Gönderen Konu: oral minoxidil  (Okunma sayısı 11232 defa)

Muhammed Mercan

• Yeni üye
  • *
Ynt: oral minoxidil
« Yanıtla #165 : 30 Mayıs 2023, 19:01:29 »
merhaba. birkaç gün önce reçete alabilmeyi başardım. herhangi bir ekim merkeziyle görüşmeniz ve onlardan reçete istemeniz yeterliymiş.
bugün yeniden sipariş ettim ürünü. 1-3 gün arasında kargoyu gönderecekler. ilk siparişimin iadesi ise hala yolda, kendilerine ulaştığında ücreti iade edecekler.
ürünü teslim almak için reçete ve ne kadar ödediğinizin belgesi-ekran görüntüsü lazım (gümrük vergisi için tayland'dan gelenler %30)
umarım ürünü sorunsuz alırım da uğraştığıma değer

hocam ben bitcoinle ödeme yapmıştım. bitcoin transfer ss'i, reçete, kimlikle gümrükten gidip herhangi bir sorun olmadan alabildim ürünü

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #166 : 30 Mayıs 2023, 19:59:23 »
hocam ben bitcoinle ödeme yapmıştım. bitcoin transfer ss'i, reçete, kimlikle gümrükten gidip herhangi bir sorun olmadan alabildim ürünü
hayırlı olsun güzel olmuş
umarım ben de sıkıntı yaşamam

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

geces

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #167 : 12 Haziran 2023, 18:46:25 »
selam duck
sen yabancı forumlara hakimsin.hiç finasterid kullanıp ağır yan etki yaşayan insanlara denk geldin mi?
bu sert etkiler hurafe mi yoksa yaşanıyor mu çok merak ediyorum
ben redditte hiç denk gelmedim ama sana da sorayım dedim

bu hafta sınavı atlattıktan sonra gym ile beraberinde proscara başlayacağım

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #168 : 12 Haziran 2023, 19:05:57 »
selam duck
sen yabancı forumlara hakimsin.hiç finasterid kullanıp ağır yan etki yaşayan insanlara denk geldin mi?
bu sert etkiler hurafe mi yoksa yaşanıyor mu çok merak ediyorum
ben redditte hiç denk gelmedim ama sana da sorayım dedim

bu hafta sınavı atlattıktan sonra gym ile beraberinde proscara başlayacağım
bayağı fazla var. beyin sisinden jinekomastiye bir çok insan yan etki bildiriyor. intihar eğilimini artırdığını söyleyenleri bile gördüm. ama bu kadar duymamızın sebebi senin de tahmin edeceğin üzere ilacı kullanıp yan etki görmeyenlerin bunu söylemeye ihtiyaç duymaması, kendi hallerinde takılıyorlar.
sürekli aynı şeyi yazdığımı hissediyorum ama yine yazayım. yan etki ihtimalini azaltmak için yapılacak şeyler var senin başlayacağım gym de en iyi şeylerden biri
ağırlık antrenmanı, protein ve sağlıklı yağ tüketimi (yağlı balık veya kuruyemişler gibi), yeterli d vitamini ve çinko alımı, günde en azından 2lt su içmek, yeterli uyku, mümkün olduğunca düşük stres
bizim zamanla dht'ye dönüşemeyen artan testosteronun östrojene aromatize olmamasını sağlamamız lazım bunun için doğal aromataz inhibitörleri kullanılabilir. abartmadan resveratrol, yeşil çay, kahve veya çinko gibi. diğer yapacağımız şey ise doğal testosteron seviyemizi yüksek tutmak. vücutta artan östrojen testosteron ile doğru orantılı olmalı. testosteron düşükse östrojen yükseldiğinde yan etkiler meydana gelir. berkay türkkan'ın anlattığı yöntemler güzel mesela https://berkayturkkan.com/testosteron-dogal-yollarla-nasil-artar
düşük testosteron seviyelerinin etkileri aşağıda yazıyor. finasteride'in yan etkileriyle ne kadar benzer değil mi?
Mutsuzluk hissi.
Azalan vücut enerjisi.
Performansta azalma.
Düşük cinsel dürtü.
Erektil disfonksiyon.
Düşük sperm sayısı.
Uyku sorunları.
Kas ve güç kaybı.
Yağ kazancı.
Beyin sisi. (Brain Fog)
Depresyon.
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2023, 19:18:37 Gönderen: duck »

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

geces

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #169 : 12 Haziran 2023, 19:28:38 »
bayağı fazla var. beyin sisinden jinekomastiye bir çok insan yan etki bildiriyor. intihar eğilimini artırdığını söyleyenleri bile gördüm. ama bu kadar duymamızın sebebi senin de tahmin edeceğin üzere ilacı kullanıp yan etki görmeyenlerin bunu söylemeye ihtiyaç duymaması, kendi hallerinde takılıyorlar.
sürekli aynı şeyi yazdığımı hissediyorum ama yine yazayım. yan etki ihtimalini azaltmak için yapılacak şeyler var senin başlayacağım gym de en iyi şeylerden biri
ağırlık antrenmanı, protein ve sağlıklı yağ tüketimi (yağlı balık veya kuruyemişler gibi), yeterli d vitamini ve çinko alımı, günde en azından 2lt su içmek, yeterli uyku, mümkün olduğunca düşük stres
bizim zamanla dht'ye dönüşemeyen artan testosteronun östrojene aromatize olmamasını sağlamamız lazım bunun için doğal aromataz inhibitörleri kullanılabilir. abartmadan resveratrol, yeşil çay, kahve veya çinko gibi. diğer yapacağımız şey ise doğal testosteron seviyemizi yüksek tutmak. vücutta artan östrojen testosteron ile doğru orantılı olmalı. testosteron düşükse östrojen yükseldiğinde yan etkiler meydana gelir. berkay türkkan'ın anlattığı yöntemler güzel mesela https://berkayturkkan.com/testosteron-dogal-yollarla-nasil-artar
düşük testosteron seviyelerinin etkileri aşağıda yazıyor. finasteride'in yan etkileriyle ne kadar benzer değil mi?
Mutsuzluk hissi.
Azalan vücut enerjisi.
Performansta azalma.
Düşük cinsel dürtü.
Erektil disfonksiyon.
Düşük sperm sayısı.
Uyku sorunları.
Kas ve güç kaybı.
Yağ kazancı.
Beyin sisi. (Brain Fog)
Depresyon.

bu ruhsal bozukluk belirtileri düşük testonun yanında zayıf bünyeden de kaynaklanıyor bence
saç dökülmesinin yarattığı psikolojik etki elmanın içindeki kurt misali insanı içten içe kemiriyor.özgüvensiz,içe kapanık bir insan yaratıyor
ben ilk zamanları hatırlıyorum da çok feci günlerdi.bu mentalite ile ilaca başlayanlarda ilk zamanlarda oluşan düşük testo ruhsal sıkıntıları da azdırıyor haliyle

fakat ben şu an psikolojiyi onardım.düzenli cinsel hayatım da olduğu için benim tek endişem yataktaki performansın azalması
diğer etkilerle baş edebileceğimi düşünüyorum.

berkay turkkanı da tanıdığım iyi oldu eyvallah
araştırmaların yalınlığı ve kaynakça belirtmesi çok iyi

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #170 : 12 Haziran 2023, 19:44:08 »
bu ruhsal bozukluk belirtileri düşük testonun yanında zayıf bünyeden de kaynaklanıyor bence
saç dökülmesinin yarattığı psikolojik etki elmanın içindeki kurt misali insanı içten içe kemiriyor.özgüvensiz,içe kapanık bir insan yaratıyor
ben ilk zamanları hatırlıyorum da çok feci günlerdi.bu mentalite ile ilaca başlayanlarda ilk zamanlarda oluşan düşük testo ruhsal sıkıntıları da azdırıyor haliyle

fakat ben şu an psikolojiyi onardım.düzenli cinsel hayatım da olduğu için benim tek endişem yataktaki performansın azalması
diğer etkilerle baş edebileceğimi düşünüyorum.

berkay turkkanı da tanıdığım iyi oldu eyvallah
araştırmaların yalınlığı ve kaynakça belirtmesi çok iyi
seni çok iyi anlıyorum. benim durumum ise bu sorunum olmasına rağmen bana yol gösteren birinin olmamasıydı ve finasteridi keşfettiğimde tonla insanın korku tellalliği yapmasıydı. bir 6 ay kaybetmişimdir yani
şuan ise dutasteride kullanıyorum ve yan etkim hiç yok.
ama yan etki yaşayanlara direkt plasebo demek de pek uygun değil. sonuçta dht hormonu vücutta bir nevi anti östrojen görevi görüyor. bu hormonu baskılayınca vücutta değişiklik görmek aşırı normal
sadece ufak yan etkiler görürsen bil ki vücut zamanla alışacak ve normale binecek. dayanılmayacak yan etki varsa zaten finasteride'in yarı ömrü 6-8 saat. kısa sürede eski haline dönersin
steroid kullandığımızda vücuda doğal testosteron miktarının en az 10 katı girer. vücut ise doğal testosteron üretimini tamamen sıfırlar ve salgılamaz. bundan dolayı dışarıdan steroid almayı bıraktığımızda dışarıdan alınan testosteron da yavaşça tükenir ve halihazırda dışarıdan aldığımız testosteronla beraber artan östrojen kalır. bundan dolayı pct dediğimiz kür sonrası tedavi vardır. vücutta kalan son dışarıdan alınan testosteron da vücutta eridiği zaman kullanılan pct'de tamoxifen giibi ilaçlar bu östrojeni baskılar
biz hiç pct yapmadığımızı düşünelim. doğal testosteron üretimi duruyor, östrojen ise tavan yapmış durumda.
bu durumda bile yaklaşık 6 ay sonra vücut eski haline dönüyor ve testosteron üretmeye devam ediyor.
dht'ye de böyle bakmak gerek. post finasteride syndrome alsak bile zamanla eski haline dönecek sadece psikoloji sağlam olmalı

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #171 : 13 Haziran 2023, 02:11:42 »
Duck oral minox ikinci siparişinin son durumları nedir dostum

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #172 : 13 Haziran 2023, 02:25:06 »
Duck oral minox ikinci siparişinin son durumları nedir dostum
daha sabah ptt işyerine ulaşmıştı şuan tekrar il içi aktarmada gösteriyor
bütün gerekli belgeleri mail üzerinden yolladım, kabul edilmezsem bilgilendireceklermiş zaten

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #173 : 14 Haziran 2023, 11:40:46 »
belgeler kabul edildi adrese yönlendirilmiş şuan. elime ulaştığında fotoğrafları atarım

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #174 : 15 Haziran 2023, 18:41:08 »
evet nihayet ilaç elime ulaştı, görseli bu şekilde. pazar günü başlayacağım. haplar 5mg, günlük 2.5mg kullanacağım
ilacı sipariş ettiğimde 72 dolar 1500 küsürdü. gümrük vergisi falan da 144tl tuttu toplam 1700 diyelim
400x2 800 gün yetiyor yani 26 ay. bu da aylık 66tl yapar. 5mg kullanımını fazla önermem eğer aşırı dökülme olmadıysa. 2.5mg'dan sonuç alamayanlar 5mg kullanmalı bence
hapların büyüklüğü ise proscar kadar. proscarı yarıya bölmek gibi düşünün
süreci, olursa dökülme evresini burada paylaşırım

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #175 : 16 Haziran 2023, 02:17:30 »
evet nihayet ilaç elime ulaştı, görseli bu şekilde. pazar günü başlayacağım. haplar 5mg, günlük 2.5mg kullanacağım
ilacı sipariş ettiğimde 72 dolar 1500 küsürdü. gümrük vergisi falan da 144tl tuttu toplam 1700 diyelim
400x2 800 gün yetiyor yani 26 ay. bu da aylık 66tl yapar. 5mg kullanımını fazla önermem eğer aşırı dökülme olmadıysa. 2.5mg'dan sonuç alamayanlar 5mg kullanmalı bence
hapların büyüklüğü ise proscar kadar. proscarı yarıya bölmek gibi düşünün
süreci, olursa dökülme evresini burada paylaşırım
hocam bu reçete işini nasıl cozdunuz
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #176 : 16 Haziran 2023, 06:26:39 »
hocam bu reçete işini nasıl cozdunuz
saç ekimi merkezine gidip yazmalarını istedim bu kadar

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #177 : 18 Haziran 2023, 22:56:55 »
Nasıl gidiyor bir aksilik yoktur umarım

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #178 : 18 Haziran 2023, 22:59:08 »
Nasıl gidiyor bir aksilik yoktur umarım
bugün 2. günüm, sigara da içiyorum. sigara damarları daraltırken oral minoxidil tam tersi genişletiyor birbirlerinin zıttı gibi
kalpten gitmediğim sürece devam. 2.5mg oldukça düşük doz zaten en fazla başlarda hafif çarpıntı yapabilir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #179 : 19 Haziran 2023, 10:26:11 »
Konuda bahsi geçen eczanelerin bir tanesinden bir miktar oral minoxidil kapsül temin ettim. Birkaç gündür kullanmaya başladım.

Birkaç haftadır biraz suya birkaç damla atarak kullanıyordum.
Şimdi sabah kapsul, akşam ise birkaç damla sıvı ve rogaine foam topikal olarak kullanıma devam edeceğim. Köpüğü ekim geçmişim olduğu şçin sadece vertex bölgesine az miktar olarakkullanıyordum. Birkaç haftasonra oral kapsul ve akşam topikal olarak tedaviye devam etmeyi düşünüyorum.

5-6 ay öncesine kadar minoxili kullanıyordum ama birkaç ayd çok düzensizleşti, dökülme oluştu epey. Bakalım oral kapsul kullanımından fayda alabilecek miyim, sıvı olandan tüketime göre ekstra fayda görebilecek miyim zaman içinde bilgi vermeye çalışacağım.

Bir güncelleme yapayım beyler. Saçlarda bir miktar toparlama var ama güncelleme bununla ilgili olmayacak. saç dökülmem MartNisan aylarında çok yoğunlaştığı ğşin toparlanması için biraz daha zamana ihtiyaç var.

Bugün, minoxil oral kullanımın vücut kıllarına etkisi yönünde bir güncelleme yapacağım.

Çok kıllı bir adam değilim ama kılsız kesinlikle değilim. Genel vücut kıllarım  kol bacak vs ince telli ama uzun yapıda. Sırt temiz, göğüs hafif şekilde. Benim en gözüme batan yer kollar ve parmak üstleridir hep.

Neyse sadede geliyorum. Nisan ortalarından sonra yukarıda bahsettğim gibi akşamları losyondan birkaç damla içerek, sabah ise tablet kullanarak, ara verdiğim minoxil tedavisine döndüm. Parmak üstlerine ara ara lazer yaptırıyordum azalmıştı ama oral in etkisini ilk olarak burada gördüm, yakın zamanda lazer ytekrar lazer yaptırınca before yok ama el üst bölgesi için iki foto paylaşıyorım birisi mayıs ortası diğeri de yeni , arada 1 ay var.

İlk fotoda biraz da , minoxilin ilk başlardaki saç dökme olayındaki gibi el üstü tüylerde kıllarda seyrelme olduğunu düşünüyorum zira normalde bundan birazcık daha fazlaydı. Ama 1 ayda epey uzadı. Net bir şekilde oral minoxilin bu yöndeki yan etkisini görebiliyorum. Göz altlarında da bir miktar artış olabilir ama en belrigin gördüğüm yer el üstü. Kollarda da bir miktar artma veya olanın biraz daha koyulaşması şeklinde. Bir iki haftadır sadece sabah 2,5mglık tableti alıyorum. Akşam belki duştan sonra rogaine kullanıyorum. Haftada 3-4-5 gün gibi.

Bir süre daha izleyeceğim, sabah tek tablet ile birkaç ay daha devam edip, gün aşırı gibi kullanıma geçebilirim. Veya bulabilirsem düşük doz tablete geçiş yapabilirim. Umarım şu kıllanma saça da iyi etki ettiğine işarettir.

Facebook Twitter Instagram