Gönderen Konu: Dr. Serkan Aygın (Ersin bey) - 4600 Greft - 18.03.2023 - Yaş 32  (Okunma sayısı 21358 defa)

GecmiseDonus

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Dr. Serkan Aygın (Ersin bey) - 4600 Greft - 18.03.2023 - Yaş 32
« Yanıtla #60 : 07 Nisan 2023, 05:07:46 »
Hintell enfeksiyonla ilgili yorum yapacaktın kabuk dökümünden sonra... Bu iz kalır mı böyle derimde? Ve o bölgeden saç çıkar mı? Çıkıyor gibi görünüyor ama yani hiçbir şey olmamış gibi çıkar mı?

Tamam abi bir araştıracağım, ama genel olarak ilaçları seven biriyim :)

Aynen abi finhair önerdi ama propecia ile arasında sadece 70 TL vardı. H360 de benzer bir şekildeydi xpecia'ya göre. Pazarlamacı olduğum için pazarlamanın kokusunu alırım, orada da biraz öyle hissettim. Ve bu yüzden daha önce bildiğim duyduğum ve aynı zamanda kliniğin de önerdiği ilaçları tercih ettim. Anlık bir kararla onların önerdiğini almak yerine.

Aynen o en uç öndeki üçgen sivrilikten eser kalmadı, meğer kabuklar öyle görünmesine sebep oluyormuş. Ben şimdilik ekimi gayet beğendim, şakakların çok geride olması haricinde. Öne tekli mi ekmişler çiftli mi diye soran sen miydin? Hemen söyleyeyim; en ön çizgide çoğunlukla tekliler bulunuyor. Çiftliler de var ama çok azlar.
evet hocam bendim. Benim tekliler maalesef çok az. Umarım doğallıktan uzak bir görüntüye kavuşmam. Doğrusu sizinkisi

hakan.zip

• Full Member
  • Ekimimi görmek için aşağıdaki dünyaya tıkla
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #61 : 20 Nisan 2023, 01:46:59 »
1. AY GÜNCELLEMESİ
Arkadaşlar şok dökülme hızlı bir şekilde devam ediyor.

En önemli sıkıntım şu: Enfeksiyonlu bölge geçer dediler ama geçmedi, doku düzelir dediler henüz düzelmedi, o bölgeden saç çıkar dediler ama henüz çıkmadı. Yani açıkcası pirince giderken bulgurdan olmuş gibi hissediyorum kendimi. Çünkü kafamın tam ortasında ve hangi açıdan bakarsanız bakın görülen bir yerde bu enfeksiyonlu yer. Yani iki gün sonra saçlarım çıktığında kısa kestirsem veyahut yaşlanınca saçlarım tekrar dökülse, eskisinden çok daha kötü bir görüntüye sahip olacağım. Kafamın tam ortasında kocaman bir yara var çünkü. Üstelik bu enfeksiyonun ameliyat esnasında olduğuna eminim. Bu konu hakkında bilgisi olanlar lütfen yazsınlar bu enfeksiyondan kalan yara izi geçecek mi? Oradan saç çıkacak mı? Oradaki dokum eski haline dönecek mi? Bunun için bir şey yapmam gerekiyor mu bu aşamada?

İkinci mesele ise ekim bölgemin kızarıklığı devam ediyor. Bu normal bir durum mudur? Bir de ensemde bir noktada yuvarlak bir kırmızılık var, muhtemelen donör bölge bile değil orası ama neden böyle kızardı anlamış değilim.

Benim gibi titiz bir adamın başına nasıl bu gelir hayret ediyorum. Herkes 1 hafta oturarak uyur, ben 15 gün uyudum. İlk 15 gün evden çıkmadım ne yağmur ne güneş ışığı görmedim. 1 ay boyunca gömlek giydim kafama hiç bir şey dokundurtmadım. Ve daha birçok şey, yani kliniğin dikkat edin dediği her ne varsa fazlasıyla fazlasıyla uyguladım ama şu anda canım sıkkın.

FOTOLARI EKLİYORUM.
ENFEKSİYON BÖLGESİ YAKIN FOTOLAR BİR SONRAKİ GÖNDERİDE AYRICA EKLEYECEĞİM.
Serkan Aygın saç ekim sürecim (Ersin bey ekibi)
Serkan Aygın saç ekim yorumları, öncesi ve sonrası:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=31013.0

Tarih: 18.03.2023
Ekilen: 4600 Greft

Tarih: 06.09.2023
Ekilen:2000

Takviyeler:
Propecia hap-Finasterid, günde 1
Xpecia hap-Vitamin, günde 2

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #62 : 20 Nisan 2023, 01:48:39 »
ENFEKSİYONLU BÖLGE YAKIN FOTOĞRAFLAR

Takviyeler:

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #63 : 20 Nisan 2023, 01:51:24 »
Bir de sizlerden ricam, kliniğin verdiği şampuan bitmek üzere. Bana şampuan önerebilir misiniz? Ne kullanmalıyım? Takviye olarak propecia ve xpecia kullanıyorum. Minoxidil kullanmıyorum. PRP ve mezoterapi gibi şeylere henüz başlamadım.

Takviyeler:

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #64 : 20 Nisan 2023, 02:02:41 »
selam dostum süreç normal şok dökülmen devam ediyor alpacin black
alabilirsin güzel şampua şok dökülme bitmek üzere daha sert yıkaman ıyı olur
Global Moderator

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #65 : 20 Nisan 2023, 02:04:03 »
selam dostum süreç normal şok dökülmen devam ediyor alpacin black
alabilirsin güzel şampua şok dökülme bitmek üzere daha sert yıkaman ıyı olur
Hintell senin deneyimin çok fazla, daha önce çokça vaka görmüşsündür. Rica etsem enfeksiyonlu bölgem için inceleyip yorumda bulunabilir misin? Neler bekliyor beni?

Takviyeler:

dortmevsim

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #66 : 20 Nisan 2023, 04:15:15 »
Benzer şikayet yaşayan arkadaşların bu büyüklükteki yaralarından saç çıktığını anımsıyorum, ki sizin yaranız görüntü itibariyle kötü durmuyor ve yaranın üzerinde kalan kısımda saç var, olmayan kısmı zaten şok dökülmeye uğramış. Açıkçası ben sorun olmayacağını düşünüyorum, yine de kesin bilgi için danışmanınıza endişenizi dile getirip konu hakkında yardım alabilirsiniz.
Şampuan olarak ben saç ekiminden önce prozinc plus kullanıyordum. Genel itibariyle sampuandan  memnundum ve ben de sizinle aynı saç ekimi yaptırdım, birkaç güne bahsettiğim şampuanı kullanmaya başlayacağım.

