Gönderen Konu: Akdeniz Antalya Saç Ekimi - 2000+ greft (Sıkılaştırma ve düzeltme için 2. ekim)  (Okunma sayısı 3673 defa)

tuncik61

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Rica ederim hocam, umarım sen de istediğin yoğunluktaki saçlara kavuşursun.

Umarım hocam.

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
Kabukların %90'nını döktüm ama bu sefer yaz ayında döktüğüm gibi kolay dökülmedi, demek ki yaz aylarında kabuk dökümü daha kolay oluyormuş. Yazın yarım saatte hepsi gitmişti şimdi 3,4 saat uğraştım ona rağmen ön uçlarda ve kenarlarda biraz kabuk kaldı, ben de daha fazla zorlamayıp onları ileriki günlere bıraktım.
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2023, 20:51:37 Gönderen: jiv »

ElTurco

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam size şunu söyleyim; ekim merkezim 10. Günü çağırdılar alınması gerekiyor daha fazla bekletmek zarar verir diyerek; sıvı sabun tarzı bişiyle makyaj temizleme pedi ile kafamda ileri geri bastırarak tüm kabukları döktüler, dökülen baya bir saç oldu. 10 günden sonra köklerin artık tutundugunu istesek de zarar veremeyecegimizi belirtti ve hafif bastırarak tüm kabukları aldı.
Zira kabuklar gozenegi kapatıyor hava almasını engelliyor.
Saç Ekimim: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=30341.0

MultiVitamin: Biotin 5000 + Perfectil + Xpecia + Krilom Omega 3 + Day2Day Collagen All Body Powder
Ürün: Evocapil Plus Şampuan+Evocapil Plus Sprey

Yiyecek: Keçiboynuzu Özü + Nar + Kabak Çekirdeği+ Yeşil Çay +6 litre Su+Et-Tavuk

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
Hocam size şunu söyleyim; ekim merkezim 10. Günü çağırdılar alınması gerekiyor daha fazla bekletmek zarar verir diyerek; sıvı sabun tarzı bişiyle makyaj temizleme pedi ile kafamda ileri geri bastırarak tüm kabukları döktüler, dökülen baya bir saç oldu. 10 günden sonra köklerin artık tutundugunu istesek de zarar veremeyecegimizi belirtti ve hafif bastırarak tüm kabukları aldı.
Zira kabuklar gozenegi kapatıyor hava almasını engelliyor.

Sağol hocam, elbette herkesin iyileşme hızı aynı olmaz ama ben ilk ekimde 7. günde kabukların hepsini yarım saatte döktüm ve süreç sonunda baya bir çıkış oranı yakaladım. O yüzden yine aynı taktiği uygulamak için 7. günde kabukları dökmeyi planladım ama bu seferkiler kolay dökülmedi, o yüzden kolay dökülmeyenleri ileriki günlere bırakmak zorunda kaldım. 10. güne kadar o kalanları halledeceğiz artık, daha zamanımız var hocam. :)

ElTurco

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Maşallah, ilk ekimde o kadar çıkış oranı yakalamissiniz, öneriniz olur mu bu benim ilk ekimim ve insan doğal olarak "Ekilenlerin hepsi çıksın , erken çıksın" gibi şeyler istiyor.

MultiVitamin: Biotin 5000 + Perfectil + Xpecia + Krilom Omega 3 + Day2Day Collagen All Body Powder

Yiyecek: Keçiboynuzu Özü + Nar + Kabak Çekirdeği+ Yeşil Çay +6 litre Su+Et-Tavuk

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
Maşallah, ilk ekimde o kadar çıkış oranı yakalamissiniz, öneriniz olur mu bu benim ilk ekimim ve insan doğal olarak "Ekilenlerin hepsi çıksın , erken çıksın" gibi şeyler istiyor.

Hocam senin konunu okudum kan dolaşımın yüksekmiş onun baya bir faydasını görürsün. Benim de kan dolaşımım yüksek olduğundan normal kişilere göre ekim sırasında daha fazla kan akıyordu. 2 ekimde de kanamanın normal kişilere göre daha fazla olduğunu söylediler. Hatta kanı durduramayınca ilk ekimde bana, "ekim öncesi içki kullandınız mı" - "herhangi bir ilaç aldınız mı" diye bir sürü soru sormuşlardı. :) ama 5 yıldır sigara alkol kullanmıyorum sonra olayı kan dolaşımının yüksek olmasına bağladılar, ama o iyi bir şeymiş çünkü kan dolaşımı yüksek olan kişiler daha hızlı iyileşiyor diyor doktorlar.

Ben ilk ekim sürecinde hiçbir ilaç kullanmadım, sadece takviye olarak biotin alıyordum sonra fark ettm ki biotin benim sakalda da etki yapmaya başladı. Sakalımda seyrek bir yer vardı orası biotin kullanımından sonra kalınlaştı. O yüzden ben biotini 6,7 ay düzenli olarak kullandım.

