Gönderen Konu: 19.10.2017 - İlhan Serdaroğlu - 3600 Greft  (Okunma sayısı 10036 defa)

geralt

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
19.10.2017 - İlhan Serdaroğlu - 3600 Greft
« : 23 Ekim 2017, 21:09:42 »
Merhabalar,

Fotoğraf paylaşımından önce dilerseniz bu kararı ne zaman nasıl verdiğimi ve öncesindeki süreçlerden bahsedeyim, bu tür detayların da saç ekimi kararında önemli olduğunu düşündüğümden dolayı sizlerle paylaşmak istedim.

Süreç ve karar aşaması: İlhan bey'le iletişimim ilk olarak aslında 2011 yılında kendisine e-mail üzerinden haberleşme şeklinde olmuştu. Kendisine saç dökülmesine ilişkin sorular yöneltmiştim ve o da mail ortamında da olsa gerekli bilgieri vermiş ve ofisinde daha detaylı görüşebileceğimizi belirtmişti. Ancak saç dökülmesi o zamanlar bu kadar yoğun olmadığı gibi ekim yapılacak seviyede de değildi, 2014'e kadar yavaş yavaş başlayan saç dökülmesi 2014 sonunda hız kazandı ve 2016 sonlarına kadar maksimum seviyeye ulaştı. 2017 yılı içerisinde yaptığım takipte dökülmenin artık durduğunu ve stabil bir duruma geldiğini gözlemledim. Bu sebeptendir ki saçımın artık ekilme kıvamına geldiği kanaatine vardım, nitekim İlhan beyle ekim öncesi yaptığımız son görüşmede kendisi de bunu teyit etti ve 19 ekim 2017 tarihi için saç ekimi operasyonu için randevu almış bulundum.

Uzmanların Gözlemi: İlhan bey de dahil olmak üzere görüştüğüm tüm uzmanların gözlemleri donör bölgemin sağlıklı, sık, dalgalı ve kalın telli saçlar barındırdığını bu yüzden de ekimin doğal bir görünümle sonuçlanacağı yönünde oldu. Bu da zaten hazır olduğum saç ekimi için kendimi bir seviye daha iyi hissetmemi sağladı.

Alternatif arayışlar ve neden İlhan bey? : İlhan bey'de karar kılmadan önce farklı uzmanlarla da görüşme yapmıştım, ancak İlhan bey'deki yalınlığı ve hasta odaklılığı onlarda göremedim. Belki işlerinde çok iyiler ancak hastaya yaklaşım ve empati yaparak sorulan tüm sorulara detaylı bir şekilde cevap vermek İlhan bey'i diğerlerinden ayıran en önemli faktördü benim için. Diğer uzmanlar sanki yalnızca kendi işleri önemli ve yoğunmuşçasına görüşmeyi hızlı bir şekilde sonlandırma eğilimindelerdi, bu da bir diğer sebep diyebiliriz. Bu forumda İlhan bey'in yaptığı güzel sonuçlanan operasyonlarını ve malesef birkaç kötü sonuçlanan operasyonları da gördüm, ancak bunun biraz da şans ya da hastaya göre değişebilecek bir durum olduğunu varsayarak sonucun "iyi" olması temennisini güderek kararımı verdim, zira beklentiyi karşılayan operasyonlar gerçekten çok doğal ve güzeldi. Umarım benim de ekimim iyi sonuçlanan operasyonlar arasında yer alır.

Yaş: 35, Sigara ve Alkol Kullanımı yok (Saç ekim sürecini negatif etkileyen bir faktör olduğu belirtildiği için ben de bunu belirtmek istedim)

Artık resimleri paylaşabilirim sanırım.