mattescheibe

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #67 : 20 Nisan 2023, 10:58:51 »
Abicim ben de bu klinige ekim yaptirdim 28 ocakta bu seninkine benzer bi bolge olustu bende de. Gunlerce bu nekroz mu diye kafalarini yedim. Dediler degil. Bana hic enfeksiyon demediler. Ben de direk ameliyat sonrasi oldu. Ayni boyle kabuk vardi. 20 gun kalkmadi kabuk. Istanbula gittim, tek bir nokta haric orda deri altinda greft altinda dolasimi gorduler ben de gordum. 1 hafta fucidin onermislerdi. Bu simdi senin boyle engebeli arazi gibi olan alani ben fucidin ile 95% duz beyaz hale getirtebildim. Resmen gocuk vardi bende..dusun bak boyle akarsuyun yaptigi gocuk gibi. Orasi iyilesiyor. Bu aslinda minnak bi nekroz. Ama nekroz iyilesen turden. Ha diycen sac cikisi var mi? O bolgemde odun gibi sert 10 tane greft var. Onlar ilk etapta uzadilar sok dokulmeden beri pek uzamiyolar. Bunu cok sordum. 2 ay verin oraya dediler. 10 gun kaldi. Birkac milimetre uzadiklarini dusunuyorm. Bu greftler coklu. 3 4 hatta 5 li var desem yeri. Beslenmeleri zaman alabilir dediler. Beni umutlandiran o kalin olanlarin etrafinda canlanmalar var. Tekli ikili biseyler cikiyor. O bolge icin sabirli olmalisin. Ben de sen gibiyim. Hintell bilir beni biraz. Sigara da var ben de. 80. Gundeym. Uzamalar var her yerde diyemesem de ama o atak dedigimiz seyi yasamadim. Genelde tekliler cikiyo. Ikili ucluler geriden geliyo ama 4. Aya kadar beklerim. Sonra carlama modu tekrar baslar ben de. Ama sunu diyim bak biraz sabirli ol. Seni belki de en iyi ben ve benim gibiler anlar. Ben sadece sunu diyorm. Cikcak sac surtsen de cikar ellesen de... rahat ol abicim. Ayrica bil ki oranda sac cikmasa bile 1 yila serkan hoca orayi zaten tekrar eker ki ben sana diyim bi 20-25 gune o bolgende bi gelisme olabilir. Ben enfeksyon demiyorm o bolgene. Zedelenme var ama tahminim bunun suclusu hem bunyemiz hem de biraz sık ekim. O bolgeler tam nekroz alanlari. Derinin kalinligi vs onemli. Bu arada dolasim icin spor sart o da ben de vardi. 1 ay ara verdim. Size de tavsiye ederim

mattescheibe

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #68 : 20 Nisan 2023, 11:49:06 »
Yalniz ben de bu vesile ile bi soru sorayim gruba. Simdi bana klinik diyorki enseden nasil alindiysa oyle cikar. E ben de bekliyorum ki 3 lu greft kalin kalin cikcak. Ama bakiyorum cikislara, incecik basliyip kalinlsan da var, kalin baslayip sonra ikiye bolunerek devam eden de. Bu nasil bi sey arkadas? Genelde tekliler once mi cikiyor mesela? Ben de on hatlardakilerde daha bi fazla hareket var. Ikili ucluleri daha nadir goruyoruz. Bu konuda sureci yasamis arkadaslar bi bilgi verebilir mi? Sizde bekleyip topyekun bi atak mi oldu? Yoksa her greft kafasina gore farkli zamanda mi cikti?

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #69 : 20 Nisan 2023, 12:36:35 »
Benzer şikayet yaşayan arkadaşların bu büyüklükteki yaralarından saç çıktığını anımsıyorum, ki sizin yaranız görüntü itibariyle kötü durmuyor ve yaranın üzerinde kalan kısımda saç var, olmayan kısmı zaten şok dökülmeye uğramış. Açıkçası ben sorun olmayacağını düşünüyorum, yine de kesin bilgi için danışmanınıza endişenizi dile getirip konu hakkında yardım alabilirsiniz.
Şampuan olarak ben saç ekiminden önce prozinc plus kullanıyordum. Genel itibariyle sampuandan  memnundum ve ben de sizinle aynı saç ekimi yaptırdım, birkaç güne bahsettiğim şampuanı kullanmaya başlayacağım.

O bölgede saç var evet ama bazı ufak boşluklar da var orası korkutuyor beni hocam. İnş diğer gördüğünüz arkadaşlar gibi bende de çıkar ne diyim. Bir de saç çıksa bile öyle yara izi kalmasından korkuyorum. Yani saçı kısa kestirsem ya da 60 yaşında tekrar dökülse saçlarım kafamı yarmış gibi dolaşacağım. Ondan korkuyorum. Ben de prozinc plus kullanmayı düşünüyorum bu arada. Teşekkürler.

