Gönderen Konu: oral minoxidil  (Okunma sayısı 11280 defa)

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: oral minoxidil
« Yanıtla #120 : 10 Mayıs 2023, 01:01:41 »
selam dostum topikal fin hakkinda bilgin var mi?
oral kullanimdan daha az riskli oldugu soyleniyor.ben de bu yuzden denemeyi dusunuyorum.yasim 20 herhangi bir seyrelme yok.sac kalitesinde dusus ve sakak acilmasi mevcut

topikal fin hakkindaki goruslerini duymak isterim
topikal fin topikal de olsa vücudunda sistemik olacak yani yan etki mevzusu hala mevcut
sana tavsiyem oral olarak kullanman
ama yok oral kullanmak istemiyorsan tabiki de kullanabilirsin tercihen lipozomal formu iyidir fakat malum eczanenin reklamını yapmak istemem kendin araştır nerede satılır diye
Topikalin maaliyeti çok daha yüksek olduğu için en azından yine dediğim gibi oral denemeni tavsiye ederim. yaşın benimle aynı daha küçüğüz ben saçlarım için risk alıyorum hiçbir doktor bana dutasteride yazmazdı haklı olarak fakat senin doktora danışarak kan testleri kontrolünle başlamanı öneririm. 20 yaşında cinsel gelişimini zaten tamamladığını düşünüyorum ondan sonra dht daha az etkili vücutta
testosteron seviyen düşük değilse yan etki görmeyeceğini düşünüyorum. kullanırken de dengeli beslen ve spor yap ki artan testosteron östrojene aromatize edilip yan etki yapmasın
saç için herhangi bir ilaç kullanacaksan bunu saçlarından vazgeçene kadar sürdürmek zorundasın bunu unutma. bence topikal finasteride maaliyet ve hergün saçına sürmen gerektiğinden hem uzun vadede cebini zorlar ve hem de eninde sonunda uygulamaktan sıkılırsın. fakat hap kullanması basit sadece günde bir bardak suyla içiyorsun. topikal gibi sürdüğünde saçlarını yağlı göstermeyecek veya ardından saçlarını yıkamak için beklemek zorunda kalmayacaksın hem de aylık sadece 25tl'ye yani günde yaklaşık 1tl'ye saçlarını korumuş olacaksın
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2023, 01:08:10 Gönderen: duck »

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

geces

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #121 : 10 Mayıs 2023, 10:01:43 »
bana da topikal fini bir arkadaş önermişti.üniye gideceğim için yurtta vs kullanamayacağımı düşünüyordum.sen dedikten sonra aklımda tam oturdu.dediğin gibi en mantıklısı ve pratiği proscar
türkiyede saç dökülmesi tedavilerine kimse hakim değil.çoğunlukla reddite bakıyorum.orada insanlar muazzam geri dönüşler alıyor.inanmakta güçlük çekiyorsun.
tek motivasyonum onlar kısacası

son olarak proscar saç derisinde %45-55 dhtyi baskıladığı söyleniyor.bu oran saçların kalitesini illaki arttırır.çünkü ne de olsa düşmanı azaltıyor.fakat saçları ne derece koruyacak onu bilmiyorum.benim tek derdim şakaklar tepenin açılacağını düşünmüyorum
zaten finasteride denen etkenin en iyi iş yaptığı konum tepe bölgesi

Bu ilacın şakak konusundaki yetkinliği hakkında görüşün nedir?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #122 : 10 Mayıs 2023, 12:17:25 »
bana da topikal fini bir arkadaş önermişti.üniye gideceğim için yurtta vs kullanamayacağımı düşünüyordum.sen dedikten sonra aklımda tam oturdu.dediğin gibi en mantıklısı ve pratiği proscar
türkiyede saç dökülmesi tedavilerine kimse hakim değil.çoğunlukla reddite bakıyorum.orada insanlar muazzam geri dönüşler alıyor.inanmakta güçlük çekiyorsun.
tek motivasyonum onlar kısacası

son olarak proscar saç derisinde %45-55 dhtyi baskıladığı söyleniyor.bu oran saçların kalitesini illaki arttırır.çünkü ne de olsa düşmanı azaltıyor.fakat saçları ne derece koruyacak onu bilmiyorum.benim tek derdim şakaklar tepenin açılacağını düşünmüyorum
zaten finasteride denen etkenin en iyi iş yaptığı konum tepe bölgesi

Bu ilacın şakak konusundaki yetkinliği hakkında görüşün nedir?
finasteride saçlı deride yaklaşık %40 baskılar dutasteride ise %51
erkek tipi dökülmede genellikle önce şakaklar açılır sonra ise tepe açılır (bende ilk tepe açılmıştı)
bunun anlamı ilk dökülen bölgelerimizdeki saçlar androjenlere diğer daha sonra dökülen bölgelerdeki saçlardan çok daha duyarlı demek
finasteride uzun vadede saçlarını kalınlaştırır ve dökülmesini yavaşlatır. 1 sene kullanırsın ve düşük bir ihtimal de olsa gerileme devam ederse dutasteride geçebilirsin
saçlarında seyrelme yok demişsin bu harika tam zamanında yakalamışsın. dert etme bence finasteride şakaklarını da koruyacaktır

