Gönderen Konu: Dr. Serkan Aygın (Ersin bey) - 4600 Greft - 18.03.2023 - Yaş 32  (Okunma sayısı 21316 defa)

hakan.zip

• Full Member
  • Ekimimi görmek için aşağıdaki dünyaya tıkla
    • Saç Ekim Sürecim
Ynt: Dr. Serkan Aygın (Ersin bey) - 4600 Greft - 18.03.2023 - Yaş 32
« Yanıtla #120 : 29 Eylül 2023, 23:57:00 »
İLK EKİMİN 6. AY BİTİŞİ
İKİNCİ EKİMİN 20. GÜNÜ (Kabuk dökümünden 5 gün sonra)

YORUMLARIM:
1. İkinci ekimden sonra, ilk ekilen uzun saçlar da dökülmeye başladı. Her yıkamada 20-30 tel civarı. Bunu şok dökülme onları da vurdu olarak mı yorumlamalıyız? Yoksa ters giden bir şey mi var?
2. Sıklıkla ilgili problemim var. Yani çok seyrek gözüküyor saçlar, az ışıkta bile saç derisi görünüyor. 6. aya göre normal midir yoksa değil midir yorumlamanızı rica edicem.
3. Benim durumum özelinde önereceğiniz ek bir ilaç, ek bir tedavi var mıdır? Yani çok da ekonomim yok açıkcası ama illa şart ise bir şeyler yaptırabilirim.

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #121 : 29 Eylül 2023, 23:58:17 »
Fotolar devam.
Serkan Aygın saç ekim sürecim (Ersin bey ekibi)
Serkan Aygın saç ekim yorumları, öncesi ve sonrası:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=31013.0

Tarih: 18.03.2023
Ekilen: 4600 Greft

Tarih: 06.09.2023
Ekilen:2000

Takviyeler:
Propecia hap-Finasterid, günde 1
Xpecia hap-Vitamin, günde 2

NoBra!n.dk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #122 : 30 Eylül 2023, 03:56:11 »
birader çok büyük bir riske girmişsin umarım istediğin gibi olur eğer olmazsa durumu düşünmek bile istemiyorum kısada kesemezsin saçı.bu arada aynı sorun bendede oldu bi kısım çok gür bi kısım seyrek kaldı,ortalar baya gürleşti ön çizim yeri yeri seyrek. zaten fotoda atmıştım bir ara foruma bu fire çok fazlaydı önlerde onun sebebi de ekim günü eken kişilerin dhi ekibiyiz demesiydi diye düşünüyorum. Kliniğe gidersem serkan hoca derseki revize yapacağız 10 kere düşünürüm sanırım başka yerler bile araştırmaya başladım şimdiden. Bazı form üyelerinin inanılmaz gür çıkmış saç ektiren bir kişi olarak artık çözdük işi onların reklam olduğunu fake sonuç olduğunu düşünmeye başladım neden diye soracak olursanız şahsen bende çok gür çıkan yerlerde bile o hayali arkadasların ki kadar gürleşme olmadı. hatta dilersen sana isim bile verebilirim bakar anlarsın sanki protez saç gibi. İkinci beni şüphelendiren durum ilk kliniğe gittiğimde bizi nerden buldunuz sorusu ve bu siteyide söylediler evet bu site eskiden çok güzeldi fakat nacizane fikrim artık baya bir reklam kokmaya başladı.

SonSacBükücü

• Full Member
« Yanıtla #123 : 30 Eylül 2023, 08:37:00 »
Hocam öncelikle hayırlı olsun.

İlk ekimde sıkıntılar olmuş evet, boşluklu alanlar var ve seyrek bir sonuç vermiş katılıyorum.

Fakat ikinci ekim için 6 ay sonrasında hemen acele etmek yerine 1 yılı tamamlayıp süreci komple bitirip bunun yanında donör alanı güçlendirip öyle ekim yapsaydınız keşke. Hem 1 yıl sonraki sonucu görmüş olurdunuz, şimdi sadece tahmin edebilirsiniz.

