Gönderen Konu: saçlarımın durumu nasil seyrelme var mi?  (Okunma sayısı 1886 defa)

melih5434

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: saçlarımın durumu nasil seyrelme var mi?
« Yanıtla #15 : 18 Kasım 2022, 01:04:01 »
sol şakagimda biraz seyrelme var gibi hissediyorum sac kesimiyle mi alakali emin olamadim genel olarak saclarim zaten inceldi

xpecia ve ketokonazol sampuan aldim henuz baslamadim kullanmaya dermarollerda almak istiyorum ama ignenin ucu kac mm olmali? xpecia gunluk 2 tablet ketokonazol sampuan haftada 2 yikama olarak kullanmayi dusunuyorum dermarolleri nasil ve ne siklikla kullanmaliyim?

melih5434

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 18 Kasım 2022, 01:06:32 »
ilk fotograf 1.5 sene öncesi diger ikisi ise güncel. cizgi olarak pek gerileme olmasada minyatürlesme var gibi dusunuyorum

Bıraktı

• Full Member
« Yanıtla #17 : 19 Kasım 2022, 10:58:08 »
.
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2022, 11:08:18 Gönderen: Emir Timur »

melih5434

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #19 : 19 Kasım 2022, 12:03:54 »
 saçları biraz guclendirsen yeticek
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Bıraktı

• Full Member
« Yanıtla #20 : 19 Kasım 2022, 12:18:37 »
saçları biraz guclendirsen yeticek
abi benim saçlarımada bakarmisin

Batuhan Çağlar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #21 : 19 Kasım 2022, 13:38:44 »
Hinterl başkan ben decavit kullanıyorum saçlarımda gözle görülür parlama siyahlasma oldu ama nedende ketoraldanmi bilmiyorum saclarim inceldi bunun için biotin kullansam işe yararmı ?decavit ile beraber

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 19 Kasım 2022, 14:59:37 »
Hinterl başkan ben decavit kullanıyorum saçlarımda gözle görülür parlama siyahlasma oldu ama nedende ketoraldanmi bilmiyorum saclarim inceldi bunun için biotin kullansam işe yararmı ?decavit ile beraber

ketoral sürekli kullanımda saçları inceltir konazol şampuan kullan ama haftada 1  saçlar eski formuna kavuşunca hafta 2 kullan
Global Moderator

Bıraktı

• Full Member
« Yanıtla #23 : 30 Kasım 2022, 14:28:09 »
tesekkur ederim onerileriniz icin dikkate alicam. birkac fotograf daha cektim bazi fotolarda rahatsiz ederken bazilarinda etmiyor anlamadim valla. cuma gunu üroloji randevum var testeron degerlerime baktiricam ayni gün tam kan testi yaptiricam sonuclari buraya yazarim bilenler yardimci olursa sevinirim. 10 kasima cildiye randevusu bulabildim doktor ne diyecek bakalim sizin önerilerinizdende bahsedicem xspecialin yan etkisi var mi internette olmadigi yaziyor ama bilemedim.
aynı durumu bende yaşıyorum bazı fotolar rahatsız edici bazıları etmiyor

Bıraktı

• Full Member
« Yanıtla #24 : 30 Kasım 2022, 14:28:51 »
Aynı durmu bende yaşıyorum bazı Fotolar Rahatsız edici bazıları Normal geliyor günün farklı saatlerinde farklı görünüyor saçlarım

melih5434

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 01 Aralık 2022, 22:18:16 »
saclarimi lavaboya dogru egip 30-40 saniye karistirinca bu kadar sac geliyor normal mi bu durum? devam etsem bi bu kadar daha gelir

Batuhan Çağlar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #26 : 02 Aralık 2022, 12:25:30 »
Vallaha günde 50-100 arası normal diyorlar

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #27 : 03 Aralık 2022, 04:48:01 »
Edit: Son attığınız fotoğrafları görmemiştim o yüzden mesajımı güncelliyorum. Evet ön çizgilerde incelemeler var ben başta olgunluk çizgisi diye düşündüm ama tepe bölümün bir kısmında ve ön çizgide çok ciddi olmasa da incelmeleriniz var gibi gözüküyor. Ayrıca saçlarınızda ince telli bu da minyatürleşen bölümlerde bence bir dezavantaj. Şuan için korkutucu düzeyde olmasa da, ilerleyen yıllarda incelmeler devam ederse belirli noktalarda (ön çizgi de ve tepe de)dökülme olabilir. Bu haliyle de kalabilir, olgunluk çizgisi de oluşuyor olabilir. Yani bu yaşlarda özellikle ailesinde genetik dökülme herkeste yoksa kestirmek zor açıkcası. O yüzden yaşınızda genç tedavi kullanmanıza da bilemem ama forumda bir çok bilgi var. Araştırabilirsiniz. Ayrıca saçlarınız yağlı olduğunda daha seyrek gözükür. Dolgunlaştırıcı bir şampuan ya da bakım kremi kullanırsanız içeriği zararsız olan saçlarınız daha iyi görünür ve kendinizi daha iyi hissedersiniz. Günlük ya da 2 günde 1 yıkamaya bence saçlarınızı alıştırın.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2022, 05:02:47 Gönderen: onizuka eikichi »
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

melih5434

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 03 Aralık 2022, 11:03:26 »
Edit: Son attığınız fotoğrafları görmemiştim o yüzden mesajımı güncelliyorum. Evet ön çizgilerde incelemeler var ben başta olgunluk çizgisi diye düşündüm ama tepe bölümün bir kısmında ve ön çizgide çok ciddi olmasa da incelmeleriniz var gibi gözüküyor. Ayrıca saçlarınızda ince telli bu da minyatürleşen bölümlerde bence bir dezavantaj. Şuan için korkutucu düzeyde olmasa da, ilerleyen yıllarda incelmeler devam ederse belirli noktalarda (ön çizgi de ve tepe de)dökülme olabilir. Bu haliyle de kalabilir, olgunluk çizgisi de oluşuyor olabilir. Yani bu yaşlarda özellikle ailesinde genetik dökülme herkeste yoksa kestirmek zor açıkcası. O yüzden yaşınızda genç tedavi kullanmanıza da bilemem ama forumda bir çok bilgi var. Araştırabilirsiniz. Ayrıca saçlarınız yağlı olduğunda daha seyrek gözükür. Dolgunlaştırıcı bir şampuan ya da bakım kremi kullanırsanız içeriği zararsız olan saçlarınız daha iyi görünür ve kendinizi daha iyi hissedersiniz. Günlük ya da 2 günde 1 yıkamaya bence saçlarınızı alıştırın.

bu şakak konusunda emin olamiyorum bir türlü çünkü öncedende alnimin genisligi beni rahatsiz ediyordu. bazen gerileme olmamis gibi hissediyorum bazense evet gerilemis diyorum mesela alttaki fotograflarda ilk 2 fotograf rahat bi 15-16 yaşlarimdaki halim. 3. fotograf 18-19 arasi bir sey. son fotografta guncel 20 yasimdaki halim. eskiden üstleri daha uzun kestiriyordum suan biraz daha kisa. saclarda incelmelerin oldugundan eminim ama eskisine oranla yumuşak. genetik konusuna gelicek olursak bu genetik işinide anlamadim ben. sülalemde görebildigim erkek akrabalarimdan sadece babamda bu sac dokulmesi var. dedelerim birisi 80 kusur digeri 60 kusur yasinda saclarinda seyrelme yok. amcamda vefat edene kadar seyrelme yoktu. dayimda yok. dayi oglunda yok. baba tarafindan dedemin erkek kardeşinde yok onun cocuklari ve torunlarinda yok. böyle bir genetikte babamin saclari nasil dokuldu acaba.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #29 : 03 Aralık 2022, 11:49:31 »
bu şakak konusunda emin olamiyorum bir türlü çünkü öncedende alnimin genisligi beni rahatsiz ediyordu. bazen gerileme olmamis gibi hissediyorum bazense evet gerilemis diyorum mesela alttaki fotograflarda ilk 2 fotograf rahat bi 15-16 yaşlarimdaki halim. 3. fotograf 18-19 arasi bir sey. son fotografta guncel 20 yasimdaki halim. eskiden üstleri daha uzun kestiriyordum suan biraz daha kisa. saclarda incelmelerin oldugundan eminim ama eskisine oranla yumuşak. genetik konusuna gelicek olursak bu genetik işinide anlamadim ben. sülalemde görebildigim erkek akrabalarimdan sadece babamda bu sac dokulmesi var. dedelerim birisi 80 kusur digeri 60 kusur yasinda saclarinda seyrelme yok. amcamda vefat edene kadar seyrelme yoktu. dayimda yok. dayi oglunda yok. baba tarafindan dedemin erkek kardeşinde yok onun cocuklari ve torunlarinda yok. böyle bir genetikte babamin saclari nasil dokuldu acaba.

Belli olmaz benimde ailemde herkes kel benim saçlarım 29 yaşından sonra tedaviye ile ufak bir ekimle dökülmemiş görüntü sağlandı. Şakaklarım liseye başladığımda açıldı 14 yıl çok ciddi bir gerileme olmadı saçlarımda. Sizin yaşlarda agresif bir dökülme yoksa korkmanıza pek gerek yok. Çok yavaşta incelebiliyor saçlar. Tamamen kel kalmazsanız çözümü var boş yere stres yapmanıza, vücudunuza ilaçlar ile kimyasal almanıza gerek yok.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Facebook Twitter Instagram