Gönderen Konu: Dr. Serkan Aygın (Ersin bey) - 4600 Greft - 18.03.2023 - Yaş 32  (Okunma sayısı 21254 defa)

hakan.zip

• Full Member
  • Ekimimi görmek için aşağıdaki dünyaya tıkla
    • Saç Ekim Sürecim
Ynt: Dr. Serkan Aygın (Ersin bey) - 4600 Greft - 18.03.2023 - Yaş 32
« Yanıtla #135 : 07 Kasım 2023, 14:30:55 »
İLK EKİMİN 7.5 AYI
İLK EKİMİN ALTINCI AYINDA YAPILAN RÖTUŞ EKİMİNİN 2. AYI
PROFESYONEL IŞIK FOTOLAR 1. BÖLÜM:

Arkadaşlar ne düşünüyorsunuz? Ekim nasıl olmuş, nasıl gidiyor sizce? Detaylı yorum alabilir miyim?

Ben düşüncelerimi söyleyeyim.
1. Sıklıktan yana hiç memnun değilim. Yani karşıdan bakıldığında bile acayip seyrek duruyor ekim bölgesi. Hadi ikinci ekim (2000 greft, 4070 tel) henüz çıkmaya başlamadı. Tamam ama bu kafaya ilk ekimde 9850 tel (4600 greft) ekim yapıldı. Bu 9850 tel nerede arkadaşlar gören var mı? Yani burada 9850 tane tel var mı sizce? Bütün talimatlara fazlasıyla uydum, sigarayı bile bıraktım ama beklediğim görüntüyü halen bulamadım. Klinik 6. ayda %50si çıkar, 1. senede %100 dese de ben buna çok inanamıyorum. Çünkü diğer ektirenler 6. ay ile 1. yıl arasında o kadar da çok farketmediğini tecrübe etmişler. Şu an 7.5 aydayım, sizce daha çıkışlar devam eder mi? Sıklaşır mı? İlk ekimde ekilenlerden bahsediyorum, ikinciyi katmayın.

2. Donör bölge sol arka tarafta boşluk var görüyorsunuz. Bu ilk ekimde oluşmuştu, ben çok sonraları kuaför söyleyince farketmiştim kapanır heralde diye umuyordum ama kapanmadı. Benzer bir boşluk sol şakak bölgemde de var. Sanki saç kıran girmiş gibi duruyor bu görüntü. Alım esnasında o bölgelere çok yüklenildi belli ki.

3. Biliyorsunuz ilk ekimde, ameliyat esnasında oluşan nekrozdan ötürü 6. ayımda rötuş olarak ikinci ekimim yapıldı 2000 greft. Şimdi saçlar biraz uzayınca farkediyorum ki donör bölgem neredeyse bitmiş. Yani ben tepe bölgeme de ekim yaptırmayı planlıyordum ilerde ama bu ense ile başka bir ekim sanıyorum ki imkansız siz ne dersiniz? Dolayısıyla ekim esnasında kaynaklanan bu nekroz ve neticesinde donörümden 2000 greft daha kaybetmiş olmak beni cidden üzüyor ve strese sokuyor. Ve ikinci ekim de ilki kadar seyrek olursa eğer daha da üzüleceğim. Tamam klinik ikinci ekimi yaptı, evet ücretsiz yaptı (bu bir lütuf değil, zaten olması gereken şey, bi zahmet) bundan memnunum fakat keşke en başta nekroz hiç oluşmasaydı da 2000 greftimden olmasaydım diye düşünmeden edemiyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum...

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #136 : 07 Kasım 2023, 14:31:57 »
İLK EKİMİN 7.5 AYI
PROFESYONEL IŞIK FOTOLAR 2. BÖLÜM:

Arkadaşlar ne düşünüyorsunuz? Ekim nasıl olmuş, nasıl gidiyor sizce? Detaylı yorum alabilir miyim?

