Gönderen Konu: oral minoxidil  (Okunma sayısı 11173 defa)

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: oral minoxidil
« Yanıtla #315 : 17 Eylül 2023, 21:28:49 »
Hocam saçın önden görünümünü  atabilirmisiniz merak ettim

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #316 : 18 Eylül 2023, 11:13:01 »
öne çok hafif bi ekimle veya saçın uzamasıyla ergenlik zamanınıza dönersiniz bu hali bile mükemmel duruyor özellikle ön kısım çim çim seyrek veya yapay durmuyor maşallah

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #317 : 18 Eylül 2023, 13:35:43 »
öne çok hafif bi ekimle veya saçın uzamasıyla ergenlik zamanınıza dönersiniz bu hali bile mükemmel duruyor özellikle ön kısım çim çim seyrek veya yapay durmuyor maşallah
teşekkürler

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #318 : 18 Eylül 2023, 15:19:30 »
daha ne olsun :D

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #319 : 30 Eylül 2023, 15:21:24 »
Duck kardeşim aktif olarak hem tecrübelerini paylaşıyorsun hem de araştırdığım bilgileri bizlere aktarıyorsun. Herkese rehberlik ediyorsun bu forum için veli nimetsin,cevaplarını konularını ilgiyle takip ediyorum.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #320 : 30 Eylül 2023, 15:31:42 »
Duck kardeşim aktif olarak hem tecrübelerini paylaşıyorsun hem de araştırdığım bilgileri bizlere aktarıyorsun. Herkese rehberlik ediyorsun bu forum için veli nimetsin,cevaplarını konularını ilgiyle takip ediyorum.
Teşekkür ederim :)

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #321 : 06 Ekim 2023, 14:05:25 »
ömür boyu kullanmak istemediğim için oral minoxiidli bırakıyorum. tam 3.5 ay oldu, minimum gereken iyileşme süresi 6 ay olsa da benim saçlarda etki edeceğini düşünmüyorum. etki etse bile minoxidile bağımlı olacakları için ileride bırakmam daha kötü olur. tek etkisi şakaklarımın altında ufak tüyler çıkarması oldu. şuan bırakmam en iyisi. topikal ise hiç kullanmadım
kısaca sadece dutasteride kullanıyorum şuan. bu da bu konuya yazdığım son şey olsun. belki şiddetli dökülme evresi geçirirsem paylaşabilirim.

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

karanlik

• Full Member
« Yanıtla #322 : 07 Ekim 2023, 22:29:28 »
Doğru olanı yapmışsın bence de

Severimseni gencüse

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #323 : 10 Ekim 2023, 14:58:38 »
Finasteride dönmeyi düşünüyor musun? Dut ağır gelmiyor mu?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #324 : 10 Ekim 2023, 18:51:09 »
Finasteride dönmeyi düşünüyor musun? Dut ağır gelmiyor mu?
hiçbir yan etki yok şuan tamamen normal. ileride yan etki görürsem belki finasteride geçebilirim onun dışında düşünmüyorum

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #325 : 14 Ekim 2023, 17:37:56 »
Bir güncelleme yapayım beyler. Saçlarda bir miktar toparlama var ama güncelleme bununla ilgili olmayacak. saç dökülmem MartNisan aylarında çok yoğunlaştığı ğşin toparlanması için biraz daha zamana ihtiyaç var.

Bugün, minoxil oral kullanımın vücut kıllarına etkisi yönünde bir güncelleme yapacağım.

Çok kıllı bir adam değilim ama kılsız kesinlikle değilim. Genel vücut kıllarım  kol bacak vs ince telli ama uzun yapıda. Sırt temiz, göğüs hafif şekilde. Benim en gözüme batan yer kollar ve parmak üstleridir hep.

Neyse sadede geliyorum. Nisan ortalarından sonra yukarıda bahsettğim gibi akşamları losyondan birkaç damla içerek, sabah ise tablet kullanarak, ara verdiğim minoxil tedavisine döndüm. Parmak üstlerine ara ara lazer yaptırıyordum azalmıştı ama oral in etkisini ilk olarak burada gördüm, yakın zamanda lazer ytekrar lazer yaptırınca before yok ama el üst bölgesi için iki foto paylaşıyorım birisi mayıs ortası diğeri de yeni , arada 1 ay var.

İlk fotoda biraz da , minoxilin ilk başlardaki saç dökme olayındaki gibi el üstü tüylerde kıllarda seyrelme olduğunu düşünüyorum zira normalde bundan birazcık daha fazlaydı. Ama 1 ayda epey uzadı. Net bir şekilde oral minoxilin bu yöndeki yan etkisini görebiliyorum. Göz altlarında da bir miktar artış olabilir ama en belrigin gördüğüm yer el üstü. Kollarda da bir miktar artma veya olanın biraz daha koyulaşması şeklinde. Bir iki haftadır sadece sabah 2,5mglık tableti alıyorum. Akşam belki duştan sonra rogaine kullanıyorum. Haftada 3-4-5 gün gibi.

Bir süre daha izleyeceğim, sabah tek tablet ile birkaç ay daha devam edip, gün aşırı gibi kullanıma geçebilirim. Veya bulabilirsem düşük doz tablete geçiş yapabilirim. Umarım şu kıllanma saça da iyi etki ettiğine işarettir.

Evet bir durum güncellemesi yapayım. Saç durumu atamıyorum maalesef, zira güzel haberler yok. Alıntıladığım iletiden bu yana yani mayıs hazirandan beri 4,5-5 ayda başlarda saçlar biraz iyileşti gibi. Gözle görülür bir gelişme göremedim ama dökülme de yoktu. Ama birkaç haftadır dökülmenin yoğunlaştığını hissetmiştim. Saçları biraz kısa da kestirince moraller dağıldı maalesef.