Takviyeler:

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #70 : 20 Nisan 2023, 13:23:18 »
Abicim ben de bu klinige ekim yaptirdim 28 ocakta bu seninkine benzer bi bolge olustu bende de. Gunlerce bu nekroz mu diye kafalarini yedim. Dediler degil. Bana hic enfeksiyon demediler. Ben de direk ameliyat sonrasi oldu. Ayni boyle kabuk vardi. 20 gun kalkmadi kabuk. Istanbula gittim, tek bir nokta haric orda deri altinda greft altinda dolasimi gorduler ben de gordum. 1 hafta fucidin onermislerdi. Bu simdi senin boyle engebeli arazi gibi olan alani ben fucidin ile 95% duz beyaz hale getirtebildim. Resmen gocuk vardi bende..dusun bak boyle akarsuyun yaptigi gocuk gibi. Orasi iyilesiyor. Bu aslinda minnak bi nekroz. Ama nekroz iyilesen turden. Ha diycen sac cikisi var mi? O bolgemde odun gibi sert 10 tane greft var. Onlar ilk etapta uzadilar sok dokulmeden beri pek uzamiyolar. Bunu cok sordum. 2 ay verin oraya dediler. 10 gun kaldi. Birkac milimetre uzadiklarini dusunuyorm. Bu greftler coklu. 3 4 hatta 5 li var desem yeri. Beslenmeleri zaman alabilir dediler. Beni umutlandiran o kalin olanlarin etrafinda canlanmalar var. Tekli ikili biseyler cikiyor. O bolge icin sabirli olmalisin. Ben de sen gibiyim. Hintell bilir beni biraz. Sigara da var ben de. 80. Gundeym. Uzamalar var her yerde diyemesem de ama o atak dedigimiz seyi yasamadim. Genelde tekliler cikiyo. Ikili ucluler geriden geliyo ama 4. Aya kadar beklerim. Sonra carlama modu tekrar baslar ben de. Ama sunu diyim bak biraz sabirli ol. Seni belki de en iyi ben ve benim gibiler anlar. Ben sadece sunu diyorm. Cikcak sac surtsen de cikar ellesen de... rahat ol abicim. Ayrica bil ki oranda sac cikmasa bile 1 yila serkan hoca orayi zaten tekrar eker ki ben sana diyim bi 20-25 gune o bolgende bi gelisme olabilir. Ben enfeksyon demiyorm o bolgene. Zedelenme var ama tahminim bunun suclusu hem bunyemiz hem de biraz sık ekim. O bolgeler tam nekroz alanlari. Derinin kalinligi vs onemli. Bu arada dolasim icin spor sart o da ben de vardi. 1 ay ara verdim. Size de tavsiye ederim

Hocam detaylı yorumun için teşekkür ederim. Bana da 1 hafta bactroban antibiyotikli krem kullandırttılar sonra ilk yıkamaya gittiğimde oradaki kabuğu söktüler ve kremi kullanmayı bırak dediler. Benim yara ameliyat esnasında oluştu sonradan değil fotolarda belli zaten. O gittiğimde bu bölgeniz biraz geriden gelebilir demişlerdi. Şimdi 1. ay fotolarını attığımda ise klinik yine düzelecek ama düzelmese bile 3. ayda belli olur ekim gerekip gerekmediği dedi. Ayrıca ekim gerekli olacaksa ekmek için en az 6. ayı beklemek gerekir dedi. Ben şahsen tekrar o süreci yaşamak istemesem de eğer rötuş olacaksa mecbur yaptıracaz. Tek derdim orada iz kalmasın. Bunun için yani iz kalmaması için bir krem kullanmam falan gerekiyorsa şimdiden başlayayım istiyorum ama klinik bekleyin diyor.
Bende de o bölgede çıkan kıllar çok sert sizin gibi ve kalın. Ama bazı ufak bölgelerde de hiç çıkmıyor işte oralardan korkuyorum asıl. Ve o çukurluk akarsuyun açtığı gibi bende de var eski fotolarımda onu anlatmıştım. Sizin foto var mı hiç konunuz falan bana özelden atar mısınız bir bakayım?
Ben de şu an mecbur 3. ayı beklicem napayım elimden bir şey gelmiyor.

