Gönderen Konu: Finansterid mi dutasterid mi kullanmalıyım  (Okunma sayısı 1534 defa)

Dorian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Finansterid mi dutasterid mi kullanmalıyım
« : 19 Mayıs 2023, 22:21:22 »
Arkadaşlar geçenlerde bir konu açmıştım saçlarım yoğun dökülüyor diye. Aynı konudan devam edemedim kusura bakmayın. Nasıl yapacağımı bilemediğim için.
Arkadaşlar günden güne saçlarım inceliyor ve dökülüyor bunu artık fazlasıyla görüyorum.
Olan saçı korumak istiyorum.
Finansterid ya da dutasterid kullanacağım artık ve kararlıyım bu konuda. Saçlarımın dökülmesi yeterince psikolojimi bozuyor zaten. En azından yapmadım demem bunuda.28 yaşındayım amacım 38 yaşına kadar saçları korumak sonrasını pek önemseyeceğimi sanmıyorum. Sorum hangisini önerirsiniz ( dut mu fin mi ), günlük ya da haftalık kaç ml almalıyım ayrıca hangi firmanın ürününü kullanmalıyım ( maddi sorunum yok). Ve birde bu ilaçlar ortalama ne zaman etkisini gösterir saçlarda?

Vitamin değerlerim eksiksiz bu arada geçen gün baktırdım.
Şu an Güncel tedavim:
  Aga e tablet günde 2 tane
  Solgar omega3 günde 1 tane
  Ocean magnezyum haftada 4 tane
  Haftada 2 kere dermoroller yapıyorum
Bunlara ek olarak kullansam sorun olur mu fini ya da dutu. Önermediğiniz bir içerik varsa lütfen belirtiniz beyler.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finansterid mi dutasterid mi kullanmalıyım
« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2023, 23:27:33 »
Arkadaşlar geçenlerde bir konu açmıştım saçlarım yoğun dökülüyor diye. Aynı konudan devam edemedim kusura bakmayın. Nasıl yapacağımı bilemediğim için.
Arkadaşlar günden güne saçlarım inceliyor ve dökülüyor bunu artık fazlasıyla görüyorum.
Olan saçı korumak istiyorum.
Finansterid ya da dutasterid kullanacağım artık ve kararlıyım bu konuda. Saçlarımın dökülmesi yeterince psikolojimi bozuyor zaten. En azından yapmadım demem bunuda.28 yaşındayım amacım 38 yaşına kadar saçları korumak sonrasını pek önemseyeceğimi sanmıyorum. Sorum hangisini önerirsiniz ( dut mu fin mi ), günlük ya da haftalık kaç ml almalıyım ayrıca hangi firmanın ürününü kullanmalıyım ( maddi sorunum yok). Ve birde bu ilaçlar ortalama ne zaman etkisini gösterir saçlarda?

Vitamin değerlerim eksiksiz bu arada geçen gün baktırdım.
Şu an Güncel tedavim:
  Aga e tablet günde 2 tane
  Solgar omega3 günde 1 tane
  Ocean magnezyum haftada 4 tane
  Haftada 2 kere dermoroller yapıyorum
Bunlara ek olarak kullansam sorun olur mu fini ya da dutu. Önermediğiniz bir içerik varsa lütfen belirtiniz beyler.

finasteride
1 sene sonra dökülme bitmediyse dutasteride

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Dorian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 20 Mayıs 2023, 02:25:58 »
Teşekkürler Duck. Peki proscarı mı yoksa propecia mı önerirsin. Birde kaç mg almalıyım ve hergün mü ?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 20 Mayıs 2023, 04:10:17 »
Teşekkürler Duck. Peki proscarı mı yoksa propecia mı önerirsin. Birde kaç mg almalıyım ve hergün mü ?
-eczaneye git
-proscar al
-hap kesici al
-proscarı hap kesici ile 4'e böl. 5'e bölme fazla uğraştırıcı
-1.25mg al
-her gün aynı saatte iç
-senelerce tekrarla

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Dorian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 20 Mayıs 2023, 15:03:58 »
Tamamdırr Duck çok teşekkürler

Dorian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 01 Ekim 2023, 21:26:49 »
Arkadaşlar tekrardan merhaba,

Yaklaşık 2.5 aydır propecia kullanıyorum.. 6 aydır minoxidil kullanıyorum.. bunun dışında aga e tablet kullandım propeciadan önce..