Hem kendi saçlarımda hem de ekim olanlarda epey azalma var gibi geliyor. Tepe bölgesinde ekim azdı ve epeyce seyreklik vardı orası daha da kötüleşmiş.

Bu süreçte sadece oral olarak 2,5 mglık eczaneden tedarik ettiğim minox kapsülü kullanmıştım. Hergin 1 tane sabah. tedavide Sadece oral minox vardı. Yanetki gördüğüm için dutas veya finas ı da 1 sene belki 1,5 yıldır kullanmıyordum.

Oral hazırlanam eczane ürünü kapsül hakkında biraz soru işaretim oluştu maalesef.

Aklımda birkaç olasılık var.
1- 2,5mg kapsül işe yaramıyor olabilir. Ürün kalitesi sebebiyle belki.
- 2,5mg dozaj az kalıp işe yaramıyor olabilir.

Bu sebeple birkaç haftadır elimdeki sıvı kirkland minoxidilden 4-5 damla biraz suya damlatarak içmeye başladım. Böylece hem dozajı artırmış olacağım hem de belki kapsüllerin işe yararlığı halkında bir fikrim olur. Sanıyorum 5mgdan fazla 10mg dan az miktarda oral alıyorumdur diye tahmin ediyorum. Yurtdışına çıkma tedarik etme olayo olursa doğrudam loniten vs getirtmeyi istiyorum.

İşimi şansa bırakmamak için, 1,5 yıldır tam düzelemesem de, bıraktığım oral finasterid kullanımını ekledim. Haftada 3 gün 1/5 proscar olarak başladım. İyi bir finas responder ı olmadığımı bilsem de ekim sonrası 6 ay günlük kullanımda minox işe birlikte çok iyi gelişmişti ekimim. Umarım o seviyeye geri gelebilirim.

Oral minox çerçevesinde tedavime bu şekilde geri döndüm. Elimde 1 kutu kerozan vardı ona da başlayacağım biotin de eklerim yan tedavi olarak. Eğer finasdan sorun görmezsem bir süre sonra vites artırıp haftada 1-2 dutas ekleyebilirim.

Neyse durumlar böyle. 2,5 mg altı oral minox pek işe yaramıyor olabilir. Bir de muhtemelen loniten gibi orijinal minoxidil tabletler çok daha garanti bir yoldur, eczane üretimi de olsa, ilaç fabrikasının ürünü daha fazla gönül rahatlığıyla kullanılır bence.

Bu arada ilacın etkinliğinin azaldığına dair bir şüphem de elimdeki kıllanmanın biraz azalması oldu. İlk haline dönmüş olabilir belki. Bilahare değerlendirme yaparım.

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #326 : 15 Ekim 2023, 07:59:01 »
Belki bana kızacaksınız fakat özellikle 25'lerden önce, -beynin gelişmesi neredeyse 30'lu yaşları buluyor- hem sigara kullanıp, hem hipertansiyon ilacı içmek; hem prostat ilacı kullanıp hem de vücuda dışarıdan testesteron almayı düşünmek bence aşırı yöntemler diye düşünüyorum.

Bir kaç ayda saç çıkması mucize gibi fakat kan dolaşımını etkileyen bir ilacı ömür boyu kullanmak, etkisinin yıllar içinde azalma ihtimali, buna karşın yan etki görme ihtimalinin artması gibi durumları da düşünmek gerekiyor. İnsan vücudu ilginç, daha ilacın nasıl işe yaradığını bile tam olarak bilemiyoruz, o yüzden umarım bu konuları ara ara güncellersiniz.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #327 : 15 Ekim 2023, 12:26:57 »
Belki bana kızacaksınız fakat özellikle 25'lerden önce, -beynin gelişmesi neredeyse 30'lu yaşları buluyor- hem sigara kullanıp, hem hipertansiyon ilacı içmek; hem prostat ilacı kullanıp hem de vücuda dışarıdan testesteron almayı düşünmek bence aşırı yöntemler diye düşünüyorum.

Bir kaç ayda saç çıkması mucize gibi fakat kan dolaşımını etkileyen bir ilacı ömür boyu kullanmak, etkisinin yıllar içinde azalma ihtimali, buna karşın yan etki görme ihtimalinin artması gibi durumları da düşünmek gerekiyor. İnsan vücudu ilginç, daha ilacın nasıl işe yaradığını bile tam olarak bilemiyoruz, o yüzden umarım bu konuları ara ara güncellersiniz.
yok kızmam haklısınız benimki aşırıya kaçmak oldu biraz :) oral minoxidili bıraktım zaten sigarayı da azalttım, dışarıdan ise testosteron falan hiç almadım. şuan kullandığım tek şey dutasteride. onu kullanmazsam da agresif dökülme devam edeceği için saçlarım dökülecek bundan dolayı gerekli benim için.
uzun vadede vücuda etkilerini düşündüğümden dolayı bıraktım oral minoxidili

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #328 : 15 Ekim 2023, 18:50:58 »
Bence de birakmakla iyi yapmissin oral minox sikintili bir ilac, zaten fazla regrowth ihtiyacin yok, dutasteride ile gitmek mantikli

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #329 : 15 Ekim 2023, 22:14:55 »
Bence de birakmakla iyi yapmissin oral minox sikintili bir ilac, zaten fazla regrowth ihtiyacin yok, dutasteride ile gitmek mantikli
aynen öyle düşünüyorum

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Facebook Twitter Instagram