Gönderen Konu: Dr. Serkan Aygın (Ersin bey) - 4600 Greft - 18.03.2023 - Yaş 32  (Okunma sayısı 21334 defa)

NoBra!n.dk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Dr. Serkan Aygın (Ersin bey) - 4600 Greft - 18.03.2023 - Yaş 32
« Yanıtla #90 : 24 Mayıs 2023, 00:17:43 »
Abi yok ya kendi saçlarım değil, eminim, nerelerimin kel olduğunu biliyorum :D Şu en öndekiler mesela, benim hiç oralarda saçım yoktu çok geriden başlıyordu saçım.

Ekilenlerin bir kısmı, neredeyse %40-50'si direkt uzayıp gitti yani hiç şok dökülme yaşamadan. Halen de duruyorlar. Çok garibime gidiyor bu durum.

Gerçi Hintell kısa zamanda beslenip büyüdüler demekki sağlıklıar dedi sağolsun.

şimdi daha dikkatlice baktım da fotoğrafa büyütüp, sol ön tarafında hala kısa ekilenler duruyor ,onlarda dökülecektir büyük ihtimalle 3.aya kadar devam ediyor çünkü şok dökülme,merkezdekiler öyle demişti bana

Kanat

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #91 : 01 Haziran 2023, 21:23:10 »
Selamlar , son durum nasıldır acaba mümkünse paylaşabilir misin? Senin süreci takip ediyorum ben de.

Benim de yarın kabuk dökümü olacak.
  • Ekim Tarihi: 16.05.2023
  • Ekim Merkezi ismi Dr.Serkan Aygın
  • Greft Miktarı 4.300
  • Medikal Tedavi Solgar omega 3-950, Solgar biotin 5.000

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #92 : 02 Haziran 2023, 16:41:23 »
Son durum nedir?
Global Moderator

hakan.zip

• Full Member
  • Ekimimi görmek için aşağıdaki dünyaya tıkla
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #93 : 05 Haziran 2023, 22:44:19 »
Peki ekilen saçlardan dökülmeyen ama uzamayan saçınız da var mı? Çünkü ben de böyle bir durum var şu an. Saçımın ön kısmında kısa ve sert saçlar var ve bunların ekili saç olduğu elimi sürünce belli oluyor

tabi onlardan da var. büyüyecekler zamanla diye düşünüyorum.

Abicim hayirli olsun. Ekilenlerin 20% inin uzadigi bir durumdasin fotolara bakinca..bu cook normal bir durum bende de oyleydi. 1/1.5 ay gecsin bak nasil geliyo gurul gurul.

Yok benimki niye çıkmıyor korkusu değil de, niye şok dökülme yaşamadan direkt uzayıp gitti sorusuydu aslında.

şimdi daha dikkatlice baktım da fotoğrafa büyütüp, sol ön tarafında hala kısa ekilenler duruyor ,onlarda dökülecektir büyük ihtimalle 3.aya kadar devam ediyor çünkü şok dökülme,merkezdekiler öyle demişti bana

hmm 3 ay uzunmuş ya. takip edeyim bakalım teşekkürler.
Serkan Aygın saç ekim sürecim (Ersin bey ekibi)
Serkan Aygın saç ekim yorumları, öncesi ve sonrası:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=31013.0

Tarih: 18.03.2023
Ekilen: 4600 Greft

Tarih: 06.09.2023
Ekilen:2000

Takviyeler:
Propecia hap-Finasterid, günde 1
Xpecia hap-Vitamin, günde 2

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #94 : 05 Haziran 2023, 23:01:07 »
2. ay bitti 3. aya giriyorum. Kusura bakmayın yoğundum foto çektim ama foruma giremedim.

Fotoğraf Tarihleri: 18 Mayıs 2023

Durum:
1. En önemli konu; enfeksiyonlu bölgede saç çıkışı pek yok. Oradaki açıklık halen nereden bakarsanız bakın belli oluyor. Üstelik yara izi de kliniğin söylediğinin aksine henüz iyileşmedi ama iyiye gidiyor gibi çok yavaş da olsa.

2. Ön-üst bölgede hissizlik devam ediyor.

3. Anlam veremediğim bir şekilde, ekilen birçok saçım (%15-20'si) şok dökülmeye uğramadan direkt ekildiği gibi uzayıp gitti. Yani şok dökülme yaşamadan uzadılar. Bir problem yaratacağını zannetmiyorum.

