Gönderen Konu: oral minoxidil  (Okunma sayısı 11309 defa)

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: oral minoxidil
« Yanıtla #180 : 19 Haziran 2023, 10:42:16 »
Bir güncelleme yapayım beyler. Saçlarda bir miktar toparlama var ama güncelleme bununla ilgili olmayacak. saç dökülmem MartNisan aylarında çok yoğunlaştığı ğşin toparlanması için biraz daha zamana ihtiyaç var.

Bugün, minoxil oral kullanımın vücut kıllarına etkisi yönünde bir güncelleme yapacağım.

Çok kıllı bir adam değilim ama kılsız kesinlikle değilim. Genel vücut kıllarım  kol bacak vs ince telli ama uzun yapıda. Sırt temiz, göğüs hafif şekilde. Benim en gözüme batan yer kollar ve parmak üstleridir hep.

Neyse sadede geliyorum. Nisan ortalarından sonra yukarıda bahsettğim gibi akşamları losyondan birkaç damla içerek, sabah ise tablet kullanarak, ara verdiğim minoxil tedavisine döndüm. Parmak üstlerine ara ara lazer yaptırıyordum azalmıştı ama oral in etkisini ilk olarak burada gördüm, yakın zamanda lazer ytekrar lazer yaptırınca before yok ama el üst bölgesi için iki foto paylaşıyorım birisi mayıs ortası diğeri de yeni , arada 1 ay var.

İlk fotoda biraz da , minoxilin ilk başlardaki saç dökme olayındaki gibi el üstü tüylerde kıllarda seyrelme olduğunu düşünüyorum zira normalde bundan birazcık daha fazlaydı. Ama 1 ayda epey uzadı. Net bir şekilde oral minoxilin bu yöndeki yan etkisini görebiliyorum. Göz altlarında da bir miktar artış olabilir ama en belrigin gördüğüm yer el üstü. Kollarda da bir miktar artma veya olanın biraz daha koyulaşması şeklinde. Bir iki haftadır sadece sabah 2,5mglık tableti alıyorum. Akşam belki duştan sonra rogaine kullanıyorum. Haftada 3-4-5 gün gibi.

Bir süre daha izleyeceğim, sabah tek tablet ile birkaç ay daha devam edip, gün aşırı gibi kullanıma geçebilirim. Veya bulabilirsem düşük doz tablete geçiş yapabilirim. Umarım şu kıllanma saça da iyi etki ettiğine işarettir.
minoxidilin vücut kıllarına etki etmesi zaten kesin olan bir şey hocam kaçışı yok yani. umarım kafa derisinde de etkisini gösterir. biz zaten minoxidilin hipertrikoz yan etkisinden faydalanmaya çalışıyoruz. kendisi zaten hipertansiyon ilacı. vücudumuzda en fazla kıl olan yer kafa derimiz. vücut kıllarımızı arttırmayı, kafa derimize de etki etmesini umuyoruz.

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #181 : 19 Haziran 2023, 16:07:53 »
Bir güncelleme yapayım beyler. Saçlarda bir miktar toparlama var ama güncelleme bununla ilgili olmayacak. saç dökülmem MartNisan aylarında çok yoğunlaştığı ğşin toparlanması için biraz daha zamana ihtiyaç var.

Bugün, minoxil oral kullanımın vücut kıllarına etkisi yönünde bir güncelleme yapacağım.

Çok kıllı bir adam değilim ama kılsız kesinlikle değilim. Genel vücut kıllarım  kol bacak vs ince telli ama uzun yapıda. Sırt temiz, göğüs hafif şekilde. Benim en gözüme batan yer kollar ve parmak üstleridir hep.

Neyse sadede geliyorum. Nisan ortalarından sonra yukarıda bahsettğim gibi akşamları losyondan birkaç damla içerek, sabah ise tablet kullanarak, ara verdiğim minoxil tedavisine döndüm. Parmak üstlerine ara ara lazer yaptırıyordum azalmıştı ama oral in etkisini ilk olarak burada gördüm, yakın zamanda lazer ytekrar lazer yaptırınca before yok ama el üst bölgesi için iki foto paylaşıyorım birisi mayıs ortası diğeri de yeni , arada 1 ay var.

İlk fotoda biraz da , minoxilin ilk başlardaki saç dökme olayındaki gibi el üstü tüylerde kıllarda seyrelme olduğunu düşünüyorum zira normalde bundan birazcık daha fazlaydı. Ama 1 ayda epey uzadı. Net bir şekilde oral minoxilin bu yöndeki yan etkisini görebiliyorum. Göz altlarında da bir miktar artış olabilir ama en belrigin gördüğüm yer el üstü. Kollarda da bir miktar artma veya olanın biraz daha koyulaşması şeklinde. Bir iki haftadır sadece sabah 2,5mglık tableti alıyorum. Akşam belki duştan sonra rogaine kullanıyorum. Haftada 3-4-5 gün gibi.

Bir süre daha izleyeceğim, sabah tek tablet ile birkaç ay daha devam edip, gün aşırı gibi kullanıma geçebilirim. Veya bulabilirsem düşük doz tablete geçiş yapabilirim. Umarım şu kıllanma saça da iyi etki ettiğine işarettir.

benim kollar da böyle kıllı ama pek problem olmuyor.asıl mesele bacaklarda bitiyor bence
şort giyince çok göz zevkini bozuyor.bacağı makineyle alsan bu defa kollara makine vuramayacağın için absürt bir görüntü ortaya çıkıyor
lazer de biz erkeklere pek fayda etmiyor
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #182 : 20 Haziran 2023, 17:08:25 »

Cerrahpaşadanmı aldınız hocam? saçta ilerleme tam olarak farkediyormusunuz?

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #183 : 20 Haziran 2023, 17:10:26 »
standart doz 2.5 mg en yüksek 5 mg kullanılabilir saç dökülmesi için. en büyük yan etkide hipertrikoz zaten oda biraz olağan birşey artık.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #184 : 20 Haziran 2023, 17:25:07 »
standart doz 2.5 mg en yüksek 5 mg kullanılabilir saç dökülmesi için. en büyük yan etkide hipertrikoz zaten oda biraz olağan birşey artık.
en yüksek 10mg kullanılır. erkekler için oral minoxidil araştırmaların büyük çoğunluğu 5mg üzerinedir ve 2.5mg'dan çok daha etkili çalışır
genel erkekler için işe yaracak en düşük doz 2.5mg'dır. kadınlar için ise 1.25mg. bundan daha düşüğü zaman kaybı

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #185 : 20 Haziran 2023, 17:31:00 »
en yüksek 10mg kullanılır. erkekler için oral minoxidil araştırmaların büyük çoğunluğu 5mg üzerinedir ve 2.5mg'dan çok daha etkili çalışır
genel erkekler için işe yaracak en düşük doz 2.5mg'dır. kadınlar için ise 1.25mg. bundan daha düşüğü zaman kaybı

evet doğrudur ama 10 mg baya yüksek olabilir.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #186 : 20 Haziran 2023, 18:02:52 »
evet doğrudur ama 10 mg baya yüksek olabilir.
hipertansiyon dozu 10mg-100mg zaten
ideal doz 5mg'dır. erkekler için başlama dozu ise 2.5mg olmalı

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #187 : 20 Haziran 2023, 19:24:19 »
hipertansiyon dozu 10mg-100mg zaten
ideal doz 5mg'dır. erkekler için başlama dozu ise 2.5mg olmalı

evet yutupta bir hintli doktoru dinlemiştim. 2.5 mg ile başlanmalı olmuyorsa 5 mgye çıkarmalı diyordu.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #188 : 21 Haziran 2023, 15:55:07 »
Cerrahpaşadanmı aldınız hocam? saçta ilerleme tam olarak farkediyormusunuz?

