Gönderen Konu: Saç Ekimi Yaptırmayı Düşünüyorum Görüş ve Tavsiyelerinizi Bekliyorum.  (Okunma sayısı 3814 defa)

Escobar

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Öncelikle Herkese Selamlar...

Uzun süredir saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum...Fakat bir türlü karar veremiyordum saçlarımın çok ince ve seyrek olmasından dolayı...Yakın bir arkdaşımın saç ekim sürecini bizzat takip ettim ve aldığı sonuçda beni etkiledi bu kararı almamda...Bende herkes gibi araştırmalara başladım heyecanla fakat çok fazla araştırıncada insanın kafası karışmıyor değil...
Arkadaşımın ekim yaptırdığı merkezi araştırmaya başladım...Biraz daha detaylı araştırınca şu sonuca ulaştım arkadaşımın ekim yaptırdığı merkezin bu işi fabrikasyona çevirdiğini fark ettim (Günde 8-10 operasyon) ve bir çok olumsuz vakadan dolayı vazgeçtim...

Umudumu yitirmeden yine devam ettim araştırmalara...Bu arada ben arama motoru optimizasyonu (seo) uzmanıyım günde ortalama 8-9 saatim pc başında geçiyor, oldukça fazla zamanım  ve tecrübem var araştırma konusunda...Bundan bahsetme nedenime gelicek olursak da bana göre oldukça fazla başarılı işlemler gerçekleştirmiş fakat kendini ve merkezini tanıtma konusunda geri kalmış bir merkezi takip etmeye başladım...Belirli bir süre sonra iletişime geçtim whats app üzerinden istedikleri fotoğraflarımı gönderdim...Sonrasında ise 10-15 gün sonrasına saç ekimi için randevu alabileceğimi söylediler...Fiyat konusuna gelincede ilk başta 2,000 euro, sonrasında 1,800 euro, biraz daha konuşuncada size kanım ısındı ayağına 1,500 euro ya düştüler  ;D Bende bu durumdan kişkillenerek vazgeçtim haliyle...

Yine aynı heyacanla başladım araştırmalara  :o  Bu forum ve bir kaç yabancı forumda Asmed Koray beyin çalışmalarını takip etmeye başladım...Oldukça fazla başarılı sonuçlarını gördüm... Uyguladığı metod beni etkiledi haliylen... Her ne kadar fiyat konusunda açık ara önde olsa da  (heleki şu anda ki euro kurunu baz alırsak) yidiği öldür hakkını yeme dedim kendi kendime ve direk olarak iletişime geçtim merkez ile... Benden istedikleri fotoğrafları gönderdim mail adreslerini...Sonrasında ise ben asistanlarından olduğunu düşündüğüm S... Hanım benimle iletişime geçti...Koray bey saçlarımı incelemiş doner bölgemin zayıf olduğu ve ekim için uygun olmadığımı saçlarımı uzatarak tekrar görmek istediğini belirtmiş... Tabi ben bunu duyunca baya üzüldüm  :-[

Saçlarımın ince ve dökük olmasından dolayı son 5 senedir hiç uzatamadım...Genelde 3 numara traş olurum 10 günde bir... ama yinede şansımı deniycem ve belirli bir süre traş olmayıp tekrar incelemeleri için göndereceğim fotoğraflarımı...

Değerli Yoldaşlar özetlemek gererkirse sizlerden ricam...Ben öyle yada böyle ekim yaptırmayı kafaya koydum çok fazla bir beklentimde yok zaten önceliğim ön bölge ve yanların kapanması bu konuda bana yol gösterebilirmisiniz...Bu farklı bir merkez olabilir yada şu andaki durumum ile ilgili görüş...

-Manuel alım yapan bir merkezde ekim yaptırmayı düşünüyorum,
-29 yaşındayım ve saç dökülmem genetik baba tarafından,

(Bu arada ben saç smilasyonu yaptırmıştım bundan 8 ay önce...Kesinlikle tavsiyede etmiyorum en azından saçları benim durumda olan kişilere)

Escobar

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Fotoğraflarımıda ekliyorum arkdaşlar yardımcı olabilmeniz adına.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Dostum hoşgeldin foruma,

Saç pigmentasyonu ile alakalı uyarın sitedeki merak eden arkadaşlar İçin önemli. Sendeki saç similasyonundan ziyade sac ekim similasyonu gibi olmuş, izler nokta şeklinde ve aralıklı, boyutlu bir görüntü verilmediği için sanırım gerçeklikten uzak kalmış.
Sacın ile alakalı similasyon yanıltıyor sanırım ama buna rağmen verimli bir sac ekim adayı değilsin. Sitede mutlaka ektir çok güEl olur,2. Ekimde kellik olayını bitirirsin diyenler olacaktır fakat benim şahsi görüşüm bu saçtan çok zor.
-donör zayıf
-mevcut saçlar zayıf, ileride ne olacağı belli değil
-açıklık az değil

