Gönderen Konu: oral minoxidil  (Okunma sayısı 11311 defa)

Muhammed Mercan

• Yeni üye
  • *
Ynt: oral minoxidil
« Yanıtla #150 : 16 Mayıs 2023, 16:36:42 »
özel doktora gittim zaten boşa gitmiş oldum. özelden mesaj olarak nereye hangi doktora gittiğinizi yazar mısınız

ben sizden farklı bi ilaç aldım hocam. cinsellikle alakalı. benim doktor uroloji doktoru

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #151 : 16 Mayıs 2023, 21:17:30 »
ben sizden farklı bi ilaç aldım hocam. cinsellikle alakalı. benim doktor uroloji doktoru
anladım. yüksek ihtimal ilacı almakta sorun yaşamazsınız

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

geces

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #152 : 18 Mayıs 2023, 01:40:23 »
duck spor konusunda birkaç bir şey danışmam lazım

ben normalde spor yapan biriyim sınav yüzünden ara vermiştim.yazın tekrardan başlayacağım.evde protein açısından problem yaşamıyorum.her gün olmasa da spor sonrası illaki et yerim fakat bu sene üniversiteye gideceğim.malum öğrenci imkanı + yurt yemekleri derken düzenli protein alamayacağım ortada (spor sonrası bile)
spordan tek beklentim vücudumu hacimli göstermesi.evde 2 dambıl ve bar ile çalışırken bile çevremden olumlu tepkiler alıyordum,aynada kendimi beğeniyordum.bunlar özgüven aşılayan şeyler olduğu için insanın hoşuna gidiyor

bu az protein almanın gelişimi yavaşlatacağı kesin buna takılmıyorum fakat şu iki şey kafamı kurcalıyor

1 yetersiz protein almak kas ağrıları ve sakatlık riskini arttırır mı?
2 yetersiz protein almanın genetik dökülmesi olan birisi için ne kadar bir zararı olur?

bayağıdır spor yapmadığım için yüksek ihtimal yetersiz protein alıyorumdur fakat spor yaparken ekstra bir açık oluştuğu için çekindim açıkcası

uzun oldu ama fikrini belirtirsen sevinirim

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #153 : 18 Mayıs 2023, 02:48:43 »
duck spor konusunda birkaç bir şey danışmam lazım

ben normalde spor yapan biriyim sınav yüzünden ara vermiştim.yazın tekrardan başlayacağım.evde protein açısından problem yaşamıyorum.her gün olmasa da spor sonrası illaki et yerim fakat bu sene üniversiteye gideceğim.malum öğrenci imkanı + yurt yemekleri derken düzenli protein alamayacağım ortada (spor sonrası bile)
spordan tek beklentim vücudumu hacimli göstermesi.evde 2 dambıl ve bar ile çalışırken bile çevremden olumlu tepkiler alıyordum,aynada kendimi beğeniyordum.bunlar özgüven aşılayan şeyler olduğu için insanın hoşuna gidiyor

bu az protein almanın gelişimi yavaşlatacağı kesin buna takılmıyorum fakat şu iki şey kafamı kurcalıyor

1 yetersiz protein almak kas ağrıları ve sakatlık riskini arttırır mı?
2 yetersiz protein almanın genetik dökülmesi olan birisi için ne kadar bir zararı olur?

bayağıdır spor yapmadığım için yüksek ihtimal yetersiz protein alıyorumdur fakat spor yaparken ekstra bir açık oluştuğu için çekindim açıkcası

uzun oldu ama fikrini belirtirsen sevinirim
1- yeteri kadar protein tüketmeyip antrenman yaparsan kasların yıkıma uğrar. ağırlık kaldırdığımızda aslında kaslarımızı parçalıyoruz ve yerine daha güçlü büyümelerini istiyoruz. bir binayı yıkıp yenisini inşaat etmek gibi ama çok çok küçük boyutta yapıyoruz bunu. evet artırabilir, kasların %25'i protein zaten geri kalanı da su, proteinsiz antrenman sıkıntılı iş hatta yapmamak daha uygun yeterli protein tüketilmiyorsa.
kas ağrılarını ve sakatlık riskini düşürmek istiyorsan magnezyum kullanabilirsin işine yarar direkt.