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

geces

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #123 : 10 Mayıs 2023, 13:27:52 »
finasteride saçlı deride yaklaşık %40 baskılar dutasteride ise %51
erkek tipi dökülmede genellikle önce şakaklar açılır sonra ise tepe açılır (bende ilk tepe açılmıştı)
bunun anlamı ilk dökülen bölgelerimizdeki saçlar androjenlere diğer daha sonra dökülen bölgelerdeki saçlardan çok daha duyarlı demek
finasteride uzun vadede saçlarını kalınlaştırır ve dökülmesini yavaşlatır. 1 sene kullanırsın ve düşük bir ihtimal de olsa gerileme devam ederse dutasteride geçebilirsin
saçlarında seyrelme yok demişsin bu harika tam zamanında yakalamışsın. dert etme bence finasteride şakaklarını da koruyacaktır

teşekkür ederim dostum.en kısa zamanda başlayıp bu saç meselesini şimdilik bir kenara atmak istiyorum
genç yaşta bu işlerle uğraşmak çok can sıkıcı bir durum.sen de saç hem saç ektirip hem de top tier tedavileri uyguluyorsun
bu saç derdini 5-6 aya kapatırsın.yeni bir hayata göz açacağın kesin

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #124 : 10 Mayıs 2023, 14:13:45 »
teşekkür ederim dostum.en kısa zamanda başlayıp bu saç meselesini şimdilik bir kenara atmak istiyorum
genç yaşta bu işlerle uğraşmak çok can sıkıcı bir durum.sen de saç hem saç ektirip hem de top tier tedavileri uyguluyorsun
bu saç derdini 5-6 aya kapatırsın.yeni bir hayata göz açacağın kesin
bakalım artık inşallah.

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #125 : 11 Mayıs 2023, 15:41:35 »
Bugün ptt uluslararası başakşehir merkezine gittim ve ilaçların reçetesiz verilmeyeceğini söylediler. En yakın zamanda dermatolog randevusu alıp reçeteyi temin edeceğim. Reçeteyi aldılklarında 2 gün sonra adrese gönderim sağlıyorlarmış. Fotoğrafı bırakıyorum kutular biraz küçüktü

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #126 : 11 Mayıs 2023, 23:40:14 »
Bugün ptt uluslararası başakşehir merkezine gittim ve ilaçların reçetesiz verilmeyeceğini söylediler. En yakın zamanda dermatolog randevusu alıp reçeteyi temin edeceğim. Reçeteyi aldılklarında 2 gün sonra adrese gönderim sağlıyorlarmış. Fotoğrafı bırakıyorum kutular biraz küçüktü

Gözün aydın önünde tek bir engel kalmış sadece doktora ne diyeceksin ve onay vermesse ne olacak ürünü ptt geri mi gönderecek süresi var mı yani

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #127 : 12 Mayıs 2023, 00:30:58 »
Gözün aydın önünde tek bir engel kalmış sadece doktora ne diyeceksin ve onay vermesse ne olacak ürünü ptt geri mi gönderecek süresi var mı yani
topikalin işe yaramadığını minoxidil sülfata dönüşmesi gerektiğini ve topikalden daha etkili olduğunu anlatacağım
kargonun bekleme süresi 20 gündü. ondan sonra geri yolluyorlar
reçete yazarsa iyi, yapmazsa yapacak bir şeyim yok maalesef bakalım

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #128 : 12 Mayıs 2023, 00:55:59 »
topikalin işe yaramadığını minoxidil sülfata dönüşmesi gerektiğini ve topikalden daha etkili olduğunu anlatacağım
kargonun bekleme süresi 20 gündü. ondan sonra geri yolluyorlar
reçete yazarsa iyi, yapmazsa yapacak bir şeyim yok maalesef bakalım
ilaci zor bulup getirttin bide doktorun insafına kalıyorsun darlıyorlar adamı
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #129 : 12 Mayıs 2023, 01:24:22 »
ilaci zor bulup getirttin bide doktorun insafına kalıyorsun darlıyorlar adamı
sistem böyle maalesef. çevredeki şartlara sisteme en çok uyum sağlayan, mücadele eden doğal seleksiyonda hayatta kalır
doktor reçete yazmazsa da fazla üzülmem aşırı gerekli değil yani. dutasteride 1 senede etkisini gösterir ve zaten ekim yaptırdım bu sadece ek takviye

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #130 : 12 Mayıs 2023, 01:39:46 »
Özel hast doktorunda da dene şansını tek sefer de çözersin bu işi umarım

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #131 : 12 Mayıs 2023, 01:53:03 »
Özel hast doktorunda da dene şansını tek sefer de çözersin bu işi umarım
zaten özel hastaneye gideceğim devlette hem uzun sürer hem de doktor yazmaz
umarım bakalım artık

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #132 : 12 Mayıs 2023, 13:04:48 »
Aynen doktora oral yazdır reçeteye, insallah dr reçete yazar

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #133 : 13 Mayıs 2023, 15:05:36 »
Bugün dermatoloğa gittim anlattım durumu yazamayacağını söyledi.
Sizce yerine ne önerdi? Aldactone. Şaka gibi lan
Yan etkiden bahsettiğimde görmezsin dedi
Gemileri yakıp başlarım artık. 100mg yazdı iki kutu ilk ay yarım kullanırsın dedi

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #134 : 13 Mayıs 2023, 15:14:31 »
geçmiş olsun kardeşim iade sürecinde parayı geri alırsın umarım
Güncel Tedavi: