Gönderen Konu: oral minoxidil  (Okunma sayısı 11333 defa)

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: oral minoxidil
« Yanıtla #60 : 29 Nisan 2023, 01:19:35 »
Fiyatı fazla geldi bana. Saf minoxu tablet yaparak kullanmak bana mantıklı geliyor .

Yaklaşık bir aydır eczanenin saf minox 2.5 kapsülünü kullanmaktayım ve bir fark göremedim gerileme mevcut topikal kullanırken 2.haftafan canlılık fark ediyordum bir süre daha devam edicem elimde olduğu için bir değişiklik fark edersem bilgi veririm zaten

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #61 : 29 Nisan 2023, 01:20:32 »
Duck senin saç ekim konun var mı varsa link paylaşır mısın

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #62 : 29 Nisan 2023, 02:32:51 »

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Muhammed Mercan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #63 : 01 Mayıs 2023, 21:12:25 »
Selamlar, ürünler elinize ulaştı mı acaba?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #64 : 01 Mayıs 2023, 21:27:22 »
tahmini teslimat 1-31 mayıs arası
şuan döviz bürosunda gösteriyor pek anlamadım açıkçası

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Muhammed Mercan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #65 : 01 Mayıs 2023, 21:42:59 »
Hocam gümrüğe ulaşmış demek. aynı takip numarasıyla ptt sitesinden de sorgulayabilirsiniz.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #66 : 04 Mayıs 2023, 15:11:03 »
şuan il içi aktarmada gözüküyor çok yakında elime ulaşır herhalde şuan türkiyede yani
18 nisanda parayı gönderdim 22 nisanda gönderim sağladılar bence oldukça hızlı taylanddan geldiğini düşünürsek

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #67 : 04 Mayıs 2023, 22:49:51 »
Üstünde hipertansiyon tedavisinde kullanılır tarzı bir yazı yazıyor bu oral minox tansiyon tedavisinde de mi kullanıyor? Aydınlatabilir misiniz?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #68 : 04 Mayıs 2023, 22:57:01 »
Üstünde hipertansiyon tedavisinde kullanılır tarzı bir yazı yazıyor bu oral minox tansiyon tedavisinde de mi kullanıyor? Aydınlatabilir misiniz?
minoxidil ilk olarak hipertansiyon hastalığında kullanılmıştır fakat sonrasında tüy çıkardığı ortaya çıkınca saç için topikal kullanıma başlanmıştır
hipertansiyon için ideal doz 10-40mg arasıdır. saç için ideal kullanım dozu ise 2.5-5mg arasıdır
deriye 2ml kullandığımızda yaklaşık %5'i emilir bu da 100mg minoxidilin 5mg'ının sistemik olacağıdır yani yan etkileri neredeyse aynıdır
benim gibi birçok insan topikal kullandığında sonuç alamaz çünkü minoxidilin vücutta işe yaraması için minoxidil sülfata dönüşmesine ihtiyaç vardır
herkesde bu enzim bulunmaz. oral olarak kullanıldığında ise vücutta direkt minoxidil sülfata dönüşür ve etkisini gösterir. topikalden sonuç alamayan birçok kişi oralden sonuç alır
ayrıca redditte birçok kişi orale geçince sonuçların çok daha iyileştiğini söylemiştir
şuan saç dökülmesinin altın tedavisi dutasteride oral minoxidil ve duttan kaynaklı artan testosteron ve geride kalan dht için ru58841'dir
bu kadar uzun yazmam yerine keşke internete yazsaydınız 1 dakikada öğrenirdiniz

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

karanlik

• Full Member
« Yanıtla #69 : 05 Mayıs 2023, 13:35:54 »
kanka finas dhtyi %40 baskılıyor deniliyor ama redditte bazılarının finas ile açık alanı bile kapattığı görülüyor
onları doğru kabul edersek finastan katbekat daha ağır olan dutas kullanmanın anlamı ne

