nasıl durduğunu çok merak ettim çünkü benimde aklımda norwood 6 olduğum için ön tarafa bir ekim yaptırıp arka tarafa protez kullanmak var siz ne derisiniz tavsiye edermisiniz .

Yapma ! Sakın ol yapma. Ben ettim sen etme. Onunla geçen yıllarıma şu an üzülüyor ve acıyorum. Kısaca anlatmaya çalışayım, bir defa doğal görünüm için her sabah belki yarım saat uğraşman gerekir. Yok tarayıp geçerim dersen de doğal görüntü yok. Duştan çıkarsan bir elin kafanın üstünde proteze baskı uyguluyorsun, diğer elinle de düğüm olmuş saç tellerini açmak için yırtınıyorsun. Önde ve yanlarda kendi saçın olduğundan protezin saç rengi kendininki ile uyumlu olmalı, çünkü özellikle güneşli ve açık havalarda o kadar bariz olarak renk farkı oluyor ki sırıtıyor. Ya özgürce suya girip yüzemiyorsun. Özgürce eline kafana atamıyorsun, kafanı kaşıyamıyorsun. Hele 10-15 günde bir bakım derdi varki tam bir zulüm. İnternette protez firmaları bolca video paylaşıp duruyor ve hep işin güzel tarafını gösteriyorlar. Ben protez kullanıpta bununla memnun yaşayanı görmedim. Demem o ki kendine yapacağın en büyük kötülük bu olur.

Romanadam

• Sr. Member
Yapma ! Sakın ol yapma. Ben ettim sen etme. Onunla geçen yıllarıma şu an üzülüyor ve acıyorum. Kısaca anlatmaya çalışayım, bir defa doğal görünüm için her sabah belki yarım saat uğraşman gerekir. Yok tarayıp geçerim dersen de doğal görüntü yok. Duştan çıkarsan bir elin kafanın üstünde proteze baskı uyguluyorsun, diğer elinle de düğüm olmuş saç tellerini açmak için yırtınıyorsun. Önde ve yanlarda kendi saçın olduğundan protezin saç rengi kendininki ile uyumlu olmalı, çünkü özellikle güneşli ve açık havalarda o kadar bariz olarak renk farkı oluyor ki sırıtıyor. Ya özgürce suya girip yüzemiyorsun. Özgürce eline kafana atamıyorsun, kafanı kaşıyamıyorsun. Hele 10-15 günde bir bakım derdi varki tam bir zulüm. İnternette protez firmaları bolca video paylaşıp duruyor ve hep işin güzel tarafını gösteriyorlar. Ben protez kullanıpta bununla memnun yaşayanı görmedim. Demem o ki kendine yapacağın en büyük kötülük bu olur.

Sağol dostum cevabın çok açıklayıcı oldu bir an deneyimlerini yaşamış gibi oldum  :) zaten çekincelerim vardı söylediklerinden sonra sildim kafamdan.
Artık ekim şansımızı sonuna kadar zorlayacağız. Seninde gayet güzel olmuş ekimin bence .Vertex 1,5 yıla kadar gelişim devam edebiliyor diyorlar bence seninde 5,6 aya sonra kapatıcılık olarak çok daha güzel hale gelir saçların.

Kshvrz

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Zafer hocanın ekiplerine baktığımızda 12 ayda büyük bir patlama ve doğallaşma izlemliyorum yani 8.ay ve 12 ay fotolar arasında baya fark oluyor.
Ki sizin daha 7.ay ve çök geniş alan aslına bakarsanız
4000 greft ile suanki sonuç bile mükemmel diyebiliriz.ki daha da güzel olacağına inanıyorum.
Veryexin daha geç olgunlaştiğini göz önünde bulundurursak sizin sonucunun baya güzel.
Simülasyon için kanaatimce 1.5 yılı doldurduktan sonra karar verin.veyahut
Uzun saç ekimiyle yani saçınızı kısaltmadan 1500 civarı greftle eşitleme yapmanız yeterli olacak kanaatindeyim.
Çök emek ve güzel işçilik var sizde zafer hocanın emeğine sağlık.

