Gönderen Konu: Dr. Serkan Aygın (Ersin bey) - 4600 Greft - 18.03.2023 - Yaş 32  (Okunma sayısı 21356 defa)

Aldous Huxley

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ben de hakan .zip le aynı gün operasyon oldum aynı başdönmesi bende de var. Durup durup dönüyor. İlk günlerde kafamdaki acıları hissettikçe oluyor sanıyordum ama halaa günde bit iki defa oluyor! Ben de tam anlam veremedim neden bu baş dönmesi

Bende de ilk 10-12 gün içerisinde hep evde olduğumdan sıkılıyordum volta atıyordum bazen ani dönüyordum midem bulanıyor ve başım dönüyordu uzanıp dinlenince geçiyordu ama aniden durup dururken baş dönmesi olmadı

hakan.zip

• Full Member
  • Ekimimi görmek için aşağıdaki dünyaya tıkla
    • Saç Ekim Sürecim
Saç çıkışı nasıl göreceksin dostum kabuk var zaten
Bakalım kabuk sonrası küçükmbir alan çok sorun olmaz.

Nasıl görmeyeyim ki ufak ufak çıkıyorlarya ondan bahsediyorum, o bölgede çıkmıyor gibi. Foto atıcam şimdi.

Ben de hakan .zip le aynı gün operasyon oldum aynı başdönmesi bende de var. Durup durup dönüyor. İlk günlerde kafamdaki acıları hissettikçe oluyor sanıyordum ama halaa günde bit iki defa oluyor! Ben de tam anlam veremedim neden bu baş dönmesi

Hopbalaaa bak şimdi; demek ki bazı hastalarda bu durum gözlemleniyor ve kliniğin bundan haberi yok, ya da kliniğin o günkü ilaçlarında falan bir gariplik vardı? Tesadüf olamaz bu çünkü. Ben normalde sıfır hastalığı, sıfır rahatsızlığı olan birisiyim dudağım bile uçuklamaz. Ama maalesef ekimden beri bir baş dönmem var. Hem de çok sık sıktı yani neredeyse yarım saatte birdi, son bir kaç gündür azaldı, günde bir kaç defa dönmeye başladı. Sende durum nedir limited sti?
« Son Düzenleme: 31 Mart 2023, 11:50:04 Gönderen: hakan.zip »
Serkan Aygın saç ekim sürecim (Ersin bey ekibi)
Serkan Aygın saç ekim yorumları, öncesi ve sonrası:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=31013.0

Tarih: 18.03.2023
Ekilen: 4600 Greft

Tarih: 06.09.2023
Ekilen:2000

Takviyeler:
Propecia hap-Finasterid, günde 1
Xpecia hap-Vitamin, günde 2

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
Bugün ekimin 13. günü, enfeksiyondan ötürü bactroban pomad kullanmamın ise 8. günü.
Enfeksiyonlu bölgedeki saç çıkışının diğer bölgelere göre daha az olduğunu gözlemliyorum. Zaten karşıdan bakınca orada çukurluğun oluştuğu belli oluyor. Bugün kliniğe gideceğim kontrol etmeleri için. Bakalım ne diyecekler.

Talimatlara harfiyen uymaya devam ediyorum, hatta halen boyun yastığıyla falan yatıyorum. Her gün yıkama yapıyorum. Kabuklar dökülmeye başladı kendi kendine. Yalnız dökülen bazı kabukların içinde 1-2 tel saç da görüyorum. Bu ne demek tutmadı mı acaba onlar bilmiyorum?

+Şok dökülme başladı mı henüz bilmiyorum.

Takviyeler:

Limited s.t.i.

• Full Member
Nasıl görmeyeyim ki ufak ufak çıkıyorlarya ondan bahsediyorum, o bölgede çıkmıyor gibi. Foto atıcam şimdi.

Hopbalaaa bak şimdi; demek ki bazı hastalarda bu durum gözlemleniyor ve kliniğin bundan haberi yok, ya da kliniğin o günkü ilaçlarında falan bir gariplik vardı? Tesadüf olamaz bu çünkü. Ben normalde sıfır hastalığı, sıfır rahatsızlığı olan birisiyim dudağım bile uçuklamaz. Ama maalesef ekimden beri bir baş dönmem var. Hem de çok sık sıktı yani neredeyse yarım saatte birdi, son bir kaç gündür azaldı, günde bir kaç defa dönmeye başladı. Sende durum nedir limited sti?
Ben de baş döngüsü geçti şükür. Neredeyse normal yaşama döndüm diyebilirim, işe git gel vs… ağır bir şey kaldırmamaya özen gösteriyorum sadece. Yağmurdan ve varsa güneşten koruyorum. Kabuklar yakeza dökülmüş durumda …
 Sizin de saçlar benim saçtan hızlı uzuyor gibi maşllah ya da benim saçta bir problem var. Kabuklarınız dökülmek istiyor, can atıyorlar gibi görünüyor :)
Dr.Serkan Aygın saç ekimi sonucu
saç ekimi forum
saç ekimi sonuçları

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
Ynt: Dr. Serkan Aygın (Ersin bey) - 4600 Greft - 18.03.2023 - Yaş 32
« Yanıtla #49 : 02 Nisan 2023, 13:01:18 »
BİLİRKİŞİLER BURAYA!

