Gönderen Konu: 29.10.22 - SERKAN AYGIN (FİGEN HN.) - 4800 GREFT - YAŞ 32  (Okunma sayısı 9089 defa)

AUrungu

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 29.10.22 - SERKAN AYGIN (FİGEN HN.) - 4800 GREFT - YAŞ 32
« Yanıtla #16 : 04 Kasım 2022, 21:16:21 »
6. günden selamlar. Flaşlı olarak ekim alanı böyle görünüyor. Kliniğin verdiği losyon yeterince arınmıyor ama bi süre sonra saç derisinde de görünmüyor. Herkes benzer şeyler yaşıyor galiba.
Neyse, benim asıl sormak istediğim bugün başlamış olan sızlamalar. Ufak ufak karıncalanma gibi, batma gibi, bazen zonklama gibi bir his var hem donör bölge hem de ekim alanında. Operasyon sonrası pek bir ağrı sızı çektiğim söylenemez. Ağrı kesiciyi bile önlem olarak içmiştim.
Bu durum normal mi, bu kadar gün geçmişken böyle bir şey yaşayan oldu mu?

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #17 : 04 Kasım 2022, 22:03:00 »
kıl kökleri hem donör bölgede hemde ekim alanında belirli bir hareket içindeler daha çok sinir ve damarların kendilerini onarma durumu gibi düşün bu yüzden bence normal bahsettiğin sızlamalar ve karıncalanmaların olması. zaten forumdada sık sık bu şikayetleri başka arkadaşlarda dillendiriyorlar demek ki sürecin normal bir parçası.

AUrungu

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 04 Kasım 2022, 22:48:51 »
kıl kökleri hem donör bölgede hemde ekim alanında belirli bir hareket içindeler daha çok sinir ve damarların kendilerini onarma durumu gibi düşün bu yüzden bence normal bahsettiğin sızlamalar ve karıncalanmaların olması. zaten forumdada sık sık bu şikayetleri başka arkadaşlarda dillendiriyorlar demek ki sürecin normal bir parçası.

Evet yazmadan önce şöyle bir gözattım, genellikle ekimden sonraki şikayetler böyle ama 6 gün hiçbir şey olmayıp da sonra başlaması bir acaba dedirtti. Belki de uyuşukluk azaldığı için böyle oluyordur.

AUrungu

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 07 Kasım 2022, 16:35:23 »
Bugün ekimin üstünden 9 gün, ilk yıkamanın üstünden altı gün geçti. Saç ektirmeyi düşünen arkadaşlar için birkaç saç ekimi sonrası taktikten bahsedeceğim ve forumun tecrübeli abilerine bir sorum olacak.

Öncelikle bu losyon uygulaması işi can sıkıcı. Yeni ekim yapılmış, hassas bir bölgeye losyon sürmeye çalışmak oldukça zahmetli. Köpük formundaki losyonların ise klinikten verilen kadar iyi olmadığını duyduğum için kendimce basit bir taktik geliştirdim. Bir fısfıs şişesinin içine %50 losyon ve %50 su karıştırdım. Böylelikle losyonu saç derisine ulaştırma konusu oldukça basit bir hal aldı. Aynı şekilde şampuanı da köpürtmek için "köpük sabun" olarak satılan sıvı sabunlardan aldım. Şişenin içini boşaltıp kliniğin verdiği şampuanı doldurdum. Köpürmesi için biraz su gerekiyor, yaklaşık dörtte bir oranında su ekledim. Şampuan köpürtme işi zaten çok sıkıntı değildi ama o da böylelikle daha pratik bir hal aldı.

Ek olarak ekimin ertesi gününden itibaren ekilen bölgeyi özellikle ilk 5 gün çok sık nemlendirdim. Yine bir fısfıs içine koyduğum temiz su ile belki de iki saatte bir ıslattım. İyi mi yaptım kötü mü bilmiyorum ama muhtemelen bu sayede kaşıntı yaşamadım ve kabuklarda çatlak falan da olmadı. Yine muhtemelen bu sebeple kabuk dökümünü erken yapabileceğim gibi görünüyor. Dediğim gibi bu konuda emin değilim, sürekli nemlendirmek iyi gelmiyor da olabilir, kliniğinize sormanız en doğrusu.

Bu arada ekim günü dahi finasteride kullanmaya ara vermedim. Her gün omega 3, b kompleks ve multivitamin alıyorum. Günlük su tüketimim 3-4 litre vardır. Su tüketiminin ekim sonrası en önemli şey olduğunu düşünüyorum.

Aşağıda birkaç yakın plan iğrenç fotoğraf paylaşacağım. Sırasıyla losyonu kafada bekletirken, yıkamadan hemen sonra ve yıkamadan 1 saat sonra.
Gördüğünüz gibi kabuklar yıkamadan sonra çok yumuşuyor, jel gibi bir kıvam alıyor. O yüzden istesem bugün bile dökebilirim gibi görünüyor ama sizce biraz daha beklemeli miyim? Ne dersiniz?

Saçsız_Kral

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 08 Kasım 2022, 14:30:29 »
Yıkama zamanı kabuklar oldukça yumuşuyor fakat bu derinin iyileştiği anlamına gelmez.Kabuklardan kurtulmak için çok erken.Siz müdahale etmeyin yıkadıkça su geldikçe kabuklar bırakıyor kendini zaten.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 08 Kasım 2022, 14:50:14 »
Losyon gayet basit aslında tabi sen korkarak çok haddad davranıyorsan ayrı konu korkmadan süreceksin. Bunun dışında ekim alanı çok sağlıklı yıkamaları sabah akşam yapman kabukları çok rahat dökmeni sağlar son günler

Kabuklar yumuşuyorsa kabuk dökmenin rahat olacağını hiisediyorsan o zaman 2 yıkamaya gerek yok
Kabukları 10 yıkaman dolunca dök ben risk sevmem neyse gereken ondan şaşmam o yüzden tavsilerimde her zaman risk almadan olur.

Nemlendirmen doğru bir işlem zaten nemlenmesi gerek kuruyan alan çok sağlıklı olmaz
Global Moderator

AUrungu

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 08 Kasım 2022, 16:54:52 »
Çok teşekkürler cevaplar için. Kabuklar yumuşuyor ve dokununca elime geliyor. Söylediğiniz gibi dökmek için acele etmeyip 10 gün olmasını bekleyeceğim. Kendi dökülenler dökülsün artık.

Bu arada @Hintell başkan, pycnogenol ve l-arginin kullanıyordum ekimden önce, şimdi de kullanmalı mıyım? İyi yönde bir etkisi olur mu?

ImPaLa

• Hero Member
« Yanıtla #23 : 09 Kasım 2022, 15:36:34 »
Kolay dökersin kabukları bu da bence çok sağlıklı bşr durum yaptıklarını yapman çok iyi olmuş

AUrungu

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 10 Kasım 2022, 00:02:40 »
Kolay dökersin kabukları bu da bence çok sağlıklı bşr durum yaptıklarını yapman çok iyi olmuş

Nemlendirme işi bana da çok mantıklı gelmişti forumda gördüğüm zaman. Yurtdışında da bazı doktorların önerdiğini gördüm ama ekim kalitesini çok etkileyen bir durum değil galiba. Öyle olsa bizim ekim merkezleri de önerirdi diye düşünüyorum. Yine de kabuk dökme işini daha konforlu hale getirdiği kesin. Sonuçları birkaç ay sonra göreceğiz.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 10 Kasım 2022, 00:33:49 »
Zaten serkan aygın ozon yağı veriyor bu o işlemi görmesi için dostum
Global Moderator

AUrungu

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 10 Kasım 2022, 02:41:53 »
Zaten serkan aygın ozon yağı veriyor bu o işlemi görmesi için dostum

Hah iyi oldu başkan hatırlattığın. Ekimden önce neyin nasıl olacağı hakkında bilgi verirlerken losyondan bahsettiler, ben de ozon yağını sordum ama artık ozon yağı önermediklerini, losyonun yeterli olacağını söylediler. Sebebi ne bilmiyorum ama ozon yağı artık verilmiyor. Sadece losyon ve şampuan.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 10 Kasım 2022, 07:31:52 »
Hah iyi oldu başkan hatırlattığın. Ekimden önce neyin nasıl olacağı hakkında bilgi verirlerken losyondan bahsettiler, ben de ozon yağını sordum ama artık ozon yağı önermediklerini, losyonun yeterli olacağını söylediler. Sebebi ne bilmiyorum ama ozon yağı artık verilmiyor. Sadece losyon ve şampuan.

Anladım o zaman sürece dair vardır bir bildikleri
Global Moderator

AUrungu

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 11 Kasım 2022, 18:08:26 »
Kabuklar dün yani 12. gün döküldü. Zorlamadan kendiliğinden geldiler.
Şok dökülme de başladı, tek tük geliyor artık kısa l şeklinde şaçlar. Keşke biraz daha bu görüntünün keyfini çıkarabilseydim ama bir an önce olup bitmesi de iyi bir şey galiba. Son durum bu şekilde.

ahmet turan

• Sr. Member
« Yanıtla #29 : 12 Kasım 2022, 23:27:56 »
Gerçekten harika görünüyor maşallah diyelim  |-nazarboncugu-|
Umarım şoktan sonrada bu güzel görüntü geri gelir.

Facebook Twitter Instagram