Şu anki tedavim:

-Her gün kahvaltıdan sonra 1 tane propecia
-Her akşam yemeğinden sonra 1 tane aga e tablet
-Sabah 5 fıs akşam 5 fıs minoxidil ( minoxil marka )
- haftada 2 gün konazol şampuan geri kalan günler clear saç dökülmesine karşı ( kepek oluşumunu engellediği için )
-Haftada 3 gün uyumadan yarım önce ocean magnezyum
-Haftada 3-4 gün omega - 3
- masaj cihazı aldım 1 haftadır  her akşam yapıyorum 2 dakika falan..

Arkadaşlar bunlara rağmen son 2 haftadır belki daha fazla avuç avıç dökülüyor.. çekmeme gerek yok kafamı silkelesem onlarca dökülüyor.. yastık hele saç dolu.. sanki tıraş olmuşum..

Nedendir bilmiyorum ama psikolojimi bozacakmbu durum.. sabrım tükeniyor.. düşüncelerinizi bekliyorum.. (kan testleri yaptıeıyorum düzenli olarak her şey tam bir sorun yok..)
Yardımlarınızı bekliyorum..

Karanlık Adam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 02 Ekim 2023, 00:15:29 »
Arkadaşlar tekrardan merhaba,

Yaklaşık 2.5 aydır propecia kullanıyorum.. 6 aydır minoxidil kullanıyorum.. bunun dışında aga e tablet kullandım propeciadan önce..

Şu anki tedavim:

-Her gün kahvaltıdan sonra 1 tane propecia
-Her akşam yemeğinden sonra 1 tane aga e tablet
-Sabah 5 fıs akşam 5 fıs minoxidil ( minoxil marka )
- haftada 2 gün konazol şampuan geri kalan günler clear saç dökülmesine karşı ( kepek oluşumunu engellediği için )
-Haftada 3 gün uyumadan yarım önce ocean magnezyum
-Haftada 3-4 gün omega - 3
- masaj cihazı aldım 1 haftadır  her akşam yapıyorum 2 dakika falan..

Arkadaşlar bunlara rağmen son 2 haftadır belki daha fazla avuç avıç dökülüyor.. çekmeme gerek yok kafamı silkelesem onlarca dökülüyor.. yastık hele saç dolu.. sanki tıraş olmuşum..

Nedendir bilmiyorum ama psikolojimi bozacakmbu durum.. sabrım tükeniyor.. düşüncelerinizi bekliyorum.. (kan testleri yaptıeıyorum düzenli olarak her şey tam bir sorun yok..)
Yardımlarınızı bekliyorum..
anlattiğin gibiyse bir ters durum var illaki,mevsimsel dökülmeler başladi artik çoğu insanda bu aylarda mevsimsel dökülme olur

Dorian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 02 Ekim 2023, 06:20:40 »
Birde her yerden dökülüyor yanlarsan enseden falan.. hiç böyle olmamıştı.. ben dökülmesin demiyorum dökülsün ama bu kadar dökülmemeli..saçlarım sönük duruyor birde.. cansız.. zaten 40-45 yaşında ben saçsızlığı göze almıştım.. bu gidişle 30-35 te göreceğiz

Tokatlikel60

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 02 Ekim 2023, 13:36:50 »
Sevgili dorian finasın döktüğü saçlar + mevsimsel dökülme birleşince saçlar fazla dökülüyor olabilir dökülen saçların incelikleri birbirinden farklı mı illaki farklıdır da çoğunluğa göre bakıp karar ver hepsi aynıysa sorun yok bence ama tutam tutam dökülmesi ilginç psikolojik olarak etkilediği icin biraz abartiyor olabilir misin?

Dorian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 04 Ekim 2023, 17:37:55 »
Teller genelde farklı, ince telde var kalın telde. Dökülenler bence ne ince ne kalın ortası gibi. Bana göre saçlarım şu an tüy yumağı gibi. Ama dökülenin yerine hep çıkıyor. Nereye kadar böyle çıkar bilmiyorum.. finansteridi bırakıp bırakmama da kararsızım 3. Kutudayım, yarısı bitti. Vücudumu çok yoruyor, menide sıvılaşma yaptı, birde çok unutkanlık yapıyor, performansı düşürmüyor ama ereksiyonda zaman zaman sorun çıkarıyor. Ne zamana kadar devam etmemi önerirsiniz? Açıkçası ömrümün sonuna kadar kullanamam finansteridi.. zor bir ilaç bence.. kullanan arkadaşlar yanlış anlamasın lütfen.. iyi bir psikolojiye sahip olan herkes deneme yanılma olarak kullanabilir.

