Gönderen Konu: saçlarımda Dökülme ve Seyrelme  (Okunma sayısı 1830 defa)

efkan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: saçlarımda Dökülme ve Seyrelme
« Yanıtla #15 : 27 Mart 2023, 14:41:50 »
Anlıyorum, benden çok daha tecrübeli ve yaşı büyük forum üyeleri var. Onların yorumunu da mutlaka alın.

Ama genel olarak, xpecia, biotin genelgeçer takviyeler oluyor, bunları kullanabilirsiniz. Ayrıca vücutta d vitamini, b12, çinko vb eksikliklere bağlı olarak takviye ile yerine koyulduğunda hemen toparlayabilen saç zayıflamaları oluyor. Böyle bir durum var mı yok mu öğrenmek için kan tahlili yaptırabilirsiniz. Duruma göre zaten doktor reçete edecektir. Selamlar

Babacan07

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #16 : 27 Mart 2023, 14:45:22 »
tahlil yaptırdım. kasım ayında d ve b12 takviyesi kullandım. geçen aytahlili tekrarladım. değerlerim yükseldi ama doktorum Aga-e kullanmamı tavsiye etti. d vitamini değerin biraz daha yükselebilir dedi. ortalama 1 buçuk yıldır saçım dökülüyor gibi geliyor bana o kısım. belki de bana öyle geliyor bilmiyorum. Kel kalmaktan korkuyorum sanırım  :)

efkan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 27 Mart 2023, 14:53:27 »
Bu durumda ben olsam biraz aile üyelerine bakardım. Baba, dayı vs öykülerine bakmak faydalı olur. 30’dan sonra genellikle saç dökülmesinin azaldığı genetiğe bağlı dökülmenin görülmediği söyleniyor. Ama bu yine de 30’dan sonra kel kalmayacağınız anlamına da gelmez. Burada hayattaki her bilinmezliğe olduğu gibi bu ihtimale de tahammül edebilmek gerekiyor. Ama şahsi fikrimi soracak olursanız, kel falan kalmazsınız. Saçlarınız gayet iyi. Üstelik kafanızda bir ton bebek saçı denilen saçtan var. En fazla onlar dökülür ilerleyen yıllarda, ki o kayıp yaşa bağlı kadınlarda da oluyor. Yaş almakla alakalı diye düşünüyorum, gerçekten bir değişim varsa da saçınızda. Bence kafaya takacak hiçbir şey yok. Ben de biraz kuşkulu takıntılı bir tip olduğum için sizi çok iyi anlıyorum. Keyfinize bakın, rahatlayın derim.

Babacan07

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #18 : 27 Mart 2023, 14:59:29 »
beni rahatlattınız hocam allah razı olsun.  dışardan bi göz bi yorumdu zaten ihtiyacım.

For Free

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #19 : 27 Mart 2023, 18:00:14 »
beni rahatlattınız hocam allah razı olsun.  dışardan bi göz bi yorumdu zaten ihtiyacım.
19 yaşındayım benim saçlar bundan kat kat daha kötü bu saç seni altmış'a kadar götürür. Ben bir problem göremedim kafaya takma boşver.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #20 : 28 Mart 2023, 01:47:16 »
 hocam yas 30muş.dahada pek seyrelmez ara ara masaj dermoller yaparsan daha iyi olur.gozle gorulur bişi yok zaten.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Babacan07

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #21 : 28 Mart 2023, 10:32:11 »
masaj konusunu bir araştırayım hocam sağol.

Babacan07

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #22 : 11 Nisan 2023, 08:45:02 »
alttaki resim ilk  buraya attığım. üstteki de geçen çekmiştim arasında yaklaşık 2 hafta var. minik tüyler artıp uzamış gibi. Bunlar minyatürleşme mi yoksa yeni gelen saçlar mı acaba?

Babacan07

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #23 : 11 Nisan 2023, 14:28:33 »
yok mu yorumu olan ? takıntı yapıyorsun demeyin bu bölgem geriye doğru seyreldi.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #24 : 11 Nisan 2023, 17:15:52 »
 resimler ilk attıklarınla aynı olmalı .kıyaslanamyor yoksa
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Babacan07

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #25 : 11 Nisan 2023, 17:17:29 »
alttaki ilk attığım resim hocam. ilk sayfalarda da o resim var. üstteki de son hali işte. benim sorum, bu küçük kıllar minystürleşme mi yoksa yeni saç oluşumu mu?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #26 : 11 Nisan 2023, 20:31:05 »
 minnaturleşme gibi duruyor ama bu kadar zamanda buna karar verilmez.ışığa makineye gore değişir veya ne bilim gun içinde saçn guclu zayıf olduğu saatler vardır ona gore seyrek veya gur gozukebilir .havalar soğuyunca damarlar buzusur saç beslenmez zayıf gozukur farklılıklar vardır.bu kadar kısa zamanda iş iyiye veya kotuye gidiyor diyemeyiz 3 ayda belli olur.saçın kendi donguleride var.

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #27 : 12 Nisan 2023, 00:08:32 »
Merhaba kardeşim mesaj atmışsın konuma bak diye kardeşim forumda işin yok saçlarında süper maşallah hiçbir geri çekilme falan vs. yok çoğumuz da olan bir şey bu takıntı acaba saçlarım mı dökülüyor geriye mi çekiliyor gibisinden emin ol saçların dökülmemiş ve saç yapına baktığımda muhtemelen dökülmez de senin saçlar sağlam maşallah zira dökülürse de şanslısın ki bu forumla erken karşılaştın telafisi mümkün her neyse uzun lafın kısası gerçekten saçında hiç bir sıkıntı yok 10 numara 5 yıldız herhangi bir sorun olsaydı söylerdim emin ol takıntı yapma dert etme kendine saçın dökülmemiş ve gerilememiş zaten saç öyle bir anda dökülen stresle hele hele kel olunacak bir şey değil o yüzden boşver saçın dökülmemiş ve dökülmezde senin saçların

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Babacan07

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #28 : 12 Nisan 2023, 08:22:40 »
alttaki ilk attığım resim hocam. ilk sayfalarda da o resim var. üstteki de son hali işte. benim sorum, bu küçük kıllar minystürleşme mi yoksa yeni saç oluşumu mu?
hocam ben yaklaşık bir buçuk yıldır döküldüğünü düşünüyorum. bu iki resim şuan ki tedavimin başında ve yakın zamanda çekilen resimleri. ilkle son resim arasında minik kıl oluşumları var. bu fark olumlu olumsuz nasıl yorumlanır ben onu kastetmiştim.

Babacan07

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #29 : 12 Nisan 2023, 08:24:02 »
minnaturleşme gibi duruyor ama bu kadar zamanda buna karar verilmez.ışığa makineye gore değişir veya ne bilim gun içinde saçn guclu zayıf olduğu saatler vardır ona gore seyrek veya gur gozukebilir .havalar soğuyunca damarlar buzusur saç beslenmez zayıf gozukur farklılıklar vardır.bu kadar kısa zamanda iş iyiye veya kotuye gidiyor diyemeyiz 3 ayda belli olur.saçın kendi donguleride var.
hocam ben yaklaşık bir buçuk yıldır döküldüğünü düşünüyorum. bu iki resim şuan ki tedavimin başında ve yakın zamanda çekilen resimleri. ilkle son resim arasında minik kıl oluşumları var. bu fark olumlu olumsuz nasıl yorumlanır ben onu kastetmiştim.

Facebook Twitter Instagram