Hepsinden önemlisi sac ekim sırasında  köklerde ciddi travmalar oluşuyor Ki bana kalırsa ekimin başarısının %90 ını , köklerinin bu travmalara karşı gösterdiği direnç oluşturmakta.
Mevcut saçların o kadar inçe telli ve zayıf ki, ekilse tutarmı, tutsa kapatıcılık sağlarmı? Bunlar hep soru işareti. Zaten aksi olsa Koray Hoca Neden ekmesin? Türkiye’nin en iyi dünyada ise ilk 5 e adını yazdıran bir ekimci (ki bedavaya ekmiyor) neden gel ekelim demesin düşünmek lazım.

En iyi senaryoyu düşünür isek;
-donorden 3000-3500 greft Özen ile manuel olarak alındı, bunlar hiç dire vermeksizin  mevcut açıklıklara ekildi , inçe telli sac yapın olmasına rağmen açıklıklarını tatmin seviyesinde kapattı... peki mevcutların durumu sizce be olacaktır? Sac dökülmeniz sizce sona erdimi? Yada %kaçlık bir dökülme öngörüyorsunuz?
Bu donör 2. Bir ekimi için uygun kalacak mı?

Bence finasteride kullanıp donoru güçlendirip, birazda sacını uzatarak Koray hoca ile tekrar görüş, senin durumunda olsam Koray ekti ekti, ekmedi zorlamaZdım şansımı... adam açık ara en iyi ekimci, beklentinin çok olmadığını belirtmene rağmen ekmek istemez ise çok uğraşma. Çünkü ekim merkezlerinin %95 i Mevlana felsefesi ile hareket ediyor “ne olursa  ol , yine de GEL”

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bu arada 2000-1800 son olarak 1500 euro da olur diyen merkez neresi idi?

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
hasan akılada yollayabilrisin fotoları levent acar videoları kolpa deilse iyi işler çıkarıo olabilri buyuk alanlarda serdar gorkem etkili diyorlar hakan doğana fena değil  saç sakal girebilirler bu saça  olanı korumaya alabilrisin finasteridle donorude guclendirebilirsin tabi yan etkiyi goze alıyorsn
saçları ekmeydi dersin

teyfo33

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam iyi hoş diyorsunuz da  bu adamınn saçından daha kötü ince yapılı insanların ekinlerini gördüm gayettte memnun olduklarını gördüm kaybedeceğin ne  var? İlla ywptır demiyorum ama iyice araştırıp güzel biyerde yaptırabilirain
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15231.0

Takviyeler ;
Finasterid 1/4
 aksam xpecia
coraspin
d3 vitamini

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam iyi hoş diyorsunuz da  bu adamınn saçından daha kötü ince yapılı insanların ekinlerini gördüm gayettte memnun olduklarını gördüm kaybedeceğin ne  var? İlla ywptır demiyorum ama iyice araştırıp güzel biyerde yaptırabilirain

Ben görmedim .. kaybetcek şey çok... suan istediği uzunlukta sacını kestirip gezebilir  fakat ekim yaptıktan sonra sacını kısa kesemez, saçlar yeterli kapatıcılık sağlamaz ise uzatamazda...yani “ektirdim en fazlası tutmaz giden 3-5 bin lira olur” mantığı yanlış

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
teyfoya katılırım.. 1 no kesilmiş donörden nasıl anladınız az olduğunu..üstelik sakal ense kulak üstü donör olarak kullanılacağını düşünürsek ,ben arkadaşın sonuç alacağını düşünüyorum bu konularda hakan doğanay fotolara bakarak çok net yorumlar yapıyor ,, hoca manuel de eker ona bir danış derim ..sana net her şeyi söyler olur mu olmaz mı..o yüzden doğanaya sor bak ona ektir demiyorum yanlış anlaşılmasın..hoca net söyler olur yada olmaz diye iyi analizcidir kendileri

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
teyfoya katılırım.. 1 no kesilmiş donörden nasıl anladınız az olduğunu..üstelik sakal ense kulak üstü donör olarak kullanılacağını düşünürsek ,ben arkadaşın sonuç alacağını düşünüyorum bu konularda hakan doğanay fotolara bakarak çok net yorumlar yapıyor ,, hoca manuel de eker ona bir danış derim ..sana net her şeyi söyler olur mu olmaz mı..o yüzden doğanaya sor bak ona ektir demiyorum yanlış anlaşılmasın..hoca net söyler olur yada olmaz diye iyi analizcidir kendileri

Kesinlikle doğrudur, bakmak lazım sık eleyip ince dokumalı, riskli bir sac üstelik pigmentasyon da var yanıltıcı fotoğraflar bunlar, o yuden bir sure finasteride kullan net bir şekilde gör sor o şekilde karar ver tavsiyesinde bulundum.
Sorarkende bu işi ticari amaç dışında kariyer edinmiş merkezlerden fikir al.

