Gönderen Konu: 1 yıl finasterid kullandım  (Okunma sayısı 5601 defa)

muroreis

• Hero Member
Ynt: 1 yıl finasterid kullandım
« Yanıtla #16 : 12 Nisan 2023, 01:36:28 »
yorumu olan? pek bı değişim yok ama olsun
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

KaganBd

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 12 Nisan 2023, 01:47:27 »
yorumu olan? pek bı değişim yok ama olsun
Hocam ön kısımlarda kalınlaşma olmuş gibi geldi. Bana kalırsa fin üstüne düşeni yapmış 1 yıl boyunca elinde olanı korumuşsun + ön kısımlarda kalınlaşma sağlamışsın. Ekstra olarak yapılan çalışmalarda finasteridenin maksimum sonuçları 2. yılda gözlemlenmiş ve ilk yıl içinde gelişim gösterenlerin %70+ lık bir kısmının 10 yıl boyunca gelişim göstermeye devam ettiği ortaya konmuş yani daha 1 koca yılın daha var potansiyel pik noktasına ulaşman için :) Vertex bölgesinde de hafif kalınlaşma var ama genellikle kalınlığını %50 kaybetmiş saçları kurtarması zor oluyor. Bence gayet güzel şuan durumun ha vertex bölgesi gürleşsin, sinirimi bozuyor diyorsan 2. yılı bekleyebilirsin ya da minoxidil+stemoxydine (veya sadece minoxidil) başlayabilirsin sadece vertexe iş görür.
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2023, 01:54:08 Gönderen: KaganBd »
Tedavi yöntemim:
Finasteride 1.25 mg ED (Proscar)
Topikal Minoxidil yatmadan önce 8 fıs
Ketokonazol şampuan haftada 2 kere
Ketokonazol sonrası kuruluğa karşı nemlendirici

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #18 : 12 Nisan 2023, 05:02:15 »
Hocam ön kısımlarda kalınlaşma olmuş gibi geldi. Bana kalırsa fin üstüne düşeni yapmış 1 yıl boyunca elinde olanı korumuşsun + ön kısımlarda kalınlaşma sağlamışsın. Ekstra olarak yapılan çalışmalarda finasteridenin maksimum sonuçları 2. yılda gözlemlenmiş ve ilk yıl içinde gelişim gösterenlerin %70+ lık bir kısmının 10 yıl boyunca gelişim göstermeye devam ettiği ortaya konmuş yani daha 1 koca yılın daha var potansiyel pik noktasına ulaşman için :) Vertex bölgesinde de hafif kalınlaşma var ama genellikle kalınlığını %50 kaybetmiş saçları kurtarması zor oluyor. Bence gayet güzel şuan durumun ha vertex bölgesi gürleşsin, sinirimi bozuyor diyorsan 2. yılı bekleyebilirsin ya da minoxidil+stemoxydine (veya sadece minoxidil) başlayabilirsin sadece vertexe iş görür.
yorumun için teşekkür ederim , yağlı ve hassas bir deriye sahip olduğum için bide devamlılık istediği için  minox işine bulasmam , ince saç telli bir yapım vardı eskiden de fakat daha da incelmisti geçen sene , bu sene biraz daha dolgun hissediyorum 20yi bitirmeme az kaldı , risk aldım erken başlayarak ama nasip bu işler şuanlik iki günde bir kullanima geçtim
Her gün 1/4 proscar 

hERAng

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 12 Nisan 2023, 06:44:02 »
bence sonuç iyi olanı korumuşsun birazda    kalınlaşma  olmuş . Dökülmen ne durumda ?

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #20 : 12 Nisan 2023, 13:52:25 »
bence sonuç iyi olanı korumuşsun birazda    kalınlaşma  olmuş . Dökülmen ne durumda ?
finasterid öncesine göre azalma var , günlük 25-35 tel arası diyebilirim , gün içinde ve yastıkta saç teli görmüyorum duştayken ve kuruturken saç teli görüyorum , tabi bu dökülmeyi vitamin eksikliğim de tetikliyor demir ve B12 alt sınırda bunları da bı ara tamamlamam gerek
Her gün 1/4 proscar 

Abdultalip Gök

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #21 : 29 Nisan 2023, 10:45:40 »
bı senelik before after , diğer fotoları bulursam aticam
Bence finasterid saçını korumuş ve dolgunluk kazandırmış. Bende 6 aydayım şuan benimde saçımda hafif dolgunluk ve güçlülüğü hissedebiliyorum. Yan etki hissettiniz mi ve finasterid nasıl kullanıyorsunuz?

Alpha

• Hero Member
« Yanıtla #22 : 29 Nisan 2023, 15:50:26 »
Olanı korumuş kullanımındaki amaçta bu zaten ilave olarak minoxilde kullansaydın şu an çok farklı bir görüntü olurdu.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #23 : 29 Nisan 2023, 23:41:51 »
Bence finasterid saçını korumuş ve dolgunluk kazandırmış. Bende 6 aydayım şuan benimde saçımda hafif dolgunluk ve güçlülüğü hissedebiliyorum. Yan etki hissettiniz mi ve finasterid nasıl kullanıyorsunuz?
yan etki hissetmedim fakat vücudumun içinde ne dönüyor bilemiyorum henüz tahlil yaptırmadım, bir sene boyunca her gün proscar hapını 4e bölüp kullandım şimdi 2 günde 1 kullanıyorum
Her gün 1/4 proscar 

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #24 : 29 Nisan 2023, 23:42:35 »
Olanı korumuş kullanımındaki amaçta bu zaten ilave olarak minoxilde kullansaydın şu an çok farklı bir görüntü olurdu.
minoxa bulaşmak istemedim ,hem maddi olarak zorlardi , hem olan saça da zarar verir diye çekindim
Her gün 1/4 proscar 

Abdultalip Gök

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #25 : 30 Nisan 2023, 00:31:17 »
yan etki hissetmedim fakat vücudumun içinde ne dönüyor bilemiyorum henüz tahlil yaptırmadım, bir sene boyunca her gün proscar hapını 4e bölüp kullandım şimdi 2 günde 1 kullanıyorum
Yan etki bende şimdiye dek yaşamadım umarım yaşamam ben hala 4 e bir bölmeye devam

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #26 : 30 Nisan 2023, 22:46:14 »
Yan etki bende şimdiye dek yaşamadım umarım yaşamam ben hala 4 e bir bölmeye devam
senin yaş kaç ve ne zamandır kullaniyosun
Her gün 1/4 proscar 

Abdultalip Gök

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #27 : 30 Nisan 2023, 23:31:06 »
senin yaş kaç ve ne zamandır kullaniyosun
Yaş 25 6 ayı bitirdim

Sariefe

• Yeni üye