Gönderen Konu: Esenler Avicenna Hastanesi Saç Ekim Süreci  (Okunma sayısı 50931 defa)

Reciproc

• Sr. Member
Ynt: Esenler Avicenna Hastanesi Saç Ekim Süreci
« Yanıtla #15 : 17 Ağustos 2014, 00:35:23 »
Hah şöyle şimdi çok daha iyi görünüyor,bu süreçte birazda moral lazım.. Eminim kendini şu an  daha iyi ve değişmiş hissediyorsundur,bir ay kadar bu şekilde kısa kestirerek devam etmekte fayda var,şu an zaten çok iyi gidiyor ,saçlar kalınlaşmaya başladığı zaman uzatmak daha mantıklı,isabetli bir karar olmuş...

sates9

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 25 Ağustos 2014, 15:57:40 »
117.gün

sates9

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 26 Ağustos 2014, 23:49:31 »
Amin reci tesekkur ederim insallah daha da iyi olmaya devam eder.Yalniz.benim sana sormak istediim birsey var.Bazen hala kurumus deri ile bir iki ufak tel sac ile beraber geliyor nedir bu acaba ?

ozky

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 27 Ağustos 2014, 18:24:57 »
hayırlı uğurlu olsun ekiminiz gerçekten başarılı nazar değmesin inşallah..

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #19 : 27 Ağustos 2014, 22:57:33 »
Amin reci tesekkur ederim insallah daha da iyi olmaya devam eder.Yalniz.benim sana sormak istediim birsey var.Bazen hala kurumus deri ile bir iki ufak tel sac ile beraber geliyor nedir bu acaba ?

Bu sorunun yanıtının bir kaç nedeni olabilir,saç derinin kepeklenmesinden kaynaklanıyor olabilir,kepek çok saç döker,kepeklenme varsa hemen clear şampuana başla,hatta kepeklenme yoksa bile cleara başla,saç derini tazeler,bendede kepeklenme ara sıra oluyor ve o sıra gerçekten saçlarda dökülmeler başlıyor,en az haftada bir clear şampuan kullan,geri kalan zamanlarda normal şampuanını kullanabilirsin,ilk kullanımında üst üste iki gün clear ile yıka,sonrasında haftada bir olsun...
Bildiğim kadarıyla arada prp yaptırıyorsun,prp iğnelerinin giriş yerlerinde oluşan minik kabuklanmalar ve buna bağlı dökülmede olabilir yada normal bir süreçte olabilir,eğer çok az sayıda bu şekilde dökülen varsa tutmamış greftlerde olabilir,bendede çok azda olsa bahsettiğin şekilde dökülmeler olmuştu,bence çok az sayıda ise bu bahsettiklerin çok kafaya takma ama özellikle clearı ihmal etme,saç derine iyi gelecektir...

sates9

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 27 Ağustos 2014, 23:24:33 »
Ben zaten Clear kullanıyorum.Kepek yok gibi zaten.Ekim yaptırdıgım yere sordurdum normal kırıklar dedi.Prp yaptırmıyorum zaten daha

savaş11

• Full Member
« Yanıtla #21 : 01 Eylül 2014, 02:15:57 »
Kardeş yeni saçların hayırlı olsun ,  cok güzel ekim sonucun olacak insAllah.

sates9

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 03 Eylül 2014, 15:04:17 »
126.gün

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #23 : 03 Eylül 2014, 18:00:48 »
117. günde koyduğun benzer pozla kıyaslandığı zaman yoğunlukta artış var,saçlarının kısa olduğunu ve 9 gün boyunca  uzadıklarını düşünürsek sıklık görünümünde azalma olmasını beklerdik(genelde uzun saç daha seyrek gözükür) ama bu olmadığına göre çıkışlar halen devam ediyor ve sıklaşma devam ediyor,özellikle ön kısımda belirgin yoğunlaşma var ,her şey yerli yerinde ve çok daha iyi olacak şimdiden belli...

sates9

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 17 Eylül 2014, 20:03:34 »
140.gün

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #25 : 18 Eylül 2014, 18:02:01 »
Çok çok iyi durumdasın,çıkan saçlarının artık üç dört  ay sonra saç derini kapatacak yoğunluğa ulaşacağı şimdiden belli olmuş,demekki düzgün ekilince 5 bin greft seninki gibi büyük bir açıklığı kapatmaya yetebiliyormuş,senin paylaşımın  bu yüzden çok önemliydi.Zaten ben çoğunlukla saç ekimi sonuçlarına bakarken ne kadar ekilmiş ve sonuçta ne kadarı çıkmış ona bakıyorum,5000 greft hiç saçı dökülmemiş sağlıklı saçı olan birinin yaklaşık bir paket sigara(kısa olanı)  büyüklüğünde bir alanı kadar olur,seninde şu durumuna bakılırsa dediğim gibi üç dört ay sonra bu yoğunlukta homojen dağıtılmış bir saçın olacak,demekki sana ne ekildiyse tutmuş buna şüphe yok,senin adına inan çok seviniyorum sates,saçlarının maşallahı var,nerden nereye,yeni görünümün ve yeni saçların için şimdiden maşallah diyerek hayırlı olsun diyorum :)

sates9

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 28 Eylül 2014, 18:23:20 »
Saçlar tekrar 3 numara :) 151.gün

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #27 : 20 Ekim 2014, 23:32:33 »
Bu sefer çizgi sanki biraz silik çıkmış,tahminim ya fotodan kaynaklanıyor yada çok az dökülme olmuş,umarım dökülme olmamıştır ama şuda varki harbiden saçların harika oldu sates,kim ne derse desin sertaç okun ve senin ekimin 2014 ün en güzel iki ekimi oldu :),ikiside aynı ekim merkezinden çıktı,darısı kabasakalın başına  :)
Bu arada epey zaman geçmiş son fotolarını üstünden,şu sıra çok daha iyi hale gelmiştir saçların diye düşünüyorum,yeni fotolarını dört gözle bekliyorum :)

sates9

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 22 Ekim 2014, 12:40:36 »
Saçları 3e vurdurmuştum daha iyi bi yogunluk kazandıgında atacağim resimleri :) Şöyle bir durum var ben çözünürlüğü iyi bir kamera ile çok yakından resim çektiğim zaman hala yeni yeni ufak ufak saçlar geliyor.Bir de tam anlamıyla saçlarım kalınlaşmadı.Yavaş yavaş başlıyor kalınlaşmaya.Bunun da sebebini ek birşey kullanmamaya bağlıyorum reci ne dersin ?

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #29 : 22 Ekim 2014, 22:32:41 »
Şu sıra saçların tam kalınlaşma sürecine girdiği dönemdesin aslında,biotin kullandığını sanıyordum,eğer kullanmıyorsan başlamanı tavsiye ederim,bana göre bu konuda etkili olan tek ilaç biotin gerisi hikaye,minoxilin bile ekim olan saça faydası olduğu konusunda şüpheliyim,belki sadece şok dökülme döneminde faydası oluyor,dediğin gibi biotin kullanmadığın için bu süreci geç yaşıyor olabilirsin,senin saçlar aslında çok ince değil şu an ama dikkatli bakıldığı zaman fotolardada halen tüyümsü saçlar olduğu farkediliyor ,zaten bir kaç ay sonra birazda saçlar uzadığı zaman yoğunluk anlamında hiç sorunun kalmayacak,oldukça yoğun görünecek saçların şimdiyle kıyasla,o yüzden hiç problem etme  :)

Facebook Twitter Instagram