1. Sıklıktan yana hiç memnun değilim. Yani karşıdan bakıldığında bile acayip seyrek duruyor ekim bölgesi. Hadi ikinci ekim (2000 greft, 4070 tel) henüz çıkmaya başlamadı. Tamam ama bu kafaya ilk ekimde 9850 tel (4600 greft) ekim yapıldı. Bu 9850 tel nerede arkadaşlar gören var mı? Yani burada 9850 tane tel var mı sizce? Bütün talimatlara fazlasıyla uydum, sigarayı bile bıraktım ama beklediğim görüntüyü halen bulamadım. Klinik 6. ayda %50si çıkar, 1. senede %100 dese de ben buna çok inanamıyorum. Çünkü diğer ektirenler 6. ay ile 1. yıl arasında o kadar da çok farketmediğini tecrübe etmişler. Şu an 7.5 aydayım, sizce daha çıkışlar devam eder mi? Sıklaşır mı? İlk ekimde ekilenlerden bahsediyorum, ikinciyi katmayın.

2. Donör bölge sol arka tarafta boşluk var görüyorsunuz. Bu ilk ekimde oluşmuştu, ben çok sonraları kuaför söyleyince farketmiştim kapanır heralde diye umuyordum ama kapanmadı. Benzer bir boşluk sol şakak bölgemde de var. Sanki saç kıran girmiş gibi duruyor bu görüntü. Alım esnasında o bölgelere çok yüklenildi belli ki.

3. Biliyorsunuz ilk ekimde, ameliyat esnasında oluşan nekrozdan ötürü 6. ayımda rötuş olarak ikinci ekimim yapıldı 2000 greft. Şimdi saçlar biraz uzayınca farkediyorum ki donör bölgem neredeyse bitmiş. Yani ben tepe bölgeme de ekim yaptırmayı planlıyordum ilerde ama bu ense ile başka bir ekim sanıyorum ki imkansız siz ne dersiniz? Dolayısıyla ekim esnasında kaynaklanan bu nekroz ve neticesinde donörümden 2000 greft daha kaybetmiş olmak beni cidden üzüyor ve strese sokuyor. Ve ikinci ekim de ilki kadar seyrek olursa eğer daha da üzüleceğim. Tamam klinik ikinci ekimi yaptı, evet ücretsiz yaptı (bu bir lütuf değil, zaten olması gereken şey, bi zahmet) bundan memnunum fakat keşke en başta nekroz hiç oluşmasaydı da 2000 greftimden olmasaydım diye düşünmeden edemiyorum.

Serkan Aygın saç ekim sürecim (Ersin bey ekibi)
Serkan Aygın saç ekim yorumları, öncesi ve sonrası:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=31013.0

Tarih: 18.03.2023
Ekilen: 4600 Greft

Tarih: 06.09.2023
Ekilen:2000

Takviyeler:
Propecia hap-Finasterid, günde 1
Xpecia hap-Vitamin, günde 2

Limited s.t.i.

• Full Member
« Yanıtla #137 : 07 Kasım 2023, 23:53:58 »
Aynı dertlerden muzdaribiz
Dr.Serkan Aygın saç ekimi sonucu
saç ekimi forum
saç ekimi sonuçları

NoBra!n.dk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #138 : 10 Kasım 2023, 01:35:09 »
2000 euro resmen çöp ya 2. ekimi kesinlikle murat boz un yaptırdığı klinikte yaptıracam hollanda da... türkiye hakikaten bitmiş,birde övünüyolar yok dünyada en iyiyiz falan hikaye para tuzağı resimlere falan aldanmayın arkadaslar... Bu arada yurt dışında özellikle David Beckham ın bakın inceleyin yüksek çöznürlükte fotolarını david beckham ın saç ektirme olayı en zor ünlü çünkü çok ince telli saçları adamın,onu bile nasıl mükemmel yapmışlar istenirse işin ehliyseniz oluyor arkadaşlar. nedense türkiyedeki kliniklerden soğudum hayal satıyolar...

