Gönderen Konu: AŞIRI SAÇ DÖKÜLMESİ YAŞIYORUM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ ?  (Okunma sayısı 1075 defa)

Crumbzz555

• Yeni üye
  • *
Hocam öncelikle merhabalar yaklaşık 1 senedir bu sayfayı takip ediyorum ve yazılan çoğu şeyi okumuşumdur. Kaç kere doktora gitsem de saç dökülmemi durduramadılar. Önerdikleri tek şey Minoxil ve 4 ay kullandım bir rahatsızlık geçirdim 1.5 ay bırakmak durumunda kaldım yaklaşık 2.5 aydır kullanıyorum ilk zamanlar ve son 20 gün hariç hep tek 8 fıs akşam olarak kullanıyordum tekrar şiddetli dökülmeye devam ettikçe çift doza çıkaralım ve psovete haftada 2 kere kullanalım dedi ve hiç aksatmadım son 2.5 aydır bunun yanında da aga e tablet kullanıyorum son 1 aydır. ancak her minoxil sıktığımda 60 ila 80 arası saç geliyor bazen 10 20 felanda oluyor ama çoğunluğu aşırı dökülme oluyor üstelik gün içerisinde de elimi kafama attığımda saçım dökülüyor ne yapmamı tavsiye edersiniz bu arada yaşım 23

Karanlık Adam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: AŞIRI SAÇ DÖKÜLMESİ YAŞIYORUM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ ?
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2023, 09:41:34 »
Reis kendimden örnk verecek olursam benimde 25 yaşinda böyle ağresif başlamişti dökülmem malesef hiç birsekilde durmuyor dökülme insan Duş yapmaya korkar oluyor.şuan 32 yaşindayim artik okadar olmuyor,ama ara ara dökülüyor kalın telli olarak belkide kendini yeniliyordur,minyatürleşmiş olarak dökülüyorsa sikinti anlattina göre senin dökülme 100%100genetik 30kadar hizli devam eder,tek çare finasterid gibi ilaçlar,ben hiç kullanmadim

anonim21

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 19 Nisan 2023, 16:59:40 »
Fotoğraf eklemelisiniz

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 20 Nisan 2023, 03:24:15 »
 finasterid ekle gunde 1 kez masaj yap 1 kezde minoxidil kullan.haftada 1 2 de dermoller uygula
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Crumbzz555

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 20 Nisan 2023, 04:22:04 »
Hocam saçlar kuruyken belli etmiyor çok fakat ön sol taraf açıldı o bir süre ara verdiğim zaman normalde bu kadar açık yoktu orayı toparlasam çok problem değil üst taraf. İlaç kullanınca da görüyosunuz zaten baya açık gözüküyor ıslakken buna ne yapabilirim. Bu arada son 2 gündür dalin şampuan kullanmaya başladım baya dökülmeyi azaltı hala günde 2 defa minox devam ediyorum son sıkmamda 20 30 tel arası düştü.

Crumbzz555

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 20 Nisan 2023, 04:30:19 »
Hocam birde dermaroller var fakat kullandığım günler minox kullanmalı mıyım onu bilmiyorum. Ufak bir rahatsızlık var kalple ilgili doktor minox kullanmakta problem olmaz dedi fakat dermayla kullanırsam o problem yaratabilir. Bu arada finas kullanmayı pek düşünmüyorum zaten her şey ters bide o kalıcı etkiler bana gelir falan o şanssızlık bende var diye düşünüyorum.

anonim21

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 20 Nisan 2023, 14:33:15 »
Minox aslında ömür boyu kullanmilmasi gerekiyor sen bıraktığın zaman var olanı saçlarını da götürüyor ve kalp sıkıntısı olan hastalara da önerilmiyor ben 22 yaşındayım xpecia kullanıyorum günde iki tane gerçekten faydası var sen istersen Fin kullanabilirsin tabi doktor kontrolünde. Minox hiç bulaşma hintell abim daima kullanmayın diyor kısa süreli mutluluk verir diyor bende onun bu sözüne güveniyorum

Crumbzz555

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 20 Nisan 2023, 14:41:06 »
doktor kontrolünde kullanıyorum zaten hocam  2 doktor önerdi minoxu. Asla Fin kullanma dediler doktorlar bende bunu çözemedim neden kullanmamı istemiyorlar ?

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 20 Nisan 2023, 15:11:21 »
kanka fin kullanmayınca saçlarını bir nevi ölüme terk etmiş oluyorsun
saç dökülmesinin şu an başka çaresi yok

ben 20 yaşındayım üniversite sınavından sonra başlayacağım
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 20 Nisan 2023, 17:04:56 »
 drların çoğu fine karsılar.dermoller minoxun emilimini arttırır.ondan sorun yapabilir sana.farklı zamanlarda kullan.masajda yap.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 20 Nisan 2023, 22:54:59 »
Bu saça minoxil kullanmak doğru değil çünkü minyatürleşmiş saçlara kullanılır minoxil senin durum farklı bu halde kullanırsan döngü kaçınılmaz olur.

Crumbzz555

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 21 Nisan 2023, 00:22:51 »
finin problem yaratma şansı yok mudur? Bu saça ne kullanayım hocam döngüden kastınız nedir ? döngüye girerse minox etki etmez mi? birde sürekli kullanmayı düşünüyorum bırakma gibi bir düşüncem asla yok bunu göze aldım yine de minox bu saçı koruyamaz mı? saçımın durumu çok mu kötü onu anlayamadım ?

Crumbzz555

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 21 Nisan 2023, 00:25:47 »
senin durumun farklı derken neyi kastediyorsunuz hocam ?

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 21 Nisan 2023, 01:35:08 »
Saçının durumu şu an fena değil ama şakaklardan dolayı ilerleyecek gibi bir izlenim var

finasa başlarken zihnini temiz tutman gerekir.korkarak başlayanların hepsi yan etki yaşıyor.imkan varsa finasla beraber spora da başlarsın böylelikle yan etki ihtimali minimuma iner.bu arada yaşın 23 finas için güzel bir yaştasın

psikoloji her tedavide ana etkendir.ona göre davran
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

Crumbzz555

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 21 Nisan 2023, 03:12:58 »
hocam dediğin doğru zaten baya bir araştırdım finası genel olarak insan psikolojisinde bitiyor yan etki muhabbeti. Fakat forumdaki insanların büyük bir kısmının neden minoxun etkisini küçümsüyor ben onu düşünüyorum sonuçta bu da fda onaylı bir ilaç. Genel olarak dediğiniz şey minoxu sonsuza kadar kullansam dahi saçlarımın döküleceği yönünde mi fikriniz bu yönde mi ?

Facebook Twitter Instagram