Gönderen Konu: oral minoxidil  (Okunma sayısı 11246 defa)

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: oral minoxidil
« Yanıtla #75 : 05 Mayıs 2023, 18:19:23 »
Gönderi hareketlerin de en son Gümrük de gösteriyormuş gümrükden geçti mi acaba?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #76 : 05 Mayıs 2023, 19:45:46 »
Gönderi hareketlerin de en son Gümrük de gösteriyormuş gümrükden geçti mi acaba?
Gümrükten geçti dostum
Haftada 6 fin ve 1 dut yapabilirsin hakkında araştırma var hastalar yeniden büyüme görüyorlar
veyahut
İlk 3 ay her gün dut kullanıp ardından 2 günde bire düşürebilirsin çünkü dutasteridin kanda kararlı konsantrasyona ulaşması ilk ay %65 üçüncü ay %90'dır
Minoxidile hiç bulaşma özellikle açıklığın yoksa oral minoxidil bile kullanma
Xpecia bence güzel bir takviye olabilr fakat ufak bir takviye sadece ana görevi antiandrojenler yapar
Spora başlayarak harika bir adım atmışsın. Zaten doğal yapıyorsan ne yaparsan yap testosteron seviyen normal aralıklarda hadi en fazla çok az bir miktar üstte olur bunun da saç dökülmesine sebebiyet vermesi zor
Antrenman bir ihtimal da olsa dht artırabilir her ne kadar kaslarımızda dht bulunmasa ve dht anabolik bir hormon olmasa bile. Fakat sen zaten anti androjen kullanıyorsun testodan dht'yr dönüşümü sağlayan 5 alfa redüktaz enzimini bloke ediyorsun sıkıntı çıkmaz kreatin bile kullanabilirsin. Kendinde test edebilirsin en azından
Dutasteride ve enjekto testosteron konum var orada testonun etkisinden bahsetmiştim

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #77 : 05 Mayıs 2023, 19:53:55 »
oral minox devamlılığı olmayan bir ilaç
kalbini bir hayli yoracaktır.ne kadar süre kullanmayı düşünüyorsun?
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #78 : 05 Mayıs 2023, 20:05:35 »
oral minox devamlılığı olmayan bir ilaç
kalbini bir hayli yoracaktır.ne kadar süre kullanmayı düşünüyorsun?
Dostum rica ediyorum sen benim konularıma yorum yapma ya
Aynen devamlılığı olmayan bir ilaç kalbi yoruyor zaten topikali muhteşem bir şey sistemik olmadan fayda sağlıyor Allahın işine bak. Saçtan vazgeçene kadar kullanırım
Açıklamaktan yoruldum hala böyle sorular soruluyor

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #79 : 05 Mayıs 2023, 20:38:47 »
 damarları açıp saçı besler.masajla kombine edince daha az kullanılır fazla minoxa yuklenmiş olmayız sağlıklı kullanımın omru uzar diye dusunuyorum.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #80 : 05 Mayıs 2023, 20:56:02 »
ne atarlanıyorsun millete dostum?
burada çoğu kişi benimle benzer yorumları yapıyor,yapmaya da devam edecek.hoşuna gitmiyorsa git redditte takıl burası sana göre değil
veya cevap vermek zorunda değilsin
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #81 : 05 Mayıs 2023, 21:09:15 »
ne atarlanıyorsun millete dostum?
burada çoğu kişi benimle benzer yorumları yapıyor,yapmaya da devam edecek.hoşuna gitmiyorsa git redditte takıl burası sana göre değil
veya cevap vermek zorunda değilsin
doğru diyorsun adam gibi uzun uzun anlatmama gerek yok değmez