Bir ara kafama düzenli masaj yapayım dedim ama hep unuttuğum için o masaj işinde düzen tutturamadık. Belki hatırlatıcı falan ayarlasaydım düzenli yapardım, ama ilk ekimde ben düzenli yürüyüş yapıyordum, yürüyüş kan akışını düzenlediği için o da saç ekimi için faydalı diyorlar. En önemlisi de protein ağırlıklı beslendim, saçların %80'nini keratin adlı protein oluşturuyormuş, onu öğrendikten sonra  içeceğinden yiyeceğine kadar hep yüksek proteinli şeyleri tercih ediyordum.

Bir de ilk ekimde prp gibi şeyler de hiç yaptırmadım ama bu sefer prp yaptıracağım, çünkü bu prp donör alanın daha hızlı iyileşip toparlanmasını sağlıyor diyorlar. En azından nasıl bir fark yaratacak görmüş oluruz.  :)
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2023, 23:57:15 Gönderen: jiv »

ElTurco

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
İlk 6 ay paketimde 20 günde bir PRP-Mezoterapi var bend e uyguluyorum. Multivitamin takviyeleri çok kullanıyorum hatta aspirin de (coraspin 500 mg) içiyorum. 6 litre de su günde:) ama yürüme işini dusunucem hocam

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
İlk 6 ay paketimde 20 günde bir PRP-Mezoterapi var bend e uyguluyorum. Multivitamin takviyeleri çok kullanıyorum hatta aspirin de (coraspin 500 mg) içiyorum. 6 litre de su günde:) ama yürüme işini dusunucem hocam

Yürüyüş yaparak kilonu da kontrol altında tutabilirsin hocam, çünkü aldığın takviyeler illa ki fazla kilo yapacaktır, o açıdan yürüyüş önemli.  Ben ilk saç ekiminden önce 83 kiloydum yürüyüş yapa yapa bir ara 74'e inmiştim ama her gün yürüyordum.  :D Şimdi yine 78 kilo olduk, yakında yine yürüyüşlere başlarım.

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
Mayıs 2022'deki saçımla şimdikini kıyaslayınca baya zorlu yollardan geçtiğim ortaya çıkıyor.  :D  1 yıl önce benim harbiden de dehşet verici bir açıklığım varmış. Şu 2. ekimde bir de doğallığı yakalarsam, bütün sorunlarım sona erecek.

Bu arada bugün 8. gündeyim ve tüm kabukları döktüm.  Saçlar böyle kısayken çok güzel görünüyor gözüme, umarım şoktan sonra da böyle güzel görünürler.

ElTurco

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Benim de böyle işi seviniyordum ama şimdi 25. Gündeyim ve %70 80i döküldü maalesef, sert masaj öneriyor merkez şampuanla yıkarken normal otururken kafayı citileyince saçları döktük. Ama söyleneni söyleyim size: ne kadar erken dokerseniz saçlarınızı o kadar erken çıkar denildi

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
Benim de böyle işi seviniyordum ama şimdi 25. Gündeyim ve %70 80i döküldü maalesef, sert masaj öneriyor merkez şampuanla yıkarken normal otururken kafayı citileyince saçları döktük. Ama söyleneni söyleyim size: ne kadar erken dokerseniz saçlarınızı o kadar erken çıkar denildi

Saç ekiminin en kötü yanı bu şok dökülme, nadir de olsa bazılarında şok dökülme olmuyor öyle 6,7 kişi gördüm. Saçları direkt uzamaya başlamış adamların.  :D

Benim önceki şok dökülme silip süpürmüştü %85 dökülmüştü o zaman. 15. günde başlayıp, 40. güne kadar devam etti diye hatırlıyorum. Sonra  77. günde kararmalar başladı, 98. günde de ön çizgi olduğu gibi geri gelmişti. Bakalım şimdi nasıl olacak?

ElTurco

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hatta bazılarında 2. Aydan itibaren baya baya çıkıyor inşallah o şanslı guruhtan oluruz

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
Ön çizgideki doğallık sorununu tekli greftlerle çözdük sanırım, kabuk dökümünden sonraki fotoyu reddit'e de attım, işçiliği çok beğendiler: https://www.reddit.com/r/HairTransplants/comments/115i2s3/like_they_said_in_scarface_first_you_get_the/

Saç ekiminden önce yabancıların çoğunlukla Türkiye'ye geldiğini bilmiyordum, sonra fark ettim ki saç ektiren her 10 kişiden 7'si Türkiye'ye geliyor.  :) 
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2023, 15:58:03 Gönderen: jiv »

kellim

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ücret ne alıyor ekimde
  • Ekim Merkezi ismi medeks
medeks

Facebook Twitter Instagram