4. İkinci ay içerisinde 6mm traş makinesiyle nazikçe tıraş oldum. Dolayısıyla o şok dökülme yaşamadan uzayıp gidenler de kesilmiş oldu. Kliniğin broşüründe 1. aydan sonra traş olabilirsiniz yazıyordu, ben 2. ayda oldum ama saç çıkışını etkiler mi bu durum bilmiyorum. Yani şok dökülme yaşayıp kessem bir şey olmazdı muhtemelen de, şu şok dökülme yaşamayanları kesmek zararlı oldu mu bilmiyorum.

5. Propecia ve Xpecia'ya devam ediyorum. Şampuan Prozinc plus, her gün yıkamaya devam. Sigara halen içmiyorum, ekim bahanesine ondan da kurtulduk :)

6. Nolur nolmaz diye halen havlu kullanmıyorum :) Halen saç kurutma makinesi kullanmıyorum :) Halen güneşe ve yağmura çıkmamaya dikkat ediyorum :) Halen duş başlığı kullanmıyorum :)

7. Ben pek farketmiyorum ama eşim bazen ekim bölgesinde sivilce çıktığını söylüyor. Bugüne kadar hiç patlatmadım. Ama sanırım patlatmam gerekiyor? Elimle sık sık kontrol edeceğim ekim bölgesini çünkü aynada görünmüyor sivilceler.

Genel yorum:
Yani halen mutlu olduğumu, memnun olduğumu, kafamın rahat olduğunu söyleyemem maalesef.
Enfeksiyonlu bölge beni çok rahatsız ediyor psikolojik olarak. Çünkü ben bu kadar dikkatli biri olmama rağmen, ameliyat esnasında kontrolüm dışında gerçekleşen bu durum beni üzüyor.
Onun dışında bu ayda çıkış beklememem gerektiğinin farkındayım. Hissizlik de birazcık rahatsız ediyor, ne zaman düzelecek bilmiyorum fikri olan varsa söylesin.

Teşekkürler.

Takviyeler:

dortmevsim

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #95 : 05 Haziran 2023, 23:08:18 »
Dökülmeden uzayan saçlar bende de oldu ve makasla kısalttıktan sonra yeniden uzamaya devam ettiler. Ancak belirtmem gerekirse, dökülmeden uzayan saçlar genel olarak sakaldan ekilenlerdi.

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #96 : 05 Haziran 2023, 23:11:06 »
nekroze alan hariç ekimin gelecek adına güzel izlenimler veriyor dostum bence o bölgeyi de çok dert etme yeterki saçlar büyük bir oranda çıksın o bölge tahmininden çok daha küçük bir alana dönüşecek emin ol.
hissizlik içinde b12 vitamini kullan ekim alanındaki zedelenen sinirlerin rejenerasyon sürecini hızlandırır.
ayrıca çok pippirikli davranıyorsun  :) bu saatten sonra istesende ekilen greftlere zarar veremezsin,aşırı güneş ışığından koru ekim alanını yeterli.

NoBra!n.dk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #97 : 06 Haziran 2023, 20:58:46 »
hakan benimde 45 gün oldu seninle aynı şu an durumum ,evden dışarı çıkamıyorum ,bir tek geceleri yaşıyorum yürüyüş yapıyorum, ama his var %75 oranında, bu arada tahlil yaptırmadıysan eğer xpecia'yı haftada  tek tablet olarak 3-4 e düşür, günde her gün 2 tablet böbrekleri yorar  kan değerlerin normalse vitamin ilaçları biraz riskli.

LİGHTNİNG

• Sr. Member
« Yanıtla #98 : 07 Haziran 2023, 02:03:42 »
2. ay bitti 3. aya giriyorum. Kusura bakmayın yoğundum foto çektim ama foruma giremedim.

Durum:
1. En önemli konu; enfeksiyonlu bölgede saç çıkışı pek yok. Oradaki açıklık halen nereden bakarsanız bakın belli oluyor. Üstelik yara izi de kliniğin söylediğinin aksine henüz iyileşmedi ama iyiye gidiyor gibi çok yavaş da olsa.

3. Anlam veremediğim bir şekilde, ekilen birçok saçım (%15-20'si) şok dökülmeye uğramadan direkt ekildiği gibi uzayıp gitti. Yani şok dökülme yaşamadan uzadılar. Bir problem yaratacağını zannetmiyorum.

4. İkinci ay içerisinde 6mm traş makinesiyle nazikçe tıraş oldum. Dolayısıyla o şok dökülme yaşamadan uzayıp gidenler de kesilmiş oldu. Kliniğin broşüründe 1. aydan sonra traş olabilirsiniz yazıyordu, ben 2. ayda oldum ama saç çıkışını etkiler mi bu durum bilmiyorum. Yani şok dökülme yaşayıp kessem bir şey olmazdı muhtemelen de, şu şok dökülme yaşamayanları kesmek zararlı oldu mu bilmiyorum.