Bugün ekimin 13. günü, enfeksiyondan ötürü bactroban pomad kullanmamın ise 8. günü.
Enfeksiyonlu bölgedeki saç çıkışının diğer bölgelere göre daha az olduğunu gözlemliyorum. Zaten karşıdan bakınca orada çukurluğun oluştuğu belli oluyor. Bugün kliniğe gideceğim kontrol etmeleri için. Bakalım ne diyecekler.

Talimatlara harfiyen uymaya devam ediyorum, hatta halen boyun yastığıyla falan yatıyorum. Her gün yıkama yapıyorum. Kabuklar dökülmeye başladı kendi kendine. Yalnız dökülen bazı kabukların içinde 1-2 tel saç da görüyorum. Bu ne demek tutmadı mı acaba onlar bilmiyorum?

+Şok dökülme başladı mı henüz bilmiyorum.

Bahsettiğim gibi ekim merkezine gidip kontrol ettirdim. Doktor bey (Emirali) büyük oranda enfeksiyonun bittiğini, antibiyotik krem kullanmayı yavaştan bırakabileceğimi söyledi. Ama zaten dibinde çok az kalmıştı ben bitene kadar devam ettireceğim. Ayrıca orada saç çıkışını etkilenmeyeceğini de söylediler hemşireler.

Ama halen endişeliyim, fotolardan görebileceğiniz gibi o bölgedeki saç çıkışı diğer bölgelere göre az. Bu enfeksiyon meselesi, o bölgeden daha az saç çıkacağı anlamına gelir mi? Tecrübeli olan var mı bu konuda? Bu aşamada bir şey yapmam gerekiyor mu?

Takviyeler:

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #50 : 02 Nisan 2023, 13:03:54 »
Evet daha sağlıklı görünüyor
Tabi kabuklar tamamen dökülünce
Daha anlaşılır olur bizim için durum
Global Moderator

Beygirbey

• Sr. Member
« Yanıtla #51 : 02 Nisan 2023, 13:48:55 »
Bende enfeksiyon tanisi konmamasina ragmen kidemsiz teknikerin ektigi kisimlarda gelisim geriden geliyor mesela. Bence bir sorun olmaz kabuklar yuzde yuz dokulsun arkadan cikislar umarim baslayacaktir.
Serkan Aygın Saç Ekimim:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=30196.0

Ersin Bey'in ekibi
4.300 Greft (DHI & Sapphire FUE) ilk ekim
2.000 Greft (DHI) ücretsiz revizyon

Takviyeler: Minox., Topikal Fin, Priorin Intense, Biotin, Omega-3, PRP (4 seans), Mezo (10 seans)

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #52 : 06 Nisan 2023, 15:06:09 »
KABUK DÖKÜMÜ, EKİMİN 17. GÜNÜ, İLK YIKAMANIN 15. GÜNÜ

Kendim hiç dokunmamış olmama rağmen kabukların %80'i kendi kendine dökülmüştü zaten ama yine de döküm için gittim. Klinikte kalan çok az miktarda kabuğu da döktüler.
Enfeksiyonlu bölgeden saç çıkacağını, ayrıca orada yara izi kalmayacağını ve eski haline döneceğini belirttiler.
Genel manada şimdilik güzel gidiyormuş süreç.
Benim de hissiyatım aynı şekilde, enfeksiyonlu bölge hariç geri kalan her şeyden memnunum. Kafamda bayağı saç var, inanılmaz :D

Propecia hap(finasterid) + Xpecia hap (vitamin) karar verdim 770 TL ödeyerek satın aldım. Broşürde rogaine veya minoxidil de öneriyor aslında ama minoxidil kötü bir şöhrete sahip olduğu için henüz satın almadım. Forumdaki yorumlara göre karar vereceğim. Siz ne dersiniz?

Bu arada bu meselelere karar veremeyenler için Serkan Aygın kliniğin hemen arkasında Şişli Fulya Eczanesi var. Sürekli saç ektiren müşterilerle muhattap oldukları için saç ilaçları konusunda uzmanlaşmışlar. Hatta bu finasterid jel + minoxidili de kendileri hazırlayıp, paketleyip satıyorlar. İhtiyacı olanlar oradan alabilir veya bilgi edinebilir.
Bana propecia yerine finhair diye bir ilaç(aynı madde ve mg), xpecia yerine de h-360 plus tablet diye bir şey (xpecia'ya göre biraz daha fazla vitamin var ama mg'leri belirtilmemiş) önerdiler fakat ben tercih etmedim. Klinik neyi öneriyorsa onu aldım.

