Gönderen Konu: Proscar Başladım  (Okunma sayısı 5435 defa)

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Proscar Başladım
« Yanıtla #15 : 09 Şubat 2023, 19:57:52 »
İlacı kullanmaya başlayalı 1 ay olacak gözlemlerim yağlanma aynı şekilde devam ediyor, saç tellerim daha çok inceldi ve cansızlaştı , eskiden tarasamda 4-5 tel saç anca gelirdi şimdi saçlarımı taramaya korkuyorum. Açıkçası bu şekilde devam ederse kullanmayı bırakmayı düşünüyorum keşke hiç başlamasaydım diyecek konuma geldim.
iki ihtimal var ben ikincisine ihtimal veriyorum
ya sorun genetik değil ve dht düşürmek kötü etkiliyor
ya da yüksek ihtimal ilk aylarda gerçekleşem dökülme evresi sonraki aylar daha kalın olarak çıkacak dökülen saçlar
ailedeki dökülme tipine bak eğer genetikse kesinlikle devam et yoksa genetik dökülme ilerlerse daha kötü olur

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 09 Mart 2023, 02:43:49 »
İlacı kullanmaya başlayalı 1 ay olacak gözlemlerim yağlanma aynı şekilde devam ediyor, saç tellerim daha çok inceldi ve cansızlaştı , eskiden tarasamda 4-5 tel saç anca gelirdi şimdi saçlarımı taramaya korkuyorum. Açıkçası bu şekilde devam ederse kullanmayı bırakmayı düşünüyorum keşke hiç başlamasaydım diyecek konuma geldim.
Şuan naısl knk be durumdasınn?

Minoxx

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #17 : 10 Mart 2023, 22:15:34 »
Şuan naısl knk be durumdasınn?

Sadece biraz yağlanma azaldı onun haricinde değişen bir şey yok.

Kuzgun

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #18 : 11 Mart 2023, 09:40:42 »
Minox senin halinden en iyi ben anlarım.Aynılarını yaşadım.Bundan bir sonraki süreci sana nalatayım doktora gidiceksin doktor taşak geçicek böyle bir etkisi yok bu ilacın diye sana yaramadıysa bırak diyecek bırakıcaksın ama giden saçlar birdaha geri çıkmayacak keşke başlamasaydım diyip üzüleceksin.inşallah cihazda sıkıntı yoktur onunda çaresi yok çünkü.

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 12 Mart 2023, 05:03:09 »
Minox senin halinden en iyi ben anlarım.Aynılarını yaşadım.Bundan bir sonraki süreci sana nalatayım doktora gidiceksin doktor taşak geçicek böyle bir etkisi yok bu ilacın diye sana yaramadıysa bırak diyecek bırakıcaksın ama giden saçlar birdaha geri çıkmayacak keşke başlamasaydım diyip üzüleceksin.inşallah cihazda sıkıntı yoktur onunda çaresi yok çünkü.
Xpecia cihaza zarar verir mi abi

Kuzgun

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #20 : 12 Mart 2023, 05:31:56 »
yok onun bir zararını görmedim

Minoxx

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #21 : 25 Mart 2023, 17:28:48 »
Arkadaşlar ilacın şuana kadar herhangi bir etkisini görmedim ama devam etmek istiyorum. Bu ilaç ön bölgeye etki ediyor mu san ki ordaki saçlar biraz daha cansızlaştı gibi geliyor.Finasterid ile birlikte Minoxil de kullanmayı düşünüyorum ama onunda döngü ve bıraktıktan sonra daha kötü olma durumu korkutuyor beni. Şuanlık sadece Finasterid+ Xpecia + Haftada 1 dermastamp uyguluyorum. Ön bölgedeki cılız saçların güçlenmesi ve incelmeyi önlemek için başka ne yapabilirim ?

Ek olarak yağlanma problemim biraz azalır gibi olmuştu ama şuan yine eskiye döndü saçımın ön tarafı ve alnım çok yağlanıyor. Yıkadıktan sonraki gün yağ içinde kalıyor. Şampuan olarak Alpecin C1, arada bir Ketoral  ve Davines Purifying kullanıyorum.

tacticoolbear

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 27 Mart 2023, 23:43:34 »
Ben minoksilden nefret eden bir kişi olarak şunu söyliyim bir minoksilin içine 12 tane avodart kapsülü iğne ile delip karıştırıyordum ve klasik sabah 5 akşam 5 fıs şeklinde kullanıyordum. Şakaklar olsun saçın geri kalanı olsun hiç dökülmeden önceki haline gelmişti neredeyse hem şekil olarak hem de yoğunluk olarak fakat yine de başlama taraftarı değilim bu minoksile. 6-7 aylık kullanımdan sonra kafa derisini çok kötü etkilemeye başlıyor. Kaşıntılar, kepeklenme vs. hiç sürdürülebilir bir şey değil yani. Eninde sonunda bırakıyorsun ya da aksatmaya başlıyorsun çünkü inanılmaz bir yılgınlık veriyor adama ve sonra işin en kötü tarafıyla karşılaşıyorsun o da şu 2x saç teli çıkardıysa 5x olarak geri alıyor senden. Sonra zaten klasik keşke hiç başlamasaydım diyorsun.
  • Ekim Tarihi: 09.12.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair Transplant Clinic
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 22

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #23 : 29 Mart 2023, 23:35:33 »
Hic korkma kullanmaya devam et. Ben 2 senedir kullaniyorum. Hala cok fazla dokuluyor. Ama sac kaybi yok.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Hakan Hakkn

• Full Member
« Yanıtla #24 : 30 Mart 2023, 01:20:36 »
Hic korkma kullanmaya devam et. Ben 2 senedir kullaniyorum. Hala cok fazla dokuluyor. Ama sac kaybi yok.
Her gün 1mg mi alıyorsun

Minoxx

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #25 : 02 Nisan 2023, 16:34:20 »
Dökülme biraz azaldı gibi sanki ama hala ön kısımdaki saçlarımda incelme ve minyatürleşme var. Finasteride, xpecia ve haftada 1 dermastamp uyguluyorum bunların dışında tedavime topikal losyon, sprey tarzı ama minox gibi döngü yapmayan bırakınca etkilemeyecek birşey eklemeyi düşünüyorum. Aklımda prozinc plus losyon var bunu kullanıp fayda gören oldu mu ? Başka önerisi olan varsa onlarada açığım. İnce saçlar güçlensin istiyorum.

Hakan Hakkn

• Full Member
« Yanıtla #26 : 02 Nisan 2023, 17:23:17 »
Dökülme biraz azaldı gibi sanki ama hala ön kısımdaki saçlarımda incelme ve minyatürleşme var. Finasteride, xpecia ve haftada 1 dermastamp uyguluyorum bunların dışında tedavime topikal losyon, sprey tarzı ama minox gibi döngü yapmayan bırakınca etkilemeyecek birşey eklemeyi düşünüyorum. Aklımda prozinc plus losyon var bunu kullanıp fayda gören oldu mu ? Başka önerisi olan varsa onlarada açığım. İnce saçlar güçlensin istiyorum.
Losyon felan uyduruk şeyler herşey içerde bitiyor

Minoxx

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #27 : 03 Nisan 2023, 17:12:01 »
Hocam zaten 3 aya yakın bir süredir finasteride kullanıyorum ama incelme ve minyatürleşme devam ediyor. Ön bölgede fazla etkinliği yok sanırım bu ilacın. Ön bölge için kullanıcam az biraz faydası olsa bile yeterlidir benim için.

Hakan Hakkn

• Full Member
« Yanıtla #28 : 03 Nisan 2023, 19:22:41 »
Hocam zaten 3 aya yakın bir süredir finasteride kullanıyorum ama incelme ve minyatürleşme devam ediyor. Ön bölgede fazla etkinliği yok sanırım bu ilacın. Ön bölge için kullanıcam az biraz faydası olsa bile yeterlidir benim için.
6 aydan sonra etkisi başlıyor 1 yıldada kendine gelir diyor kaynaklar sabırlı ol
Ve vitamin ve hormonlarada baktır

Minoxx

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #29 : 03 Nisan 2023, 23:12:57 »
6 aydan sonra etkisi başlıyor 1 yıldada kendine gelir diyor kaynaklar sabırlı ol
Ve vitamin ve hormonlarada baktır

Vitamin testi yaptırmıştım bir şey çıkmadı onun için xpecia ve bazı vitamin hapları vs kullanıyorum zaten ama bu ilaç kullandığımızda DHT baskılamıyor mu illaki bu zamana kadar bir etkisi olması lazımdı bende hiçbir etkisi olmadı anlamadım.4 e bölerek alıyorum her gün.

Facebook Twitter Instagram