koraybjk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #139 : 10 Kasım 2023, 11:46:25 »
2 kez sac ektirmis biri olarak söylüyorum kötü bir ekim değil. Ayrıca 2000 greft düzeltme ekimi yapılmış onunda sonucu eklenecek moral bozmaya gerek yok senesi dolana kadar bekleyin ilk ekimin senesi dolunca 2000 greftlik ekimin 6ayi gelmiş olacak o zaman dahada dolgun duracaktır saçlar. Tepeye nasıl ektiririm yazmışsıniz 1000 enseden 1000 sakaldan aldırıp yine ektirebilirsiniz. Donor alanı seyrek yada kel kalacak duruma gelirse bile çözümü oluyor sac simülasyonu yaptirirsiniz. Bu konustuklarim en kötü senaryo. Benim kendimden ve çevremden gördüğüm ekimlere bakacak olursam sizin durumununuz kötü değil bunuda belirteyim.

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #140 : 11 Kasım 2023, 22:36:00 »
Aynı dertlerden muzdaribiz

maalesef...

2000 euro resmen çöp ya 2. ekimi kesinlikle murat boz un yaptırdığı klinikte yaptıracam hollanda da... türkiye hakikaten bitmiş,birde övünüyolar yok dünyada en iyiyiz falan hikaye para tuzağı resimlere falan aldanmayın arkadaslar... Bu arada yurt dışında özellikle David Beckham ın bakın inceleyin yüksek çöznürlükte fotolarını david beckham ın saç ektirme olayı en zor ünlü çünkü çok ince telli saçları adamın,onu bile nasıl mükemmel yapmışlar istenirse işin ehliyseniz oluyor arkadaşlar. nedense türkiyedeki kliniklerden soğudum hayal satıyolar...

dur bakalım 1 seneyi bu şekilde kapatırsak ben de hakikaten 2000 euro çöp diyeceğim. sadece bekliyorum. ama paradan da önemlisi geri gelmesi mümkün olmayan donör alanındaki greftler. o daha önemli.

2 kez sac ektirmis biri olarak söylüyorum kötü bir ekim değil. Ayrıca 2000 greft düzeltme ekimi yapılmış onunda sonucu eklenecek moral bozmaya gerek yok senesi dolana kadar bekleyin ilk ekimin senesi dolunca 2000 greftlik ekimin 6ayi gelmiş olacak o zaman dahada dolgun duracaktır saçlar. Tepeye nasıl ektiririm yazmışsıniz 1000 enseden 1000 sakaldan aldırıp yine ektirebilirsiniz. Donor alanı seyrek yada kel kalacak duruma gelirse bile çözümü oluyor sac simülasyonu yaptirirsiniz. Bu konustuklarim en kötü senaryo. Benim kendimden ve çevremden gördüğüm ekimlere bakacak olursam sizin durumununuz kötü değil bunuda belirteyim.

teşekkürler yorum için. sizin konularınız var mı? bana dm'den linklerini atabilir misiniz? çevrenizden ve kendinizden gördüklerinize nazaran daha iyi olduğunu düşünmenize sevindim. ben her ne kadar bu kliniğin reklamlarda gösterdiği örnekler kadar iyi olmadığını düşünsem de. gerçi 1 sene dolunca değerlendirmek daha doğru elbette ama 1 seneyi kapatınca halen böyle olursa hakikaten çok kötü bir örnek olarak beni heryerde görecekler duyacaklar. donör alanına simülasyon falan evet olabilir şeyler ama neden böyle olsun ki? yani neden uğraşayım. zaten 2 kere ekim yaptırmış, o kadar sıkıntılı süreci 2 kez yaşamışım. dolayısıyla umduğu ya da daha önce gördükleri gibi bir sonuca ulaşmak istiyor insan doğal olarak...

Takviyeler:

tuncik61

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #141 : 11 Kasım 2023, 23:46:56 »
Hocam merhaba.

Baştan sona okudum. Bence ikinci ekimin revizyonunu erken yaptırmışsın. Keşke 12 ayı doldurup sonra yapsaydın. Umarım toparlar. Sabırlı olman lazım. Bakalım 12, aya kadar nasıl gelişecek. Ancak şunu da belirtim 2 bin Euro alıp sonuç böyle olursa insanın canı çok sıkılır. Dediğin gibi ekilen greftler nerede. Serkan Aygın’nın son dönemde başarısız sonuçları arttı. Dediğiniz gibi gidip Hollanda’da yaptırmak daha iyi bu kadar para veriyorsan.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #142 : 12 Kasım 2023, 01:59:38 »
saç telleri çok ince hocam destek olarak ne alıyorsun ?
Global Moderator

Selahattin Aydın

• Sr. Member
« Yanıtla #143 : 12 Kasım 2023, 14:21:35 »
Konunuzu baştan sona okudum. Detaycı olusunuz takdir etmekle birlikte, ekim merkezlerinin ve genel olarak doktorlarin detaycı ve bilgili olup sorgulayan hastalardan pek haz etmediğini gözlemliyorum. Bu sadece benim hissiyat ve gozlemim, detaycı, bilinçli ve belki de reel de ısrarcı bir kişi olmanız, gordugum kadarıyla başarısız ekim merkezini rahatsız edip ikinci ekimi yapalım da uğraşmayalım tarzi bi yaklasimla ikinci ekimi yapmış olabilirler mi gibi bi soru geldi aklıma. Bu benim varsayımim🤚
  • Ekim Tarihi: 07.11.2023
  • Ekim Merkezi ismi Medicalhair sibel ulusan
  • Greft Miktarı 3767
  • Yaşınız 35
  • Medikal Tedavi Proscar, biotin

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #144 : 12 Kasım 2023, 16:08:52 »
Hocam merhaba.

Baştan sona okudum. Bence ikinci ekimin revizyonunu erken yaptırmışsın. Keşke 12 ayı doldurup sonra yapsaydın. Umarım toparlar. Sabırlı olman lazım. Bakalım 12, aya kadar nasıl gelişecek. Ancak şunu da belirtim 2 bin Euro alıp sonuç böyle olursa insanın canı çok sıkılır. Dediğin gibi ekilen greftler nerede. Serkan Aygın’nın son dönemde başarısız sonuçları arttı. Dediğiniz gibi gidip Hollanda’da yaptırmak daha iyi bu kadar para veriyorsan.

Hocam ona ben karar vermedim. Klinik 4. ayda kontrol edelim dedi nekroz için. 4. ayda gittim, ikinci ekimi yapalım dediler ama 6. ayda yapalım dediler. Ben de doktor adam benden iyi bilecek değil herhalde diye tamam dedim. Elbette insanın canı çok sıkılır, yani umarım 12.ayda çok daha iyi duruma gelirim. Temenniden başka bir şey gelmiyor elimizden.

saç telleri çok ince hocam destek olarak ne alıyorsun ?

Hintell, kliniğin önerdiği şekilde propecia finasterid ve xpecia vitamin kullanıyorum düzenli olarak. Başka herhangi bir şey yapmadım. Ama ne yapacağımı da bilmiyorum. Mezoterapi mi yaptırsam, PRP mi yaptırsam, başka bir şeyler mi kullansam bilmiyorum. Önerilerin nedir?

Konunuzu baştan sona okudum. Detaycı olusunuz takdir etmekle birlikte, ekim merkezlerinin ve genel olarak doktorlarin detaycı ve bilgili olup sorgulayan hastalardan pek haz etmediğini gözlemliyorum. Bu sadece benim hissiyat ve gozlemim, detaycı, bilinçli ve belki de reel de ısrarcı bir kişi olmanız, gordugum kadarıyla başarısız ekim merkezini rahatsız edip ikinci ekimi yapalım da uğraşmayalım tarzi bi yaklasimla ikinci ekimi yapmış olabilirler mi gibi bi soru geldi aklıma. Bu benim varsayımim🤚

Biliyor musunuz ben de birebir aynı şeyi düşünüyorum. Klinikler detaycı olan insanları pek sevmiyorlar çünkü kusursuz ekim yapmıyorlar. E ama bu iş neticede "kıl, tüy". Yani detaycı olmayacağız da ne yapacağız? İşin kendisi doğası gereği detaylı bir iş zaten. Ben de ilk 4 ay her ay düzenli foto atıp, sorgulamalar yaptığım için dediğiniz gibi "6. ayda ikinci ekimi yapalım da düzeltelim" demiş olabilirler. Yani zaten kaçınılmaz bir şeydi ikinci ekim, ortada kocaman boşluk vardı ama 6. ayda yapılmasının doğru olup olmadığından emin değilim. Yine de doktor işini bilir herhalde diye ümit etmekten başka yapacağım bir şey yok.

Takviyeler:

Selahattin Aydın

• Sr. Member
« Yanıtla #145 : 12 Kasım 2023, 16:20:47 »
"Doktor işini bilir". Eskiden ben de boyle düşünürdüm. Ekim oncesi aile hekimime özellikle istenilen kan degerlerini anlattigim halde kafa sallayıp istedigim sonuclari çıkarmamıştı. Onun yaptığı bu isguzarlik beni boşu boşuna git gel yaptırdı kac kere. Malesef ülkede doktor, yönetici, işçi, polis, her konuda işini iyi yapmayan coook fazla insan var. Ben de ekim yaptirdim, tabi ki o ana dek kafama takilan herseyi tek tek sordum. Yüksek meblaglar ödeniyor, fiziksel olarak da cok yıpratıcı bir süreç ve insan o igneleri yiyosam bari değsin diyor. Malesef bazi ekim merkezleri kişiyi musteri olarak görüyor sadece. Açıkçası ben ektirdigim yere ilk ulastigimda beni defalarca aradilar wats appden aradılar. Malesef ki satış ekibiyle, ekim sonrasındaki desteğin zerre alakası yok.
  • Ekim Tarihi: 07.11.2023
  • Ekim Merkezi ismi Medicalhair sibel ulusan
  • Greft Miktarı 3767
  • Yaşınız 35
  • Medikal Tedavi Proscar, biotin

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #146 : 13 Kasım 2023, 00:16:48 »
bu kadar geniş bir alanda 4600 greftin yapacağı iş bu kadar bunun bir tık fazlasını ancak asuman hair gibi merkezler yapabiliyor bu konuda biraz merkezin hakkına giriyorsun bana göre ama tabi saygı duyuyorum düşüncene yanlış anlama dostum .çoğu yerde 4600 greftle böyle bir açıklığın sendeki sonucun en fazla yarısı elde ediliyor .ayrıca bence saçını biraz uzat ve tarama stilini değiştir .saç ekimi dediğin sonuç anlamında birazda yapacağın ilizyonla alakalı iyi yada kötü görünmesi anlamında.

Beygirbey

• Sr. Member
« Yanıtla #147 : 04 Ocak 2024, 13:45:04 »
Merhaba, konu bildiğim bir konuydu. Ben de Ersin Bey'in ekibine ekim yaptırdım, şimdi de revizyon olacağım. Başından sonuna kadar tekrar okudum. Forumunuzdaki verdiğiniz hissiyat biraz heyecanlı ve histerik davranarak kliniği yönlendirmiş olabileceğiniz yönünde oldu benim nazarımda. Bu da erken bir revizyona gidilmesine neden olmuş sırf müşteri memnuniyeti odaklı. Bilgim dahilinde 1 sene beklemek gerekiyor optimum senaryoda. Ama hekim değilim, belki de medikal bir altyapısı yoktur bu durumun... Yani 6 ay sonrasında da sağlıklı bir ekim yapılabiliyordur. Sonuçta ciddi bir medikal risk olsa Serkan Aygın gibi bir marka bu riski göz göre göre almak istemez diye düşünüyorum. Her şeyin sonunda, bu kadar greftle memnun olacağınızı düşünüyorum bir - bir buçuk sene içerisinde... Kliniğin ücretsiz böyle bir olaya girmesi de iyi bir şey bence günün sonunda. Fakat tepe bölgeniz için cephanenizi yitirmiş olabilirsiniz bildiğiniz üzere. Benim de bir sene oldu revizyon istedi Serkan Hoca, bakalım şimdi 25'inde operasyonum olacak. DHT baskılayıcı kullanmanıza rağmen dökülmeniz devam etmiş ise dökülmenizin farklı bir sebebi olabilir veya dozajda bir problem olabilir, fakat muhtemelen dozaj ve yan etki arasında korelasyon söz konusudur. Günün sonunda klinikler maalesef sihirbaz değiller, ben en nihayetinde memnun olacağınıza inanıyorum ama bence "her şeyin gereği gibi yapıldığını ve yanlış bir şey yapmadığınızı, yanlış bir klinikte olmadığınızı" düşünüp müsterih olmaya gayret etmeye çalışın. İnşallah istediğiniz gibi olur.
Serkan Aygın Saç Ekimim:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=30196.0

Ersin Bey'in ekibi
4.300 Greft (DHI & Sapphire FUE) ilk ekim
2.000 Greft (DHI) ücretsiz revizyon

Takviyeler: Minox., Topikal Fin, Priorin Intense, Biotin, Omega-3, PRP (4 seans), Mezo (10 seans)

ProFitness Channel

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #148 : 08 Ocak 2024, 04:21:38 »
İLK EKİMİN 7.5 AYI
PROFESYONEL IŞIK FOTOLAR 2. BÖLÜM:

2.ekimi çok erken yapmışlar bunu şundan dolayı diyorum ekim diğer saçları da etkiliyor ve zayıflatıyor ancak şu an revizenin 2.ayında olduğunuz için hem önce ekilenler zayıflamış hem de daha revize ekilenlerden hiç çıkış olmamıştır. Saç deriniz çok parlak yani zor bi ekim olur bu tip deriye genelde ama ona rağmen ben 6 7 ay sonra çok tatmin etmese de fena bir görüntü olmayacağını düşünüyorum stres yapmak en kötü şey.

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #149 : 08 Ocak 2024, 11:40:06 »
bu kadar geniş bir alanda 4600 greftin yapacağı iş bu kadar bunun bir tık fazlasını ancak asuman hair gibi merkezler yapabiliyor bu konuda biraz merkezin hakkına giriyorsun bana göre ama tabi saygı duyuyorum düşüncene yanlış anlama dostum .çoğu yerde 4600 greftle böyle bir açıklığın sendeki sonucun en fazla yarısı elde ediliyor .ayrıca bence saçını biraz uzat ve tarama stilini değiştir .saç ekimi dediğin sonuç anlamında birazda yapacağın ilizyonla alakalı iyi yada kötü görünmesi anlamında.

Kliğini kötülemiyorum aslında, saçlarım çok kötü oldu da demiyorum. Sadece beklediğim gibi gitmemesi konusunda eleştiriyorum. Bu da hakkım. Yani haklarına girmiş değilim. Yine de yorum için teşekkür ederim.

Merhaba, konu bildiğim bir konuydu. Ben de Ersin Bey'in ekibine ekim yaptırdım, şimdi de revizyon olacağım. Başından sonuna kadar tekrar okudum. Forumunuzdaki verdiğiniz hissiyat biraz heyecanlı ve histerik davranarak kliniği yönlendirmiş olabileceğiniz yönünde oldu benim nazarımda. Bu da erken bir revizyona gidilmesine neden olmuş sırf müşteri memnuniyeti odaklı. Bilgim dahilinde 1 sene beklemek gerekiyor optimum senaryoda. Ama hekim değilim, belki de medikal bir altyapısı yoktur bu durumun... Yani 6 ay sonrasında da sağlıklı bir ekim yapılabiliyordur. Sonuçta ciddi bir medikal risk olsa Serkan Aygın gibi bir marka bu riski göz göre göre almak istemez diye düşünüyorum. Her şeyin sonunda, bu kadar greftle memnun olacağınızı düşünüyorum bir - bir buçuk sene içerisinde... Kliniğin ücretsiz böyle bir olaya girmesi de iyi bir şey bence günün sonunda. Fakat tepe bölgeniz için cephanenizi yitirmiş olabilirsiniz bildiğiniz üzere. Benim de bir sene oldu revizyon istedi Serkan Hoca, bakalım şimdi 25'inde operasyonum olacak. DHT baskılayıcı kullanmanıza rağmen dökülmeniz devam etmiş ise dökülmenizin farklı bir sebebi olabilir veya dozajda bir problem olabilir, fakat muhtemelen dozaj ve yan etki arasında korelasyon söz konusudur. Günün sonunda klinikler maalesef sihirbaz değiller, ben en nihayetinde memnun olacağınıza inanıyorum ama bence "her şeyin gereği gibi yapıldığını ve yanlış bir şey yapmadığınızı, yanlış bir klinikte olmadığınızı" düşünüp müsterih olmaya gayret etmeye çalışın. İnşallah istediğiniz gibi olur.

Beygirbey, seni çok iyi anlıyorum. Kliniğe yeni gittin ve revizyon için konuştunuz. Kliniğin işinin arkasında olduğunu düşünüp güven seviyen arttı, etkilendin ve "adamlar işini yapıyor ya, müşteriler abartıyor" gibi şeyler düşünüyorsun. Aynı şeyleri ben de hissetmiştim herkes gibi oradan biliyorum. Bu yüzden de benim histerik davrandığımı düşünüyorsun. (Histeriğin ne demek olduğunu bildiğini farzediyorum)

Hayır kardeşim, ben histerik davranmadım. İlk ekimimde, ameliyat esnasında kafamda nekroz oluştu ve buna bağlı oluşan boşluktan ötürü endişe duydum bu kadar. Nekroz sonradan oluşsaydı hatayı kendimde arardım. Benim en temel problemim bu, tüm sıkıntılar buradan çıkıyor. İkinci ekimin erken olduğuyla ilgili ise daha önce de söylediğim gibi, bunu ben bilemem ki, ben kliniğin tüm talimatlarına uydum, ikinci ekim şu zaman olsun dediler tamam dedim, ben doktorun söylediğinin üstüne ne söyleyebilirim yani.
Ama ben biraz heyecanlı olduğum için ekimi 1. yıl yerine 6. ayda yapmış olabilirler o konuda haklısın. Ama yine de eğer bu bir problemdi ise kliniğin "6. ayda ekim olmaz 1. yılda gel" demesi gerekirdi. Yani heyecanlıyım diye riskli bir şey yapmamışlardır heralde, en azından öyle umut ediyorum.

Öte taraftan ben kliniği kötülemiyorum, saçım çok kötü oldu da demiyorum. Sadece henüz beklediğim gibi gitmedi onu söylüyorum. En başından beri artısıyla eksisiyle, her şeyi makul bir şekilde paylaşmaya çalışıyorum. Klinik düşmanım ya da dostum değil. Olumlu ve olumsuz taraflarını eşit bir şekilde paylaşmaya dikkat ediyorum. Sürecin sonunda her ne kadar fazladan 2000 greft kaybetsem de ben de güzel bir görünüme kavuşacağıma inanıyorum dediğin gibi. İnşallah öyle olur. Yorum için teşekkürler.

2.ekimi çok erken yapmışlar bunu şundan dolayı diyorum ekim diğer saçları da etkiliyor ve zayıflatıyor ancak şu an revizenin 2.ayında olduğunuz için hem önce ekilenler zayıflamış hem de daha revize ekilenlerden hiç çıkış olmamıştır. Saç deriniz çok parlak yani zor bi ekim olur bu tip deriye genelde ama ona rağmen ben 6 7 ay sonra çok tatmin etmese de fena bir görüntü olmayacağını düşünüyorum stres yapmak en kötü şey.

Teşekkürler. Erkenlik konusunda dediğim gibi, ben anlamam, klinik ne dediyse ona uydum. Dediğiniz gibi ikinci ekim belki de ilk ekilenleri zayıflatmıştır, olabilir. Ama umarım ki kayıp olmamıştır, kayıp olduysa çok saçma olur çünkü.

BU ARADA İKİNCİ EKİMİN 3. VE 4. AY GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞMADIM HENÜZ. BUGÜN YARIN PAYLAŞIRIM. ŞU ANDA DAHA GÜZEL GÖRÜNÜYOR SAÇLAR.

Takviyeler:

Facebook Twitter Instagram