5. Propecia ve Xpecia'ya devam ediyorum. Şampuan Prozinc plus, her gün yıkamaya devam. Sigara halen içmiyorum, ekim bahanesine ondan da kurtulduk :)

6. Nolur nolmaz diye halen havlu kullanmıyorum :) Halen saç kurutma makinesi kullanmıyorum :) Halen güneşe ve yağmura çıkmamaya dikkat ediyorum :) Halen duş başlığı kullanmıyorum :)

7. Ben pek farketmiyorum ama eşim bazen ekim bölgesinde sivilce çıktığını söylüyor. Bugüne kadar hiç patlatmadım. Ama sanırım patlatmam gerekiyor? Elimle sık sık kontrol edeceğim ekim bölgesini çünkü aynada görünmüyor sivilceler.

Genel yorum:
Yani halen mutlu olduğumu, memnun olduğumu, kafamın rahat olduğunu söyleyemem maalesef.
Enfeksiyonlu bölge beni çok rahatsız ediyor psikolojik olarak. Çünkü ben bu kadar dikkatli biri olmama rağmen, ameliyat esnasında kontrolüm dışında gerçekleşen bu durum beni üzüyor.
Onun dışında bu ayda çıkış beklememem gerektiğinin farkındayım. Hissizlik de birazcık rahatsız ediyor, ne zaman düzelecek bilmiyorum fikri olan varsa söylesin.

Teşekkürler.

Kırmızılık geçer ben kimsede kalici oldugunu gormedim

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #99 : 07 Haziran 2023, 08:28:55 »
Dökülmeden uzayan saçlar bende de oldu ve makasla kısalttıktan sonra yeniden uzamaya devam ettiler. Ancak belirtmem gerekirse, dökülmeden uzayan saçlar genel olarak sakaldan ekilenlerdi.

İlginç cidden. Evet bende de sakallar çoğunlukktaydı sanırım yani özellikle bakmadım ama elime en çok onlar geliyordu.

nekroze alan hariç ekimin gelecek adına güzel izlenimler veriyor dostum bence o bölgeyi de çok dert etme yeterki saçlar büyük bir oranda çıksın o bölge tahmininden çok daha küçük bir alana dönüşecek emin ol.
hissizlik içinde b12 vitamini kullan ekim alanındaki zedelenen sinirlerin rejenerasyon sürecini hızlandırır.
ayrıca çok pippirikli davranıyorsun  :) bu saatten sonra istesende ekilen greftlere zarar veremezsin,aşırı güneş ışığından koru ekim alanını yeterli.

Eyvallah teşekkürler çok sağol hocam. Yoo "her tarafta saç çıkınca orada saç çıkmasa bile belli olmayacak" fikrini kabul etmiyorum ya. Niye orada çıkmamış olsun ki. Kendi hataları, düzeltsinler :) Evet biraz pinpirikli davranıyorum ama olsun eşşeği sağlam kazığa bağlayayım ben :)

hakan benimde 45 gün oldu seninle aynı şu an durumum ,evden dışarı çıkamıyorum ,bir tek geceleri yaşıyorum yürüyüş yapıyorum, ama his var %75 oranında, bu arada tahlil yaptırmadıysan eğer xpecia'yı haftada  tek tablet olarak 3-4 e düşür, günde her gün 2 tablet böbrekleri yorar  kan değerlerin normalse vitamin ilaçları biraz riskli.

His bende de %75 civarı diyebilirim hocam. Kan değerlerim normal ve hiçbir eksiğim hastalığım yok. Dediğin konuyu ilk defa duyuyorum, bir araştıracağım. Kliniğin önerisi her gün 2 adetti. Haftada 3-4e düşürmek zararlı olmaz mı acaba? Zaten 1.5 yıl falan kullanacaz bunları ömür boyu değil. Yani 1.5 yılda böbrek iflas etmez heralde diye düşünüyorum. Yine de araştırıcam.

Takviyeler:

NoBra!n.dk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #100 : 08 Haziran 2023, 03:14:15 »
Valla ben ilk gün Serkan hocayla konustuğum da hatta ona ilk finasterid mi dutasterid mi diye sorduğumda  finasterid daha etkili demişti eğer yan etkisini görürsen dutasteride geçersin demişti. burdaki temel mesele dht ni düşürmek dedi, yani hormonlarla oynuyorsun bildiğin, onun üzerine hocam takviye vitamin verecek misiz? dediğimde kan değeri yaptırmadan sana vitamin öneremem demişti. sonra ''babamın kuzeni iç hastalıkları doktoru'' ona sordum vitamin almak istiyordum takviye  kafana göre vitamin haplarını kullanma dedi bana hatta bir ara ben vm2000 düşünüyordum eğer kan değerin normalse atıyorum 1000 mg yada 250 mg fazladan almıs alıyorsun ve vücut fazlaysa direk atmaya çalısıyor atamazsa böbrekte birikiyor ki kuzenim dediğine göre öyle hemen idrarla atılmıyor iyi bir araştır istersen .Dikkatli kullan zaten finasterid bünyeyi bi acayip yapıyor kullandığımdan beri gerginim neden bilmiyorum hormonlar savaş veriyor  sanırım.