EVEEET, ŞİMDİ YORUMLARI, GÖRÜŞLERİ, İYİ DİLEKLERİ, POHPOHLAMALARI ALABİLİRİM :D

Takviyeler:

Beygirbey

• Sr. Member
« Yanıtla #53 : 06 Nisan 2023, 19:02:19 »
Gayet iyi gozukuyor. Dht bloker kullanimi ve potansiyel yan etkileri konusunda iyi bir arastirma yapip klinigin gazina gelmeden karar verdiginizi varsayiyorum. Dokulene kadar saclarinizin tadini cikartin ;D
Serkan Aygın Saç Ekimim:

Ersin Bey'in ekibi

Takviyeler: Minox., Topikal Fin, Priorin Intense, Biotin, Omega-3, PRP (4 seans), Mezo (10 seans)

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #54 : 06 Nisan 2023, 19:07:03 »
Gayet iyi gozukuyor. Dht bloker kullanimi ve potansiyel yan etkileri konusunda iyi bir arastirma yapip klinigin gazina gelmeden karar verdiginizi varsayiyorum. Dokulene kadar saclarinizin tadini cikartin ;D

Yok valla hiçbir araştırma yapmadım. DHT bloker kim, tanıdık mı? Neden kullanmanın sakıncalı olduğunu düşünüyorsunuz?

Takviyeler:

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #55 : 06 Nisan 2023, 19:10:27 »
selamlar gayet sağlıklı ve güzel görünüyor bir sorun kalmamış kabuk sonrası saç yönleri alana göre sıklık güzel maşallah diyelim
Global Moderator

Beygirbey

• Sr. Member
« Yanıtla #56 : 06 Nisan 2023, 20:23:59 »
Yok valla hiçbir araştırma yapmadım. DHT bloker kim, tanıdık mı? Neden kullanmanın sakıncalı olduğunu düşünüyorsunuz?

Finasteride ve genel olarak dht blokerler ve vucudunuza etkileri ile ilgili detayli bir arastirma yapmanizi oneririm.
Serkan Aygın Saç Ekimim:

Ersin Bey'in ekibi

Edgar X

• Hero Member
« Yanıtla #57 : 06 Nisan 2023, 20:29:55 »
eczane finhair önermiş yalnız fiyatı propeciadan az değil ayrıca h 360 da xpecianın yerini tutmaz kesinlikle onların dediklerini almamakla iyi etmişsin.

GecmiseDonus

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #58 : 06 Nisan 2023, 21:31:50 »
hocam kabuk dökümü sonrası dediğim gibi o üçgen görüntü yok :) Kabuk sonrası görüntü çok temiz maşallah diyelim. Ben de aynı ekipte işleme girmeme rağmen benim en ön hatta böyle düzenli ve sık bir ekim yok tekliler olarak. Buna çok üzülüyorum. Büyük ihtimal revizeye girerim ön hat için tekrar öyle geliyor ama süreç erken henüz bakalım. Her şey gönlünüzce olsun :)

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #59 : 07 Nisan 2023, 00:14:57 »
selamlar gayet sağlıklı ve güzel görünüyor bir sorun kalmamış kabuk sonrası saç yönleri alana göre sıklık güzel maşallah diyelim

Hintell enfeksiyonla ilgili yorum yapacaktın kabuk dökümünden sonra... Bu iz kalır mı böyle derimde? Ve o bölgeden saç çıkar mı? Çıkıyor gibi görünüyor ama yani hiçbir şey olmamış gibi çıkar mı?

Finasteride ve genel olarak dht blokerler ve vucudunuza etkileri ile ilgili detayli bir arastirma yapmanizi oneririm.

Tamam abi bir araştıracağım, ama genel olarak ilaçları seven biriyim :)

eczane finhair önermiş yalnız fiyatı propeciadan az değil ayrıca h 360 da xpecianın yerini tutmaz kesinlikle onların dediklerini almamakla iyi etmişsin.

Aynen abi finhair önerdi ama propecia ile arasında sadece 70 TL vardı. H360 de benzer bir şekildeydi xpecia'ya göre. Pazarlamacı olduğum için pazarlamanın kokusunu alırım, orada da biraz öyle hissettim. Ve bu yüzden daha önce bildiğim duyduğum ve aynı zamanda kliniğin de önerdiği ilaçları tercih ettim. Anlık bir kararla onların önerdiğini almak yerine.

hocam kabuk dökümü sonrası dediğim gibi o üçgen görüntü yok :) Kabuk sonrası görüntü çok temiz maşallah diyelim. Ben de aynı ekipte işleme girmeme rağmen benim en ön hatta böyle düzenli ve sık bir ekim yok tekliler olarak. Buna çok üzülüyorum. Büyük ihtimal revizeye girerim ön hat için tekrar öyle geliyor ama süreç erken henüz bakalım. Her şey gönlünüzce olsun :)

Aynen o en uç öndeki üçgen sivrilikten eser kalmadı, meğer kabuklar öyle görünmesine sebep oluyormuş. Ben şimdilik ekimi gayet beğendim, şakakların çok geride olması haricinde. Öne tekli mi ekmişler çiftli mi diye soran sen miydin? Hemen söyleyeyim; en ön çizgide çoğunlukla tekliler bulunuyor. Çiftliler de var ama çok azlar.

Takviyeler:

Facebook Twitter Instagram