Gönderen Konu: Yağlanma ve seboreik dermatit  (Okunma sayısı 1224 defa)

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Yağlanma ve seboreik dermatit
« Yanıtla #15 : 09 Mart 2023, 01:02:32 »
Öyle bir şey yok ama dermatit direkt olmasa da dolaylı yoldan dökülmeye sebep olabilir, olmayadabilir. Önlem almak lazim erkenden.

Forumda birkaç kişi dermatit varsa iki yıl sonra en geç kel kalırsın ya da kesin aga vardir yazmislar da ondan endişelendim

Ozannn

• Full Member
« Yanıtla #16 : 09 Mart 2023, 01:05:55 »
Forumda birkaç kişi dermatit varsa iki yıl sonra en geç kel kalırsın ya da kesin aga vardir yazmislar da ondan endişelendim

Dermatit saçı dökebiliyor ama ne şiddette önemli olan o. Adam diyor ki mesela, kafamdan her gün neredeyse kilo kilo beyaz tortu çıkıyor. Şimdi bu adamin sacinin dökülme olasılığı yuksek. Ama her dermatit döker ve kel kalırsın biraz kötümser bir yaklaşım. Ama önlem alınmalı, o doğru.

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 09 Mart 2023, 01:08:29 »
Dermatit saçı dökebiliyor ama ne şiddette önemli olan o. Adam diyor ki mesela, kafamdan her gün neredeyse kilo kilo beyaz tortu çıkıyor. Şimdi bu adamin sacinin dökülme olasılığı yuksek. Ama her dermatit döker ve kel kalırsın biraz kötümser bir yaklaşım. Ama önlem alınmalı, o doğru.

Önlem olarak ne yapabilirim bu yaşta eskisi gibi şiddetli değil çok şükür ve işin garip yanı şu ana kadar en azgın döneminde bile dermatitin kafamda bir tırnak ucu kadar bile beyaz tortu görmedim. Sivilce çıkıyor resmen saçlı deride etrafı seyrekleşiyor.

Ozannn

• Full Member
« Yanıtla #18 : 09 Mart 2023, 01:11:59 »
Dostum su çok iç, öyle sos, yağlı yemekleri olabildiğince azalt, kiloyu ver biraz, yeşil çay toksin attırıyor bence iyi gelebilir, temiz tut saçları, uykuna dikkat et. Doktorun verdiği şampuana devam et, hatta ara sıra gözük doktora kontrol ettir durumu. Antiandrojen şu an olmaz çünkü.

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 09 Mart 2023, 01:13:37 »
Dostum su çok iç, öyle sos, yağlı yemekleri olabildiğince azalt, kiloyu ver biraz, yeşil çay toksin attırıyor bence iyi gelebilir, temiz tut saçları, uykuna dikkat et. Doktorun verdiği şampuana devam et, hatta ara sıra gözük doktora kontrol ettir durumu. Antiandrojen şu an olmaz çünkü.

Anladım kral dikkat edicsm. Senin saçlar da mı kıvırcık benim gibi profildeki sen misin

Ozannn

• Full Member
« Yanıtla #20 : 09 Mart 2023, 04:56:14 »
Anladım kral dikkat edicsm. Senin saçlar da mı kıvırcık benim gibi profildeki sen misin

Evet dostum benim profildeki.

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 09 Mart 2023, 20:08:46 »
Evet dostum benim profildeki.

Kral sence gerileme ya da önlerde minyatürleşme var mı? Ya da genel bir incelme?

https://disk.yandex.com.tr/d/xrReLjWw2MhreQ

Ozannn

• Full Member
« Yanıtla #22 : 09 Mart 2023, 20:19:46 »
Dostum bence durumun hiç kötü deil, bide dermatit yaşadığını düşünürsek. Kıvırcık saç artı donor acısından da, ekim acısından da. Senin önler boşalsa bile - ki ben ektirdigimde onumde sac yoktu, derim resmen gorunuyordu - ekimle inanılmaz bir kapatacilik yakalarsın. Benim saclarım senden daha kıvırcık evet ama seninde ortalamadan daha kıvırcık:) sorun yok, ciddi avantajın var, saç yapından ötürü.

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 09 Mart 2023, 20:21:18 »
Dostum bence durumun hiç kötü deil, bide dermatit yaşadığını düşünürsek. Kıvırcık saç artı donor acısından da, ekim acısından da. Senin önler boşalsa bile - ki ben ektirdigimde onumde sac yoktu, derim resmen gorunuyordu - ekimle inanılmaz bir kapatacilik yakalarsın. Benim saclarım senden daha kıvırcık evet ama seninde ortalamadan daha kıvırcık:) sorun yok, ciddi avantajın var, saç yapından ötürü.

Peki abi sence önlerde incelme var mı? Gidiciymis gibi mi duruyor saçlar yoksa doğal mı?

Ozannn

• Full Member
« Yanıtla #24 : 09 Mart 2023, 20:25:45 »
Görüntü olarak bir sorun yok gibi. Sen daha iyi bilirsin tabii ama dediğim gibi görüntüde sorun yok.

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 09 Mart 2023, 20:28:21 »
Görüntü olarak bir sorun yok gibi. Sen daha iyi bilirsin tabii ama dediğim gibi görüntüde sorun yok.

Abi kafanı sisirdim helal et hakkını son bir sorum olucak. Benim babamda saç sorunu yok dediğin gibi dayım kel. Babam düz sarı/kızıl saçlı benim saçların içinde de biraz kızıllık var yakından bakınca belli olucak şekilde ama dayıma daha çok benziyor o kıvırcık olmasa da dalgalı saç tipine sahipti ve siyah sacliydi. Şu an kel. Bu benim dayıma çektiğim ve benim de kel olacağım anlamina mi geliyo?

Ozannn

• Full Member
« Yanıtla #26 : 09 Mart 2023, 20:40:09 »
Estağfurullah. Yani dayina çekmiş olabilirsin, ama süreç sende nasıl olur, gelişir onu bilemeyiz. Takılma bunlara. |-onayisareti-|

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 09 Mart 2023, 20:41:53 »
Estağfurullah. Yani dayina çekmiş olabilirsin, ama süreç sende nasıl olur, gelişir onu bilemeyiz. Takılma bunlara. |-onayisareti-|

Anladım. Yani saç tipi dayıma benzese de DHT duyarlılığını saç kökleri babadan da almış olabilir değil mi?

Ozannn

• Full Member
« Yanıtla #28 : 09 Mart 2023, 20:44:04 »
Olabilir evet. Yani sonuçta genetigi onlardan alıyorsun ama tamamen onlardan da oluşmuyor genetiğin.

Ozannn

• Full Member
« Yanıtla #29 : 09 Mart 2023, 20:45:21 »
Kendi özelliklerin de var genetiginde, o anlamda dedim.

Facebook Twitter Instagram