Limited s.t.i.

• Full Member
« Yanıtla #101 : 08 Haziran 2023, 09:45:30 »

Durum:

Genel yorum:

Teşekkürler.
  Güneşe 2. Aydan itibaren rahatça çıkabiliriz sanırım ben şahsen artık güneşi dert etmiyorum.  Bende de tepeye ekilen sakallar daha hızlı çıktı ama önlerdeki ense saçları çok nazlım davranıyor. Beklemeye devam…Güzel bir sonucunuz olur inş.
Dr.Serkan Aygın saç ekimi sonucu
saç ekimi forum
saç ekimi sonuçları

Limited s.t.i.

• Full Member
« Yanıtla #102 : 08 Haziran 2023, 09:47:52 »
Valla ben ilk gün Serkan hocayla konustuğum da hatta ona ilk finasterid mi dutasterid mi diye sorduğumda  finasterid daha etkili demişti eğer yan etkisini görürsen dutasteride geçersin demişti. burdaki temel mesele dht ni düşürmek dedi, yani hormonlarla oynuyorsun bildiğin, onun üzerine hocam takviye vitamin verecek misiz? dediğimde kan değeri yaptırmadan sana vitamin öneremem demişti. sonra ''babamın kuzeni iç hastalıkları doktoru'' ona sordum vitamin almak istiyordum takviye  kafana göre vitamin haplarını kullanma dedi bana hatta bir ara ben vm2000 düşünüyordum eğer kan değerin normalse atıyorum 1000 mg yada 250 mg fazladan almıs alıyorsun ve vücut fazlaysa direk atmaya çalısıyor atamazsa böbrekte birikiyor ki kuzenim dediğine göre öyle hemen idrarla atılmıyor iyi bir araştır istersen .Dikkatli kullan zaten finasterid bünyeyi bi acayip yapıyor kullandığımdan beri gerginim neden bilmiyorum hormonlar savaş veriyor  sanırım.
Hocam bu finasterit ben de de biraz gerginlik yapıyor sanırım. Hatta bir süredir panik atak gibiyim biraz finasterit etkisi olabileceğinden şüpheleniyorum; ya da ilacın hiç suçu yok benim yeni problemlerim ortaya çıkıyor🙂
saç ekimi forum
saç ekimi sonuçları

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #103 : 08 Haziran 2023, 11:34:07 »

hmm önemli bir konu. üzerine düşeceğim bunun çok teşekkürler.

Güneşe 2. Aydan itibaren rahatça çıkabiliriz sanırım ben şahsen artık güneşi dert etmiyorum.  Bende de tepeye ekilen sakallar daha hızlı çıktı ama önlerdeki ense saçları çok nazlım davranıyor. Beklemeye devam…Güzel bir sonucunuz olur inş.

Evet aslında güneşe çıkılabilir 2. aydan sonra diyorlar. Ama bu plaja yatın güneşlenin, saatlerce güneşin altında kalın demek değil ha, aman dikkat edin ona. Öyle deriyi soyacak kadar saatlerce güneşin altında kalmamak gerekiyor öğrendiğim kadarıyla.

Hocam bu finasterit ben de de biraz gerginlik yapıyor sanırım. Hatta bir süredir panik atak gibiyim biraz finasterit etkisi olabileceğinden şüpheleniyorum; ya da ilacın hiç suçu yok benim yeni problemlerim ortaya çıkıyor🙂

Finasteridin böyle bir etkisi varmıymış ya, bende de zaman zaman panik atakımsı şeyler olmuştu. Ama direk hapa bağlayamam bunu. Çünkü sigarasızlıktan da olabilir benimki bilemiyorum. Ya da eş zamanlı sigarayı bırakmak için antidepresan benzeri bir ilaç aldığım için ondan da olabilir. Bilemedim.

Takviyeler:

Limited s.t.i.

• Full Member
« Yanıtla #104 : 09 Haziran 2023, 23:52:11 »
Peki sigarayı bırakabildin mi hocam; ben bırakmışken başlamış bulundum ekimden sonra ve şimdi bırakamıyorum
saç ekimi forum
saç ekimi sonuçları

Facebook Twitter Instagram