Kshvrz

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Fark izlemiyorum demek haksızlık bence.
7.ay için bile bariz bir fark var.
Ki greft alımı yapılan alan çök dar bir alan ve temiz işçilik olmuş.

Ben şuana kadar bile beğendim |-nazarboncugu-|

Lost35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar tekrar merhaba,

Bugün itibari ile ekimin üzerinden 9.5 ay oldu. Bugün berberde idim, saçlarımı artık uzatmaya çalışıyorum  ;D Yeni fotoğraflar çektirdim. Tepede seyreklik var ama saçlar üste geldiğinde görünmüyor. Geçen ay prp yaptırdım, orada da tepe bölge olduğu için süreç daha yavaş ilerler, 1 seneyi geçebilir dedi ama gidişatımın çok iyi olduğunu söylediler, çevremde de artık olumlu dönüşler alıyorum. Tek sevemediğim nokta saç tellerim ince ama bu ekimden ziyade genetiğim ile alakalı. Halen aralıksız olarak her sabah 1/4 proscar, solgar 5000 biotin kullanıyorum. sabah ve akşam olmak üzere rogaine foam köpük kullanıyorum, minoxil içerikli ve şampuan olarakta prozinc plus ve alpecin kullanıyorum. Buyrun fotoğraflar;

Kshvrz

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
9 aymı?! |-nazarboncugu-|

Dostum şelale akıyor anlatmaya gerek yok. ;D

Ama zafer hocamız baya sabırla işlemiş .alım alanı daracık ikinci ekim. Zaten seyrek.bir önceki ekimden alım yapılan alan izi var.yara yeriniz var .

Ekim alanı vertex geniş ve çöğü merkez vertex tutmaz deyip uğraşmiyorlar bile..
Ona rağmen inci inci uğraşmış sizinle.

Bence 9.5 ayda bu sonuç bile olağan üstü. Resmen bambaşka havanız olmuş.

Yeni ve mutlu  başlangıçlara |-nazarboncugu-| .

Roque Junior

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Yaz aylarında saç ekimini düşünürken sizin ekiminizi görmüştüm o zamanlar 4000 greftle bu kadar büyük alanın kapanmayacağını düşünüyordum ama şimdi görünce şaşırdım sanki 5000 greft ekilmişte ekilen hepsi tutmuş gibi bir görüntü var bunda tabi kullandığınız takviye ve tedavilerinde payı var ama gerçekten çok doğal ve güzel bir görüntü olmuş.
Bence bu hali güzel fakat ekimin üzerinden 1,5yıl geçtikten sonra hala size seyrek geliyorsa saç simülasyonuyla hafif gölgelendirerek tam tatmin olursunuz belki de gerek bile kalmaz 9ay olmuş bir 9ay daha zaman tanıyın bence saçların daha da form almasına.

Kshvrz

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bence bu işin matematiğini de güzel yapmış hoca .işte hangi grefti nereye, sakal nereye inceler kalınlar nereye hepsi düşünülmüş..ki alım yapılan alana bakılırsa greftler inceli kalınlı ..enseye bile girmiş ??? ama homojen bir çıkış var ustte sanki hepsi aynı kalınlıkta. ..e sakalda var bunların için de ama homojen bir görüntü var.ki daha yolun yarısında .. Açılar birbirlerini destekliyor..sadece koy geç yapmamış hoca ondan kapatıcılığı yüksek diye düşünüyorum. .
Tek tek uğraşılmış alım yaparkende ekerkende.
Valla zafer hocayı alkışlıyorum. Ayrı bir marka oldu.

Despot

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam selamlar bende 2.ekim olarak zafer beye yaptırmak istiyorum siz memnun kaldınızmı acaba ilk Ekim yerimden memnun kalmadım 2.ekim zafer beye yaptırıcam inşallah konunuzun takibindeyim

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Tepe ekimi bence  çok başarılı zafer hocamızın ellerine sağlıklk süperr
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram