Gönderen Konu: Ahmet Tosun 4500 greft saç ekimi  (Okunma sayısı 25976 defa)

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Ahmet Tosun 4500 greft saç ekimi
« Yanıtla #106 : 27 Mayıs 2023, 17:32:25 »
 saçlar hem fena minyaturleşmiş hem vitaminsiz kalmış dicektim 18 yas resmi yazmıssın.minyaturazyonu tersine cevirmen guzel.ekim harici saçında anti minyturleşme var gencsin bu onemli.tepede olumlu yolda ama olay 9 nolu bakıslarıml bakıom tepeye daha zman var .zor beslenen sakat bolge.merkez izin verirse masajla tepeyi.kanlandır gunluk.saç olur tepe ise işin sonunda ya kıl payı olcak ya olmucak gibime geldi.hani içine sincek şekilde diom bir kapanması var kapansa bile aklın orda kalır birde hiç kafan takılmıcak şekilde kapanması var onu diom.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #107 : 27 Mayıs 2023, 18:00:43 »
saçlar hem fena minyaturleşmiş hem vitaminsiz kalmış dicektim 18 yas resmi yazmıssın.minyaturazyonu tersine cevirmen guzel.ekim harici saçında anti minyturleşme var gencsin bu onemli.tepede olumlu yolda ama olay 9 nolu bakıslarıml bakıom tepeye daha zman var .zor beslenen sakat bolge.merkez izin verirse masajla tepeyi.kanlandır gunluk.saç olur tepe ise işin sonunda ya kıl payı olcak ya olmucak gibime geldi.hani içine sincek şekilde diom bir kapanması var kapansa bile aklın orda kalır birde hiç kafan takılmıcak şekilde kapanması var onu diom.
inşallah kapanır hocam dutasteride 1 sene dolsun öyle bakarım
oral minoxidil araştırmamın sebebi de buydu zaten. tepenin tam kapanması için

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #108 : 27 Mayıs 2023, 18:16:35 »
 insallah ama gidisat pozitife gidiyor.tepedede.hocam bari azcık masaj yap sadece tepeye tabi merkez izin verirse .kalınlaştırır.olmadı biotin falan kalınlaştırıp gurleştirirsin.ilaçlar zaten tepede etkili.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #109 : 27 Mayıs 2023, 18:26:24 »
insallah ama gidisat pozitife gidiyor.tepedede.hocam bari azcık masaj yap sadece tepeye tabi merkez izin verirse .kalınlaştırır.olmadı biotin falan kalınlaştırıp gurleştirirsin.ilaçlar zaten tepede etkili.
merkez 15. günden sonra masaj yapmamı tavsiye etti özellikle tepe bölgesine
doğru diyorsunuz hocam yapmak iyi gelebilir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #110 : 27 Mayıs 2023, 19:12:31 »
 yap hocam fazla burkalama kanatcak kadar yapma.parmak ucları oval hareketlerle

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #111 : 01 Haziran 2023, 12:33:48 »
merhaba bugün 79. gün ilk makine traşımı oldum berberde
düzgün traş saçın görünümünü baya etkiliyormuş
hazıranın 20'sinde de oral minoxidil başlayacağım 5mg

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Seven

• Sr. Member
« Yanıtla #112 : 01 Haziran 2023, 13:23:28 »
79 gün saç ekimi süreci için erken ama Tepen kapanmış sanki baya önlerde de saç gelişimi başlamış bence harika süreç
Biterse Bitsin Sonu değil ya!!

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #113 : 02 Haziran 2023, 17:28:30 »
Maşallah gayet güzel ve hareketli gidiyor saç ekimin erken zaman olmasına rağmen
Global Moderator

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #114 : 02 Haziran 2023, 23:09:40 »
 surec baslamış gerisi sabır

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #115 : 10 Haziran 2023, 09:42:15 »
Bugün 89. Gün yani 3 ay geçti
Durum bu şekilde. Bulunduğum odanın biraz daha karanlık olması etki etmiş olabilir. Önlerdeki tüylerin 3 ay sonra uzayacağını umuyorum

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Mtrsmst

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #116 : 10 Haziran 2023, 12:25:11 »
Oral minoxili nereden temin ettin bide topikal minoxidilde karşılaşılan yan etkiler aynı şekilde görünüyormu acaba

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #117 : 10 Haziran 2023, 12:39:48 »
Oral minoxili nereden temin ettin bide topikal minoxidilde karşılaşılan yan etkiler aynı şekilde görünüyormu acaba
Goodstuffstore taylanddan geliyor 400 tablet 13 ay yeter. 2,5mg kullanılacaksa 26 ay.
Topikal minoxidil de kana karışır fakat yarılanma ömrü çok uzundur (22 saat) ve oldukça düşük dozda uzun süre stabil kalır ve yavaş kana karışır. Oral minoxidilin yarı ömrü ise 4 saattir ve birkaç saat içerisinde baya hızlı şekilde kana karışır. Düşük doz oral minoxidilde yan etki görülme ihtimali oldukça düşüktür (2.5 mg gibi) fakat topikal kullanıma göre yan etkisi daha fazladır. Saç dökülmesi diffuse thinning yani yaygın incelme ise topikal kullanımı oldukça zahmetli. Oral kullanım ise oldukça rahat çünkü günde sadece 1 hap alınıyor, kafa derisinde tahriş veya yıkama zorunluluğu yok. Tek sıkıntı edilebilecek yan etki hipertrikoz yani vücuttaki kıllarda artış. Sonuçta bütün vücutta etkinliğini gösteriyor.
Son zamanlarda yabancı forumlarda birçok kişi işe yaramadığını söylese de topikal minoxidile göre etkinliği daha yüksek deniyor çünkü minoxidilin etkinliğini gösterebilmesi için kafa derisinde yeteri kadar Sulfotransferase enzimi bulunması gerekiyor. Bu enzim minoxidili minoxidil sülfata dönüştürüyor. Birçok kişide ise bu enzim yeteri kadar bulunmadığı için sonuç alamıyorlar ( işe yarayanların oranının %40-50 olduğunu okumuştum) oral minoxidil ise direkt olarak karaciğerde işlenir ve minoxidil sülfata dönüşür. Fakat bence oral minoxidilden de etkili bir yöntem varsa o da günde bir tretinoin krem ve haftada bir tam uygulanmadan önce kullanılan dermarollerla birlikte topikal minoxidil kullanımı. Tretinoin ve dermaroller kafa derisinde Sulfotransferase enzimini artırıyor ve minoxidilin etkinliğini geliştiriyor. Sadece tek bölgede seyrekliğiniz varsa topikal öneririm yukarıda yazdığım yöntemi uygulayarak. Ama diffuse thinning ise oral minoxidil daha kolaylık sağlar

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları