Gönderen Konu: Esenler Avicenna Hastanesi Saç Ekim Süreci  (Okunma sayısı 50927 defa)

sates9

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Esenler Avicenna Hastanesi Saç Ekim Süreci
« : 17 Temmuz 2014, 16:37:51 »
Merhaba arkadaşlar.29 Nisanda Esenler Avicenna Hastanesinde ekim yaptırdım.5100 greftlik bir ekim olduğu söylendi.Fırsat buldukça ve elimde olan fotoğrafları sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

sates9

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Esenler Avicenna Hastanesi Saç Ekim Süreci
« Yanıtla #1 : 17 Temmuz 2014, 16:43:30 »
78.gün ve ayva tüyü şeklinde çıkışlar var.Şok dükülme zamanına ait fotoğraf bulamadm lakin %85 gibi bir kısmı dökülmüştü.Takviye olarak sadece solgar biotin 5 mg kullanıyorum.

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 17 Temmuz 2014, 22:45:45 »
Dostum hoşgeldin,paylaşımın için teşekkürler..Senin açıklığın oldukça fazla olduğu için ve buna rağmen sonucun çok iyi olacağını düşündüğüm için senin paylaşımının çok önemli olacağını düşünüyorum,senin bu yaptığın paylaşımındaki fotolara bakanların özellikle ekim öncesi fotodan gözlerini ayırmadan gelişmelerin olduğu fotolara bakmalarını özellikle rica ediyorum,değişim gerçekleştikçe şaşırtıcı şekilde başarılı olacak bir ekim sonucu öngörüyorum...
Sates nerdeyse ekime müsait bile görülemeyebilecek bir kellik derecesine sahipsin ama buna rağmen seninle daha önce yazışmalarımızda ekiminin oldukça başarılı bir sonucu olacağını öngördüğümü söyledim,bunu ekim yaptırdığın yerin ekim tekniklerini araştırarak ve ilk ekim fotolarını inceleyerek bu sonuca ulaştım,umarım yanılmam .Yanılacağımı hiç sanmıyorum ama ekimden kısa süre sonra prp yaptırman şu ana kadar ekiminle ilgili olumsuz düşündüğüm tek konu,umarım prp nin ekim olan  saçlarına zararı olmamıştır,birde onuncu gün çektiğin fotoda saçların çok cılız olduğunu görüyorum,keşke o dönem saçlarının kuru kalmasına çok fırsat vermeden arada ıslatsaydın,o dönem artık geride kaldı yalnız bu günden sonrada aynı şey geçerli,saçları arada ıslatmanın süreci çok hızlandırarak çıkışları kolaylaştırdığını düşünüyorum,bunu kendi ekimimden ve bu tavsiyede bulunduğum arkadaşların ekim süreçlerinden biliyorum,bence sende bu tavsiyeme uymalısın...
Ayrıca 77 . güne göre durumun çok iyi görünüyor,çok az saçı olan biri olsaydın eğer şu durum bile büyük beğeni alacaktı eminim ama ne yazıkki sana daha çok çıkacak saç lazım ve ben onların fazla değil bir ay sonra kendilerini belli edeceklerini düşünüyorum...

aflika

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2014, 11:52:23 »
Hayırlı olsun inşallah sonuç da çok güzel olur.
Fiyat sorabilir miyiz acaba?

sates9

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 23 Temmuz 2014, 12:58:42 »
Teşekkür ederim inşallah.2600 tl saç ekimi 1500 tl PRP tedavisi 6 seans

sates9

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 23 Temmuz 2014, 17:19:56 »
84.Gün itibariyle durum budur.Sivilcelenme oluyor arada.Tüy şeklinde çıkışlar devam ediyor.

aflika

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2014, 12:25:00 »
Sonuçları ara ara paylaşırsanız seviniriz.

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2014, 22:09:23 »
Dostum 6 gün sonrası için gözle görünür fark var,zaten bulunduğun zaman dilimi içerisinde sıfırdan bu noktaya gelmiş bir ekim süreci çok nadir rastlanır ,öncesinde sende ekim alanında bırak saçı kafanda tüy bile olmadığı için bu seviyeye gelmiş olması sürecinin çok iyi geçtiğini gösterir ve önümüzdeki günlerde epey saçının çıkacağını söylersek bence yanılmış olmayız...
Benim tahminim önümüzdeki bir ay içerisinde epey bir saçının çıkacağı yönünde,senden ricam burda her hafta yeni fotoğraflar koyarak durumunu güncellemen ve bu sayede değişimi bire bir birlikte takip etmemizi sağlayarak  özellikle ekimini takip edenler için çok önemli bir örnek teşkil edeceğini düşünüyorum,bu bir ay içerisinde olan değişiklikler tamamen yeni çıkan saçlardan oluşacak,çoğu kişinin ekim sürecinden farklı olacak sonuçta ve bence şaşırtıcı derecede hızlı bir gelişme olacak sende..

sates9

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 25 Temmuz 2014, 00:34:22 »
Saolasın Reci.Elimden geldiğince devam edicem paylaşıma.

sates9

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 29 Temmuz 2014, 19:48:51 »
Bugün itibariyle 90 günü devirdik :) Tepenin resmini de ekledim bu defa.Oraya fazla dikkat etmıyodum fakat orda da baya ufak ufak cıkışlar varmış :) Umarım süreç artık daha hızlı işler.Günde 5 mg solgar biotine devam.

sates9

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 05 Ağustos 2014, 15:07:52 »
97.gün

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 05 Ağustos 2014, 23:10:59 »
Dostum tatilden yeni döndüm ve son eklediğin fotoyu görünce bir kes daha yanılmadığımı gördüm ve senin adına gerçekten sevindim,bulunduğun süreç içerisinde henüz üç ayı yeni doldurmuş olmana rağmen durumun harika görünüyor,aslında 90. gün fotonla bir önceki 84. gün fotoları arasındada özellikle orta tepe bölgeler arasındada gelişme bakımından bariz fark var..sadece 90. gün fotosu biraz daha aydınlık yakalandığı için sanki fark yokmuş gibi görünmüş..
Son eklediğin fotolarda zaten barizen gelişme çok belli,önümüzdeki iki hafta içerisinde bu gelişme dahada bariz hale gelecek şimdiden belli,120 gün dolduğunda artık sonucun nasıl olacağını biraz daha net tahmin edebileceğimiz bir seviyeye geleceğini düşünüyorum,çıkan saçlar büyük oranda kendini belli edecekler fakat genede kafa derini tamamen kapatacak durumda olamayacak kadar ince telli olacaklar,saçın hacmini bulması ve yeterli dolgunluğu verecek kalınlığa ulaşmaları bir yılı buluyor nerdeyse ,bu hacim ve saç kalınlığı meselesi aslında bir saç ekim sonucunu etkileyen en önemli mesele,örneğin şu ana kadar sende çıkmış olan tüm saçlar büyümelerini tamamlayıp normal bir hale geldiklerinde kafa derini tamamen kapatacak seviyeye gelecekler yani sonuç olarak şu an bile sana kimse kel diyemeyecek duruma gelmişsin,gün içerisinde bu koyduğun fotolardan çok farklı  olumlu yönde iyi göründüğünü düşünüyorum,fotolarda genellikle kötü gözükür,üstelik aydınlıkta çekiyorsun ve fotoların net ..yani sonuç olarak kritik eşiği geçtiğini düşünüyorum ,bundan sonrası daha ne kadar iyi bir seviyeye gelebilir onu takip edeceğiz..
Son olarak bir şey farkettim saçların çok yavaş uzuyor ,biraz hızlı uzasalardı eğer o bahsettiğim hacim ve kalınlık olayı daha hızlı gerçekleşirdi diye düşünüyorum,belkide minoxil kullanmadığın için bu böyle,minoxil süreci biraz daha hızlandırabilirdi..
Senin ekiminde şu ana kadar gördüğüm tek olumsuz durum ön çizginin geri kalan taraflara göre biraz daha yavaş ilerlemesi oldu,özellikle vertekste inanılmaz gelişme olmuş,halbuki en zor bölge orası ön kısımda en hızlı sonuç alınan kısım olmasına rağmen gelişme yavaş,yalnız daha çok değişir , diğer kısımlardaki hızlı gelişmenin gerisinde kaldığı için bu yorumu yapıyorum yoksa kötü değil kesinlikle...
Bir hafta sonraki fotonu merakla bekleyeceğiz artık :)

sates9

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 12 Ağustos 2014, 21:12:05 »
104.gün

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 15 Ağustos 2014, 00:11:50 »
Saçlar bu sefer biraz hızlı uzamış  :) beni duydular galiba..
Ön çizgide güzel gelişme var öncesine göre,zaten aslında ön çizginin tamda şekillenme zamanı şu sıralar ,vertex zaten çok iyi durumda ,orta bölgenin solu biraz zayıf, oralardada  tahminim boş görünen yerlerde aslında tüylenmeler var fakat fotoğrafta gözükmüyorlar,özellikle flaşlı olduğu için fotolarda o tüyler gözükmüyor muhtemelen...
Sates sana tavsiyem tamda şu sıralar saçlarını üç numaraya vurdurman olacak,bu dönemi daha güzel bir şekilde atlatırsın,ben kendim tamda bu dönemde öyle yapmıştım,yoksa şu dönemde saçların gerek çıkış şekilleri ve gerekse boy farklarından  dolayı pek hoş bir görüntü olmuyor,benimkisi sadece bir tavsiye tabiki ,ama dediğim gibi yaparsan  bence üç numarayla hoş bir görüntü çıkar ortaya...
Haftalık paylaşımlarına 120 güne kadar devam edersen sevinirim,sonrasında paylaşım sürelerini biraz gevşetip uzatabilirsin ama bu dönem çok önemli o yüzden paylaşıma devam :)

sates9

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 16 Ağustos 2014, 12:11:24 »
Ben de 3 numaraya vurmak istıyodum bugun fırsat bulabildim daha.Dediğin gibi reciproc süreyi biraz uzatıp paylaşımlara devam edicem :)

Facebook Twitter Instagram