2- protein tüketimi ile saç dökülmesi arasında bağlantı kuran hiçbir yer görmedim o yüzden fikrim yok. vitamin eksikliğin olsa bile erkek tipi dökülmeye benzemez yani saçların aşırı derecede seyrelmez kolay kolay. yani endişelenmene gerek yok

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

geces

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #154 : 18 Mayıs 2023, 12:36:06 »
1- yeteri kadar protein tüketmeyip antrenman yaparsan kasların yıkıma uğrar. ağırlık kaldırdığımızda aslında kaslarımızı parçalıyoruz ve yerine daha güçlü büyümelerini istiyoruz. bir binayı yıkıp yenisini inşaat etmek gibi ama çok çok küçük boyutta yapıyoruz bunu. evet artırabilir, kasların %25'i protein zaten geri kalanı da su, proteinsiz antrenman sıkıntılı iş hatta yapmamak daha uygun yeterli protein tüketilmiyorsa.
kas ağrılarını ve sakatlık riskini düşürmek istiyorsan magnezyum kullanabilirsin işine yarar direkt.

2- protein tüketimi ile saç dökülmesi arasında bağlantı kuran hiçbir yer görmedim o yüzden fikrim yok. vitamin eksikliğin olsa bile erkek tipi dökülmeye benzemez yani saçların aşırı derecede seyrelmez kolay kolay. yani endişelenmene gerek yok

zaten 5 aydır magnezyum kullanıyorum.
bu %25lik açığın tamamını hayvansal proteinle mi karşılamak gerekiyor yoksa bitkisel protein de bu ağrı ve sakatlık riskini azaltır mı?

proscara da başlayacağım için bu saç dökülmesi meselesini frenler diye düşünüyorum.bence de dediğin gibi çok fazla olmamak şartıyla protein açığının dökülmeyi ateşleyeceğini sanmam

insan bir kere o sporla gelen görüntüye maruz kaldığı zaman bıraktığında oluşan vücut tipi içine hiçbir şekilde sinmiyor.illa başlamam lazım

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #155 : 18 Mayıs 2023, 15:56:53 »
zaten 5 aydır magnezyum kullanıyorum.
bu %25lik açığın tamamını hayvansal proteinle mi karşılamak gerekiyor yoksa bitkisel protein de bu ağrı ve sakatlık riskini azaltır mı?

proscara da başlayacağım için bu saç dökülmesi meselesini frenler diye düşünüyorum.bence de dediğin gibi çok fazla olmamak şartıyla protein açığının dökülmeyi ateşleyeceğini sanmam

insan bir kere o sporla gelen görüntüye maruz kaldığı zaman bıraktığında oluşan vücut tipi içine hiçbir şekilde sinmiyor.illa başlamam lazım
%25'i yanlış anladın dostum. kasların tamamı protein ve su yani. sen yeterli protein ve su tüketmelisin anabolik olabilmen için

vücutta üretilemeyen dışardan alınması gereken 9 aminoasit var. ayrıca bu proteinlerde biyolojik yararlılık denen mevzu var. genel olarak tüketilen bitkisel proteinin mesela nohut'un veya kuru fasulyenin %40'ı hayvansal protein gibi iş görür içerdiği aminoasitlerden dolayı. hayvansal etlerin ise %90'dan fazlaydı. biyolojik yararlılığı yani aminoasiti %100 en yakın olan bir tek yumurta var. bitkisel protein tüketeceksen en iyi seçeneklerden biri bezelye çünkü 9 aminoasitten 8'ini içeriyor. metiyonin dediğimiz aminoasit açısından ise fakir. pirinçte ise tam olarak bu aminoasit bulunuyor yani bezelye ile pirinç iyi bir seçenek

yurtta kalacaksan protein tozu alabilirsin oldukça kolay olur. benim kullandığım marka bewolf tek sıkıntısı bazen topaklanma yapıyor onun için sıcak suya atabilirsin sıcak çikolata gibi oluyor :D.
kreatinden çekiniyorsan merak etme bewolf kreatin içermiyor. ben ayrıyeten kreatin kullanıyorum ve dökülmede artış farketmedim fakat dutasteride kullanıyorum senin yine de kreatin almaman en güvenlisi olur

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

geces

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #156 : 18 Mayıs 2023, 17:42:04 »
%25'i yanlış anladın dostum. kasların tamamı protein ve su yani. sen yeterli protein ve su tüketmelisin anabolik olabilmen için

vücutta üretilemeyen dışardan alınması gereken 9 aminoasit var. ayrıca bu proteinlerde biyolojik yararlılık denen mevzu var. genel olarak tüketilen bitkisel proteinin mesela nohut'un veya kuru fasulyenin %40'ı hayvansal protein gibi iş görür içerdiği aminoasitlerden dolayı. hayvansal etlerin ise %90'dan fazlaydı. biyolojik yararlılığı yani aminoasiti %100 en yakın olan bir tek yumurta var. bitkisel protein tüketeceksen en iyi seçeneklerden biri bezelye çünkü 9 aminoasitten 8'ini içeriyor. metiyonin dediğimiz aminoasit açısından ise fakir. pirinçte ise tam olarak bu aminoasit bulunuyor yani bezelye ile pirinç iyi bir seçenek