Şu an güncel tedavim;
- omega 3 günde 1 tane öğlen yemeğinde genelde
- finansterid kahvaltıdan sonra 1 tane
- aga e tablet akşam yemeğinden sonra 1 tane
- minoxil sabah 5 fıs akşam 5 fıs
- minoxilden sonra masaj yapıyorum masaj cihazıyla

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 04 Ekim 2023, 18:49:22 »
klasik finasterid kullananlarda gorulen yan etkiler.tedavin güzel.kararı vericek olan sensin bırakıp bırakmamada ama anladığım bırakcan.dutlu mezo yaptırabilirsin
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 04 Ekim 2023, 20:13:59 »
1.5 ay daha kullan sonra karar ver derim ayrıca hint yağıda iç günde 1 çay kaşığı çok faydalı

Tokatlikel60

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 05 Ekim 2023, 08:43:25 »
Teller genelde farklı, ince telde var kalın telde. Dökülenler bence ne ince ne kalın ortası gibi. Bana göre saçlarım şu an tüy yumağı gibi. Ama dökülenin yerine hep çıkıyor. Nereye kadar böyle çıkar bilmiyorum.. finansteridi bırakıp bırakmama da kararsızım 3. Kutudayım, yarısı bitti. Vücudumu çok yoruyor, menide sıvılaşma yaptı, birde çok unutkanlık yapıyor, performansı düşürmüyor ama ereksiyonda zaman zaman sorun çıkarıyor. Ne zamana kadar devam etmemi önerirsiniz? Açıkçası ömrümün sonuna kadar kullanamam finansteridi.. zor bir ilaç bence.. kullanan arkadaşlar yanlış anlamasın lütfen.. iyi bir psikolojiye sahip olan herkes deneme yanılma olarak kullanabilir.

Şu an güncel tedavim;
- omega 3 günde 1 tane öğlen yemeğinde genelde
- finansterid kahvaltıdan sonra 1 tane
- aga e tablet akşam yemeğinden sonra 1 tane
- minoxil sabah 5 fıs akşam 5 fıs
- minoxilden sonra masaj yapıyorum masaj cihazıyla
Unutkanlik vesair bana sorarsan ciddi yan etkiler bende olmadı henüz sende ne zaman başlamıştı? Finasterid 1 adet yazmışsın umarım 1mg formunu kullanıyorsundur  :D
Etkisini göstermesi 1 yılı buluyor, ama yaşadığın yan etkilerise hafife almamak lazim menide sivilasma normal bana sorarsan ama ereksiyon ve unutkanlik sorun ilacın dozunu düşürebilirsin belki haftada 4 ya da 5e indir öyle bak hiç yoktan iyidir diyerek koruyalım bari.

Dorian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 05 Ekim 2023, 11:45:28 »
Yoğun bir hayatım var aslında.. normalde de vardı unutkanlık ama ilaçla beraber biraz arttı sanki. Duygu değişimleri yaşatıyor ilaç. Belki bu sebepten dolayı unutkanlık oluyordur. 
Ereksiyonla ilgili olarak nasıl desem ereksiyon oluyorum ama temas olmayınca ereksiyondan düşüyor.

Propecia kullanıyorum 1 mg günlük alıyorum.

Hem prp hem de mezo yaptırıyorum düzenli olarak yapmıyorum ( ayda 1 - 1.5 ayda 1 falan), finli yapıyorlar.Prp ve mezo bence çok aman aman desteklemiyor tedaviyi.(3-5 gün iyi sonra sönüyor) Prp yine iyi hücrelerin erken ölmesini engelliyor en azından.

Vücudu artık çok yormak istemiyorum. Hint yağının fazlası biraz yorabilirmiş.1.5 ay daha devam edelim bakalım. Sonrasında belki haftada 4 e indiririm zamanlada bir sene sonunda bırakırım. Dökülme inşallah durur

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 05 Ekim 2023, 13:44:17 »
  bende uzun sene procecia kullandım proscara dondum o kadar para vermeye gerek yok.proscara don.prp ileriki yaslarda daha etkili daha yoğun dokulmelerde dedi dr arkadas.mezonun finlisini ilk defa duyuyorum diyecemde gecmişte bir ara denenmişti.gozde olan asıl olan dutlu mezodur.drlar durun 2 tipide baskıladğıı soler.ben olsam proscar dutlu mezo devam ederdim.hair care dutlu mezo guzel.gerci hangisi olursa olsun dutlu olsun.bir gittiğinde prp bir gittiğide mezoda olabilir 2 ayda bir bence yeterli.proscar ve 2 ayda bir dutlu mezo yeterli.sık dişini mezoya uyuşturucu koydutturma.avrupada ole yapılıyor.asıl meo uyuşturucusu olandır.ve mezoyu dibe vurmalarını iste iğneleri dibe batırmalarını iste.gozunden yas gelir ama bence mezo asıl o zaman mezodur.proscar ve 2 ayda bir uyuşturucusuz iğneler dibe sokularak dutlu mezo yeterli bence.tabi canını acıtır.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram