Gönderen Konu: SERKAN AYGIN (ERSİN BEY) / 16.01.23 / 4.300 GREFT DHI + FUE / 36 Yaş  (Okunma sayısı 21931 defa)

Beygirbey

• Sr. Member
Herkese merhabalar,

İlk operasyonum üzerinden 17 ay, revize operasyonumun üzerinden de 5 ay süre geçti. Bugünkü halimin fotoğraflarını ekliyorum. Bu sürece başladığım süreden bugüne gelene kadar çok fazla şey öğrendim. Önemli bir kısmını bu forumdan öğrenmekle birlikte yabancı kaynaklardan kendi edindiğim bilgiler de oldukça önemli oldu. Bu doğrultuda kendi öğrendiğim şeyleri listelemek istiyorum. Bunlar kişisel çıkarımlarımdır, bir kısmı bilimsel kaynaklarla desteklenmektedir. Klinikle ilgili görüşlerim kendi subjektif deneyimimdir.

1. Saç ekim merkezleri / saç ekim uzmanları sihirbaz değiller. Sonuç ve beklentiler konusunda gerçekçi olmamız gerekiyor. Maalesef internette reklamlarda ve websitelerinde en iyi sonuçlar gösteriliyor ve çoğu fotoğraf kesinlikle editleniyor. Bu forumda da gördüğünüz çok iyi sonuçlara aldanmamak gerekir. Sizin de sonucunuzun çok iyi olacağını kimse garanti edemez. Aynı ekibin tamamen aynı teknikle sizden önce ekim yaptığı kişi sizden daha iyi sonuç alırken siz alamayabilirsiniz. Çünkü bu süreç, iyileşme, saç dökülme hikayemiz, vücutlarımız... Hepsi bize özel ve hepsi birbirinden farklı. O yüzden gidilebilecek en iyi klinikleri tercih ederek riskleri minimize etmeliyiz. Parası çok olan ve Koray Erdoğan'ın hizmetlerini satın alabilecek maddi durumda olan biri olsaydım onu tercih ederdim fakat altını çizmek istiyorum, en son 3 kat fiyat farkı vardı ve ben Koray Erdoğan'ın incelediğim sonuçlarına istinaden iyi biri olduğunu asla reddetmemekle birlikte kalite olarak Serkan Aygın'dan parası gibi 3 kat daha kaliteli olduğuna kesinlikle inanmıyorum. O yüzden klinik anlamında pişmanlığım hiç olmadı. Kendi ekimimi yapan ekibin nekroz vakası var mesela forumda görebilirsiniz. Ama arkadaşlar şunu bilmek lazım, bu bir cerrahi operasyondur ve her cerrahi operasyonun komplikasyon riskleri vardır. Hepimizin başına gelebilir. Önemli olan işi yapan kişiler ne kadar donanımlı? Merkez ne kadar iyi? Hijyen vs. protokoller takip ediliyor mu? Ben bu yönden klinikten eminim, geri kalanı biraz nasip kısmet maalesef arkadaşlar...

2. Dökülme nedeninizi iyi bir şekilde anlayın ve en iyi anlamanız gereken şey, dökülmeniz devam ettiği sürece hiçbir ekim sizi mutlu etmez. Benim biraz tökezlediğim nokta bu oldu. Keşke daha önce DHT bloker bir şeyler kullansaydım diyorum çünkü ilk operasyondan beri kaybım devam etti ve sonuçta ekim yapılan bölgelerde yoğunluk sağlandığı için eğitimli bir göz baktığında yoğunluk farklılıkları görebiliyor. O sebeple neden saçınız dökülüyor anlayın ve bunun nasıl önüne geçebilirsiniz ve riskler ne bunları araştırın. Bu esnada bu forumda insanların birbirine şeker tavsiyesi gibi DHT bloker önermesini hala anlamlandıramıyorum. İşin ucunda risk ve bir vebal var. Herkes araştırmasını iyi yapmalı. Saç ekimi operasyonu yalnızca iyi bir medikal terapiyle birleştirildiği takdirde tam başarı verir.

3. Günün sonunda Serkan Aygın'ın merkezinin iyi bir merkez olduğunu düşünüyorum. Asgari bir standart var. Tabii ki her sonuçları iyi olamaz ama bunun nedeni standart dışı ekimler değil, özel durumlar dışında tek sebep 1'de açıkladığım sebepler. Dökülmem devam ettiği için mükemmel olmamakla birlikte tekrar yeni bir operasyon için gittiğimde paramı istemeyip Serkan Hoca kendisi bedava revizyon teklif etti. Standart müşteri memnuniyeti adı altında yapıyorlar gibi anladım zaten. Belki de bu işin raconu bu olmalı zaten? Operasyon 1 sene sonra tekrar bakma ve rötuş... Neyse asıl bahsetmek istedim ücretsiz bir revizyon da olsa klinik sizi takip ediyor ve sizden fotoğraf istiyor vs. ve eminim sorunum olsa ilgilenirler ama ne kadar çözüm bulabilirler emin değilim. Ama karşınızda ilgisiz ve kayıtsız bir merkez yok, kurumsal bir yapı var gibi düşünüyorum. O fotoları vs. tabii ki kendi lehlerine kullanmak için de istiyorlar ama günün sonunda sizi takip ediyorlar ve ücretsiz op. olsa da bile ilgi ve prosedürde hiçbir değişiklik görmedim, buradan benden tam not aldılar.

4. Ekimimle ilgili eleştirim saçımın ön kısmındaki çizgi bölgesindeki greftler yön olarak çok zor yatıyorlar hatta hiç yatmıyorlar gibi diyebilirim... Ama bu problem olmadı, zaten saçlarımı hep öyle tarıyorum hatta öyle yapmak için bir sürü uğraş veriyordum, bunu yapmam gerekmiyor artık :)  Revizyon operasyonumda yine aynı ekibi tercih ettim ve berbere gitmişim gibi Ersin Beyle şurası böyle olsun şurası şöyle olsun şeklinde antant kalarak ilerledik. Hatta şakaklarda benim özel isteğim olduğu için yoğunlaştılar ve şakak çok zor bölge olmasına rağmen iyi iş çıkarttıklarına inanıyorum. Umarım yaşlandığımda da güzel durur :) Tekrar operasyon olsam tekrar kendisine güvenirim. Tanıdıklarıma da kliniği tavsiye edebilirim. Tabii ki herkes kendi araştırmasını kendi yapmalı. Bunun dışında eşimle kliniğe mezoterapi ve PRP için de gittim, çok fark etti mi emin değilim açıkçası. Ama klinik size sürekli bir şeyler satmaya çalışmıyor, en azından benim durumumda öyle olmadı.

5. Saçımda şu an üst kısımlarımda seyreklik var kuvvetli ışıkta anlaşılıyor veya ıslakken ama ilk görünümden beri güzel farklılık var bence. Ve çok olumlu geri bildirimler alıyorum eğitimsiz gözlerden ve kabul etmek gerekirse şu forumda takılan kişileri saymazsak çok az insan sokakta anlıyor saç ekiminden vs. (çok kalitesiz ekimleri tenzih ediyorum). Günün sonunda hala donörüm var. Donörümde full kısa vurunca saçı bazı minik izler olmakla birlikte, bu da sonuçta biraz bu işin fıtratında var. Sonucta 6.000 grefte yakın greft alındı donör bölgesinden. Bu dikkate alındığında bence gayet iyi. Gelecekte çok rahatsız olursam tekrar bir ekim düşünebilirim. Çok gaza gelirsem saç çizgimi biraz daha öne alabilirim, gonlumde o yatiyor. Ama 1 cm inmek bile 1500-2000 grefte patlıyor gibi bir durum var. Belki ileride klonlama çıkar ve komple tuhaf tuhaf şeyler yaparız :) Şu an Biotin, Priorin Intense, Minoxil ve topikal fin. ile destekliyorum üst kısmı. Dökülme var ama deli dehşet bir dökülmem yok. Minox ve topikal fin sanırım ufak ufak fark ediyor, belki kullanmasaydım çok daha fazla dökülme olurdu. Onun dışında imkanım oldu Revita aldım ama arkadaşlar sonuçta sihirli değnek değil imkanınız olursa denk gelirseniz alırsınız, yok diye sakın gaza gelmeyin kendinizi üzmeyin.

Sorularınız olursa yanıtlarım, çok selamlar.
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2024, 18:51:12 Gönderen: Beygirbey »
Serkan Aygın Saç Ekimim:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=30196.0

Ersin Bey'in ekibi
4.300 Greft (DHI & Sapphire FUE) ilk ekim
2.000 Greft (DHI) ücretsiz revizyon

Takviyeler: Minox., Topikal Fin, Priorin Intense, Biotin, Omega-3, PRP (4 seans), Mezo (10 seans)

Beygirbey

• Sr. Member
Bu arada elim degmisken merak edenler icin revizyon ve kabuk dokumu sonrasini da paylasiyorum.
Serkan Aygın Saç Ekimim:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=30196.0

Ersin Bey'in ekibi
4.300 Greft (DHI & Sapphire FUE) ilk ekim
2.000 Greft (DHI) ücretsiz revizyon

Takviyeler: Minox., Topikal Fin, Priorin Intense, Biotin, Omega-3, PRP (4 seans), Mezo (10 seans)

Facebook Twitter Instagram