yurtta kalacaksan protein tozu alabilirsin oldukça kolay olur. benim kullandığım marka bewolf tek sıkıntısı bazen topaklanma yapıyor onun için sıcak suya atabilirsin sıcak çikolata gibi oluyor :D.
kreatinden çekiniyorsan merak etme bewolf kreatin içermiyor. ben ayrıyeten kreatin kullanıyorum ve dökülmede artış farketmedim fakat dutasteride kullanıyorum senin yine de kreatin almaman en güvenlisi olur

protein tozlarına hiç hakim değilim.hayatımda bir kere bile kullanmadım.ama yurtta kalacak birisi için dediğin gibi en mantıklısı bu görünüyor
yurtta en kötü 2 günde bir hayvansal protein çıkıyordur herhalde.o kadar da değildir diye düşünüyorum.ek olarak protein tozuyla da olayı kapatırım
protein tozunu sadece spor sonrası (2 veya 3 günde bir) kullanırım
sence bana aylık maliyeti ne kadar olur?

kreatin hakkında saç dökülmesine negatif etki bıraktığını söyleyenler çok var.
bewolf harici diğer markalarda kreatin oluyor mu yani?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #157 : 18 Mayıs 2023, 18:26:19 »
protein tozlarına hiç hakim değilim.hayatımda bir kere bile kullanmadım.ama yurtta kalacak birisi için dediğin gibi en mantıklısı bu görünüyor
yurtta en kötü 2 günde bir hayvansal protein çıkıyordur herhalde.o kadar da değildir diye düşünüyorum.ek olarak protein tozuyla da olayı kapatırım
protein tozunu sadece spor sonrası (2 veya 3 günde bir) kullanırım
sence bana aylık maliyeti ne kadar olur?

kreatin hakkında saç dökülmesine negatif etki bıraktığını söyleyenler çok var.
bewolf harici diğer markalarda kreatin oluyor mu yani?
bewolf hariç çoğu markada kreatin bulunuyor. 2500 gram protein tozu 700-800tl. 70-76 servis. her gün 2 servis alırsın, 35-38 gün yeter, maaliyetine 750tl diyelim günlük yaklaşık 20tl
hergün kullanmanı öneririm. kaslar antrenmanla hasara uğrarlar ve dinlenmeyle büyürler. dinlenme günlerinde protein tüketmen gerekiyor. bence o kadar pahalı değil karşılayabilirsin
ama fiyatı senin için fazlaysa 2 günde bir kullan sıkıntı yok o zaman da günlük 10tl yapıyor

ayrıyeten vücut genetiğimiz harika değilse (vücut genetiği iyi olanlar vücutlarında doğuştan myostatin hormonu düşük olan insanlar. myostatin insanda kas gelişimini kısıtlayan ana hormon) etkileyici bir vücut yapmak için peptid veya anabolik steroid gerekiyor maalesef. diğer türlü oldukça zor.
burada bana katılmayacak olanlar olabilir onlardan sadece kendileri denemelerini istiyorum hem iyi miktarda kas kütlesi inşa etmek hem de yağsız olmak için kaç sene çalışmaları gerekecek acaba
enjekte testosteron maaliyet olarak daha ucuz olsa da yan etkileri oldukça fazla en belirgini de zaten saç dökülmesi her ne kadar anti androjenler kullanıldığında risk azalsa da hala tehlikeli
peptidlerin eğer kişi kanserse kanser hücrelerini büyütme riski dışında şuan araştırmalarda herhangi bir yan etkisi bulunmuyor ki igf-1 lr3 ve follistatin 344 saç açısından oldukça faydalı peptidler
peptidlerin sıkıntısı ise maaliyetinin yüksek olması ve hergün enjekte edilmesinin gerekmesi

sana tavsiyem bu sporu doğal yaptığın için beklentilerinin yüksek olmaması ve çok kasmaman. yeterli protein tüketsen bile genetiğinin izin verdiği sınıra yaklaşman bile uzun seneler alacak
zaten mevcut halini sevdiğini söylemişsin bu iyi bir şey.
odaklanman gereken progressive overload yani kaldırdığın ağırlıkları arttırıp daha da güçlenmeye çalışman bu sayede kaslarımız büyüyecek yoksa hep aynı yerde kalırız