20.gün şok dökülmenin olduğu zamandan foto atmışsınız seyrek durması çok normal ki olan/daha önce ekilen saçlar sa dökülmüştür haliyle.
  • Ekim Tarihi: 30.08.2023
  • Ekim Merkezi ismi Yeni Med Tıp Merkezi
  • Greft Miktarı 4200
  • Yaşınız 32
  • Medikal Tedavi Divoque Bakım Seti
Yeni Med Tıp Merkezi - Saç Ekimi

Fury

• Full Member
« Yanıtla #124 : 30 Eylül 2023, 11:33:41 »
İyi günler . Süreç konuşmak için erken . Ben de diğer arkadaşlar gibi ikinci bir ekimin hemen yapılması yanlış buluyorum  . Tabi ki saç ekim sonucunu ,kendi kokumda da bahsetmiştim , ikiye ayırmak gerekiyor kliniğin yapabileceği her şey ve ekim yaptıran kişinin bünyesi . Belki sana bu kadar hızlı bir ekim zarar vermez kesin verir diyemeyiz . Doktor bey belki de bizim bilmediğimiz bir şeyler görüp kaldırabileceğini düşünmüştür . Ama bunun dışında en basit haliyle bu bir cerrahi operasyon . Tabi ki vücudun ve dokunun kendini toplamasını beklemek bence önemliydi . Benim saç çıkışlarım ve ekim sürecinde dökülmeler gerçekten bir yılın sonunda tamamlandı . Sabır çok önemli . 10. Ve 11. Aylarda dökülmeler de bitti saçımda çok daha iyi oturdu . Çıkışlar için sabretmen gerekiyor . Ben de senin gibi revize oldum ama bir yıldan  sonra .1400 lük bi long hair ekimi gerçekleşti .
Klinikten fotoğrafları alınca konuyu güncellerim ordan da Kıyaslama yapabilirsin .
  • Ekim Tarihi: 13.05.2022
  • Ekim Merkezi ismi Dr.Serkan Aygın Clinic
  • Greft Miktarı 4650
  • Yaşınız 28
  • Medikal Tedavi Biotin - b12 - d3 - Omega3 - doku yenilenmesi için her gün bir bardak ilikli kemik suyu

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #125 : 30 Eylül 2023, 23:13:17 »
birader çok büyük bir riske girmişsin umarım istediğin gibi olur eğer olmazsa durumu düşünmek bile istemiyorum kısada kesemezsin saçı.bu arada aynı sorun bendede oldu bi kısım çok gür bi kısım seyrek kaldı,ortalar baya gürleşti ön çizim yeri yeri seyrek. zaten fotoda atmıştım bir ara foruma bu fire çok fazlaydı önlerde onun sebebi de ekim günü eken kişilerin dhi ekibiyiz demesiydi diye düşünüyorum. Kliniğe gidersem serkan hoca derseki revize yapacağız 10 kere düşünürüm sanırım başka yerler bile araştırmaya başladım şimdiden. Bazı form üyelerinin inanılmaz gür çıkmış saç ektiren bir kişi olarak artık çözdük işi onların reklam olduğunu fake sonuç olduğunu düşünmeye başladım neden diye soracak olursanız şahsen bende çok gür çıkan yerlerde bile o hayali arkadasların ki kadar gürleşme olmadı. hatta dilersen sana isim bile verebilirim bakar anlarsın sanki protez saç gibi. İkinci beni şüphelendiren durum ilk kliniğe gittiğimde bizi nerden buldunuz sorusu ve bu siteyide söylediler evet bu site eskiden çok güzeldi fakat nacizane fikrim artık baya bir reklam kokmaya başladı.

Hocam öncelikle hayırlı olsun.

İlk ekimde sıkıntılar olmuş evet, boşluklu alanlar var ve seyrek bir sonuç vermiş katılıyorum.

Fakat ikinci ekim için 6 ay sonrasında hemen acele etmek yerine 1 yılı tamamlayıp süreci komple bitirip bunun yanında donör alanı güçlendirip öyle ekim yapsaydınız keşke. Hem 1 yıl sonraki sonucu görmüş olurdunuz, şimdi sadece tahmin edebilirsiniz.

20.gün şok dökülmenin olduğu zamandan foto atmışsınız seyrek durması çok normal ki olan/daha önce ekilen saçlar sa dökülmüştür haliyle.

Ya valla ben nasıl bir riske girdiğimin farkında değildim. Sonradan biraz oturdu kafamda. Ben nekrozdan ötürü sürekli pinpirikli davranıyordum, 4. ayda kontrol edelim dediler. 4. ayda kontrol için gittiğimde Serkan hoca geldi ikinci ekim yapalım ama 1.5 ay sonra yapalım dedi. Ben de siz nasıl derseniz dedim. Sonra görüşmeden çıkınca danışmanla konuşurken jeton düştü ya biraz erken değil mi falan dedim, Serkan bey söyledi artık üstelemeyelim dediler. İyi tamam bakalım, vardır bir bildiği dedim. Yani neticede bunun erken mi olacağı geç mi olacağı, riskinin ne kadar olduğu, kafaya zarar verip vermeyeceğini ben düşünemem ben ne anlarım, bunları onların düşünmesi lazım. Bunun için para ödüyoruz zaten kliniğe öyle değil mi?

Seyreklik konusunda benim de aynı endişelerim var. Yani acayip seyrek duruyor ve ilerde ben de senin gibi o öyle fotolardaki reklamlardaki gibi gür bir saça kavuşamayacağım diye endişeleniyorum açıkcası. Çünkü hiç oraya gidecekmiş gibi durmuyor mevcut performans. 4600 kök nereye gitti anlamadım. 6. aydayız ve "%50'si çıkmıştır, %50 daha çıkacak" diye avutuyoruz bakalım şimdilik kendimizi.

İyi günler . Süreç konuşmak için erken . Ben de diğer arkadaşlar gibi ikinci bir ekimin hemen yapılması yanlış buluyorum  . Tabi ki saç ekim sonucunu ,kendi kokumda da bahsetmiştim , ikiye ayırmak gerekiyor kliniğin yapabileceği her şey ve ekim yaptıran kişinin bünyesi . Belki sana bu kadar hızlı bir ekim zarar vermez kesin verir diyemeyiz . Doktor bey belki de bizim bilmediğimiz bir şeyler görüp kaldırabileceğini düşünmüştür . Ama bunun dışında en basit haliyle bu bir cerrahi operasyon . Tabi ki vücudun ve dokunun kendini toplamasını beklemek bence önemliydi . Benim saç çıkışlarım ve ekim sürecinde dökülmeler gerçekten bir yılın sonunda tamamlandı . Sabır çok önemli . 10. Ve 11. Aylarda dökülmeler de bitti saçımda çok daha iyi oturdu . Çıkışlar için sabretmen gerekiyor . Ben de senin gibi revize oldum ama bir yıldan  sonra .1400 lük bi long hair ekimi gerçekleşti .
Klinikten fotoğrafları alınca konuyu güncellerim ordan da Kıyaslama yapabilirsin .

Şimdiki aklım olsa ben de öyle yapardım. Ama saç ektirmişken öyle kafamın ortasında boşlukla dolaşmak ta içime sinmiyordu öte yandan. Bu yüzden aşırı pinpirikli davrandım ve kliniği ayda bir foto atarken darladım. Belki de bu yüzden acele etmiş olabilirler. Ya da belki de dediğiniz gibi Serkan hoca benim kafanın bu kaldırabileceğini düşünmüştür bilemem. Ama toplamda 30 saniye baktığını ve bu sürenin oldukça kısa olduğunu dolayısıyla tam analiz için yeterli olmadığını da itiraf etmem gerek. Bilemiyorum, hayırlısı deyip geçiyorum. Süreç bitince göreceğiz her şeyi.
Konunu güncelleyince bana DM'den linki atarsan çok sevinirim.

Takviyeler:

GeePee

• Yeni üye
  • *
    • Saç Ekim Konum
« Yanıtla #126 : 04 Ekim 2023, 01:37:42 »
Bence erkenden enseyi karartmamak lazım, ikinci ekime de en az 4-5 ay vermek lazım. Ben seyrekliğin kapanacağı düşüncesindeyim. Güle güle kullan saçlarını.
  • Ekim Tarihi: 16/05/2023
  • Ekim Merkezi ismi Dr. Serkan Aygın
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi Proscar 1mg/gün, Xpecia 1 adet/gün

Limited s.t.i.