BU ARADA DAHA YAKIN BİR FOTO ÇEKTİM AŞAĞIYA EKLİYORUM

Takviyeler:

mattescheibe

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #71 : 20 Nisan 2023, 13:33:52 »
Abicim o yara dedigin gocuk geciyor. Ondan yana sıkintin olmasin. Ama daha senin birinci ay. Fucidini daya oraya 2 3 gun. Geciyor o ama en az bi 2 ay lazim hatta 2.5 lazim. Benim senin gibi 1. Ayimda hala göcuktu. Simdi cok iyi toparladi. O alanin altinda sanmiyorm bi dolasim problemin olsun. Orasi da biraz geriden gelerek sac cikartacak bence. Ben kendi adima o konuda umutluyum. Sunu bil ki sac hucresi konusunda cok cok bilgili degiliz ama bir sey ekildigi yerdeki ortam musait oldugunda buyur. O doku iyilesmeden sac cikmaz. Sen cok acelecisin merak etme o kisim goruntu olarak sikinti yaratmayacak. Ben bu pinpirikli halimden 50% siyrildim sen de siyrilcan ama bi 30 gun hic dusunme o kismi. Gerekeni yapmissin. Foto nasil atilir bilmiyorm. Henuz konu da acmak istemiyorm. Senin yarayi annneme gosterdim hah aynisi dedi o derece. Ama duzlesiyor. Benim derdim orda da sac cikmasi.

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #72 : 20 Nisan 2023, 13:52:32 »
Abicim o yara dedigin gocuk geciyor. Ondan yana sıkintin olmasin. Ama daha senin birinci ay. Fucidini daya oraya 2 3 gun. Geciyor o ama en az bi 2 ay lazim hatta 2.5 lazim. Benim senin gibi 1. Ayimda hala göcuktu. Simdi cok iyi toparladi. O alanin altinda sanmiyorm bi dolasim problemin olsun. Orasi da biraz geriden gelerek sac cikartacak bence. Ben kendi adima o konuda umutluyum. Sunu bil ki sac hucresi konusunda cok cok bilgili degiliz ama bir sey ekildigi yerdeki ortam musait oldugunda buyur. O doku iyilesmeden sac cikmaz. Sen cok acelecisin merak etme o kisim goruntu olarak sikinti yaratmayacak. Ben bu pinpirikli halimden 50% siyrildim sen de siyrilcan ama bi 30 gun hic dusunme o kismi. Gerekeni yapmissin. Foto nasil atilir bilmiyorm. Henuz konu da acmak istemiyorm. Senin yarayi annneme gosterdim hah aynisi dedi o derece. Ama duzlesiyor. Benim derdim orda da sac cikmasi.

Tek derdim oranın eskisi gibi düzleşmesi normal deri olması zaten ya. İnş dediğin gibi olur. Konu aç ama neden açmıyon ki. Sana özelden numaramı atıyorum bana yaralı bölgenin son halini atarsan memnun olurum. En azından ilerde nasıl olacağını öngörmüş olayım.

Takviyeler:

Astra eye

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #73 : 20 Nisan 2023, 14:12:56 »
Hocam aynı sorun bende de olmuştu aynısı hatta şuan daha iyi ama diğer bölgelere göre çıkış az ve kısa 2 ay oldu benim de sonrası nasıl olur bilmiyorum ama oranin deformasyonu kendince topluyor bı şekilde anladığım kadarıyla

Beygirbey

• Sr. Member
« Yanıtla #74 : 20 Nisan 2023, 14:23:36 »
Hocam minor bir sikinti olmus orada bence biraz zaman tanimalisiniz onumuzdeki bir yil icerisinde toparlayacagina inaniyorum, zaman icerisinde homojenlesecektir. Kizarikliklar cok normal benim ucuncu ayim yeni gectiler gibi… bence sureciniz normal gidiyor caninizi sikmadan devam edin derim.
Serkan Aygın Saç Ekimim:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=30196.0

Ersin Bey'in ekibi
4.300 Greft (DHI & Sapphire FUE) ilk ekim
2.000 Greft (DHI) ücretsiz revizyon

Takviyeler: Minox., Topikal Fin, Priorin Intense, Biotin, Omega-3, PRP (4 seans), Mezo (10 seans)

Facebook Twitter Instagram