Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası kabuk dökümü hk  (Okunma sayısı 8862 defa)

Jeddite

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi sonrası kabuk dökümü hk
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2017, 14:49:48 »
Koskoca Zekeriya Hoca herhalde hastasının durumuna bakıp ne zaman kabuk dökümü gerektiğini gayet iyi biliyordur hocam, öyle dediyse öyledir :)
Benim forumda gördüğüm genellikle 10-14 gün civarında oluyor, ne kadar erken o kadar iyi bence :)

Nietzsche34

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2017, 14:52:30 »
Koskoca Zekeriya Hoca herhalde hastasının durumuna bakıp ne zaman kabuk dökümü gerektiğini gayet iyi biliyordur hocam, öyle dediyse öyledir :)
Benim forumda gördüğüm genellikle 10-14 gün civarında oluyor, ne kadar erken o kadar iyi bence :)
Ya hocam öyle de işte hep genellikle 10 gün ya şimdi 1 hafta, bi sakatlık olmasın ya şüphe düştü içime😁

Jeddite

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Kasım 2017, 14:55:29 »
Ya hocam öyle de işte hep genellikle 10 gün ya şimdi 1 hafta, bi sakatlık olmasın ya şüphe düştü içime😁

Çok iyi anlıyorum :) Ben de olsam aynısı olurdu. Ancak ben Zekeriya Hoca ile yüz yüze görüşme fırsatı da buldum, benim için önerdiği çözüm çok aklıma yatmadığı için eledim. Fakat gayet işinin ehli ve bilgili ve ilgili birisi izlenimi bırakmıştı, senin ekim de güzel olacaktır, hiç bunları kafana takma :)

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 07 Kasım 2017, 14:57:32 »
ne kadar erken o kadar iyi değil  kişiye göre kökün tutma oranı değişir kiminde üç günde bağlanır kimin de 10 günü bulur 10.günden önce kabuk dökeceğim diye zorlanmamalı ..10.gün literatür olmuştur artık saç ekimin de uymak lazım..diğer tecrübeli arkadaşlar yorum yapsın konu önemli bence
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2017, 15:00:32 Gönderen: ruhi mücerret »

Nietzsche34

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 07 Kasım 2017, 15:00:43 »
Valla takıyosun işte hocam :)

Çok iyi anlıyorum :) Ben de olsam aynısı olurdu. Ancak ben Zekeriya Hoca ile yüz yüze görüşme fırsatı da buldum, benim için önerdiği çözüm çok aklıma yatmadığı için eledim. Fakat gayet işinin ehli ve bilgili ve ilgili birisi izlenimi bırakmıştı, senin ekim de güzel olacaktır, hiç bunları kafana takma :)

Nietzsche34

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 07 Kasım 2017, 15:01:45 »
ne kadar erken o kadar iyi değil  kişiye göre kökün tutma oranı değişir kiminde üç günde bağlanır kimin de 10 günü bulur 10.günden önce kabuk dökeceğim diye zorlanmamalı ..10.gün literatür olmuştur artık saç ekimin de uymak lazım..diğer tecrübeli arkadaşlar yorum yapsın konu önemli bence
Evet tecrübeli arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim diğer bu durum da karşılaşma ihtimali olan arkadaşlar içinde önemli .

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 07 Kasım 2017, 15:31:06 »
erken  sure
saçları ekmeydi dersin

Nietzsche34

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 07 Kasım 2017, 15:59:35 »
Hocanın asistanına yazdım, açık açık. Cevabı fotoğraf olarak paylşıyorum;

Jeddite

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 07 Kasım 2017, 16:13:36 »

"Ne kadar erken o kadar iyi" sözünü ben kendi fikrim olarak ve kabukların rahatsız edici görünümden ötürü söyledim, yoksa saçın sağlığına ilişkin bir bilgim olduğundan ötürü değil, onu netleştirmek isterim ki bilgi kirliliği olmasın.

Zaten yorumumun başında da herhalde Zekeriya Hoca en iyisini biliyordur diye özellikle eklemiştim. Nitekim cevap da gelmiş zaten.

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 07 Kasım 2017, 16:20:14 »

"Ne kadar erken o kadar iyi" sözünü ben kendi fikrim olarak ve kabukların rahatsız edici görünümden ötürü söyledim, yoksa saçın sağlığına ilişkin bir bilgim olduğundan ötürü değil, onu netleştirmek isterim ki bilgi kirliliği olmasın.

Zaten yorumumun başında da herhalde Zekeriya Hoca en iyisini biliyordur diye özellikle eklemiştim. Nitekim cevap da gelmiş zaten.
hımm ok doğru ama zekeriya hocanın ilk defa 1 hafta da kabul dökümü yaptığını görüyorum forumda..ne kadar erken o kadar iyi zaten yanlış bir düşünce..belirttiğin gibi sadece görünüm iyi olur

Nietzsche34

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 07 Kasım 2017, 16:24:21 »

hımm ok doğru ama zekeriya hocanın ilk defa 1 hafta da kabul dökümü yaptığını görüyorum forumda..ne kadar erken o kadar iyi zaten yanlış bir düşünce..belirttiğin gibi sadece görünüm iyi olur
Bilemiyorum yani şuan asistanına yazarken de açıkça dedm bakın problem olur falan kabul etmem emin misiniz ? Erteleyelim dedim gerek yok dediler . Hocanın ektiği teknik dhi oluyor sanırsam .

Jeddite

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 07 Kasım 2017, 16:29:15 »
Hoca benim bildiğim iğne tekniği kullanıyor, asistanının diğer teknik diye bahsettiği de lateral slit sanırım.

Nietzsche34

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 07 Kasım 2017, 16:33:37 »
Hoca benim bildiğim iğne tekniği kullanıyor, asistanının diğer teknik diye bahsettiği de lateral slit sanırım.
Evet ondan bahsediyor, iğne tekniğini kullanıyor. Ekim sırasın da sormuştum iğne tekniğinin daha avantajlı olduğunu söyledi, doğallık vs.

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 07 Kasım 2017, 17:50:04 »
ekimden sonra 3 gun carpmabişi olmaz ama onun dısında ben olsam bu kadar erken surecte gitmezdim herkes gibi normal zamanını beklerim işin
saçları ekmeydi dersin

Facebook Twitter Instagram