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları

Kesinlikle doğrudur, bakmak lazım sık eleyip ince dokumalı, riskli bir sac üstelik pigmentasyon da var yanıltıcı fotoğraflar bunlar, o yuden bir sure finasteride kullan net bir şekilde gör sor o şekilde karar ver tavsiyesinde bulundum.
yok senin tecrübene bilgine laf yok ..ama 1 no fotolardan anlaşılmaz koray bile demiş uzun yolla diye..ince telli olup iyi sonuçlar alanlar  var..sen baya en kötü ihtimali yazmışsın bence o kadar kötü değil bana olur gibi geliyor

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları

yok senin tecrübene bilgine laf yok ..ama 1 no fotolardan anlaşılmaz koray bile demiş uzun yolla diye..ince telli olup iyi sonuçlar alanlar  var..sen baya en kötü ihtimali yazmışsın bence o kadar kötü değil bana olur gibi geliyor

Tecrübe dediğin bu sitede geçirdiğim 20-30 saatten ibaret zaten yeni üyelerin dışında herkez aynı bilgilere sahip bana kalırsa. Buradaki amaç yeni üyeler ile bilgi alışverişi yapıp bizlerin zaman , para , emek harcayarak edindiğimiz tecrübeleri aktarmak.
Koray hoca uygun değil , donör zayıf , uzat tekrar gönder bakalım demiş. Bende aynını söyledim , “ektir zaten ne kaybedersin “ demek yanlış, bunu hatırlatıp aydınlattım.bir çok kişi manuel ile alım yapılınca hiç iz kalmadığını düşünüyor , halbuki ekim yaptıran bir kişi özellikle donoru çok güçlü değil ise asla  1 numara keseEmez.
Arkadsın durumu için; hiç düşünme kafan çok uygun ekime , daha önce   Donoru senin gibiler ektirdi süper oldu diyemedim maalesef

hazar

• Hero Member
  • ADANALI...
kaybedecek neyi mi var bu kadar basit sanmayın bu operosyonu saçı böyle kestiremez olmazsa saç ekimi yolunmuş tavuk gibi dolanır valla kaybedecek çok şeyi var bu saça bu tarza kurban olsaydım der ve üstte de topak topak seyrek seyrek saç olur 7 ay sonra yazarız sen toppik kullan vs oneriler aramaya başlar benim de nacizane fikrim saçı uzat ona göre yorum yapalim her yer çok kısa
ALLAH"ın adamıyık...

Kovan

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bu kadar karamsar konuşmak arkasında moralini bozabilir
Şu uzunlukta vereceğimiz öneri saçlar 5 numarayken farklilasabilir
Daha kötü durumda olu o iyi sonuçlar alan arkadaşlar var tabi bu beklentiylede doğru orantılı bu durum
Saç simülasyonu yapılmış haliyle kendini mutlu hissediyorsa arkadaş durum o kadar vahim değil ama saçın daha uzun halini görmekte fayda var tabi belki benim tezim yanlış çıkar bilemeyiz

yanlarkısaüstleruzun

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ektirmeyi kafaya koymuşsunuz orası belli. Ama attığınız resimlerdeki kısa kesim de kötü durmuyor söylemek istedim   ;)

Escobar

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Öncelikle içtenlikle olumlu yada olumsuz yorum yapan tüm arkdadaşlara çok teşekkür ederim...

Aslında benim içinde bulunduğum durumu genel olarak yapılan yorumlar yansıtıyor...Bazen benim gibi durumda yada daha kötü olan ve iyi sonuç alan vakalara bakarak neden olmasın diyorum bazende bu saça ekim olmaz otur oturduğun yerde diyorum...Ama bi kere kafaya koydumya ektirmeyi vazgeçmekte kolay olmuyor  ::)

sloocer Dediğin gibi en iyisi ben saçlarımı uzatayım Koray hocaya bir daha göndereyim...

eskikellerden   Hasan Akıl,  Leven Acar, Serdar Görkem,  bu üç hocaya da fotoğraflarımı atıcam bakalım onlar ne diyecek...

ruhi mücerret Hakan Doğanay aynı şekilde bu hocaya da danışayım...

Genel olarak hocalardan aldığım dönüşleri sizinle paylaşmaya devam edeceğim...

Tekrardan teşekküler herkese.
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2017, 05:15:22 Gönderen: Mike »

Facebook Twitter Instagram