Ekimden hemen öncesine ait bu aşağıdaki resimde dikkat ederseniz ön-orta bölgede bir sıklık mevcut, bu bölge benim saçımın tam olarak ön çizgi bölgesine tekabül ediyor, yani geriye doğru bir dökülme olmadı bu noktada. Bu yüzden İlhan bey bu bölgeye girilmeyeceğini, yanlardan ortaya doğru ekimin devam etmesi ve son olarak da vertex bölgeye ekim yapılacağını belirtti. Ön-orta bölgeye girilmemesi açıkçası benim de istediğim birşeydi (doğallık açısından).

geralt

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 19.10.2017 - İlhan Serdaroğlu - 3600 Greft
« Yanıtla #1 : 23 Ekim 2017, 21:10:42 »
19.10.2017 - Ekimden sonraki ilk fotoğraflar.

geralt

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 23 Ekim 2017, 21:11:54 »
21.10.2017 - İlk yıkama Öncesi (3. Gün)

geralt

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 23 Ekim 2017, 21:12:50 »
21.10.2017 - İlk yıkama sonrası (3. Gün)

geralt

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 23 Ekim 2017, 21:14:19 »
23.10.2017

Şu anda 15 günlük kabukların dökülmesi sürecindeyim ve ekim sonrası 5. gündeyim. Periyodik olarak buraya saçların durumuyla ilgili resimleri göndereceğim. Biraz uzun yazdığımın farkındayım ancak detaylara girmemin sebebi mümkün olduğunca sorulabilecek soruların tek bir başlıkta cevap olarak bulunabilmesi içindi. Yine sormanız gereken sorular olursa dilim döndüğünce cevaplamaya çalışırım. Görüşmek üzere.

kadiköy1

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 23 Ekim 2017, 22:33:29 »
hayırlı olsun. ekiminizin güzel bir sonuç ile neticelenmesini umuyorum. değişik bir dökülme tipiniz var. haliyle ekim de değişik olmuş. klasik bir serdaroğlu ekimi olmuş. fazlaca kanlı ve kabuklu.. saçlarınızın dalgalı olması kapatıcılık açısından fayda sağlayacaktır. umarım istikrarlı bir şekilde konunuzu aktif tutarsınız.zira uzun süredir ilhan hocanın tam anlamıyla bir sonucuna şahit olamadık.

geralt

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 23 Ekim 2017, 23:25:56 »
hayırlı olsun. ekiminizin güzel bir sonuç ile neticelenmesini umuyorum. değişik bir dökülme tipiniz var. haliyle ekim de değişik olmuş. klasik bir serdaroğlu ekimi olmuş. fazlaca kanlı ve kabuklu.. saçlarınızın dalgalı olması kapatıcılık açısından fayda sağlayacaktır. umarım istikrarlı bir şekilde konunuzu aktif tutarsınız.zira uzun süredir ilhan hocanın tam anlamıyla bir sonucuna şahit olamadık.

Olumlu temennileriniz için teşekkürler. Evet değişik bir dökülme tipi var :) Asimetrik bir dökülme olduğundan zaman içerisinde bu gidiş için ekim kaçınılmaz oldu. Sonumuz hayırlı olur inşallah.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 24 Ekim 2017, 16:19:06 »
Hayırlı olsun hocam . İlhan hoca herkese vertex çalışıyor bakalım vertex sonuçları nasıl olacak.
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

legolas

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 24 Ekim 2017, 16:51:24 »
öncelikle geçmiş olsun.ilhan hoca neden bu kadar kanlı ekim yapıyor hala anlayamadım ama dağılımı gayet iyi yapmış

geralt

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 26 Ekim 2017, 14:24:52 »
8. Gün

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 26 Ekim 2017, 15:30:10 »
Kabuklar dökülünce net görüntü oluşur . Tepeye ekilenler nasıl olacak onu çok merak ediyorum .
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

geralt

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 07 Kasım 2017, 00:02:01 »
19. Gün sonuna ait Ön ve Vertex bölge durumu. Dökülmeler başladı diyebilirim.

Staple

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 07 Kasım 2017, 00:45:43 »
Bu yazacaklarım sakın moral bozucu olmasın inşallah ekimin çok iyi olur ki olabilirde sakın yanlış anlama senin için değil genel anlamda  eleştiri yapmak istiyorum
İlhan hocanın ekimlerini bir türlü beğenemedim,Yıllar önce Şaşkınbakkal'daki yerinde kendisiyle görüşmüştüm 3500 grefte aslan yelesi gibi saçlarım olacağını söylemişti:),hatta ilhan hocaya bana gösterdiği fotoğrafların arasında beğenmediklerimi ve doğal olmadıklarını da söyledim kendisi biraz bozulup  sen bilirsin bu fiyatlara da benim gibi ekim yapan bir doktor bulamazsın demişti:)daha sonra başka yerle görüştüm ki kendisi ekimimi yapan kişi...Şunu söyledi ilk ekimin ön bölgeye 3500 greft 1 yıl sonrada tepe bölgesini 2000 le gür olmasada yaşıma uygun taranabilir bir saç halini alabileceğini belirtmişti,Tam kel olmadığım halde açık ve seyrek alanın durumu ve donör alanımın orta kaliteli olduğu için 3500 grefte tüm alanın kapanmasının imkansız olduğunu ve çok seyrek kalacağını belirtmişti bu sebeple de ekimimi bu yönde gerçekleştirdim,İlhan hocanın Kendisinin dürüst ve sempatik bir insan olduğuna inansamda ekimlerinde eleştirilecek çok şey var...Alımlarını kendi yapmakta ve bu konuda çok başarılı olduğunu düşünüyorum malum kasapları gördükten sonra yani güvenilebilir bir ekimci ama ekim planı konusunda çok başarılı olduğuna inanmıyorum,kanal açımı ve ekimleri yapanyardımcılarının neden bu kadar kanlı çalıştığınıda hala çözemedim tek mantıklı gelen orayı kanlandırıp canlandırmak olabilir diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2017, 00:59:42 Gönderen: Staple »

BEŞİKTAŞ'LI

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 07 Kasım 2017, 00:59:28 »
Bu yazacaklarım sakın moral bozucu olmasın inşallah ekimin çok iyi olur ki olabilirde sakın yanlış anlama senin için değil genel anlamda  eleştiri yapmak istiyorum
İlhan hocanın ekimlerini bir türlü beğenemedim,Yıllar önce Şaşkınbakkal'daki yerinde kendisiyle görüşmüştüm 3500 grefte aslan yelesi gibi saçlarım olacağını söylemişti:),hatta ilhan hocaya bana gösterdiği fotoğrafların arasında beğenmediklerimi ve doğal olmadıklarını da söyledim kendisi biraz bozulup  sen bilirsin bu fiyatlara da benim gibi ekim yapan bir doktor bulamazsın demişti:)daha sonra başka yerle görüştüm ki kendisi ekimimi yapan kişi...Şunu söyledi ilk ekimin ön bölgeye 3500 greft 1 yıl sonrada tepe bölgesini 2000 le gür olmasada yaşıma uygun taranabilir bir saç halini alabileceğini belirtmişti,Tam kel olmadığım halde 3500 grefte tüm alanın kapanmasının imkansız olduğunu ve çok seyrek kalacağını belirtmişti bu sebeple de ekimimi bu yönde gerçekleştirdim,İlhan hocanın Kendisinin dürüst ve sempatik bir insan olduğuna inansamda ekimlerinde eleştirilecek çok şey var...Alımlarını kendi yapmakta ve bu konuda çok başarılı olduğunu düşünüyorum malum kasapları gördükten sonra yani güvenilebilir bir ekimci ama ekim planı konusunda çok başarılı olduğuna inanmıyorum,kanal açımı ve ekimleri yapanyardımcılarının neden bu kadar kanlı çalıştığınıda hala çözemedim tek mantıklı gelen orayı kanlandırıp canlandırmak olabilir diye düşünüyorum.

Aslan yalesimi bu iyiymis güldürdün :))))))))

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 07 Kasım 2017, 01:10:08 »
ben 7 8 ay sonunda bu ekimin çok iyi olacağını düşünüyorum senin saçlar kaliteli ilhan hocanın vaoov diyebileceğimiz bir ekimi olabilir..  7 8 ay sonra bakarız ilk sayfaya bakalım kehanetim gerçekleşecek mi..ilhan hocanın eski forum da nekroz vakasını görsem de  çok iyi ekimlerine de şahit olmuştum..sende her şey düzgün nizami görünüyor...gerisi sabır dostum ,hayırlı olsun .

Facebook Twitter Instagram