• Full Member
« Yanıtla #127 : 08 Ekim 2023, 16:04:17 »
3 aya kalmaz toparlar bence hocam. Şu haliyle fena değil
Dr.Serkan Aygın saç ekimi sonucu
saç ekimi forum
saç ekimi sonuçları

Hayro1

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #128 : 08 Ekim 2023, 16:50:05 »
Bence böyle kalırsa daha da çıkış olmazsa ki olur,
Uzun tut saçları seyrekler göze batmaz, en kötü biraz da topik kullanırsın.

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #129 : 09 Ekim 2023, 13:05:11 »
Bence erkenden enseyi karartmamak lazım, ikinci ekime de en az 4-5 ay vermek lazım. Ben seyrekliğin kapanacağı düşüncesindeyim. Güle güle kullan saçlarını.

3 aya kalmaz toparlar bence hocam. Şu haliyle fena değil

Katılıyorum, ben de öyle düşünüyorum.

Takviyeler:

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #130 : 09 Ekim 2023, 13:08:47 »
Bence böyle kalırsa daha da çıkış olmazsa ki olur,
Uzun tut saçları seyrekler göze batmaz, en kötü biraz da topik kullanırsın.

Yok hocam öyle bir dünya, bir ton para ver, zaman harca, aylarca her şeye ultra dikkat et, üstüne kendi hataları yüzünden 2. kez ameliyat ol, greftlerin tükensin, ondan sonra da yok topik kullanayım, yok seyrek durmasın diye uzun tutmakla uğraşayım falan he mi? :) Topikle uzun tutmakla falan uğraşacak olsaydım gidip saç ektirmezdim. Bu saçlar fırça gibi olacak başka yolu yok :)

Takviyeler:

Hayro1

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #131 : 09 Ekim 2023, 14:47:48 »
Yok hocam öyle bir dünya, bir ton para ver, zaman harca, aylarca her şeye ultra dikkat et, üstüne kendi hataları yüzünden 2. kez ameliyat ol, greftlerin tükensin, ondan sonra da yok topik kullanayım, yok seyrek durmasın diye uzun tutmakla uğraşayım falan he mi? :) Topikle uzun tutmakla falan uğraşacak olsaydım gidip saç ektirmezdim. Bu saçlar fırça gibi olacak başka yolu yok :)

Hocam inşallah fırça gibi olsun zaten, herkesin 2. Ya da 3. Ekim şansı olmuyor. Bu şansın olduğu sürece ektirmeye devam.

Bana da 2 bin greft çıkar dediler. 5 6 bin adet çıksa hiç durmam valla pavorotti gibi olsun 😀

NoBra!n.dk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #132 : 10 Ekim 2023, 23:17:29 »
bu arada 4600 greft(kök ) serkan hocayla konustugumda çiftli tekli yada 3 lü saç tellerinde ortalama dedi sen 4600*2 yap dedi bana 9200 saç teli yapar ve ben neden bu kadar az ekiyorsunuz diye sordugum da mesele ekilenleri yaşatmak istersen sana 8000 greftte ekeriz demişti.işte burda kendiyle çelisiyor eğer dediği gibi olsaydı şu an ön taraflar çok gür olması gerekiyordu .öyle 4600 de bile öyle bi fire vermişlerki bu operesyonu yapan ekibin ne kadar amatör olduğunu gösterir.Dediği mantıklı bu arada ama pratikte hayata geçirimiyolar yada yine bir pazarlama taktiği 2. ekim için bir 2000 euro daha bayıl diye bir sebepde olabilir.

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #133 : 07 Kasım 2023, 14:08:03 »
İLK EKİMİN 7.5 AYI
İLK EKİMİN ALTINCI AYINDA YAPILAN RÖTUŞ EKİMİNİN 2. AYI
Bugüne kadar hep profesyonel ışık altında çekiyordum; bu sefer dışarıda, gün ışığında da çekim yaptım.
GÜN IŞIĞI FOTOLAR 1. BÖLÜM:

Takviyeler:

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #134 : 07 Kasım 2023, 14:09:10 »
İLK EKİMİN 7.5 AYI
İLK EKİMİN ALTINCI AYINDA YAPILAN RÖTUŞ EKİMİNİN 2. AYI
Bugüne kadar hep profesyonel ışık altında çekiyordum; bu sefer dışarıda, gün ışığında da çekim yaptım.
GÜN IŞIĞI FOTOLAR 2. BÖLÜM:

Takviyeler:

Facebook Twitter Instagram