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #82 : 05 Mayıs 2023, 21:15:27 »
Gümrükten geçti dostum
Haftada 6 fin ve 1 dut yapabilirsin hakkında araştırma var hastalar yeniden büyüme görüyorlar
veyahut
İlk 3 ay her gün dut kullanıp ardından 2 günde bire düşürebilirsin çünkü dutasteridin kanda kararlı konsantrasyona ulaşması ilk ay %65 üçüncü ay %90'dır
Minoxidile hiç bulaşma özellikle açıklığın yoksa oral minoxidil bile kullanma
Xpecia bence güzel bir takviye olabilr fakat ufak bir takviye sadece ana görevi antiandrojenler yapar
Spora başlayarak harika bir adım atmışsın. Zaten doğal yapıyorsan ne yaparsan yap testosteron seviyen normal aralıklarda hadi en fazla çok az bir miktar üstte olur bunun da saç dökülmesine sebebiyet vermesi zor
Antrenman bir ihtimal da olsa dht artırabilir her ne kadar kaslarımızda dht bulunmasa ve dht anabolik bir hormon olmasa bile. Fakat sen zaten anti androjen kullanıyorsun testodan dht'yr dönüşümü sağlayan 5 alfa redüktaz enzimini bloke ediyorsun sıkıntı çıkmaz kreatin bile kullanabilirsin. Kendinde test edebilirsin en azından
Dutasteride ve enjekto testosteron konum var orada testonun etkisinden bahsetmiştim

Hayırlı olsun şimdiden şuan sadece 2 gün arayla 1 dut alıyorum fin dengesiz bölümü zaten yormuştu beni dökülme agresifleşti sanırım böylesi de iyi olur diye düşünüyorum iş sorunlarını çözünce aynı yerden oral minoxsu bende sipariş vereceğim

Spor konusunda sanki bir ara AA kullanımı sebebiyle artan testestronu spor yaparak vücuta dağıtabilirizmişiz dengelemek yada iyi gelirmiş dht konusunda ki etkilerini bilmiyorum ama belirtmişsin, bahsettiğin konuyu nasıl bulurum ona da göz atacağım

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #83 : 05 Mayıs 2023, 21:27:05 »
Hayırlı olsun şimdiden şuan sadece 2 gün arayla 1 dut alıyorum fin dengesiz bölümü zaten yormuştu beni dökülme agresifleşti sanırım böylesi de iyi olur diye düşünüyorum iş sorunlarını çözünce aynı yerden oral minoxsu bende sipariş vereceğim

Spor konusunda sanki bir ara AA kullanımı sebebiyle artan testestronu spor yaparak vücuta dağıtabilirizmişiz dengelemek yada iyi gelirmiş dht konusunda ki etkilerini bilmiyorum ama belirtmişsin, bahsettiğin konuyu nasıl bulurum ona da göz atacağım
dutasteridi dene dostum minyatürleşme olursa saç folüküllerin testosterona da duyarlı demektir bu durumda ya ru58841 kullanırsın ya da finasteride devam edersin fin kafa derisi testosteronunu yaklaşık %27 artırır dutasteride ise %99-104 arada baya fark var
her ne kadar redditte bahsettiğim siteden alıp kullananlar oldukça memnun olsa da buradaki gibi https://www.reddit.com/r/tressless/comments/zb8vhg/my_hairloss_treatment_progress_in_1_year/
yine de açıklığın fazla değilse girişmeni pek tavsiye etmem. sürekli kullanım istiyor fakat kesinlikle topikalden daha kolay saçları da kötü göstermiyor döngü olayının ise çok daha az olduğunu okumuştum bir yerde
finasteride ve dutasteride total testosteronu yaklaşık %10-20 artırır fakat spor için o kadar da etkili değil maalesef ufak bir artış nihayetinde. tabi yan etki ihtimalini de azaltır spor yapmak en iyisi
benim açtığım konu dışarıdan alınan testosteron türleri içindi ve dutasteridin dökülmeyi engelleyip engelleyemeyeceği ile alakalıydı sporunu doğal yapan bir kişinin ise endişe etmesine bence hiç gerek yok dediğim gibi özellikle AA kullanıyorsa
konum bu https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=31213.msg584796#msg584796

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #84 : 05 Mayıs 2023, 21:53:44 »
minoxidil ilk olarak hipertansiyon hastalığında kullanılmıştır fakat sonrasında tüy çıkardığı ortaya çıkınca saç için topikal kullanıma başlanmıştır
hipertansiyon için ideal doz 10-40mg arasıdır. saç için ideal kullanım dozu ise 2.5-5mg arasıdır
deriye 2ml kullandığımızda yaklaşık %5'i emilir bu da 100mg minoxidilin 5mg'ının sistemik olacağıdır yani yan etkileri neredeyse aynıdır
benim gibi birçok insan topikal kullandığında sonuç alamaz çünkü minoxidilin vücutta işe yaraması için minoxidil sülfata dönüşmesine ihtiyaç vardır
herkesde bu enzim bulunmaz. oral olarak kullanıldığında ise vücutta direkt minoxidil sülfata dönüşür ve etkisini gösterir. topikalden sonuç alamayan birçok kişi oralden sonuç alır
ayrıca redditte birçok kişi orale geçince sonuçların çok daha iyileştiğini söylemiştir
şuan saç dökülmesinin altın tedavisi dutasteride oral minoxidil ve duttan kaynaklı artan testosteron ve geride kalan dht için ru58841'dir
bu kadar uzun yazmam yerine keşke internete yazsaydınız 1 dakikada öğrenirdiniz

Birader sana özel mi sordum soruyu ben artist artist konuşacaksan cevap verme amk konudaki herkesi terslemeyi kes elalem seninle mi uğraşmaya giriyor bu foruma yoksa biseyler öğrenmeye mi? Uzun uzun yazmak zoruna gidiyorsa yazma.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #85 : 05 Mayıs 2023, 22:13:43 »
Birader sana özel mi sordum soruyu ben artist artist konuşacaksan cevap verme amk konudaki herkesi terslemeyi kes elalem seninle mi uğraşmaya giriyor bu foruma yoksa biseyler öğrenmeye mi? Uzun uzun yazmak zoruna gidiyorsa yazma.
17 yaşındaki saçında sıkıntısı olmamasına rağmen takıntı yapmış velede laf anlatanda kabahat daha cevap vermem sana merak etme
hayatında başarılar diliyorum bu tavırla pek bir yerlere gelebileceğini düşünmesem de

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #86 : 05 Mayıs 2023, 23:06:08 »
17 yaşındaki saçında sıkıntısı olmamasına rağmen takıntı yapmış velede laf anlatanda kabahat daha cevap vermem sana merak etme
hayatında başarılar diliyorum bu tavırla pek bir yerlere gelebileceğini düşünmesem de

Gören de 35-40 yaşında adam sanacak bunu yaşa sallıyor kendisi 20 yaşında:D Sokakta görsem abi demem yaşa sallıyor hala

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #87 : 05 Mayıs 2023, 23:07:16 »
 gencler paylaşım için varız.duckun guzel arastırmaları ve bilgili yaklaşımları var takibe alınmalı bence.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #88 : 05 Mayıs 2023, 23:10:56 »
gencler paylaşım için varız.duckun guzel arastırmaları ve bilgili yaklaşımları var takibe alınmalı bence.

Abi eyvallah ona lafimiz yok da paylaştığı bilgiyi alın gotunuze sokun der gibi paylaşıyor sanki zorla paylaştırıyoruz

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #89 : 05 Mayıs 2023, 23:11:17 »
böyle tiplere rağmen forum gayet güzel sadece edindiğim bilgileri aktarıyorum. internetten birkaç dakikalığına edinilebilecek bilgilere sen de kolaylıkla bulabilirdin deyince sinirli ergen gibi kızıyorlar. şu çocuğun tavrına bak mesela

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Facebook Twitter Instagram