bu arada amacım steroidlere özendirmek değil. saç dökülmesi yan etkisi en hafifleri arasında belki de. sadece beklenti düşük tutulmalı. her spor sayfalarında veyabaşka yerlerde gösterilen sporcuların istisnasız hepsi anabolik steroid kullananlar oluyor sebebi ise belli. insanları doğal olarak onlar gibi olacaklarına inandırmak. bazıları ise olayı erkenden kavrayıp büyük bir yanlış yapıp erken yaşlarda steroid kullanıyorlar.
ana mesele ya beklentiyi normal bir seviyede tutmak, ya da işi ciddiye alıp artıları eksileri ortaya koyup hormon kullanmak. kaldı ki uygun dozajlarda o kadar sıkıntı olacağını da zannetmiyorum
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2023, 18:39:49 Gönderen: duck »

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

geces

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #158 : 18 Mayıs 2023, 21:23:49 »
ortada profesyonel bir hedef yoksa anabolik streoidlere bulaşmak delice bir hareket olur diye düşünüyorum.
doğal olarak da kendini tatmin edecek bir noktaya geliyorsun zaten (en azından benim için böyle) fazlasının ne önemi var?
benim tek amacım güçlü görünmek olduğu için yağsız olmak,sixpacklerin derin gözükmesini sağlamak falan umrumda değil açıkcası

bu bewolf markasını kenara yazdım.yazın alıp kullanmaya başlayacağım.günde 10-20 lira da verebilirim o kadar da ölmedim :
teşekkürler yorumların için

Muhammed Mercan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #159 : 19 Mayıs 2023, 16:25:55 »
reçete alabiliyorsan sıkıntı olmadan minoxidilini alırsın ama reçete bulmak zor maalesef
iade için yazdığımda şu cevabı aldım
Hello. Yes. I will send you refund less shipping cost and any fees when I receive your package back.
best regards,
Anna
sen direkt reçete yazdırabilmeye bak. sipariş vermeseydin direkt vazgeç derdim de sipariş vermişsin sen yine de dene

reis bir şey sormak istedim. senin kargon gümrüğe geldikten sonra cok kısa sürede iade olmuş. Normal süreç mi bu, yoksa sen gidip alamayacağını söylediğin için mi erkenden iade oldu?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #160 : 19 Mayıs 2023, 17:18:41 »
reis bir şey sormak istedim. senin kargon gümrüğe geldikten sonra cok kısa sürede iade olmuş. Normal süreç mi bu, yoksa sen gidip alamayacağını söylediğin için mi erkenden iade oldu?
ben bir süre bekledim ya ondan olabilir. 10 günü geçtikten sonra iade gözükmüştür herhalde

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Muhammed Mercan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #161 : 19 Mayıs 2023, 17:19:43 »
ben bir süre bekledim ya ondan olabilir. 10 günü geçtikten sonra iade gözükmüştür herhalde

senin kargo ayın 11 inde gelmiş 15 inde iade gözüküyor. arada 4 gün var 2 si zaten haftasonu. o yüzden sormak istedim

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #162 : 19 Mayıs 2023, 17:38:28 »
senin kargo ayın 11 inde gelmiş 15 inde iade gözüküyor. arada 4 gün var 2 si zaten haftasonu. o yüzden sormak istedim
tarihler yanlış girilmiştir. ben zaten tam olarak ayın 11'inde gittim başakşehir şubesine. ondan önce rahat 1 haftadan olmuştur geldiğini öğreneli
yani 11'inde oraya gelmesi için benim tam o gün öğrenip aynı gün oraya gitmem lazım imkansız

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Muhammed Mercan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #163 : 19 Mayıs 2023, 18:06:46 »
tarihler yanlış girilmiştir. ben zaten tam olarak ayın 11'inde gittim başakşehir şubesine. ondan önce rahat 1 haftadan olmuştur geldiğini öğreneli
yani 11'inde oraya gelmesi için benim tam o gün öğrenip aynı gün oraya gitmem lazım imkansız
Teşekkürler hocam

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #164 : 29 Mayıs 2023, 09:10:56 »
merhaba. birkaç gün önce reçete alabilmeyi başardım. herhangi bir ekim merkeziyle görüşmeniz ve onlardan reçete istemeniz yeterliymiş.
bugün yeniden sipariş ettim ürünü. 1-3 gün arasında kargoyu gönderecekler. ilk siparişimin iadesi ise hala yolda, kendilerine ulaştığında ücreti iade edecekler.
ürünü teslim almak için reçete ve ne kadar ödediğinizin belgesi-ekran görüntüsü lazım (gümrük vergisi için tayland'dan gelenler %30)
umarım ürünü sorunsuz alırım da uğraştığıma değer

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Facebook Twitter Instagram