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #70 : 05 Mayıs 2023, 14:20:11 »
kanka finas dhtyi %40 baskılıyor deniliyor ama redditte bazılarının finas ile açık alanı bile kapattığı görülüyor
onları doğru kabul edersek finastan katbekat daha ağır olan dutas kullanmanın anlamı ne
bunu google'a yazsan 5 dakikada aradığın cevaba ulaşırsın burada sormanın maksadı ne ben anlayamıyorum insanları
erken yaşta başlayan agresif dökülmelerde kıl foliküllerinin androjenlere duyarlılığı normal saçı dökülen insanlardan bile daha fazladır bundan dolayı erken dökülme yaşarlar
dutasteride günlük 0.5mg saçlı deride %51 dht baskılar ve vücutta ortalama olarak %94.7 baskılar finasteride ise scalpta %40 kanda %70
dökülme agresifse finasteride yeterli olmayabilir. dht'nin her yüzdesi saçları oksijensiz bırakıp öldürecektir
senin o dediğin açık alanlarını kapatan insanlar ya minoxidille kullanıyordur ki %90'dan fazlası öyledir
ya da hyper responder dediğimiz şanslı insanlardır. yine %90'ımızdan fazlası öyle değildir
dutasteride aylarca kullanıyorum sıkıntı yaşamadım yaşarsam da finasteride geçerim
soru sormadan önce redditte veya en azından bu forumda aratın sorumun cevabı var mı diye.
ben sadece bulamadığım soruları sorarım bilen varmıdır diye ki reddit bilgi okyanusu zaten önce orada araştırırım
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2023, 16:25:31 Gönderen: duck »

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #71 : 05 Mayıs 2023, 16:01:34 »
bunu google'a yazsan 5 dakikada aradığın cevaba ulaşırsın burada sormanın maksadı ne ben anlayamıyorum insanları
erken yaşta başlayan agresif dökülmelerde kıl foliküllerinin androjenlere duyarlılığı normal saçı dökülen insanlardan bile daha fazladır bundan dolayı erken dökülme yaşarlar
dutasteride günlük 0.5mg saçlı deride %51 dht baskılar ve vücutta ortalama olarak %94.7 baskılar finasteride ise scalpta %40 kanda %70
dökülme agresifse finasteride yeterli olmayabilir. dht'nin her yüzdesi saçları oksijensiz bırakıp öldürecektir
senin o dediğin açık alanlarını kapatan insanlar ya minoxidille kullanıyordur ki %90'dan fazlası öyledir
ya da hyper responder dediğimiz şanslı insanlardır. yine %90'ımızdan fazlası öyle değildir
dutasteride aylarca kullanıyorum sıkıntı yaşamadım yaşarsam da finasteride geçerim
soru soramdan önce redditte veya en azından bu forumda aratın sorumun cevabı var mı diye.
ben sadece bulamadığım soruları sorarım bilen varmıdır diye ki reddit bilgi okyanusu zaten önce orada araştırırım
şu loniten eline ulaşınca paket içeriğini atsana kanka dökülme durmuyor bende valla dut 8 9 ay oldu devam ediyor xpecia yeni başladım o dökülmeyi tetikleyebilir mi valla psikolojim bozuldu her boku kullanıyoruz durmuyor
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #72 : 05 Mayıs 2023, 16:24:52 »
şu loniten eline ulaşınca paket içeriğini atsana kanka dökülme durmuyor bende valla dut 8 9 ay oldu devam ediyor xpecia yeni başladım o dökülmeyi tetikleyebilir mi valla psikolojim bozuldu her boku kullanıyoruz durmuyor
dutasteride ve xpecia beraber kullanınca dökülmem neredeyse sıfır oldu ki benim konumda da görebilirsin dökülmemin ne kadar agresif olduğunu
ismi loxidil kanka redditte doktordan reçete alamadığı için sipariş ettiğim yerden alan tonla kişi var ve memnunlar

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #73 : 05 Mayıs 2023, 16:29:49 »
saçların testosterona da duyarlı olabilir günlük 0.5mg dutasteride kafa derisi testosteronunu %99-104 artırıyor iki günde bir de yakın seviyede artırır
elde edebiliyorsan ru58841 kullanman en iyi seçeneğin olur. saç dökülmesinin altın tedavisi dutasteride+ru58841+düşük doz oral minoxidildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #74 : 05 Mayıs 2023, 18:17:22 »
Bir sorum olacak 1 yıldır neredeyse fin kullanıyordum dökülme hiç bir zaman durmadı ama azaldı 4-5 ay minox kullandım topikal faydası az oldu çok değil bırakalı oluyor bir kaç ay yine tahriş vs yapmıştı son zamanlarda aşırı dökülme yaşıyorum saçlarım uzadı hiç kesmedim fine başlarken ve şuan bağlıyorum tepe baya azaldı şakaklar hafif geriledi dut aldım 1 gün dut 5 gün fin yaptım biraz sonra fini bırakıp 2 gün geçtikten sonra 1 dut 2 gün arayla kısaca alıyorum 2-3 haftadır agresif dökülme için bu aralık iyi midir
VE BİR DE
Spora başladım 1 gün arayla gideceğim fitness dökülmeye etkisi nasıl olur

Facebook Twitter Instagram