Evet, oradan almıştım. Ama ddiğim gibi bi süre sıvı olanı da içerek kullandım.

Saçlarda bir tık iyileşme var gibi ama gözle ner görülür farkedilir seviyede değil bence. Dökülmem çok az ama onu söyleyebilirim.

Ben ciddi seyrelmesi olan ve ekim de yaptırmış bir kişi olduğum için ekimin pek olmadığı vertexi iyileştirmesi umuduyla başladım. avuç içi gibi bomboş olmasa da, epey seyrek incelmiş tüyleşmeye yakınlaştmıştı o bölge. Bu raddeden sonra istediğim gelişmeyi görür müyüm bilmiyorum. Zaten bu sebeple oral denemeye geçtim. Bana uzun vade ihtyiaç var işe yarayacaksa bile.

Bir 6 ay sonra inşallah net bir foto paylaşma keyfine nail olurum.

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #189 : 21 Haziran 2023, 16:18:04 »

Saçlarda bir tık iyileşme var gibi ama gözle ner görülür farkedilir seviyede değil bence. Dökülmem çok az ama onu söyleyebilirim.

Ben ciddi seyrelmesi olan ve ekim de yaptırmış bir kişi olduğum için ekimin pek olmadığı vertexi iyileştirmesi umuduyla başladım. avuç içi gibi bomboş olmasa da, epey seyrek incelmiş tüyleşmeye yakınlaştmıştı o bölge. Bu raddeden sonra istediğim gelişmeyi görür müyüm bilmiyorum. Zaten bu sebeple oral denemeye geçtim. Bana uzun vade ihtyiaç var işe yarayacaksa bile.

oral minoxidil topikalden kat kat güçlüdür hocam ve topikalin yaramadığı kişilerde çoğunlukla çalışmıştır bu tarz araştırmalar var internette efekt verirse daha erken bile atabilirsiniz umarım.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #190 : 23 Haziran 2023, 13:55:39 »

sadece bölgesel açıklık varsa açıkçası topikal daha iyi bir seçenek, özellikle tretinoin ve dermaroller kullanımı ile. diffuse thinning yani yaygın incelmede oral minoxidil etkili (tabi etkili olursa)
minoxidil topikale göre aşırı hızlı kana karışma hızına sahip bu da yan etkileri artırıyor. 5mg veya üstü kullanılacaksa günde ikiye bölmek en mantıklısı
sadece topikale yanıt vermeyenler tretinoin ve dermarollerla bayağı farkedebiliyor. oral minoxidilin en güzel yanı kolaylık sağlaması

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #191 : 27 Haziran 2023, 01:56:39 »
Selamlar Oral tedavi nasıl gidiyor erken belki ama gözle görülür etki vs

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #192 : 27 Haziran 2023, 02:26:35 »
Selamlar Oral tedavi nasıl gidiyor erken belki ama gözle görülür etki vs
yarın 10. gün. yan etki yok, sonuç imkansız zaten, dökülmede fazla bir artış yok. genelde dökülme 6 hafta kadar sürer. 3. ayda hafif bir yeniden büyüme beklenir. 6. ay - 1 yıl sonra stabil bir seviyede kalır saçlar

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #193 : 29 Haziran 2023, 12:47:00 »
saçımı ıslakken çektiğimde eskiye göre daha fazla ince minyatürleşmiş tüyler geliyor. minoxidile tepki verdiğimin işareti de olabilir genetik dökülmenin dutasteride rağmen devam ettiğinin de. ilerleyen zaman gösterecek.
dökülmede artış var yani

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Kenan134443d

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #194 : 01 Temmuz 2023, 20:00:35 »
Oral Minoxilde lokaldeki gibi döngü var mi? Önemli olan bu döngü meselesi. Bu döngü olayi yüzünden kullanmaya cesaret edemiyorum. Procapille idare ediyorum, bir de yanina saçlari güçlendirecek ve hizli uzatacak bir serum eklersem yeterli olur diye düşünüyorum.

Facebook Twitter Instagram